Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.04.2006, 10:13   #1
gribek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 55
gribek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Acer i Recovery Cd

Witam, odziedziczyłem po wujku w spadku Acera Travelmate'a 233xc. Wczoraj próbowałem zainstalować na nim Linuxa, niestety okazało się, że linuxy raczej nie będą obsługiwały mojej nietypowej grafy, i gdy chciałem skasować partycje linuxowa walnal mi sie Windows(nie chodzilo o mbr bo to zrobilem dobrze), dzwoniac do wujka dowiedziałem się, że dołączył mi płytki acerowskie z windowsem xp prof. orginalnym. Są to 3 płyty: pierwsza bootable na ktorej jest jeszcze oprogramowanie do laptopa i 2 pozostałe recovery. Z tego co wiem, na tych płytach jest obraz zrobiony w ghoscie świeżego systemu win xp(taka wersja oem) i cóż, problem jest z zainstalowaniem(czy też przywróceniem) tego xpka. Gdy wrzucam płytę bootowalna to ładuje coś a'la dos i wrzuca od razy dysk Z:\Tools (ten dos ustawia cdrom jako Z:\), jedyne co da się zrobić z tej płytki to uruchomić ghosta i tu zaczynaja się schodki. Po uruchomieniu ghosta i wymianie w napędzie na płytke gdzie jest obraz systemu w formacie *.HDD, gdy chcę załadować ten obraz ghost woła o hasło:/. Zadne słowa klucze nie działają, ani też klucz seryjny do tego xpka, bo hasło chyba jest maksymalnie 10 -cio znakowe. Nadmienie też, że na dysku laptopa jest ukryta partycja recovery mająca 2 mb i na której jest polecenie recovery.bat ale w żaden znany mi sposób nie da się wejść na tą partycje ani też wywołać to polecenie( chociaż w biosie ustawiam aby ładował partycje recovery:/). Czy ktoś może kiedyś instalował windowsa w taki sposób z takich płytek lub orientuje się w jaki sposób zrobić to całe Recovery??
gribek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.04.2006, 11:04   #2
Arcadio
Zeropostowiec
 
Avatar użytkownika Arcadio
 
Data rejestracji: 12.09.2005
Posty: 370
Arcadio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Muisz mie***263; partycj***281; C na fat32 - masz?

Recovery uruchamia si***281; jakim***347; skr***243;tem klawiszowym w biosie, w intrukcji pisze co i jak. Do tego chyba potrzebne s***261; 2 part na fat32 C i D
__________________

Arcadio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2006, 11:58   #3
gribek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 55
gribek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak mam 2 partycje fat 32 na jednej tymczasowo zainstalowalem pirata windowsa. teraz zauwazylem ze w opcjach biosu jest dodatkowo enable recovery boot czy cos takiego i ustawilem to na enable, nie widzialem tego gdyz to nie bylo w tej zakladce boot gdzie ustawia sie kolejnosc bootowania ale gdy to ustawilem zaladowal sie jakis znowu a'la dos ale znak zachet ma teraz jako C:\Tools> i pisze ze nie ma zadnego imige file na HDD, a w instrukcji dolaczonej do plytek pisze aby wrzucic plyte bootowalna i zrobic hdd full rebulid i postepowac dalej zgodnie ze wskazowkami tyle ze to hdd full rebuild w zadne sposob sie nie da uruchomic.
gribek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2006, 18:15   #4
gribek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 55
gribek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przegl***261;daj***261;c neta znalaz***322;em tylko kombinacje ant+f10 lub f12 ale one nic nie nie daj***261;, mo***380;e troche zamota***322;em, chodzi mi konkretnie o to czy kto***347; kiedy***347; to robi***322; i wie co zrobi***263; lub zna has***322;o do tego obrazu *.HDD lub czy orientuje si***281; czy da si***281; to jako***347; przekonwertowa***263; ten plik tak aby nie ***380;***261;da***322; has***322;a.
gribek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2006, 19:32   #5
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kumpel ma acera Aspire 3003... i z recovery CD nie korzysta. Troszke ten pomysl nie bardzo z ukryta partycja, bo obraz ktory przywracasz odtwarza jedynie pliki systemowe a nie cala partycje i to do tego tylko FAT32. Kumpel sciagnal sobie normalna wersje windowsa home'a i zainstalowal tworzac partycje NTFS wpisujac swoj numerek spod spodu laptopa i dziala elegancko. Do tego zrobil obraz partycji Acronis True Image i w razie czego to sobie przywraca. Ja rowniez polecam takie rozwiazanie. Nie bawic sie w zadne recovery CD!!
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2006, 15:52   #6
gribek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 55
gribek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm, próbowałem zainstalować Win Xp prof bo na taki system mam klucz na tej naklejce, ale klucza mi nie przyjmuje:\ , więc cóż, mam na płytce jeszcze pirackiego win xp prof sp1 z pirackim kluczem i czy istnieje możliwość później po zainstalowaniu zamiany w systemie tego pirackiego klucza na mój orginalny?? Czy raczej musze się pogodzić z brakiem legalności mojego systemu??
gribek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2006, 16:02   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez gribek
Hmm, próbowałem zainstalować Win Xp prof bo na taki system mam klucz na tej naklejce, ale klucza mi nie przyjmuje:\ , więc cóż, mam na płytce jeszcze pirackiego win xp prof sp1 z pirackim kluczem i czy istnieje możliwość później po zainstalowaniu zamiany w systemie tego pirackiego klucza na mój orginalny?? Czy raczej musze się pogodzić z brakiem legalności mojego systemu??
Nie przyjmuje i nie przymie!
To jest numerek korporacyjny (nie wymagajacy rejestracji i aktywacji), dzialajacy wylacznie z plyta dolaczona do laptopa!!!!
Co do instalacji windowsa. Nie pamietam dokladnie, a nie mam recovery pod reka.
Wkladasz plyte oznakowana jako boot/system/windows jakos tak lub podobne.
Wciskasz klawisz funkcyjny (F1/2/12....) na pytanie odpowiadasz "recover all" i instalka leci - sama.
Nie wymaga zadnego hasla. Wsztstko zostaje usuniete a partycja systemowa przywrocona do stanu fabrycznego.
W manualu masz wszystko dokladnie opisane!
Nawet jezeli jest wymagane haslo, w co watpie, tez jest podane.
Nie ma z tym zadnych problemow.
Tylko bootowanie z plyty i potwoerdzania checi reinstalacji...wszystko!!!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2006, 16:14   #8
gribek
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 55
gribek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No, tylko u mnie w instrukcji jest opisane podobnie jak ty m***243;wisz, czyli w***322;***261;czy***263; za pomoc***261; F2 biosa i tam ustawi***263; bootowanie z p***322;yty, gdy to zrobi***281; bootuje sie ten disk1(jedyny oznaczony jako bootable) i tj pisa***322;em wgrywa sie dos i na monitorze pojawia si***281; znany z dawnych czas***243;w dosowy znak zach***281;ty: Z:\TOOLS i ***380;aden klawisz funkcyjny w tym momenice niestety nie dzia***322;a. C***243;***380; w instrukcji pisze podobnie aby post***281;powa***263; dalej zgodnie z instrukcjami na monitorze ale u mnie to tak nie wygl***261;da niestety:/
gribek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.