Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.07.2020, 08:27   #16
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
każdy robi jak mu wygodniej
ja preferuje płatności elektroniczne
powody:
- bezpieczentwo transakcji - dokladne potwierdzenie kto komu i o ktorej godzinie i ile
- bezpieczenstwo osobieste - jak ukradna karte lub telefon mozna zablokowac konto; jak ukradna gotowke mozna sobie pluc w brode; podobnie ze zgubieniem - karte zablokujesz i dostaniesz wtornik, gotowke stracisz
- historia - nawet po latach mozna udowodnic, ze sie za cos zaplacilo (lub nie), dokladnie kiedy i ile; przy gotowce nie zostaje slad oprocz ulotnej pamieci
- kontrola wydatkow - jak juz @Max pisal pelny podglad historii, kategoryzacja, powiadomienia o kazdym wydatku itd

co do placenia za samochod - jeszcze kilka lat temu oplaty interchange wynosily 2-3% od transakcji, przy samochodzie wartym kilkadzisiat lub kilkaset tysi to robi sie juz powazna kwota, wiec salony albo chcialy gotowke albo przelew - zaleznie od salonu
obecnie prowizja ta spadla na mocy ustawy

obecnie gotowka to juz relikt, praktycznie nie funkcjonuje poza polswiadkiem, milosnikami teorii spiskowych oraz osobami ktore z przyzwyczajenia placa gotowka (np glownie starsi klienci bazarkow... gdzie nie ma kas fiskalnych i terminali - wracamy do puntu pierwszego )
nawet napiwki dopisuje sie do platnosci elektronicznej jako service charge
zrzutka na platnosc za cos? split na kartach
tak jest wygodniej i bezpieczniej
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.07.2020, 21:39   #17
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Dla Ciebie historia jest zaletą a dla mnie właśnie wadą - im mniej danych o moich poczynaniach jest zapisywane tym lepiej, nawet jeśli nie robię nic złego.

Natomiast nie wiem dlaczego porównujesz sprzedających na bazarach do półświatka, babcia sprzedająca rzodkiewkę i jabłka raczej nie ma kontaktów z ciemnymi typami A składanie się na coś przez wyciągnięcie banknotu z portfela jest szybsze niż klikanie czegoś na telefonie.
Natomiast tak jak pisałeś - każdy płaci jak mu wygodnie. Niech nawet będą te płatności telefonem czy zegarkiem, ale gotówka powinna pozostać w obiegu.
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2020, 00:28   #18
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie widzę w gotówce niczego złego, już nie przesadzajmy, że papierowy pieniądz służy jedynie do niecnych celów.

M@X już pisał o napiwkach - jak inaczej go dać niż w gotówce?

W wielu sklepach gotówka ułatwia rozliczenie się z towaru - łatwiej jest wziąć za zaliczkę np. całą szpulę przewodu, następnie oddać co zostało, odebrać zaliczkę i rozliczyć się z rzeczywiście zużytego materiału, niż latać z miarką ryzykując pomyłkę, lub też kupić za dużo i produkować śmieci. Większe sieci umożliwiają zwrot materiałów niezużytych w ciągu x dni i chwała im za to, ale w mniejszych jest różnie.

Z kolei ja już pisałem i napiszę raz jeszcze o ryzyku awarii internetu i terminali płatniczych. Takie ryzyko jest zawsze i dlatego w drodze gotówka bywa niezastąpiona. Zawsze jadąc w dalszą podróż powinno się mieć pod ręką trochę fizycznych pieniędzy, czy to żeby zatankować, czy kupić posiłek itp.

IMHO jest dziś jeszcze zdecydowanie za wcześnie, żeby wieszczyć schyłek gotówki. Oczywiście już teraz jest fizycznie możliwe życie całkowicie bez niej (trudniej odwrotnie - płacąc tylko nią), natomiast jeszcze jest dla niej miejsce i nie ma sensu na siłę jej się pozbywać.

