Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Czy na swoim domowym komputerze korzystasz tylko z legalnego oprogramowania?
Tak, wszystkie programy na moim kompie to produkty których używam zgodnie z prawem. 2 4.65%
Mam pocukrowany system operacyjny, a wszystkie inne programy są legalne. 2 4.65%
Korzystam z kopii pirackich programów komercyjnych. 39 90.70%
Wszystkich głosów: 43. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.07.2003, 20:39   #1
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
10 lat za piractwo.

Cytat za www.interia.pl

10 lat za piractwo?
03.07.2003 10:54


Przed sądem stanie 25-letni łodzianin oskarżony o nielegalne kopiowanie m.in. programów komputerowych i sprzedawanie ich za pomocą internetu. Wartość pirackich kopii oszacowano na ponad 2 mln zł. Obok niego na ławie oskarżonych zasiądzie dwóch młodych mężczyzn, którzy kupili nielegalne kopie. Prokuratura zarzuca im paserstwo. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do miejscowego sądu rejonowego - poinformował PAP w środę rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania.

25-letni Radosław O. działał od kwietnia 1999 roku do grudnia 2000 roku. W tym czasie wyprodukował ponad 7 tysięcy kopii na płytach CD o wartości ponad 2 mln 150 tys. złotych.
Jak ustalono, posługując się pseudonimem, umieścił swoją ofertę obejmującą kilka tysięcy programów na serwerze znajdującym się na terenie Holandii. Założył tam też elektroniczną skrzynkę pocztową.
W chwili zatrzymania Radosław O. miał przygotowaną do wysłania kolejną partię przesyłek pocztowych z pirackimi kopiami. W jego mieszkaniu znaleziono profesjonalny sprzęt komputerowy, ponad 5600 płyt CD oraz dowody nadania przesyłek poleconych. Podczas przeszukań mieszkań 29-letniego Tomasza W. i 21-letniego Łukasza W. znaleziono kilkaset płyt CD z ponad pół tysiącem kopii programów.
W oparciu o zabezpieczone dowody wpłat opracowano komputerową bazę danych obejmującą wykaz odbiorców na terenie całego kraju. Przesłuchano 145 nabywców płyt. Powołano też biegłych z zakresu informatyki.
Radosławowi O. grozi do 10 lat, a dwóm "paserom" - do 5 lat więzienia.

