Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.02.2004, 09:37   #16
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez bartoldzik
No to niech ludzie zrozumieja, ze poza mBankiem sa jeszcze inne banki w tym kraju. Jak by mi kazali placic 5,50 za przelew to bym przestal po prostu robic przelewy z mbanku,ale nie robilbym z tego tragedii, bo bankow ci u nas dostatek. Moze dlatego, ze mam wyksztalcenie w tym kierunku mysle troche w inny sposob. A moze po prostu zdaje sobie sprawe z faktu, ze bank to nie instytucja charytatywna i zarabiac musi.
A karty z delfinkami sa super
Nie zgadzam sie z Toba, Mbank wprowadzil w blad klientów i naduzyl ich zaufania... wkancu to nie jest bank z marmurow i betonu, nie ma pan w okienkach, nie ma calej tej biurokracji... nie trzeba utrzymywac budynku... taka byla przeciez idea tego banku, czyz nie? myle sie...

w takim razie czym rozni sie bank wirtualny od marmurowego? moze ja tego nie rozumie?



============

dokonaly tekst tu:

Ciąg dalszy końca mBanku 2004.01.29.

[...]

Otóż z mBankiem jest niestety tak, jak z wieloma innymi fajnymi rzeczami w biznesie. Pomysł w swej istocie bardzo dobry, ale zarazem od początku schrzaniony na różnych etapach. Bardzo dobry, bo idea dyskontu bankowego (tanio, szybko i wygodnie, choć nie za pięknie) doskonale chwyciła. A schrzaniony, bo... powodów jest wiele, a jeden wynika z drugiego.

1. Założenia biznesowe były od początku kulawe. Z mBanku można było korzystać w podstawowym zakresie nie płacąc mu ani grosza. Zarabiał ponoć na prowizji od transakcji kartowych i marży odsetkowej. Nietrudno jednak było przewidzieć, że stopy procentowe spadną, a karty będą służyć nie tylko do zakupów, ale i do wypłat gotówki. Wtedy okazało się, że filozofią mBanku w wymiarze praktycznym ma być darmowy "trzon oferty" - założenie i prowadzenie kont, karty, przelewy i wypłaty w Euronecie. Zarabiać miał na "całej reszcie". Wkrótce okazało się, że darmowe mogą być nie karty, a tylko jedna karta (do eKonta). To był początek końca. Pojawiło się jeszcze kuriozalnie płatne polecenie zapłaty, które teraz dla odmiany może być tańsze niż zwykły przelew (jeśli mamy więcej niż dwa PZ). Najnowszy owoc kulawych założeń to oczywiście niedarmowe już przelewy. Oczywiście można wprowadzenie tej opłaty uzasadniać kosztami związanymi z poszerzeniem sieci bezprowizyjnych bankomatów, ale co ma piernik do wiatraka? Logiczne to by było, gdyby pojawiła się opłata za kartę do eKonta, a nie za przelewy. Jednak logika bywa mBankowi bardzo obca.

1a. Kulawość wzięła się stąd, że mBank był dla BRE prowizorką, a stał się zakładnikiem własnego sukcesu. Wypuszczono go na rynek jako zwiastun Multibanku i tylko jego wielka, zapewne zaskakująca dla BRE popularność sprawiła, że nie został wcielony do Multi. Mimo to zawsze traktowany był po macoszemu - pieniądze wydawano na różne bezsensowne (Multiport), mało udane (Izzybank) i mało efektywne (Multibank) przedsięwzięcia. Multibank zawsze wcześniej miał nowe produkty (z wyjątkiem SFI) i większe kampanie promocyjne. Teraz BRE z tej kulawej prowizorki próbuje wycisnąć na siłę zyski i pewnie będzie tak robił dalej. Nasze niezadowolenie i odejście części z nas do innych banków zostało na pewno wliczone w koszty - choć historia uczy nas, że wiele banków nie doszacowało takich strat i potem na gwałt wyciągało rękę z nocnika.