Dzisiaj widać doskonale, jak ludzie rzucili się na gotówkę - koronawirus jest kolejnym dowodem na to, że są sytuacje nieprzewidziane, w których ludzie uznają gotówkę za potrzebną.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2020, 11:18   #19
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości

M@X już pisał o napiwkach - jak inaczej go dać niż w gotówce?
A no normalnie, przy płatności bezgotówkowej na paragonie pojawi się pozycja napiwek

Pomijam kwestie, że kelner / kelnerka nie będzie z tego zadowolona, bo od takiego napiwku będą musieli zapłacić podatek, a przy płatności gotówką taki napiwek trafia bezpośrednio do kieszeni, jako pełna kwota bez odliczania podatku
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2020, 11:45   #20
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Mozecie pisac co chcecie gotowki nic nie zastapi tak dlugo jak dlugo bedzie system monetarny/bankowy itd. jesli o mnie idzie bezgotowkowe rozwiazania to jest kolejna metoda na kontrolowanie owiec i robienie statystyk i coraz bardziej zblizamy sie do chipowania ludzi, co nie znaczy ze nie uzywam platnosci zblizeniowych bo sa wygodne.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2020, 09:29   #21
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Dla Ciebie historia jest zaletą a dla mnie właśnie wadą - im mniej danych o moich poczynaniach jest zapisywane tym lepiej, nawet jeśli nie robię nic złego. (...)
do momentu, jak po kilku miesiacach albo latach bedziesz musial udowodnic, ze za cos tam kiedys zaplaciles albo ile zaplaciles
zycie pisze niesamowite historie

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
(...)Natomiast nie wiem dlaczego porównujesz sprzedających na bazarach do półświatka, babcia sprzedająca rzodkiewkę i jabłka raczej nie ma kontaktów z ciemnymi typami (...)
taa... a jak tam z odprowadzaniem podatku przez tych badz co badz sprzedawcow/przedsiebiorcow prowadzacych jednoosobowe dzialanosci (lub nie)
slyszales o szarej strefie VAT?
inna sprawa ze w innych krajach sa inne sposoby na rozliczanie tegoz podatku, ale to temat za inna dyskusje (i zaczelo by sie politycznie...)

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
(...)A składanie się na coś przez wyciągnięcie banknotu z portfela jest szybsze niż klikanie czegoś na telefonie. (...)
ta, napewno latwiej zaplacic w troje przykladowe 78,35 po rowno albo jeden za piwo, drugi za pizze a trzeci za bilard
gotowka
odliczona czy z wydawaniem reszty
moja wersja - prosze po rowno na te trzy karty
o jakim klikaniu w telefonie piszesz

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
(...) Natomiast tak jak pisałeś - każdy płaci jak mu wygodnie. Niech nawet będą te płatności telefonem czy zegarkiem, ale gotówka powinna pozostać w obiegu.
na razie nie zanosi sie na wycofanie gotowki
pojawialy sie tylko drobne ruchy w celu popularyzacji pieniadza elektronicznego
jak rowniez wycofywanie najdrobnijszych nominalow z powodu nieoplacalnosci ich produkcji

nie jestem za nazuceniem dzis tu i teraz wszystkim jedynego slusznego sposobu platnosci
natomiast nie wyobrazam sobie WYGODNEGO funkcjonowania bez pieniadza elektronicznego
a bez gotowki jak najbardziej tak

ale sam tez w portfelu mam nie tylko plastik, ale zawsze pare zlotych w razie w
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2020, 11:50   #22
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
ta, napewno latwiej zaplacic w troje przykladowe 78,35 po rowno albo jeden za piwo, drugi za pizze a trzeci za bilard
gotowka
odliczona czy z wydawaniem reszty
moja wersja - prosze po rowno na te trzy karty
o jakim klikaniu w telefonie piszesz
To my mamy inny system - jak idę np. na pizzę z paroma osobami to ustalamy maksymalny próg wydatków, np. stówka i wtedy każdy składa się na stówkę i zamawia co chce żeby kwota nie przekroczyła 100zł. Dzięki temu od razu wiemy ile zapłacimy i po ile trzeba się złożyć. W Twoim przypadku po prostu zaokrągliłbym do 78zł i wtedy każdy płaci po 26zł - sprawa rozwiązana. Kto by się tam groszami przejmował.

Myślałem że sobie robicie przelewy na telefonie czy coś w tym rodzaju - nie wiedziałem nawet że istnieje taka opcja o jakiej piszesz.

