Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.04.2003, 11:51   #1
-=Shade=-
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika -=Shade=-
 
Data rejestracji: 08.04.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 219
-=Shade=- zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
2 kawalki 2 reklamy

Hej

Na wstepie wezmy pod uwage takie dwie reklamy :

1. Reklama wody mineralnej Arctic z Cindy Crawford - leci caly czas
2. Reklama Nokii z aparatem cyfrowym - sa 3 wersje ktore pojawialy sie kolejno. Ta o ktora mi chodzi emitowana byla jakies 5-6 dni temu.

Tak wiec poszukuje muzyki uzytej w tych reklamach. Z pierwsza nie powinno byc problemu bo reklama jest caly czas emitowana i kazdy chyba na nia zwrocil uwage ( ehh ta Cindy )

Z druga moze byc problem bo nie wiem czy uda sie ja w ogole skojarzyc. Jedyne co moge pomoc to to ze glownym instrumentem grajacym jest gitara elektryczna na ktorej odgrywana jest wspaniala solowka.

Jakby ktos mogl pomoc w odnalezieniu tej muzyki to prosze o info.
__________________
I believe that it is our faith to be here
It is our destiny
I believe this night holds for each and everyone of us
The very meaning of our lives

Maila do mnie wyślij na ten adres
-=Shade=- jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.04.2003, 13:35   #2
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Re: 2 kawalki 2 reklamy

Cytat:
Shifu napisa***322;(a)
Z pierwsza nie powinno byc problemu bo reklama jest caly czas emitowana i kazdy chyba na nia zwrocil uwage ( ehh ta Cindy )
muzyki niestety nie kojaze, jak zobacze reklame z Cindy to sprobuje sie wsluchac. A swoja droga to wiecie, ile kosztowalo nakrecenie tej reklamy? 10 milionow zlotych! :o Jaki jest kurcze sens wydawania tylu pieniedzy na jakakolwiek reklame?! Czy naprawde sa tacy ludzie, ktorzy widzac cos takiego w telewizji zdecyduja sie kupic akurat te wode? Podobnie zreszta jest z makaronem Malma. Przyznam, ze naprawde nie rozumiem polityki marketingowej tych firm.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 16:35   #3
jacoob
Jacoob Member
 
Avatar użytkownika jacoob
 
Data rejestracji: 31.08.2001
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 762
jacoob niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Re: 2 kawalki 2 reklamy

Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
muzyki niestety nie kojaze, jak zobacze reklame z Cindy to sprobuje sie wsluchac. A swoja droga to wiecie, ile kosztowalo nakrecenie tej reklamy? 10 milionow zlotych! :o Jaki jest kurcze sens wydawania tylu pieniedzy na jakakolwiek reklame?! Czy naprawde sa tacy ludzie, ktorzy widzac cos takiego w telewizji zdecyduja sie kupic akurat te wode? Podobnie zreszta jest z makaronem Malma. Przyznam, ze naprawde nie rozumiem polityki marketingowej tych firm.
Jakby nie było to napewno w jakiejś części sprawdza się hasło REKLAMA JEST DZWIGNIĄ HANDLU . Ja osobiście widziałem że Cindi reklamuje coś do picia ale nie wnikałem nawet co .^_^ Natomiast jeżeli mam być szczery to ktoś taki jak Sophia Loren jest wspaniałą aktorką ,piękną kobietą ale niezbyt już apetyczną aby reklamować coś do jedzenia
__________________
Pozdrawiam Jacoob
jacoob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 17:11   #4
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: 2 kawalki 2 reklamy

Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
A swoja droga to wiecie, ile kosztowalo nakrecenie tej reklamy? 10 milionow zlotych! :o Jaki jest kurcze sens wydawania tylu pieniedzy na jakakolwiek reklame?! Czy naprawde sa tacy ludzie, ktorzy widzac cos takiego w telewizji zdecyduja sie kupic akurat te wode?
Oj, jeszcze jak :-) Smutne ale prawdziwe. Co tam koszty nakrecenia, czy ty zdajesz sobie sprawe ile kosztuje jedna emisja w "prime-time" np. w TVN? Za glowe bys sie zlapal, a firmy zamawiaja setki takowych. Zapewniam Cie, ze koszty nakrecenia reklamy to ulamek lacznych kosztow emisji... No ale z drugiej strony kupujac butelke tej wody (nawiasem mowiac nie rozniacej sie od butelki z Geant'a za 45gr) ok. 50% ceny to wlasnie zwrot kosztow reklamy. W przypadku Coca-Coli mowi sie, ze nawet jeszcze wiecej. Podobnie z pomielona tektura z Mac Donald's, itp. Jaki wniosek? Rozsadny czlowiek unika jak ognia produktow reklamowanych i kierujac sie zdrowym rozsadkiem kupuje na wlasna reke. W kazdym razie ja tak postepuje i mysle, ze jest to optymalne rozwiazanie. Oczywiscie zdarzy sie czasem, ze produkt reklamowany faktycznie jest dobry (np. piore wylacznie w Vizirze i jestem bardzo zadowolony) no ale to wyjatek ktory jedynie potwierdza regule :-)

