Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.05.2006, 20:50   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Bardzo pilne! - wyszukiwarka niskich cen w Stanach

Sorry, że tak, ale mam mniej więcej godzinę na podjęcie decyzji, a znalazłem jakąś nową wyszukiwarkę niskich cen w Stanach. Wygląda to super, bo znajduje sklepy z cenami średnio o 50$ niższymi niż gdzie indziej, ale.. no właśnie - boję się, że może w tym być jakiś haczyk, bo czemu tych samych sklepów nie znajduje np. PriceGrabber?


Przykładowo interesujący mnie aparat - Canon SD600.

PriceGrabber znajduje coś takiego:

http://www.pricegrabber.com/p__Canon...ort_type=price

z najniższą ceną ok. 280 dolarów.


Ta 'nowa' wyszukiwarka znajduje tak:

http://www.everyprice.com/item.asp?i...06350478327943

z najniższą ceną 249$.


Inne modele wyglądają podobnie. Cena super, ten najtańszy sklep WAWADIGITAL ma dodatkowo naprawdę atrakcyjną przesyłkę, więc cenowo wygląda to świetnie.

Ale chciałbym potwierdzić, że nie jest to jakieś oszustwo. Może ktoś już korzystał z tej wyszukiwarki, bądź z usług tego, lub innych sklepów na liście i może potwierdzić ich wiarygodność?



ps: Temat potem usunę, albo przeniosę w bardziej właściwe miejsce, ale teraz naprawdę zależy mi na czasie.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.05.2006, 21:04   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
masz manie zamykania tematow zalozonych przez siebie
a jak za miesiac ktos inny bedzie mial ten dylemat?
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2006, 22:04   #3
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
masz manie zamykania tematow zalozonych przez siebie
a jak za miesiac ktos inny bedzie mial ten dylemat?
A bo się mnie ktoś zaraz czepi, że zakładam niepotrzebnie nowy temat (to z kolei inni lubią to robić ).


A co do mojego pytania, to jest już nieaktualne - nie mam teraz czasu dokładnie opisywać, ale generalnie jest to oszustwo. Sprytnie przygotowane, ale ciągle oszustwo..

Czyli - zbytnia okazja zawsze musi mieć jakiś haczyk...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2006, 23:29   #4
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
... to moze opisz w jaki sposob ludzie sa na tej ofercie oszukiwani...

Moze Twoj opis pomoze komus nie stracic pieniedzy...
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2006, 23:57   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Już opisuję, pisząc poprzednio, że nie mam teraz czasu, miałem na myśli najbliższe minuty, bo naprawdę musiałem już złożyć zamówienie.

Co do działania tych oszustów to mechanizm jest prosty. Nie wiem dalej na jakiej zasadzie działa cała ta wyszukiwarka, ale wychodzi na to, że jest to jedno wielkie oszustwo i wszystko jest tam spreparowane. Zarówno sama wyszukiwarka, jak i sklepy, które teoretycznie ona znajduje, jako najbardziej atrakcyjne cenowo.

Natomiast ten jeden, który akurat sprawdziłem wawadigital działa tak, że po złożeniu zamówienia, kontaktuje się z klientem przedstawiciel sklepu i zaczyna namawiać na kupno dodatkowego wyposażenia, sprzętu itp. Ale robi to w tak nachalny i hamski sposób, że podobno praktycznie nie da się odmówić (handlowiec nie zwraca na odmowy uwagi). Kiedy w końcu powie się kategorycznie, że nie kupuje się nic więcej, ten podobno rzuca słuchawką (a czasami jeszcze bluzga na klienta), natomiast zamówienie jest od razu anulowane z przyczyn - podobno braku towaru.

Czyli jedno wielkie, hanskie oszustwo. Sam nie wiem, czy to powinno być pocieszające, że nie tylko u nas takie gnidy są w stanie egzystować, ale jednak przykre to jest, że ktoś - a właściwie wiele osób - spędzają całe życie na przygotowywaniu jak najskuteczniejszej metody oszukiwania innych ludzi..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2006, 06:10   #6
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ale gdzie tu oszustwo? Czy polega na tym, ***380;e opr***243;cz przedmiotu zamawianego dodatkowo trzeba co***347; zam***243;wi***263;? Jak nie, to ja widz***281; tylko nachalno***347;***263; przedstawiciela handlowego. Mo***380;na anulowa***263; zam***243;wienie i samemu rzuci***263; s***322;uchawk***261;.