*********************************

Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, ale uważam, że korzystanie z pirackich kopii oprogramowania faktycznie można uznać za paserstwo. Tak z ciekawości tworzę ankietę, chcąc się przekonać jaki procent forumowiczów analizując topik o oryginalnym oprogramowaniu, który ukazał się na tym forum kilka miesięcy temu, wzięło sobie do serca informacje, że korzystanie z legalu jest możliwe.
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.07.2003, 21:01   #2
mati1700
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 17.07.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 578
mati1700 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja musiałem zagłosować na : "Korzystam z kopii pirackich programów komercyjnych. " Wszystko - od góry do dołu mam albo scrackowane ,albo to jakieś piraty.OWszem jest kilka orginałów np Win95,Win98 , kilka Gier i Programów (Encyklopedie , Microsoft Works 2000).Nie mówię tego żeby się pochwalić jaki to ze mnie cracker itp. Po prostu realia są straszne Wśród moich znajomych są takie przypadki ,że facet w sklepie podczas kupowania komputeraz mówił ,że za 30zł (czy nawet za darmo) wgra pirata Win98 i będzie po sprawie Żenada Jeżeli chce się uniknąć odpowiedzialności karnej to najlepiej nie kupować kopii przez www, ani nie używać P2P ,a jedynie "pożyczać" od kumpli.Tylko ,że jak się zastosuje do tych ograniczeń to tak naprawdę zaczyna się używać raczej orginały albo znacznie zmniejsza się "zdobywanie nowości".Hmm ,a czy cena odgrywa taką wielką rolę ? Moim zdaniem to zależy od natury człowieka.Nawet gdyby software byl po 40zł to i tak duzo osób by wolało wydać te 40zł na upgrade sprzętu (no chyba ,żę Bill Gates wypuściłby swoje progsy za taką cenę ^_^ ).Aktualnie następuje rozkwit nielegali ,a to za sprawą P2P.Co prawda powstają kampanie antypirackie , co jakiśczas słysyzmy o karach ,ale jakoś nikt tym się zbytnio nie przejmuje ( w każdym razie niewielki procent).Kto wie gdyby kary pieniężne stały się surowe to może w PL załamałby sięten proceder.Póki co prawo mamy łagodne (raczej) przestępcy się nei boją , więc tym bardziej piraci nie mają sięczego bać Uff ,ale referat.Wiem ,że pewnie powtózyłem to co pisaliście wcześniej (nie czytałem) ,ale chcialem napisać co o tym wszystkim myślę.
__________________
mati1700 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2003, 21:01   #3
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sami producenci są sobie winni za te ich chore ceny.
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2003, 21:09   #4
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Ziele napisa***322;(a)
Sami producenci są sobie winni za te ich chore ceny.
Zgoda, ale jak nie stać cie na mercedesa kupujesz opla a nie jumasz mercawki z ulicy.
Zresztą nia zawsze wersja komercyjna programu musi być mercedesem, freewerowe oprogramowanie czasami wcale nie ustępuje komercyjnemu.
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2003, 21:11   #5
mati1700
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 17.07.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 578
mati1700 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
jasut napisa***322;(a)
Zgoda, ale jak nie stać cie na mercedesa kupujesz opla a nie jumasz mercawki z ulicy.
DObre porównanie ,ale tak to jest ,że jak coś "można" to się to robi
__________________
mati1700 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2003, 21:46   #6
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cena wszyskich zżera. Kto kupujac kompa bedzie bral system za 400zl. Pojdzie do kumpla ktora ma "XP`eka".
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2003, 23:25   #7
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
jasut napisa***322;(a)
Zgoda, ale jak nie stać cie na mercedesa kupujesz opla a nie jumasz mercawki z ulicy.
Zresztą nia zawsze wersja komercyjna programu musi być mercedesem, freewerowe oprogramowanie czasami wcale nie ustępuje komercyjnemu.
sorki ale to mocno nietrafione porównanie bo nie utylizujesz komuś bryki tylko ją duplikujesz na czym traci producent auta ( i to tylko potencjalnie traci bo nie mając wyboru poszukał byś czegoś na swoją kieszeń prawdopodobnie a z drugiej strony to on zyskuje bo znając tą brykę do podszewki i mając możliwość wyboru w firmie to pewnikiem poprosisz a taki sam lub lepszy model tego spiraconego ) a nie jego user

a co do freewarowych lub sharewarowych odpowiedników komercyjnych aplikacji to masz całkowitą rację
wspomnę ze są jeszcze całkowicie komercyjne progsy których uzywanie domowe do celów niezarobkowych jest free /mają zwykle mniej dopalaczy ale nadal są funkcjonalne /

ale wracajc do piraconego softu / o muzie się nie wypowiadam bo to co teraz jest jest totalnie chore jeśli chodzi o ceny i cała resztę / to czasem by się z softem zapoznać i spróbować czy aby napewno robi to co jest potrzebne lub też potrenować nie ma innego wyjścia /sam uzywałem przez pare tygodni krzywego illustratora bo nie bylem pewniem czy potrafi zrobić to czego legalny corel nie mógł ugryźć, ale jak się okazało ze łyka wszystko co trzeba to sprawa była prosta / a np taka catia nie jest dostępna na terenie Polski jak np macrostation czy acad w wersjach czasowych lub mocno ograniczonych (acad dodatkowo bez autoryzacji działa full wypas przez 7 dni ) a nie dosć ze szkolenie do tanich nie należy / to jeszcze po zaqpieniu np uprade trzeba dużo potrenować jesli jak to było ostatnio całkowicie zmieniono wygląd, rozmieszczenie funkcji i qpę inych rzeczy co w całości uniemożliwia przejście z marszu z jednej wersji na drugą i efektywne wykorzystywanie tego przepotężnego ustrojstwa / ale i tak do 2d acad jest lepszy / w takich sytuacjach jak tu nie lubić krzywego softu choć sa to i programy dla dosyć wąskiego grona userów i nikt w tym nie bedzie pisał listu do cioci by next wydrukować go ładnie za pomocą plotera /no nie do końca nikt bo ja kiedyś sibie wizytówki w acadzie projektowałem /

