Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.01.2004, 15:19   #1
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
błąd poczty

witam

czy ktos może mi to wytłumaczyć:

Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jeden z odbiorców został odrzucony przez serwer. Odrzucony adres e-mail to: ***8222;sadykpasza@interia.pl***8221;. Temat '', Konto: 'gazeta.pl', Serwer: 'smtp.poczta.gazeta.pl', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '551 Command RCPT User not local and relaying not permitted from you (149.156.67.236)', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 551, Numer błędu: 0x800CCC79

dzieje sie tak zawsze jeśli chce wysłać pocztę z konta innego niż domyslne, generalnie innego niż interia - dodam że sasysa z tych kont pocztę bez problemu - takowy pojawia się dopiero podczas checi wysyłki

pozdro, Marcin
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.01.2004, 16:17   #2
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Heh... Miałem taki problem na Outlook'u XP. Musiałem zainstalować SP2 dla Office XP. W tedy coś pomogło. A normalnie możesz wysłać maila przez WebMail'a
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2004, 16:21   #3
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
U mnie pomaga usunięcie z Outlocka konta i założenie na nowo. Pomaga
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2004, 16:29   #4
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kraluk
A normalnie możesz wysłać maila przez WebMail'a

WebMail to jakis klient czy masz na mysli forularz www ?? przez www idzie bezproblemowo, inne klienty tez nie chca słac - DZIAŁA TYLKO INTERIA (w klientach)
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2004, 16:29   #5
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Piterniel
U mnie pomaga usunięcie z Outlocka konta i założenie na nowo. Pomaga
u mnie niestety nie...
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2004, 16:31   #6
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Alinoe
WebMail to jakis klient czy masz na mysli forularz www ?? przez www idzie bezproblemowo, inne klienty tez nie chca słac - DZIAŁA TYLKO INTERIA (w klientach)
WebMail to program autorski zamieszczony na stronie firmy która to udostępnia. Czyli prosto mówiąc: WWW.
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2004, 18:08   #7
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
uwierzetelnianie wlaczone?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-uw.jpg  
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2004, 18:28   #8
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Z tego co wiem to Interia wymaga uwierzytelniania (SMTP) dlatego masz problemy z wysyłaniem a nie masz ich (problemów) przy odbieraniu.
Ale z drugiej strony to ten text otrzymałeś emailem zwrotnym wiec patrząc własnie z tej drugiej strony nie jest to problem uwierzytelniania - takiej wiadomości wogóle byś nie wysłał (problem z logowaniem)
PS. Ja tekie podobne problemy mialem jak chcialem wysłac raport z przeczytanego emaila (poprostu na darmowym koncie ta opcja byla niedostepna)
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...

Ostatnio zmieniany przez MacGyver : 07.01.2004 o godz. 18:33
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2004, 18:29   #9
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wlacz autoryzacje

serwy pocztowe po kolie wlaczaja autoryzacje bo inaczej sa blokowane na wielu wejscaich do innych systemow pocztowych - przez pewien czas na takiej czarnej liscie byl nawet tlen - interia jak widac ma swoich klientow w zadku

brak autoryzacji jest bowiem podstawowa przyczyna spamu - z takiego konta mozna wyslac mail podszywajac sie pod kogokolwiek
przepisu nie podam - ale srednio inteligentna malpa z googlem moze to zrobc - tym bardziej dziwi polityka operatorow pocztowych wlaczajacych autoryzacje po paru LATACH od pojawienia sie problemu
nie brak geniuszy i optymalizatorow
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2004, 06:36   #10
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja mam konto płatne na home.pl i zadnych problemów nie mam
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2004, 07:17   #11
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
konta komercyjne rulezz nie ma porownanie z normalnymi
niestety z black list (przynajmniej niektorych) zejsc nie tak latwo - znajomy ma problemy z komunikacja emilowa z indiami (ja tam znajomych nie mam wiec nie moge stwierdzic ) bo na black listach jest wiekszosc polskich serwerow pocztowych: tlen, wp, onet...
ale to, jak pisze Sid, wina tylko i wylacznie adminow kont
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2004, 13:54   #12
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Y@nkee_PL
uwierzetelnianie wlaczone?
tak włączone
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2004, 13:57   #13
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MacGyver
Z tego co wiem to Interia wymaga uwierzytelniania (SMTP) dlatego masz problemy z wysyłaniem a nie masz ich (problemów) przy odbieraniu.
Ale z drugiej strony to ten text otrzymałeś emailem zwrotnym wiec patrząc własnie z tej drugiej strony nie jest to problem uwierzytelniania - takiej wiadomości wogóle byś nie wysłał (problem z logowaniem)
PS. Ja tekie podobne problemy mialem jak chcialem wysłac raport z przeczytanego emaila (poprostu na darmowym koncie ta opcja byla niedostepna)
jak napisałem z INTERIĄ nie mam zadnych problemów, problem mam z innymi kontami z których zasysa wiadomości ale wysłać juz za chol.. nie chce tylko wywala:
Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jeden z odbiorców został odrzucony przez serwer. (...) Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '550 5.7.1 unknown host or domain: sadykpasza@interia.pl', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 550, Numer błędu: 0x800CCC79
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2004, 14:41   #14
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Alinoe
jak napisałem z INTERIĄ nie mam zadnych problemów, problem mam z innymi kontami z których zasysa wiadomości ale wysłać juz za chol.. nie chce tylko wywala
..........
...ups...fakt...przeoczyłem to
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2004, 14:55   #15
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odgrzebalem swoj stary post z podobnym problemem. Byc moze na coś cie to naprowadzi.
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=20253
Taz40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.