A co to znaczy 'podobno rzuca s***322;uchawk***261;' i 'podobno praktycznie nie da si***281; odm***243;wi***263;' czy to opierasz na jakich***347; pog***322;oskach czy zosta***322;e***347; tak potraktowany?

Je***347;li Ci***281; nie or***380;n***281;li na cenie czy samym zam***243;wieniu to gdzie tu oszustwo?
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2006, 08:14   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kristoferros
Ale gdzie tu oszustwo? Czy polega na tym, że oprócz przedmiotu zamawianego dodatkowo trzeba coś zamówić? Jak nie, to ja widzę tylko nachalność przedstawiciela handlowego. Można anulować zamówienie i samemu rzucić słuchawką.

A co to znaczy 'podobno rzuca słuchawką' i 'podobno praktycznie nie da się odmówić' czy to opierasz na jakichś pogłoskach czy zostałeś tak potraktowany?

Jeśli Cię nie orżnęli na cenie czy samym zamówieniu to gdzie tu oszustwo?
1) Przeczytałem kilkadziesiąt opinii na internecie i we wszystkich powtarzał się ten sam schemat. Opinii było więcej (kilka tysięcy), ale już mi się dalej nie chciało czytać.

2) Podawanie ceny na internecie i w potwierdzeniu zamówienia równa się - przynajmniej w myśl polskiego prawa, ale według mojej wiedzy również amerykańskiego - zaakceptowaniu transakcji. Anulowanie potem zamówienia w przypadku braku chęci kupna dodatkowych akcesoriów po absurdalnych cenach jest sprzeczne z prawem.

Pisanie nagle, że przedmiot nie jest dostępny i podawanie tego jako powód anulowania zamówienia jest zwykłym oszustwem.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2006, 13:46   #8
sebek1
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.07.2002
Posty: 46
sebek1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)

Natomiast ten jeden, który akurat sprawdziłem wawadigital działa tak, że po złożeniu zamówienia, kontaktuje się z klientem przedstawiciel sklepu i zaczyna namawiać na kupno dodatkowego wyposażenia, sprzętu itp. Ale robi to w tak nachalny i hamski sposób, że podobno praktycznie nie da się odmówić (handlowiec nie zwraca na odmowy uwagi). Kiedy w końcu powie się kategorycznie, że nie kupuje się nic więcej, ten podobno rzuca słuchawką (a czasami jeszcze bluzga na klienta), natomiast zamówienie jest od razu anulowane z przyczyn - podobno braku towaru.

Czyli jedno wielkie, hanskie oszustwo. Sam nie wiem, czy to powinno być pocieszające, że nie tylko u nas takie gnidy są w stanie egzystować, ale jednak przykre to jest, że ktoś - a właściwie wiele osób - spędzają całe życie na przygotowywaniu jak najskuteczniejszej metody oszukiwania innych ludzi..

bardzo łatwo sprawdzic w google jaka opinie ma dany sklep, a WAWA Digital ma nieciekawa
http://www.resellerratings.com/seller9573.html
sebek1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2006, 14:22   #9
mdfire
Cogito ergo doleo
 
Avatar użytkownika mdfire
 
Data rejestracji: 24.04.2005
Lokalizacja: Somewhere in time
Posty: 379
mdfire zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety z własnego doświadczenia wiem, że takich sklepów jest całe mnóstwo. Specjalnie oferują sprzęt po bardzo okazyjnych cenach, tylko po to, żeby przyciągnąć uwagę i zwabić klientów, ale tak naprawdę wcale nie mają zamiaru niczego sprzedać po tej cenie. Następnie dzwonią, celem potwierdzenia zamówienia i przy okazji oferują mnóstwo innych, dodatkowych przedmiotów, których ceny zupełnie nie są atrakcyje. W przypadku odmowy zakupu dodatkowych przedmiotów, albo anulują zamówienie, albo po prostu go nie realizują (ja kiedyś na aparat czekałem miesiąc, po czym musiałem wyjechać z USA i sam anulowałem zamówienie). Dlatego polecam wszystkim korzystanie tylko i wyłącznie ze sprawdzonych sklepów, które mają przeważającą ilość pozytywnych komentrzy (pow. 95%).
mdfire jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2006, 15:08   #10
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez sebek1
bardzo łatwo sprawdzic w google jaka opinie ma dany sklep, a WAWA Digital ma nieciekawa
http://www.resellerratings.com/seller9573.html
Tak, byłem na tej stronie. Ale wiesz, jak już trafiłem na kilkanaście podrabianych stron, to nie miałem żadnej pewności, że ta jest wiarygodna
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2006, 15:22   #11
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wawadigital od lat sobie grabia.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.