pozdro

ale qrcze chaosik wykonałem /rano się naprostuje bo teraz już mózg poszedł spać /
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^

Ostatnio zmieniany przez cana : 03.07.2003 o godz. 23:41
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 00:46   #8
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
10 lat za piractwo ?
No to dla porównania :
Za zabójstwa dodkonywane przez lekarzy - kilka lat
Za "Rywin Gate" - chyba nikt nic nie dostanie ,bo nikt nie wie wogóle o co chodzi .

A ja tak sobie myślę ,znając naszą włądzę że gośc dostanie może rok dwa w zawieszeniu ale za to będzie słono płacił .
Jeśli pracuje to lepiej żeby palnął sobie w łeb ,gdyż to dla sądu łakomy kawałek .
Do tego konfiskata mienia itp.

Ktoś zapyta o co chodzi ? chodzi o kase - oczywiście .
Trzeba się przygotowac na to iż bedziemy nękani z róznych stron w w róznych okolicznościach .
Świerzy napływ gotówki potrzebny jest naszemu (i nie tylko naszemu) krajowi .

Można powiedzieć iz czas "reklamy" własnie się skończył .Klienci pozyskani pora płacić .
Cóż to za reklama ?
Miała ona wiele wspolnego z kilkoma firamami no bo :
internet (TPSA) większość ludzi zakładalo bo "w internecie" jest wszystko (film ,muzyka ,programy itp)" a fama niosła że to wszystko jest za darmo .
Łatwo sobie wyobrazić co by się stało gdyby ostra walka z piractwem w internecie miała miejsce 4-6 lat temu .Wątpie aby liczba internautów oscylowała w granicach połowy dzisiejszych userow .
Ale jakoś nikomu nie zależało wtedy na zmasowanej walce na tym polu .
Dalej mamy reklamę oprogramowania (np. Windows) ,tylko czekac aż logami zajmnie się w końcu Microsoft .Lada moment uzna iż czas reklamy produktu właśnie się skonczył i pora na zapłate .
To samo jeśli chodzi o P2P i inne "darmowe" usługi .
No niestety ,w dzisiejszych czasach rządzi pieniądz - smutne ale prawdziwe .Nikt sobie nie pozwoli na zmarnowanie szansy w postaci pieniędzy lezących na ulicy ,a takimi pieniędzmi jesteśmy właśnie my .
Ten kto najbardziej ubogi straci najwięcej ,bo ci mający nieco gotówki zapewna posiadają trochę legalnego ,głównego softu .

No ale znajac "głód pieniędzy" trzeba liczyć się z dalszą inwigilacją .
Być może za jakis czas nastąpi po oprogramowaniu ,sprawdzanie legalności sprzętu ? .Ciekaw jestem czy wszyscy czytający mają na każdy komponent odpowiedni rachuneczek ,który trzeba trzymać kilka lat w razie odpowiedniej kontroli .Tłumaczenie iz ktos cos kupił od kolegi ,w internecie czy na giełdzie - bez spisanej umowy tracą sens w oczach prawników i są traktowane jako paserstwo .

Tak czy inaczej pieniadze można pozyskiwac od zdziwionych ,nie tylko posiadaczy komputerów w rózny sposób - oby tylko z pożytkiem dla naszego biednego kraju .