2. Jakoś nikt w BRE nie przewidział, że trzeba będzie się rozwijać. W miarę jak przybywało klientów okazywało się, że ich potrzeby nie tylko są zróżnicowane, ale i coraz większe. Aby przyciągnąć i utrzymać nowych, trzeba było zaproponować im coś więcej niż tylko "dyskont" czy "drugi bank". Potrzebne były ulepszenia istniejących produktów i produkty nowe. Z jednym i drugim mBank poradził sobie bardzo słabo. Nowe produkty (ze szlachetnym wyjątkiem SFI) okazały się mało konkurencyjne i nie sprzedały się tak, jak zakładano. Stąd sukcesywne wprowadzanie opłat za to, co się sprawdziło na początku - czyli podcinanie gałęzi, które już przerobiliśmy w Citibanku, Inteligo czy VW. mBank nie potrafi jednak uczyć się na cudzych błędach. Ba, nawet na własnych się nie uczy - zamieszanie wokół opłat za kartę do eMaksa nijak nie wpłynęło na styl "poinformowania" klientów o opłacie za przelewy [...]

3. W ramach tzw. outsorcingu podpisano kiepskie umowy z podwykonawcami (też nie najlepszymi). System transakcyjny od początku był niedoskonały, nie był projektowany pod kątem tak dużej ilości klientów ani pod kątem nowych produktów. Na dodatek umowa serwisowa została skonstruowana tak, że wszelkie zmiany w systemie kosztują wiele czasu i pieniędzy. Do tego dodać trzeba jeszcze firmę tworzącą strony informacyjne, z upodobaniem dociążającą je wbudowanymi skryptami, arkuszami stylu i flashem. Z tych układów mBank nie wyplątał się do dziś, więc nie można liczyć na radykalną poprawę. Sytuacja wręcz się pogarsza, bo tak trzeba nazwać falstarty nowych stron informacyjnych i nowego forum oraz pojawiające się okresowo kłopoty z przeciążonym systemem transakcyjnym. Łatanie prowizorki ma to do siebie, że ową prowizorkę tylko pogłębia.

4. mBankowcy, którzy radzili sobie w czasach pionierskich i bohaterskich, najwyraźniej nie sprostali wyzwaniom zwykłej pracy. Na początku klientów i produktów było mało. Klienci rekrutowali się głównie spośród tych znających się na rzeczy i kulturalnych, którym wystarczały produkty "dyskontu" i którzy mogli przeboleć niedociągnięcia. Potem przybyło klientów, pojawili się wśród nich także ci bardziej wymagający, ci mniej obeznani oraz ci mniej mili. Przybyło produktów, którymi musieli się zająć "starzy" pracownicy (którzy się na nich nie znali) albo nowi (którzy nie zawsze okazali się dobrzy - vide pogarszający się poziom mLinii). Najwyraźniej widać to w szeroko rozumianej polityce informacyjnej mBanku, jego public relations (...) oraz promocji (tu chodzi zwłaszcza o różne dziwne konkursy oraz niby-promocje). Wygląda na to, że w mBanku nadal pokutuje przekonanie, iż klienci "zrozumieją", że to wszystko przecież "dla ich dobra", bo gdzie indziej to jest jeszcze gorzej, a jak mBank nie będzie zarabiał, to upadnie. Statystycznego klienta jednak to nie obchodzi, bo dba on - co zrozumiałe - przede wszystkim o swoje interesy, a nie o interesy banku.

5. Bliskie kontakty z klientami (zwłaszcza forum) okazały się również strzałem w dziesiątkę, który został popisowo zmarnowany. Zdegenerowało się forum, pozbawione opiekuna i animatora (potencjalnych animatorów "społecznych" prędzej czy później zniechęca postawa mBanku). [...]

Dlatego zapewne wkrótce pieniądze będę trzymał w innym banku. Wyjątkiem przez jakiś czas będzie SFI, którego, jak na razie, mBankowi nie udało się poważnie schrzanić (choć same TFI niezgorzej się starają - vide nowe opłaty za konwersję w SEB). Reszta oferty w mBanku - o ile nie nastąpi jakiś cud albo trzęsienie ziemi - będzie się degradować, aż się okaże, że mamy do czynienia z nieco podmalowanym marmurBankiem. Nie życzę tego Wam, sobie ani mBankowi. Ale nadziei już nie mam.

