Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.10.2004, 18:04   #1
sting
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.10.2004
Posty: 2
sting w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Backup przy pomocy Norton Ghost 9 - problemy !

Otóż postanowiłem sobie zrobić backup partycji systemowej przy użyciu Norton Ghost 9. Wszystko przebiegło bez komplikacji (robiłem bezpośrednio obraz na CD), a przynajmniej tak mi się wydawało ,niestety wygląda na to że cos się źle zrobiło (nie dałem za pierwszym razem sprawdzenia czy zrobiony obraz jest poprawny.)
Za drugim razem dałem opcję sprawdzenia(znowu obraz robiony bezpośrednio na CD) , niestety program poinformował że coś jest nie tak, nie chciałem już marnowac płyt, więc zrobiłem obraz ale go zapisałem na dysk twardy (w ustawieniach programu ustawiłem, aby obraz został podzielony na kawałki po 700MB tak abym mógł to potem nagrać na CD). Wszystko przebiegło pomyślnie. Pierwsza różnica to taka że oprócz plików z obrazem (rozszerzenie .v2i) utworzył się też plik z rozszerzeniem sv2i (waży 4kB to jest chyba info o systemie plików) .
A teraz meritum problemu, jak odzyskać taki obraz partycji jak się system spierdzieli? Niestety po włożeniu pierszej płyty z obrazem i ustawieniu w biosie butowania z CD nic sie nie dzieje.
Napisali w helpie taby włożyć dysk z "recovery environment " :

"To restore multiple drives using a system index file

1)Boot the computer into the recovery environment.
2)In the recovery environment main window, click Advanced Recovery Tasks.
3)Click System Restore.
4)Click Restore drives, then click Next.
itd ...

ale to chyba chodzi po prostu o płytę z norton ghostem.Jak ją włożę i z niej zabutuję to też się nic nie dzieje.Może ta płyta jest niekompletna (dodam że nie jest to "szlachetnie urodzony" Norton Ghost. Gdy uruchomie kompa z dyskietkia na której jest plik z rozszerzeniem sv2i to też się nic nie dzieje.

Może coś robię źle,mam nadzieję że pomorzecie .Pozatym może ktos zna juz jakiś sprawdzony program który robi dobrze backupy i nie sprawia żadnych problemów.
Pozdrawiam
sting jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.10.2004, 21:55   #2
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
co do tego problemu to nie moge Ci pomoc.
A co do innego programu to polecam Acronis True Image 8.0 kilka osob na forum sie na jego temat wypowiadalo w temacie o SP2 i byly to pozytywne wrazenia. Ja tez mam go zainstalowanego. wiec go polecam.

Pozdro
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2004, 06:57   #3
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... daj sobie spokój chłopie z ghostem 9.0, to jest tak naprawdę skopany Drive Image 7 (rozszerzenie pliku .v2i o tym świadczy), który został także skopany w stosunku do DI 2002. Pozostań przy ghostku 8.0 lub 2003, albo przejdź na TrueImage 8.0
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2004, 08:39   #4
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja również polecam Ghosta z pakietu SystemWorks 2004 działa bez zarzutu,
natomiast nie przyłączam się do zachwytów nad TrueImage.
Po pozytywnych opiniach na tym forum, potestowałem go i ma następujące zalety w stosunku do Ghosta:
1) obraz dysku jest trochę mniejszy (około 10% w stosunku do Ghosta) - przy maksymalnych możliwych kompresjach w obu programach.
2) działa pod bezpośrednio WinXP (nie wymaga bootowania do trybu dos'a)
3) dzieli obraz na pliki, których wielkość można samemu wybrać,
4) można uaktualnić zrzucony obraz.

ale ma zasadnicze dla mnie wady:
1) obraz dysku tworzył w moim przypadku dwa razy dłużej, przy czym w ghost mierzyłem czas od naciśniecia run do powrotu do windows.
2) z przywracaniem jest jeszcze gorzej - ghost około 10 min, TrueImage 8.0 - 45 min.
3) nie można nagrywać bezpośrednio na płytę tworzonego obrazu partycji (dysku)
Pozdrawiam
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2004, 10:13   #5
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... napewno testowałeś 8.0 ?
u mnie kompresja większa od ghosta o 20%
na HDD tworzy obraz wolniej, zgoda ale coś za coś (patrz kompresja)
wypala obraz na płytkach około 20 % szybciej niż ghost (bezpośrednio !!!)
owszem, stawia obraz wolniej od ghosta o jakieś 15 % (mnie to nie przeszkadza)
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2004, 10:19   #6
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Na pewno testowałem wersję 8.0, która ukazała się nie dawno.
Dla pewności dzisiaj powtórze i jutro odpiszę.
Nie napisałem, że obraz jest zapisywany na tym samym HDD - inna partycja oczywiście.
Nie wiem jak nagrywałeś obraz tworzony w TrueImage bezpośrednio na płytę mi się to nie udało, a nagrywanie pakietowe mnie nie interesuje.
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2004, 10:20   #7
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
...normalnie masz wybór napędów, wybierasz nagrywarkę i ... wypalasz obraz :cool:
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2004, 10:44   #8
sting
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.10.2004
Posty: 2
sting w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tu jest ciekawy artykuł o TrueImage http://www.myservice.pl/artykuly,windows,83.html
sting jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2004, 12:35   #9
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wczoraj porównałem dla pewności jeszcze raz TrueImage 8.0 oraz Ghosta 2003 z pakietu NortonSystemWorks 2004 Proffesional.

Dysk - 8.21 GB danych

1) TrueImage 8.0 (build 768) - tworzenie obrazu dysku na innej partycji maksymalna kompresja
czas kompresji 30 minut 20 sekund obraz miał 5.51 GB
2) Ghost 2003 - tworzenie obrazu dysku na innej partycji maksymalna kompresja
czas kompresji 16 minut 32 sekundy obraz miał 5.76 GB

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez para : 06.10.2004 o godz. 12:38
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 11:58   #10
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lightbulb Czas tworzenie obrazu

Cytat:
Napisany przez para
Wczoraj porównałem dla pewności jeszcze raz TrueImage 8.0 oraz Ghosta 2003 z pakietu NortonSystemWorks 2004 Proffesional.

Dysk - 8.21 GB danych

1) TrueImage 8.0 (build 768) - tworzenie obrazu dysku na innej partycji maksymalna kompresja
czas kompresji 30 minut 20 sekund obraz miał 5.51 GB
2) Ghost 2003 - tworzenie obrazu dysku na innej partycji maksymalna kompresja
czas kompresji 16 minut 32 sekundy obraz miał 5.76 GB

Pozdrawiam
Sproboj w DriveImage ustawic o jeden stopien nizsza kompresje. Roznica w wielkosci pliku jaki uzyskasz bedzie nieznacznie wieksza, ale nadal mniejsza od tej jaka uzyskuje Ghost 2003. Natomiast czas tworzenia obrazu bedzie niemalze taki sam jak w Ghost 2003.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 13:45   #11
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja cały czas używam Ghost'a v7.0 i też nie narzekam, ma obsługę NTFS i linuxa i zajmuje jakieś 600kb Obraz zapisuje na drugim dysku, robię płytkę bootowalną i do dzieła.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 14.05.2005 o godz. 13:48
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.