A co na to przeciętny Kowalski ? z pensją w wysokości 500zł ? może tez powinien wkroczyć na drogę sądową i tym razem oskarżyć nasze władze o okradanie ? .
Wiem że sprawa niskich zarobków zarobków nie jest wcale aspektem przemawiającym za kradziezą ale ja jako człowiek bardziej rozumiem oskarżaonego za kradzież chleba niz sędziego czytającego wyrok .
Biorąc pod uwagę cenę oprogramowania i walkę z piractwem musimy się przygotować niestety na cofnięcie się w rozwoju naszego społeczeństwa .
Faktem jest iż jeśli nie stac mnie na BMW to go nie ukradnę - zgdzam się całkowićie - inaczej być nie może .
A gdybym patrząc na to BMW ,mając talent wykonałbym sobie kopie ?
A gdyby znajomy powiedział mi : "masz tu mój młynek do kawy - mi już nie potrzebny" - czy dochodziłbym poprzez sądy ,rachunki ,świadków że ten młynek jest napewno własnością kolegi ?
Wiem że przykłady troche kolidują z głównym tematem ,jednak ściągnięcie MP3 z internetu nie może być traktowane jak napad na sklep muzyczny .

Nie wiem czy ktoś z Was pamięta głośną sprawę ,która miała miejsce kilka lat temu :
Pewna znana wytwórnia - tłocznia tłoczyła miliony płyt i sprzedawała je oczywiście legalnie w Empikch na terenie całego kraju .
Po pewnym czasie okazało się iż tłocznia ta nie ma wogóle żadnych zezwoleń w postaci praw autorskich .Tak wiec my kupowaliśmy płyty niby legalne za ok. 60zł ,a autorzy nagrań nie dostawali kompletnie nic (oprócz sławy) .
Sprawa po roku ucichła i wątpie aby ktokolwiek z tej firmy "beknął" na rok czy dwa ,niew mówiąc już o 10 latach .

Kończę ten post niejako spowiedzią :
czy w miom komputerze jest nielegalne oprogramowanie?

Odp.:
1. Nigdy nie czerpałem korzyści materialnych z użytkowania jakiegokolwiek programu .
2.Nie mam pojęcia czy program X mający w nazwie "FreeWare" nie został przerobiony przez jakiegoś hackera ? - więc czuję się niepewnie .
3.Dostałem program "Nero" razem z nagrywarką ale wpisałem sobie inny numer seryjny ...znów czuje się jak złodziej
4.Uwielbiam słuchać różnej muzyki i korzystam z DC - tutaj nie ma już dla mnie usprawiedliwienia .
5.Opłacam "Cyfrę+" ale chcąc oglądac ją na komputerze korzystam z nielegalnego softu - znów 10 lat
Według prawa nic mnie nie tłumaczy więc czuje się winny i proszę o najmniejszy wymiar kary .
I wcale tutaj sobie nie robie żartów ,za każdy z tych pięciu punktow mógłbym smiało otrzymać w świetle prawa kilka lat bądź w najlepszym wypadku do zapłacenia dziesięciokrotność każdego nielegalnego softu , pliku muzycznego czy pliku video .jaro

PS.
Co do samego głosowania - jestem ostrożny więc wogóle nie zagłosuje .
W moim mieście prowadzone są dwie różne sprawy karne w które zamieszni są moi koledzy ,a gółwnym dowodem w sprawie sa właśnie logi z servera .Niestety trzeba dziś brać odpowiedzialność za swoje działanie nie tylko w "realu" .

Ostatnio zmieniany przez januszp : 04.07.2003 o godz. 00:52
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 01:03   #9
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niedawno gdzieś słyszałem, a propos naszego poziomu piractwa i przestrzegania praw autorskich w aspekcie wejścia do UE, że nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów czy powodów do "dumy" - podobno np. Grecja, Hiszpania czy Włochy w niczym nam nie ustępują w tej mierze. Piractwo komputerowe i muzyczne tam kwitnie.