P.S. Zapomnialem dodac, ze w niemieckim Vizirze a nie tym z promocji w polskim hipermarkecie, jest pewna roznica w jakosci :-)
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 20:21   #5
kapsel
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika kapsel
 
Data rejestracji: 18.08.2002
Posty: 286
kapsel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: 2 kawalki 2 reklamy

Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)

P.S. Zapomnialem dodac, ze w niemieckim Vizirze a nie tym z promocji w polskim hipermarkecie, jest pewna roznica w jakosci :-)
TAk to jest ze Polakom sie gowno wciska , towar drugiej jakosci i niestety nie dotyczy to tylko proszkow Mam nadzieje ze chociaz prezerwatywy nie sa wybrakowane ^_^ Pozdrawiam
__________________
Łatwo dostrzec górną granicę dobra, nikogo jednak nie powstrzyma dolna granica zła, bo jej w ogóle nie ma. Droga schodzi coraz niżej i niżej.

kapsel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 20:52   #6
-=KoWaLiK=-
Gość
 
Posty: n/a
Re: Re: Re: Re: 2 kawalki 2 reklamy

Cytat:
kapsel napisa***322;(a)
TAk to jest ze Polakom sie gowno wciska , towar drugiej jakosci i niestety nie dotyczy to tylko proszkow Mam nadzieje ze chociaz prezerwatywy nie sa wybrakowane ^_^ Pozdrawiam

tzw. KINDER NIESPODZIANKI ?? ^_^
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 23:07   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Re: Re: Re: 2 kawalki 2 reklamy

Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
Oj, jeszcze jak :-) Smutne ale prawdziwe. Co tam koszty nakrecenia, czy ty zdajesz sobie sprawe ile kosztuje jedna emisja w "prime-time" np. w TVN? Za glowe bys sie zlapal, a firmy zamawiaja setki takowych. Zapewniam Cie, ze koszty nakrecenia reklamy to ulamek lacznych kosztow emisji... No ale z drugiej strony kupujac butelke tej wody (nawiasem mowiac nie rozniacej sie od butelki z Geant'a za 45gr) ok. 50% ceny to wlasnie zwrot kosztow reklamy. W przypadku Coca-Coli mowi sie, ze nawet jeszcze wiecej. Podobnie z pomielona tektura z Mac Donald's, itp. Jaki wniosek? Rozsadny czlowiek unika jak ognia produktow reklamowanych i kierujac sie zdrowym rozsadkiem kupuje na wlasna reke. W kazdym razie ja tak postepuje i mysle, ze jest to optymalne rozwiazanie. Oczywiscie zdarzy sie czasem, ze produkt reklamowany faktycznie jest dobry (np. piore wylacznie w Vizirze i jestem bardzo zadowolony) no ale to wyjatek ktory jedynie potwierdza regule :-)

P.S. Zapomnialem dodac, ze w niemieckim Vizirze a nie tym z promocji w polskim hipermarkecie, jest pewna roznica w jakosci :-)
Mniej wiecej chyba moge zgadywac, bo kiedys mialem dosc dokladne dane. Minuta reklamy w dosc dobrym czasie reklamowym to 2 miliardy (starych) zlotych. I to jednokrotna transmisja! Nie watpie, ze ceny poszly w gore i to pewnie sporo. Mnozac to razy kolejne transmisje i to przez dluzszy okres czasu, otrzymamy naprawde horendalne sumy. co nie zmienia faktu, ze dalej sie dziwie (nawet studiujac marketing i zarzadzanie), jak to sie oplaca. Wydaje mi sie, ze mozna by to lepiej zrobic (W inny sposob dotrzec do klietna i przekonac go do produktu). No ale to na pewno nie jest miejsce na takie rozwazania.

A co do proporcji tych kosztow to niewatpliwie reklama ma swoj duzy udzial. Natomiast jako ciekawostke - wspomniales o Coca-Coli. Juz pomijajac fakt, jaki procent ceny stanowi zwrot kosztow za reklame, to wiecie, ile mniej wiecej wynosza koszty wyprodukowania dwulitrowej butelki, ktora w sklepie kosztuje okolo 3,50 - 5 zl? To rowniez juz stare informacje, ale bylo to jeszcze kilka lat temu okolo 10 - 30 groszy. I tu nie ma pomylki. Tak wiec w niektorych przypadkach reklama naprawde jest uzasadniona. Uzyskanie takiej pozycji na rynku pozwala wlasnie w ten sposob windowac ceny i osiagac zyski. Czy woda Arctic rowniez do tego dazy? Moze.

A co do kupowania produktow reklamowanych to zgodze sie, ze nie warto ich kupowac. Oczywiscie sa wyjatki i to nierzadkie, ale ja lubie po prostu samemu przekonac sie, ktory produkt najbardziej mi odpowiada (a nie pozwolic za mnie zdecydowac producentowi ) i jego sie trzymac. A ze jakosc produktow kierowanych do Polski pozostawia naprawde wiele do zyczenia niestety wiem.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.