Pozdrawiam,
Shuriken
ex-mRadny II kadencji
twórca nieczynnego już http://mBank.blog.pl

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 07.02.2004 o godz. 10:30
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.02.2004, 09:41   #17
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
do kilku postow najlepiej byloby no comment ale ...

jisas krajst "typowi polacy" nie jest zadarmo ojojoj ale to straszne chyba sie powiesze po prostu masiakra i takie tam inne ale zostaje bo gdzie indziej jeszcze drozej ale to na prawde straszne ze tu juz nie za darmoche co ja biedny zrobie ojojoj

troche umiaru zycze
i trzezwego spojrzenia na "prawdziwe" zycie
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2004, 10:13   #18
bartoldzik
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika bartoldzik
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 206
bartoldzik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No ja chyba jeszcze wiecej nie rozumiem. Bo jak widze Ormianin uwazasz, ze bank wirtualny nie ma kosztow. A jednak ma. Nie wiem czy wiesz, ale w bankowsci to jest tak, ze 80% zyskow generuje 20 % klientow. Reszta przynosi straty albo ma neutralny wplyw na to.
Kazdy bank nawet wirtualny chcialby zarobic, wiec nie nalezy sie dziwic. Wirtualny oznacza wlasciwie bez placowek, ale nie oznacza to darmowy. CZy Inteligo jest darmowe. Nie i jego klienci nie robia z tego afery. Ale bledem mBanku bylo to , ze za dlugo byl takim bankiem. Juz dawno powinien wprowadzic oplaty. A tak przyzwyczail ludzi do utopii.
Jak chcesz widziec roznice miedzy wirtualnym mBankiem a marmurkiem to przyjzyj sobie TOiP kilku z nich. Prawie zawsze maja oplate za prowadzenie rachunku i to nie mala. Dosc czesto placi sie tez za przelewy. Zeby cos zalatwic trzeba odstac swoje w kolejce. Tu masz przelew za glupie 50 groszy. Jedyna oplata. Ja jestem im wdzieczny wlasnie za to, ze wprowadzili oplate za usluge, a nie za to, ze mam u nich konto. A jesli struktura oplat komus nie odpowiada, niech zmieni bank, a nie placze. Ja w swoim krotkim zyciu mialem konta w okolo 12 bankach. I uwazam mBank za jeden z lepszych z tych 12. Tylko tak jak ja za swoja prace oczekuje jakiegos wynagrodzenia, tak i oni chca tego samego. A ze chca tyle ile moge im dac to super. Zechca wiecej to im podziekuje. I nie bede o tym pisac ani tu, ani na pl.biznes.banki
bartoldzik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2004, 13:05   #19
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez bartoldzik
No ja chyba jeszcze wiecej nie rozumiem. Bo jak widze Ormianin uwazasz, ze bank wirtualny nie ma kosztow. A jednak ma. Nie wiem czy wiesz, ale w bankowsci to jest tak, ze 80% zyskow generuje 20 % klientow. Reszta przynosi straty albo ma neutralny wplyw na to...
No jak reszta ma straty albo jest neutralna to gdzie pozostale 20% zyskow ?
Wiadomo ze bank wurtualny ma koszty, ale moim zdaniem przy zachowaniu oszczednej polityki sa w stanie utrzymac sie z "ukrytych oplat" kotre jakby uiszczamy automatycznie chocby przez marze na %. Ja natomiast widze ze w necie mBank ma naprawde za duza kampanie reklamowa (oczywiscie nie za darmo) i szczerze mowiac nie mam ochoty placic za kolejne. Wystarczy wydawac z umiarem tak jak bylo w "starym, bezplatnym" mbanku a nie szastac pieniedzmi tak jak coraz czesciej jest w "nowym, wkrotce platnym" mbanku.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2004, 13:29   #20
bartoldzik
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika bartoldzik
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 206
bartoldzik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Gdzie pozostale 20 %? Proste. Nie pochodzi od klientow Banku. Chociaz niedawno spotkalem sie juz wynikami badan w Europie zach. gdzie ten stosunek wynosi nie 20/80 tylko 20/100. Mowa oczywiscie caly czas o bankowosci dla klientow indywidualnych.
bartoldzik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2004, 13:57   #21
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
bartolodzik czyzbysmy mieli podobne (identyczne) zdanie