Na to zajwisko - przynajmniej w Polsce - składa się chyba bardzo wiele czynników.

Po pierwsze, nasze relatywnie niskie zarobki. Jakieś niedawne badania wykazały, że dla przeciętnego, typowego polskiego konsumenta najistotniejszym czynnikiem decydującym o wyborze przy zakupie jest niska cena artykułu. Wszyscy próbują zaoszczędzić - no a najłatwiej jest zaoszczędzić na tym, co można skopiować.

Po drugie, sposób kupowania i sprzedawania komputerów w Polsce. Znakomita większość komputerów kupowanych u nas to składaki składane w sklepie z wybranych komponentów, albo komputery bez końca przerabiane, unowocześniane - a to wymiana karty graficznej, a to dysku, procesora, mobo czy dodanie pamięci. W efekcie mnóstwo ludzi, mając od wielu lat komputer, tylko raz w życiu kupiło za jednym zamachem cały komputer - ten pierwszy.
Tymczasem np. w USA, o ile się orientuję, znacznie więcej kupowanych komputerów to maszyny firmowe (Dell, HP, IBM, itd.), do których producent najczęściej dorzuca "bezpłatnie", poza systemem operacyjnym, spory pakiet oprogramowania - i ogromna część użytkowników po prostu nie ma potrzeby piratowania programów - bo je mają, dostali je z nowym komputerem. Poza tym, stosunkowo mniej komputerów jest unowocześnianych - częściej po prostu, po paru latach, zamiast unowocześniać komputer - kupuje się nowy, oczywiście z kolejnym bogatym pakietem oprogramowania.

Po trzecie - zgadzam się z przedmówcą ("cana"): często nie ma możliwości zapoznania się z możliwościami programu zawczasu - kupuje się za ciężkie setki czy tysiące złotych kota w worku. Oczywiście nie zawsze, coraz częściej - na szczęście - są dostępne wersje demonstracyjne czy ograniczone czasowo, pozwalające w pełni zapoznać się z możliwościami programu. Ale gdy ich nie ma? To, uważam, jest granda ze strony producentów programów - chcą zmusić nabywcę do zapłacenia za coś, z czym nabywca nie ma możności zapoznać się przed zakupem. Czyli do zakupu w ciemno.

Po czwarte - są problemy z zakupem niektórych programów. Czasem niektórzy chcieliby kupić licencję na starszą wersję programu, która z jakichś powodów bardziej im odpowiada. Niesety - jest już wycofana ze sprzedaży. Poza tym są jeszcze inne sytuacje. Parę lat temu, na przykład, nie można było oficjalnie kupić u nas żadnych programów OCR. OCRy dostarczane ze skanerami, często w wersjach okrojonych lub przestarzałych, były beznadziejne, a nie było chyba wtedy w Polsce oficjalnych dystrybutorów popularnych wówczas programów Recognita ani ReadIRIS. Jeśli ktoś bardzo chciał kupić pełną wersję z legalną licencją - trzeba to było sprowadzać z zagranicy.