Cytat:
taa... a jak tam z odprowadzaniem podatku przez tych badz co badz sprzedawcow/przedsiebiorcow prowadzacych jednoosobowe dzialanosci (lub nie)
slyszales o szarej strefie VAT?
Wcale nie uważam osób nieodprowadzających podatków za przestępców (choć teoretycznie łamią prawo) i nie widzę w tym czegoś bardzo złego.
I tak pieniądze publiczne są marnowane a fiskus chce tylko dojechać ludzi żeby płacili jeszcze więcej, dlatego nie dziwię się że kombinują.
Zresztą sam jak idę do pracy to wolę taką umowę gdzie jak najwięcej trafia do mojej kieszeni bo mnie ZUS i inne rzeczy nie interesują, chcę jak najwięcej kasy zarobić i tyle

Cytat:

nie jestem za nazuceniem dzis tu i teraz wszystkim jedynego slusznego sposobu platnosci
natomiast nie wyobrazam sobie WYGODNEGO funkcjonowania bez pieniadza elektronicznego
a bez gotowki jak najbardziej tak
Widzisz, mamy inne priorytety - dla mnie ważniejsza jest wolność i prywatność, wygoda jest gdzieś na końcu na mojej liście. Natomiast cieszy mnie że nie jesteś za zlikwidowaniem gotówki.


Cytat:
do momentu, jak po kilku miesiacach albo latach bedziesz musial udowodnic, ze za cos tam kiedys zaplaciles albo ile zaplaciles
zycie pisze niesamowite historie
W życiu nie miałem takiej sytuacji, ale ja nie mam firmy żebym musiał rozliczać się z urzędami i pilnować takich rzeczy, poza tym najdroższa rzecz jaką kupiłem w życiu nie kosztowała nawet 2000zł
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2020, 15:38   #23
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,763
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ci, bądź co bądź, sprzedawcy czy jednoosobowi przedsiębiorcy wcale nie muszą być szarą strefą, bo poniżej pewnego limitu obrotu nie muszą być vatowcami.
Jeśli kupujesz coś "na papier" to ten papier jest dowodem zapłaty, albo potwierdzenie przelewu do niego. Jako przedsiębiorca masz obowiązek trzymać to przez 5 lat na każde beknięcie US, jako osoba fizyczna chociaż przez okres gwarancji/rękojmi. Pokażcie mi twardziela, który trzyma to na telefonie... teoretycznie można, bo ma być w postaci elektronicznej jakiejkolwiek, ale i tak każdy trzyma to fizycznie w segregatorach. Nie ma więc obawy, że nie będziesz w stanie udowodnić, że za coś zapłaciłeś.


PS Idź i kup jajka - takie od kury ze wsi a nie od biedronki - i powiedz kobicie że zapłacisz jej zbliżeniowo
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2020, 16:50   #24
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jajka grzenia sumuja ten temat
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2020, 08:37   #25
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Grzeniu - jajek od kury juz dawno nie kupowalem, zwykle biedronki znosza to co biore
ale na takie okazje jak juz pisalem wyzej zawsze pare miedziakow mam w portfelu

oczywiscie niskie obroty pozwalaja nie byc vatowcem, ale PIT lub CIT juz teoretycznie placic trzeba
nie chce tu wchodzic w dyskusje, czy te podatki sa dobrze skonstruowane w Polsce (a nie sa i tu sie na pewno zgadzamy) itp. pisze tylko o literze prawa obowiazujacej w tej chwili

nigdzie tez nie napisalem, ze historie rachunkowosci nalezy trzymac w telefonie
szczegolnie w przypadku firmy
w wersji elektronicznej - kopia lokalna plus chmurowa
i do tego papier w segregatorze
ale zdazylo mi sie juz w zyciu kilkukrotnie udowadniac jako osoba prywatna, ze cos kiedy placilem, ile placilem i jakiego dnia konkretnie wykonano operacje
rekord dotyczyl platnosci z okolo 7 lat wczesniej
bez historii konta online bylo by to po prostu niewykonalne

@Dark - jeszcze o jednej zalecie platnosci
podroze zagraniczne
jeszcze kilka lat temu wyjezdzajac musialem zastanawic sie, co ewentualnie bede kupowal i ile to bedzie kosztowac, latac po kantorach wymieniac kase i potem po powrocie zastnawiac sie, czy, przykladowo, zostawic te iles Euro na nastepny raz a Leje i USD wymienic
a teraz po prostu jade, place karta, chce wydac wiecej to wydaje wiecej i nic mnie nie obchodzi a po powrocie mam co najwyzej garsc drobniakow ktocyh nie zdazylem wydac na lody dla dzieci lub bakszysz
a karta jest obciazana w PLNach i bez chorych prowizji
a ja na biezoco widze obciazenie juz w PLNach
czasy sie zmienily i trzeba z udogodnien kozystac
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2020, 11:40   #26
Vehr
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.10.2020
Posty: 14
Vehr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dla mnie tylko płatności kartą w ogóle nie trzymam gotówki
Vehr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
gotówką, płatności, zalet

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.