Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   FAQ (https://forum.cdrinfo.pl/f45/)
-   -   nLite - integracja Mozilla FireFox i dodatków (https://forum.cdrinfo.pl/f45/nlite-integracja-mozilla-firefox-i-dodatkow-86000/)

Berion 29.05.2010 16:03

nLite - integracja Mozilla FireFox i dodatków
 
Ilość załączników: 10
Przeglądając różne scenowe (pirackie? ;)) edycje Windowsa XP naszła mnie złota myśl, aby nieco zautomatyzować swoją wersję, między innymi integrując ją z różnymi programami. Trochę 'gugla', czasu, chęci i voila.

Poniższy tutorial kieruję do osób "średnio początkujących", które potrafią posługiwać się ppm i buszować po zasobach na dysku twardym. Napisałem go też z myślą o FireFox'ie ponieważ sam go używam, jest obecnie jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych i w przeciwieństwie do innych instalatorów, nieco kłopotliwy dla początkujących.

I - Przygotowanie plików

1. Pobieramy Mozilla FireFox z oficjalnej strony (instalator dla Windowsa oczywiście ;]).

2. Plik jest skompresowany różnymi wynalazkami m.in UPX'em więc najwygodniej i najszybciej będzie zainstalować 7zip, kliknąć na pliku ppm i wybrać opcję "wypakuj do FireFox Setup 3.6.3".


Jeśli nie interesuje Ciebie integracja FireFox'a z dodatkami, themami i/lub zakładkami można przejść od razu do części II.


3a. Aby zintegrować nasz przyszły instalator z zakładkami, należy je sobie zapisać w *.html (NIE *.json) pod nazwą bookmarks i wrzucić do katalogu .\localised\defaults\profile.

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/..._firefox_1.png

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/..._firefox_2.png

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...explorer_2.png

3b. Aby zintegrować nasz przyszły instalator z dodatkami, themami itp. należy przejść do folderu ze swoimi ustawieniami ($Documents and Settings$\<nazwa użytkownika>\Mozilla\FireFox\Profiles\<id>.default ) i skopiować wszystkie katalogi z folderu extensions do .\localised\extensions\

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...explorer_1.png


II - Przygotowanie instalatora

1. Uruchamiamy program nLite Add-On Maker i wskazujemy mu ścieżkę do katalogu z rozpakowanym instalatorem.

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...ut_nladm_1.png

2. Zaznaczamy opcję "Compress 7-Zip" i ustawiamy jej stopień na Ultra (opcjonalnie bo w celu zmniejszenia wagi pliku wynikowego). Wybieramy z listbox'a "Instalation File", plik setup.exe.

Teraz najważniejsza rzecz, wpisujemy parametr dla instalatora do cichej, automatycznej instalacji. Jeśli będzie niepoprawny to podczas instalowania Windowsa wyskoczy błąd o wiele mówiącej treści "Error" ;D lub w najlepszym wypadku okno dialogowe danego programu. Dla FireFox'a w opisywanej wersji czyli 3.6.3 będzie to -ms, a nie jak podaje większość auto-magicznych programów (vide USSF) /S.

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...ut_nladm_2.png

Dla wszystkich programów wygląda to tak samo. Jako, że jest mnóstwo rodzai instalatorów to i przyjmują rozmaite parametry, nawet w obrębie kilku wersji. Jest wiele programów (np. USSF), które potrafią (próbują) rozpoznać typ instalatora sugerując odpowiedni parametr, ale prościej jest wpisać w wyszukiwarce: "nazwa programu + silent instalation". ;P

3. Klikamy w panel "Make File", nazywamy plik i wybieramy jego miejsce docelowe (format *.cab).

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...ut_nladm_3.png

Po kliknięciu w "Zapisz" automtycznie rozpocznie się proces pakowania naszego wynalazku.

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...ut_nladm_4.png

Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie dostaniemy komunikat "File created successful!":

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...ut_nladm_5.png


III - Integracja za pomocą nLite

1. Uruchamiamy program nLite, wybieramy katalog w którym znajdują się pliki Windowsa skopiowane z płyty, wybieramy opcję jak na poniższym obrazku i czytamy tutoriale poświęcone nLite. :P

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1275468339


>> Komentarze, pytania, etc. <<


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
Search Engine Optimization by vBSEO