Po piąte - przykład. Pożyczam od kolegi aparat cyfrowy. Żeby po zrobieniu zdjęć móc je ściągnąć do komputera potrzebny jest specjalny program, dostarczony wraz z aparatem przez producenta, oczywiście z licencją na jedno stanowisko. Z chwilą kiedy pożyczam aparat, kolega powinien odinstalować program u siebie żebym ja mógł go zainstalować na moim komputerze, a z chwilą oddania aparatu oczywiście ja muszę usunąć program z mojego komputera. O, przepraszam - zdaje się, że licencja dotyczy "nabywcy" aparatu. A więc kolega, by wszystko było legalnie, musi mi ten aparat "sprzedać" na jeden dzień, a po jednym dniu ja mu go powinienem "odsprzedać" z powrotem. Czy ktoś zwariował?
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 06:29   #10
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja powiem tak - oddale glos na 3 wariant bo tak naprawde poza grami i paroma programami [takimi dolaczonymi do sprzetu/gazet] reszta u mnie jest malolegalna
gdy modernizowalem swojego kompa to jakos nie myslalem o zakupie systemu operacyjnego (za drogo lepiej za zaoszczedzona $$ kupic wiecej RAMu) ani jakiegos programu (Corel, Word... powod ten sam)
no i co z tego wynika - niby jestem pirat bo windowsa i worda mam malolegalnego ale gry jak kupuje to zazwyczaj oryginaly
poprostu bardziej szanuje tworcow gier ktorzy staraja sie nierobic fuszerki i przykladaja sie do swoich dziel ktore sprzedaja w rozsadnych cenach !!! wiem ze 99/69/119 zl to duzo dla mnie ale wiem ze niewydalem kasy w bloto tylko ze wsparlem tych gosci ktorzy nad dana gra spedzili niezadko dale miesiace
a jak widze nowe windowsy ktore poza lepsza obsluga sprzetu ktory powinien obslugiwac 95, ladnym wygladem i zaimplantowaniu paru b. waznych funkcji (dziwnie przeoczonych w poprzednich wersjach) i poprawieniu stabilnosci (a raczej wyeliminowaniu niestabilnosci) tak naprawde nic nie nie zmienia to cholera mnie bierze jesli co pare lat musialbym wydac ~500zl za nowego winszajsa (dobra niektorzy powiedza ze mozna zostac przy starym systemie, sorry ale myslac tak dalej meczyl bym sie z pseudostabilnoscia winszita 95/98 w_wersji_nie_SE)
ale przecierz jeszcze sa programy/systemy darmowe (Linux/Unix) - no niby tak ale ktory program/gra z windowsa pojdzie tam 100% stabilnie ?
moze gdybym sie nazywal syn_J_Kulczyka to sral bym na nielegalny soft bo stac by mnie bylo nawet na nowego CAD'a (w wersji wielostanowiskowej ) niestety nie jestem synem zadnej szychy ani nie chodze z corka Kwasniewskiego takze zostaje przy tym co mam, a zaoszczedzona kase wydaje na sprzet, gry i inne przyjemnosci
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 08:42   #11
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wyniki ankiety mówia same za siebie

Teraz tylko moderatorzy dowiedza sie kto jak glosowal i bananki poleca
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 09:53   #12
Franc
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 24.10.2002
Lokalizacja: Radzyń
Posty: 585
Franc zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Miałem dawniej taki przypadek: kupiłem książkę do AutoCADa 2000 z 45-dniową wersją testową ww programu, po zainstalowaniu chodził mi 1 dzień, później wyskakiwało okienko mówiące, że moja wersja testowa wygasła. Napisałem do wydawnictwa z pytaniem o co chodzi, dostałem w odpowiedzi listę czynności których nie powinienem wykonywać: między innymi ustawienia zegara itp. tak czuła była C-dilla. (lista po wydrukowaniu zajmowała prawie kartkę A4). Szkoda tylko że dowiedziałem się o tych ograniczeniach tak późno, a że nauka "na sucho" sięgnąłem po wersję "osłodzoną". Mam klika podobnych programów i używam ich do nauki, a nie do celów zarobkowych, wersji demonstracyjnych niekiedy nie sposób dostać - wiem, wiem to nie usprawiedliwienie, ale jak nie opanuję danego programu to robotę dostanie ktoś, kto mnie miał takich oporów, bo wątpię, że ktoś wyda 150 baniek i więcej po to, by zakupić program do nauki.
Franc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 12:34   #13
mqy
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 06.11.2002
Posty: 504
mqy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
!!!Witam!!!

