Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.04.2006, 23:50   #1
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Creative MuVo TX SE 512MB - instrukcja

Kupiłem wczoraj ten sprzęt w MM (to ten który reklamują w TV), dla moich potrzeb wystarczy. Denerwuje mnie tylko, że do zestawu dołączona jest tylko skrócona instrukcja obsługi. Od 2 dni poszukuję polskiej pełnej instrukcji obsługi. Może wiecie, gdzie ją znaleźć. Ze strony Creativa niestety nie chce mi ściagnąć. Będę wdzięczny za pomoc.
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.04.2006, 04:33   #2
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez jasut
Kupiłem wczoraj ten sprzęt w MM (to ten który reklamują w TV), dla moich potrzeb wystarczy. Denerwuje mnie tylko, że do zestawu dołączona jest tylko skrócona instrukcja obsługi. Od 2 dni poszukuję polskiej pełnej instrukcji obsługi. Może wiecie, gdzie ją znaleźć. Ze strony Creativa niestety nie chce mi ściagnąć. Będę wdzięczny za pomoc.
Na dobry początek przeszedłbym się do MM i poprosił o dostarczenie instrukcji..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2006, 06:27   #3
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
na dobry poczatek to bym sie zastanowil czy ta instrukcja jest Ci rzeczywiscie potrzebna? Bo obsluga z pewnoscia jest intuicyjnie prosta!
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2006, 06:56   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek
na dobry poczatek to bym sie zastanowil czy ta instrukcja jest Ci rzeczywiscie potrzebna? Bo obsluga z pewnoscia jest intuicyjnie prosta!
To w sumie też prawda, ja instrukcji do swojego IRivera nigdy nie przeczytałem
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2006, 14:03   #5
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Akurat nie zgodzę się z przedmówcami - instrukcja zazwyczaj się mniej lub bardzie - ale jednak przydaje - nawet jeśli obsługa jest intuicyjna. Nie trzeba wtedy do wielu spraw samemu dochodzić, a co gorsza - czasem bez instrukcji o niektórych nawet się nie wie lub dowiaduje po tygodniach czy miesiącach ...
Dla mnie DOBRA instrukcja to podstawa. Niestety - dziś często są z tym problemy ...

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2006, 14:22   #6
javor
jav-or-not
 
Avatar użytkownika javor
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 228
javor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez jasut
Kupiłem wczoraj ten sprzęt w MM (to ten który reklamują w TV), dla moich potrzeb wystarczy. Denerwuje mnie tylko, że do zestawu dołączona jest tylko skrócona instrukcja obsługi. Od 2 dni poszukuję polskiej pełnej instrukcji obsługi. Może wiecie, gdzie ją znaleźć. Ze strony Creativa niestety nie chce mi ściagnąć. Będę wdzięczny za pomoc.
Pełna instrukcja oczywiście jest dołączona na płycie CD z driverami, którą powinieneś dostać wraz z odtwarzaczem Creative, jednak jedynie w wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, francuskiej, włoskiej, japońskiej, holenderskiej, portugalskiej. (przynajmniej ja tak miałem w swoim muvo v200)

ps. w razie jak by do Twojego modelu nie było nawet po angielsku (bo rzeczywiscie na stronie do tego modelu nie ma), to weź ściagnij manual do modelu v200 (ten o dziwo jest dostępny) - menu takie samo, z tą tylko różnicą, że model TX SE nie posiada radia (i opcji z tym związanych).
__________________
LG GSA-4167B
Lite-On LTR-52327S

Ostatnio zmieniany przez javor : 03.04.2006 o godz. 14:40
javor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2006, 15:20   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
Akurat nie zgodzę się z przedmówcami - instrukcja zazwyczaj się mniej lub bardzie - ale jednak przydaje - nawet jeśli obsługa jest intuicyjna. Nie trzeba wtedy do wielu spraw samemu dochodzić, a co gorsza - czasem bez instrukcji o niektórych nawet się nie wie lub dowiaduje po tygodniach czy miesiącach ...
Dla mnie DOBRA instrukcja to podstawa. Niestety - dziś często są z tym problemy ...

Pozdrawiam
ro29
Tu się z tobą zgodzę, chociaż olbrzymią zaletą każdego sprzętu, jest właśnie intuicyjna obsługa. Ja nie jestem jakimś przeciwnikiem czytania instrukcji, ale w przypadku IRivera po prostu nie była mi potrzebna. Wszystko było tak logiczne i jasne, że nie było żadnych wątpliwości

No, chyba, że kiedyś jednak do tej instrukcji zajrzę i okaże się, że odtwarzacz ma kupę funkcji, o których nie wiem


Ale instrukcje czasami są potrzebne. Do dziś nie wiem, jak ustawić kilka interesujących mnie funkcji w moim telefonie (Motorola E398) i nie raz czytałem w tym celu instrukcję. Ale co z tego, skoro napisane są w niej tylko rzeczy tak oczywiste, że i dwulatek bez niej sobie poradzi, a te, które rzeczywiście mogą przyspożyć trudności, już jakoś nie.. Może ci, którzy ją pisali, też tego nie weidzieli...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2006, 21:07   #8
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
To w sumie też prawda, ja instrukcji do swojego IRivera nigdy nie przeczytałem
W przeciwieństwie do Ciebie nie rozpoczynam korzystania z urządzenia bez wcześniejszego zapoznania się z instrukcją obsługi.

Cytat:
Napisany przez javor
ps. w razie jak by do Twojego modelu nie było nawet po angielsku (bo rzeczywiscie na stronie do tego modelu nie ma), to weź ściagnij manual do modelu v200 (ten o dziwo jest dostępny) - menu takie samo, z tą tylko różnicą, że model TX SE nie posiada radia (i opcji z tym związanych).
Dzięki wielkie, ściągnąłem sobie do V200.
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2006, 23:30   #9
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Ale instrukcje czasami są potrzebne. Do dziś nie wiem, jak ustawić kilka interesujących mnie funkcji w moim telefonie (Motorola E398) i nie raz czytałem w tym celu instrukcję. Ale co z tego, skoro napisane są w niej tylko rzeczy tak oczywiste, że i dwulatek bez niej sobie poradzi, a te, które rzeczywiście mogą przyspożyć trudności, już jakoś nie.. Może ci, którzy ją pisali, też tego nie weidzieli...
Niestety zgodzę się z Tobą - też tak miałem w moim imp100 iRiver - instrukcja angielska skrócona - co prawda w Internecie po polsku - ale niewiele lepsza - w żadnej z nich nie było opisu części "narzędziowej" menu (ustawianie opcji podświetlania wyświetlacza, czasu wyłączenia itd.) - sam do dziś nie wiem do czego pewne opcje służą - niestety tutaj nawet słownik czasem niewiele pomoże ...
A inna kwestia to dane techniczne - kiedyś (za komuny ) była to obowiązkowa część każdej instrukcji - dziś w wielu po prostu tego nie ma !!!

ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2006, 14:13   #10
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
ro29 - a metoda "prob i bledow" rady nie daje?

ja tak zawsze wszystko rozpracowuje (oczywiscie musze miec 100% pewnosc, ze nie uszkodze tym sprzetu).
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.