wracajac do tematu to nie znam sie na bankowosci od zaplecza ale zdaje mi sie ze te 80% przynoszacych straty albo neutralni to sa np studenci czy osoby ktore na koncie maja maks kilkaset zlotych i to najczesciej przez kilka dni w miesiacu bank po prostu nie zdaza zarobic na tych pieniadzach

a jak zarabia - na kupowaniu/sprzedawaniu pieniedzy miedzy bankami itp

co do roznicy na % miedzy % na koncie a % kredytu to nasze spoleczenstwo nie dziala jeszcze tak jak na zachodzie tam karty kredytowe to normalka u nas jeszcze dlugo nie

ale wracajac do tematu - nie mialem 12 kont tylko 4 (tzn w 4 roznych bankach) plus znam zmagania z kolejnymi 3,4 osob bliskich

porownujac np mbank, inteligo, bz/wbk, pko bp, pko sa, bgż, pbk/bph, i jeszcze kilka to ciezko nie odniesc wrazenia ze jednak po podliczeniu wszystkich kosztow mbank jest jak za darmo bgż i pko bp to chyba najgorsze banki (mialem watpliwa przyjemnosc uzerania sie z pko przy probie wyplacenia wlasnej kasy w nieswoim miescie - i moze i teraz to naprawili ale sytuacja ze przez ponad godzine musialem czekac na wyplacenie kasy bo ktos gdzies zazadal potwierdzenia a potem nie umial odebrac faksu jest jakas pomylka a nie bankiem i bardzo szybko po tym fakcie zrobili papa)

inteligo zostalo wykupione przez pko bp - komentarz zbedny

bgz - szkoda slow

pbk/bph - zeby informacja o stanie konta (po wplaceniu pieniadzy na terenie kraju) "szła" przez Polske kilka dni - bez komentarza

bz/wbk - mam bo studiuje i bank jest na uczelni wiec blisko - i tylko dlatego (i tu ciekawostka - przelewy platne kilka innych rzeczy tez - a oprocentowanie 0%)

pko sa - klienci z duza kasa sa obslugiwani z predkoscia dzwieku - prznajmniej ci ktorych ja znam

citybank - j.w.


zreszta nie rozumiem o co w ogole ten krzyk i spieranie sie
przeciez zyjemy w gospodarce rynkowej, mamy demokracje
jezeli cos nam sie nie podoba to mozemy bez problemow przeniesc sie gdzies indziej tylko pytanie jak dlugo nowe atrakcyjne oferty beda takie atrakcyjne - moze warto nie robic wszystkiego na huurrra i odczekac - w koncu stara prawda mowi ze staly klient jest tanszy w utrzymaniu niz pozyskanie nowego - co akurat dobrze widac apropo sieci komorkowych ale np banki tez wprowadzaja rozgraniczenie na klientow "starych" i "nowych" - np wspomniany mbank
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2004, 21:34   #22
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez bartoldzik
W Inteligo przelew kosztuje 0,99, a przez konsultanta 2,99.
http://www.inteligo.pl/InfoSite/ofer...i-prowizje.htm
hmmm. musieli zmienić niedawno cennik.
to nawet lepiej
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2004, 21:40   #23
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wlasnie jestem po zlozeniu wniosku o otwarcie konta w VWbank i teraz od srodka widac 2 rzeczy: bardzo, ale to bardzo dostanie klijent gdy tylko pojawi sie debet na jego koncie (50 zl. kary a potem 20 zl. za pierwsze upomnienie 40 zl. za kolejne). Trzeba tez przynac ze dosc mroczno moze wygladac zabepieczenie sie banku w postaci dobrowolnego poddaniu sie aktowi egzekucyjnemu do 50.000 zl. wystawionemu nawet po 12 msc. od zamkniecia rachunku co musi zaakceptowac kazdy klijent banku. Ogolnie nie zauwazylem jakis ukrytych oplat dla e-konta ...
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2004, 06:02   #24
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A ja w KredytBanku mam wszystkie przelewy za darmo.
Opłata za konto: w normie (polskiej): 3,5 albo 4,-zł (nie pamiętam).
Obsługa konta przez Internet - nie pamiętam kiedy byłem ostatni raz w Banku. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2004, 09:47   #25
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Wlasnie jestem po zlozeniu wniosku o otwarcie konta w VWbank i teraz od srodka widac 2 rzeczy: bardzo, ale to bardzo dostanie klijent gdy tylko pojawi sie debet na jego koncie (50 zl. kary a potem 20 zl. za pierwsze upomnienie 40 zl. za kolejne). Trzeba tez przynac ze dosc mroczno moze wygladac zabepieczenie sie banku w postaci dobrowolnego poddaniu sie aktowi egzekucyjnemu do 50.000 zl. wystawionemu nawet po 12 msc. od zamkniecia rachunku co musi zaakceptowac kazdy klijent banku. Ogolnie nie zauwazylem jakis ukrytych oplat dla e-konta ...
Akt egzekucyjny wynika z prawa bankowego i jest respektowany w kazdym banku... jesli jest konieczny... czego nie zycze nikomu...
zreszta w naszym kraju wszytsko jest mozliwe, sa tacy co sa poza prawem! i wiemy kto to!