No coz, ja juz na ten temat az nielubie sie wypowiadac, wkurza mnie to wszystko....
....polska(nie jestem patriota - mam inne pojecie tego slowa), to biedny kraj, wszyscy to wiedza, politycy(najbardziej), producenci oprogramowania chyba jednak nie(...oczywiscie ze wiedza...) .......
...a wiec zamozni polacy kupuja 'Tanie' progsy i kozystaja z nich jak najbabardziej legalnie , tak to wyglada w praktyce.........
.....A ja proponowal bym zrobic w polsce taki trik jak chyba.... w Malezi?...:'Drodzy obywatele - tylko piraty', i to jest sposob, zreszta co tu gadac niech leniwi polacy zaczna sie wreszcze uczyc jezykow i sp***dalac(przepraszam z wyrazenie, juz mi odbija)z granice, tam jest lepiej, albo niech zgada sie kilku jakis Konserwatysto-Liberalow - zatlucze wszystkich czerwonych i zrobi pozadek w tym panstwie, bo juz szkoda slow... a to jest dobry sposob...
...popatrzcie na Chile - NAJbogatszy kraj w Ameryce Poludniowej, hmmm, a dlaczego, a dlatego bo Poniczet[(-chyba dyktator)jak to sie pisze], wytluk(PO ZABIJAL!) wszystkich *****i i zaprowadzil tam porzadek, haha, a teraz SIEDZI w wiezienu, fajnie ma - CHILE chyba jedyny kraj nie Bankrut w Ameryce Poludniowej........

PS.1 Bardzo przepraszam za zmiane tematu w moim poscie, ale zmiane tylko pozorna, w 100% zgadzam sie z jasut'em

PS.2 A dlaczego nie zrobimy tym polskim swiniom na zlosc: Format c:, 0 windowsa, szykujcie partycje i instalujcie LiNUX'a...
mqy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 13:34   #14
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"PS.2 A dlaczego nie zrobimy tym polskim swiniom na zlosc: Format c:, 0 windowsa, szykujcie partycje i instalujcie LiNUX'a..."

Tak sobie myślę, że to nie będzie "na złość" tylko jedyne słuszne rozwiązanie dla osób niezamożnych, które jednak nadal chcą korzystać z komputerów i nie podpaść wymiarowi sprawiedliwości.
A potem może się okazać, że te wszystkie komercyjne programy nie są takie niezbędne do informatycznego rozwoju społeczeństwa, no i nie będą już tak popularne (vide Micro$oft). Szkoda tylko, że polityków mamy takich ignorantów i nie bardzo wiedzą jak podejść do zagadnienia OpenSource, a może nie chcą wiedzieć - wszak to korporacje od programów komercyjnych umilają im życie odpowiednimi prezentami. Aż nie dobrze mi się robi jak słyszę jak taki to "prezenter" - znawca od siedmiu boleści wypowiada się na temat zagrożeń, które niesie oprogramowanie o otwartym kodzie lub szerzej - darmowe. Na ogół powtarza jak mantrę, teksty podawane przez np. szychy z M$. Kończę, bo znów się zdenerwuję - lepiej jednak siły zachować na dalsze poszukiwanie pracy niż na słuchanie takich "mądrych" polityków.
Miłego dnia
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.07.2003, 16:37   #15
Franc
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 24.10.2002
Lokalizacja: Radzyń
Posty: 585
Franc zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Trochę nie w temacie, ale oto cytat z forum CAD:
"Znajomy chciałby przed zakupem sprawdzić parę dni w działaniu.
U dealera powiedzieli że raczej nie udostępnią bo jak ktoś nie umie się
obchoidzić to się zniechęci i będzie zniechęcał innych (może innymi słowami
ale o to chodziło) i że po zakupie to oni przeszkolą itp... Może i tak ale
jak ceny wersji o którą mi chodzi zaczynają się na 6000$ i jak się okaże że
niezbyt pasuje to wydać tyle kasy - znajomy robi rysunki w ACADZIE 2002 z
biblioteką Mechanical desktop i podobno solidworks może czas projektowania
skrócić do 30% obecnego - ale jak to bedzie 80% ;-) ? to za taką kasę się
nie opłaca"
Jak nawet wersji demo nie chca udostępnić to jak nie sięgnąć po pirata? 6000$ piechota nie chodzi
Franc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.