Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.04.2003, 16:05   #1
lipek16
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: J-L
Posty: 467
lipek16 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bad sektory na dysku - co zrobić???

Mam problem z uruchomieniem i sformatowaniem dysku z bad sektorami. Chodzi o dysk Quantum Fireball ST. Najpierw podłączyłem go do płyty głównej na Primary Slave. Przy startowaniu systemu wyskoczył komunikat o tym \, że na jednym z dysków występują błędy. System uruchomił się ale dysku nie było widać. We właściwościach systemu w kontrolerach dysków (Pierwszy kontroler) był komunikat o błędnej pracy urządzenia. Później podłączyłem dysk do kontrolera i tak samo system go nie pokazywał. Bios i kontroler wykrywały dysk tylko system nie. Próbowałem różnych rzeczy ale nic nie pomogło. Dodam jeszcze że jako pierwszy dysk na kontrolerze mam podbiętą barracude 40 GB z trzema partycjami. Co mogę jeszcze zrobić żeby system zobaczył ten dysk. Chciałem go sprzwdzić jakimś disc doctorem żęby usunął bad sektory. Czy wogóle dysk z bad sektorami jest zdolny do pracy Muszę koniecznie zrobić coś z tym dyskiem (chociaż najchętniej to bym go wyrzucił z balkonu)
lipek16 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.04.2003, 16:16   #2
-=KoWaLiK=-
Gość
 
Posty: n/a
Re: Bad sektory na dysku - co zrobić???

Cytat:
lipek16 napisa***322;(a)
Mam problem z uruchomieniem i sformatowaniem dysku z bad sektorami. Chodzi o dysk Quantum Fireball ST. Najpierw podłączyłem go do płyty głównej na Primary Slave. Przy startowaniu systemu wyskoczył komunikat o tym \, że na jednym z dysków występują błędy. System uruchomił się ale dysku nie było widać. We właściwościach systemu w kontrolerach dysków (Pierwszy kontroler) był komunikat o błędnej pracy urządzenia. Później podłączyłem dysk do kontrolera i tak samo system go nie pokazywał. Bios i kontroler wykrywały dysk tylko system nie. Próbowałem różnych rzeczy ale nic nie pomogło. Dodam jeszcze że jako pierwszy dysk na kontrolerze mam podbiętą barracude 40 GB z trzema partycjami. Co mogę jeszcze zrobić żeby system zobaczył ten dysk. Chciałem go sprzwdzić jakimś disc doctorem żęby usunął bad sektory. Czy wogóle dysk z bad sektorami jest zdolny do pracy Muszę koniecznie zrobić coś z tym dyskiem (chociaż najchętniej to bym go wyrzucił z balkonu)

Tylko i wylacznie reklamacja, uwzglednia bez problemu. Bad sektory mnoza sie jak kroliki, z jednego dzisiaj jutro beda trzy.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 16:18   #3
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A czy pod DOSem widać dysk? Jak tak, to go sformatuj np. Partition Magicem. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 16:43   #4
lipek16
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: J-L
Posty: 467
lipek16 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Bad sektory na dysku - co zrobić???

Cytat:
-=KoWaLiK=- napisa***322;(a)
Tylko i wylacznie reklamacja, uwzglednia bez problemu. Bad sektory mnoza sie jak kroliki, z jednego dzisiaj jutro beda trzy.
To jest stary dysk. Ma zaledwie 3 GB. Chce go zrobić bo koleżanka mnie oto poprosiła
lipek16 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 16:52   #5
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

a wez go przejedz ScanDiskiem przy njdokladniejszym sprawdzeniu i usuwaniu bledow... moze SD da rade usunac usterki?
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 17:01   #6
Franc
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 24.10.2002
Lokalizacja: Radzyń
Posty: 585
Franc zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kiedyś miałem taki sam problem z Seagatem - fdiskiem pousuwałem wszystkie partycje, utworzyłem je od nowa i sformatowałem - problem zniknął. Ale zdarzyło się tak tylko z jednym dyskiem - drugi z bad sektorami poszedł do kosza na śmieci
Jeszcze jedno pytanie - w którym miejscu na dysku są te bad sektory? Na początku ?
Franc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 17:13   #7
lipek16
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: J-L
Posty: 467
lipek16 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zaczołem go formatować pod dosem i doszło do 640 MB. Potem przestalo. Probowalem uruchomic scandiska pod dosem ale sie zawiesil. A do Windowsa albo nie wchodzil wogole, a jak sie już zaladowal to nie bylo widac tego dysku
lipek16 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2003, 18:21   #8
lipek16
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: J-L
Posty: 467
lipek16 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pocudowałem jeszcze fdiskiem i usunalem rozszerzona partycje i dysk logiczny na niej. Nie moglem usunac partycji podstawowej. Cos o zlej etykiecie. Nie chcialo mi sie jej wpisywac bo byly to jakies krzaczki. Poza tym za kazdym uruchomieniem etykieta ta zmieniala sie. Raz go bios wykryl raz nie. Chyba dam se spokuj.
lipek16 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2003, 06:36   #9
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Zajrzyj na stronę Maxtora (Qantum) czy nie ma programu do niskopoziomowego formatowania: nie jest to zalecana metoda ale Ty już niczym nie ryzykujesz.8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.