Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.11.2003, 23:57   #1
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bardzo prosze o pomoc, problem z Win2000, wejdźcie

Witam
Bardzo prosze o pomoc w poniższej sprawie.
Kumpel prosił mnie o przeinstalowanie systemu z Win98SE na Win2000. Już podczas instalacji wystąpił bardzo dziwny problem bo nie chciał sformatować partycji na NTFS, ale wkońcu poszedł.
Po zainstalowaniu 2000, system ładuje sie ok. 10 minut, po załadowaniu chodzi jak żółw . Próba zainstalowania SP3 spełza na zawieszeniu się instalacji na weryfikacji konfigu systemu . Dało się zainstalować tylko SP2.
Sterowniki do płyty pobierałem ze strony ECS'a (te same są na stronie Intel'a), do grafy z płytki do niej.
DMA włączyło się samo po zainstalowaniu Intel Ultra ATA Storage Driver i nie możliwości nawet zmienienia na PIO, żeby sprawdzić.
Sprawdzałem w Windzie czy nie ma jakiś konfliktów sprzętowych i nic

Konfig to:
Płyta główna: ECS P6ISA-II na chipsecie Intel 815
Procesor: Intel Celeron 1GHz
Pamięc: 256MB SDRAM
Grafika: GeForce 2 MX 400
Muzyczna zintegrowana z płytą

Bardzo proszę pomóżcie.
Jutro ok. 13 ide dalej walczyć, więc jak ktoś coś wie dlaczego tak się może dziać będę bardzo wdzięczy o szybkie odpowiedzi
__________________
piszcie tutaj


Ostatnio zmieniany przez raptor123 : 15.11.2003 o godz. 00:14
raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.11.2003, 00:13   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zgaduje: windy z serii nt lubia byc na dysku master na pierwszym kanale wiec jesli masz inaczej to sprobuj zmienic (u kumpla to bylo przyczyna odmowy instalacji, choc oficjalnie nie ma przeciwskazan do innej konfiguracji)
probowales zainstalowac jeszcze raz?
czasem wystepuja konflikty instalacji z tanimi kartami na chipsetach nvidii, ale to wogule uniemozliwa instalacje (mozna obejsc - ale to raczej nie to)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 00:45   #3
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dysk jest na Primary Master.
Na Secondary jest podpiety LiteOn LTR-52327S (master) i CD-Rom, ale nie pamiętam juz jaki
Nie próbowałem instalować jeszcze raz całej windy, ale zaczynałem instalacje windy chyba z 8 razy, dopiero jak przyszedłem do siebie i sformatowałem dysk i pozakłądałem partycje to instalacja windy ruszyła.

A grafa to PixelView GeForce 2 MX 400
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 02:02   #4
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez raptor123
Dysk jest na Primary Master.
Na Secondary jest podpiety LiteOn LTR-52327S (master) i CD-Rom, ale nie pamiętam juz jaki
Nie próbowałem instalować jeszcze raz całej windy, ale zaczynałem instalacje windy chyba z 8 razy, dopiero jak przyszedłem do siebie i sformatowałem dysk i pozakłądałem partycje to instalacja windy ruszyła.