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2004, 13:24   #26
bartoldzik
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika bartoldzik
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 206
bartoldzik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Majonez
bartolodzik czyzbysmy mieli podobne (identyczne) zdanie
Najwidocznej nalezymy do niewielkiej grupy w miare zadowolonej ze swoich bankow (w koncu sami je wybralismy nie?)
Co do bankow najogolniej mozna powiedziec, ze dobry klient to zadluzony klient. A najlepiej (jak to Majonez powiedziales) karta kredytowa - o zlodziejskim oprocentowaniu kredytu.
Warto pamietac nawet dysponujac niezla kasa zgromadzona na lokatach czy rachunku, ze dla banku co prawda liczymy sie jako zrodlo finasowania, ale wielkiego biznesu raczej na nas nie zrobi. Tak naprawde wszystkie te "piekne i kolorowe" produkty to tylko magnes na klienta - potencjalnego kredytobiorce.
Co do bankow, ktore wczesniej wymieniles to zgadzam sie z Twoja ocena oprocz Inteligo. Dopoki PKO BP nie namiesza w nim za bardzo bedzie to bank dosc nowoczesny z wieloma uslugami, ktorych na prozno szukac w innych bankach. Widac od razu, ze to nie PKO go stworzylo. A co do samego PKO to wyobraz sobie, ze znam ludzi zadowolonych z tego czegos (tylko to jacys masochisci chyba).
bartoldzik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2004, 14:40   #27
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ludzie czy sie nigdy nie nauczycie, ze na tym swiecie nie ma nic za darmow. Danie czegos na zachete za darmo ma tylko jeden cel zdobycie klienta i przywiazanie go do siebie. Pozniej trzeba placic! Nikt nigdy nie bedzie dokladal do interesu bo te czasy juz minely i mam nadzieje, ze nie wroca.

Skrzynki e-mail, darmowe przelewy, damowe strony www czy damowe komunikatory to tylko narzedzie do osiagniecie celu nadrzednego jakim jest zysk.

Prosty przyklad. Darmowe konto e-mail zacheca wielu ludzi do jego zalozenia. Jezeli chetnych jest bardzo duzo to zaczyna sie problem z serwerami, laczem, etc. Ktos za to musi zaplaci dlatego dostajecie reklamy albo wasze konta przeksztalcaja na konta platne.

Wiekszosc ludzi pomimo zmiany zasad zostaje bo decyduje o tym przyzwyczajenie, wygoda, fajny adres.

W przypadku bankow pomimo afery i tak wiekszosc klientow zostanie bo malo kto wie jak zlikwidowac konto albo powiadomienie roznych ludzi o zmianie numery rachunku jest dosc klopotliwe.

Uslugodawcy doskonale o tym wiedza i jeszcze dlugo beda stosowac te metody. Pytanie kiedy klienci naucza sie, ze NIE MA NIC ZA DARMO.

Sam mam konto w Banku Slaskim powechnie uwazanym za drogi. Jestem zadowolony, mam dostep przez internet, duzo oddzialow i bakomatow, zadowalajacy limit na koncie, karty kredytowe z kolejnymi limitami. Mi to odpowiada i nie chce mi sie zmieniac banku bo to za duzy problem. Moze jakby bank dzialal zle albo mialbym powody do rozczarowania to bym poszukal innego.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.