A grafa to PixelView GeForce 2 MX 400
a to moja koncepcja. Kiedyś problemem w instalacji winxp na kumpla kompie okazał się sterownik który system sam dawał do radeona 9200 minta. Objawiało się to w ten sposób: wykrywanie urządzeń blue screen że uszkodzony może zostać sprzęt. Wyjąłem pamięć i dalem inną i...to samo. To wyjąłem radka dałem gf ruszyło. Na innym kompie radek normalnie działał. Płyta na której był pronblem z radkiem to był ecs pod socket A. Mam złą opinię o Ecs płytach głównych. Pozatym spowolnienie tak makabryczne wskazuje na dysk daj taśmę 80 pin jak nie to dysk sprawdź narzędziem procudenta na full scana Albo dysk albo ster albo taśma.
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 09:50   #5
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przypomniało mi się jeszcze, że winda po załadowaniu zajmuje tylko 53 MB pamięci to mnie bardzo dziwi, ja i kilku innych ludzi odrazu po zainstalowaniu windy i wejściu do niej zajętość pamięci przez system osscylowała wokół 75-85MB.
Może mi ktoś jeszcze powiedzieć czy do chipów Intela jest jakać cała paczka tak jak do chipsetów VIA i nForce??
A jak nie to może które programy najpierw instalować (to lista ze strony Intel'a do chipsetu 815):
Intel Ultra ATA Storage Driver
Intel Codec Sound Driver
Intel Chipset Software Installation Utility
Intel Application Accelerator
INF Update Utility

Dzisiaj może zainstaluje WinXP Pro +SP1 i zobacze czy on nie lepej chodzi, może jakiś upgrade biosu.
A co do biosu może mi ktoś podać jakiś dobry link do instrukcji jak to zrobić (ja updgradowałem bios u siebie ponad rok temu i nie pamiętam, a w Epoxie którego teraz mam robiłem to przez exeka) i prosze o obraz dyskietki systemowej do win98
Pozdr
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 10:36   #6
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moze cos z plytka Win2k. A wyjmowales jakis komponent. Np. Karte graficzna i instalowales na jakiejs innej. Pamieci? Eksperymentuj, a co do ECS to tez mam niezbyt dobre zdanie o tych plytach!
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 10:42   #7
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak
moze cos z plytka Win2k. A wyjmowales jakis komponent. Np. Karte graficzna i instalowales na jakiejs innej. Pamieci? Eksperymentuj, a co do ECS to tez mam niezbyt dobre zdanie o tych plytach!
We wtorek składałem kompa znajomemu i instalowałem mu z tej płytki Win2000 i wszystko OK.
Karty graficznej nie mam skąd pożyczyć innej (ja mam zintegrowana na Epoxie)
Będe dzisiaj jeszcze walczył
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 11:37   #8
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Takie same jaja miałem na Mercury, czyli to samo co ECS. Nic niestety nie pomogło tylko wymianka płyty głównej. Mam nadzieję że będziesz miał więcej szczęścia niż ja.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 15:36   #9
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ECS = szajse
co do spowolnienia dzialania win2k na takich mobo to u qmpla mamy problem z dyskiem ktory nie moze przejsc w udma i sie wlecze w pio4
tam akurat jest plyta pod amd na chipsecie SIS
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 20:46   #10
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zainstalowałem Win2000 ze zintegrowanym SP4 i jeszcze gorzej się ładuje i chodzi .
Zainstalowałem XP z SP1 to samo .

Wywaliłem grafe i instalowałem na zintegrowanej z płytą to wogóle max porażka
Resetowałem bios i to nic nie dawało, nie upgradowałem biosu bo już był najnowszy.
Przyniosłem dysk do siebie i coś przy tym dysku mi winda spowolniła, ale mogło byc to spowodowane tym, że dwa dyski na jednej taśmie.

Jego dysk u niego bez problemu działa na UDMA5.
Już nie wiem czym to może być spowodowane, ide zaraz Win98 zamontować spowrotem.
Przyczyną chęci zmienienia systemu na nowszy było to, że w ubiegłym tygodniu winda98 z dnia na dzień zaczęła się zachowywać jak muł.
Może to coś pomoże w identyfikacji tego problemu.
Jak to rozjaśniło sprawę to jeszcze raz prosze o pomoc.
Pozdr
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2003, 22:14   #11
goliat
Bywalec
 
Avatar użytkownika goliat
 
Data rejestracji: 01.11.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 52
goliat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.Wymien tasiemke a jesli i to nie pomoze sformatuj niskopoziomowo np.WDClear-em.
__________________
LiteOn 52246S
goliat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.