Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.01.2006, 22:54   #1
jelonkowo
kierownik wycieczki
 
Avatar użytkownika jelonkowo
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Lokalizacja: Warmia&Mazury
Posty: 264
jelonkowo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Blue connect w Erze

Mam pytanie jakie sa transfery w blue connect ERA w moim przypadku jest to oddalenie od masztu 4-5km przy uzyciu modemu zewnetrznego Siemens ES75. Na jaka predkosc moge liczyc, dodam ze w moim przypadku neo i lacza radiowe nie wchodza w gre...?
__________________
Jelonkowo ^---"--'-[-_-]-'--"---^
jelonkowo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.01.2006, 07:18   #2
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zalezy jak sie bedzie laczyl modem z siecia.
jesli GPRS to bedzie baaardzo wolno (max 53 kb/s)
EDGE-duzo lepiej, ("Jest to ulepszona wersja GPRS. Teoretyczna maksymalna szybkość połączenia EDGE wynosi 384 kbit/s, faktycznie uzyskiwane prędkości są rzędu 115 kbit/s.")
WLAN-duzo szybciej
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 01:37   #3
jelonkowo
kierownik wycieczki
 
Avatar użytkownika jelonkowo
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Lokalizacja: Warmia&Mazury
Posty: 264
jelonkowo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK, ale wszystkie anteny maja EDGE czy tylko te w duzych miastach,czy jest to zależne od odległości od anteny.?
__________________
Jelonkowo ^---"--'-[-_-]-'--"---^
jelonkowo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 01:54   #4
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez jelonkowo
OK, ale wszystkie anteny maja EDGE czy tylko te w duzych miastach,czy jest to zależne od odległości od anteny.?
Jeśli mieszkasz na kompletnym zadupiu, jako ja, to prawdopodobnie nie masz EDGE, ale zadzwoń do operatora, bo w regionach turystycznych czasem ustawiają.

Jeśłi mimo braku EDGE, zdecydujesz się na GPRS, to weź od operatora który ma najlepsze "pole", bo tutaj to ważne.

Napisałeś, że "nie masz szans" na łącze radiowe. Ja walczyłem u siebie o takie łącze od roku, żadna firma nie chciała bo "mały rynek" i w ogóle. Jedna się w końcu zgodziła (sic!) i jak zrobiłem reklamę we wiosce to mają więcej chętnych niż w pobliskich miastach powiatowych i są szczerze zdziwieni, heh. A o swoje trzeba walczyć: ja musiałem prowadzić rozmowy ze wszystkimi szczeblami lokalnej władzy, tej legalnej i zwyczajowej . I kury jakoś dalej się niosą, no problem... Dobrze, że już po wszystkim.

Aha, oprócz GPRS i EDGE jest jeszcze UMTS(384kbit/s), ale o tym nie masz co marzyć - tylko Warszawa. Natomiat WLAN, o którym wspomina Stef, to będziesz prawdopodobnie miał jak zaniesiesz kompa do McDonalda lub przeprowadzisz się do hotelu Gołębiewski Na poważnie: tam są tzw. Hot Spoty, które umożliwiają podłączenie się WirelessLANem na login/hasło, które dostaniesz od Ery.

Chcesz kupić "stacjonarny" modem, bo pewnie masz desktopa. Jeśli masz dobry zasięg polecam raczej kartę PCMCIA + karta PCI ze slotem - umożłiwi to migrację na laptopa w przyszłości.

Ostatnio zmieniany przez pali : 25.01.2006 o godz. 02:36
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 06:59   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a jak w praktyce wyglada BC? wg regulaminu maja prawo sciac transfery do blizej nieokkreslonej wartosci po przekroczeniu 2GB transferu - robia to? czy mozna sie nie przejmowac i zasysac z mulka jadac pociagiem jaesli zetna - to do ilu? czy ktos cos wie?
stabilnosc lacza, przerwy techniczne, blokowanie portow czy uslug? dzieja sie siakies takies rzeczy?
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 08:25   #6
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
blue connekt ma nieograniczony transfer(przynajmniej ten pierwszy co wchodzil na rynek).jak jest etarz nie wiem, bo wprowadzili blue coonekt do domu.

Iplus (czyli bezpzrewodowy net z plusa- to samo co blueconnekt) ma limit 2 GB,ale koles ze sklepu powiedzial ze tearz nie obcinaja po pzrekroczeniu, bo i tak infrastruktura jest w tak malym stopniu obciazona,ze moga top robic.
a po drugie to etz jest jakas reklama.
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 09:44   #7
jelonkowo
kierownik wycieczki
 
Avatar użytkownika jelonkowo
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Lokalizacja: Warmia&Mazury
Posty: 264
jelonkowo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE=pali]Jeśli mieszkasz na kompletnym zadupiu, jako ja, to prawdopodobnie nie masz EDGE, ale zadzwoń do operatora, bo w regionach turystycznych czasem ustawiają.

NA radiowe lacze nie mam co liczyc poprostu mieszakm sobie w lesniczowce w lesie i nie ma jak anteny zamontowac nie widze masztu a odleglosc ok 5km od nadajnika radiowego, sasiadow nie mam chyba ze zwierzeta lesne :-D. Jesli chodzi o Ere to akurat krzyzuja sie tu zasiegi 3 anten. GPRS to smutek porownywalny z modemem ale co zrobic,o zasysaniu raczej bede mogl pomazyc chyba ze edge. A co do przejsciowki z PCMCIA na karte PCI ze slotem to maja one gorszy zasieg od modemu zew do ktorego jest antena magnetyczna..plus i orange maja u mnie gorsze zasiegi.
Laczylem sie probnie przez Motorolke E398 jako modem GPRS i chodzilo to spoko stronki dosyc wolno ale transfer utzrymywal sie przy sciaganiu na poziomie 5,6kb/s stabilnie ale motorolka ma cienki modem..
__________________
Jelonkowo ^---"--'-[-_-]-'--"---^
jelonkowo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 09:47   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Stef - na stronie blueconnecta zawsze bylo wyraznie napisane:
Cytat:
Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu 2 GB transferu w danym Cyklu rozliczeniowym.
zrodlo: http://www.blueconnect.pl/index.php?...on=korp&zone=4
ten tekst byl tam zawsze, od kiedy wprowadzili BC
dlatego pytam, czy to robia zawsze, czasem, czy wcale
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 09:54   #9
jelonkowo
kierownik wycieczki
 
Avatar użytkownika jelonkowo
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Lokalizacja: Warmia&Mazury
Posty: 264
jelonkowo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
Stef - na stronie blueconnecta zawsze bylo wyraznie napisane:

zrodlo: http://www.blueconnect.pl/index.php?...on=korp&zone=4
ten tekst byl tam zawsze, od kiedy wprowadzili BC
dlatego pytam, czy to robia zawsze, czasem, czy wcale
na dzien dzisiejszy podobnie jak w plusie nikt tego w erze nie egzekwuje, swoja droga jak mieliby ograniczyc gprs transfer spadlby do 0 heheh
__________________
Jelonkowo ^---"--'-[-_-]-'--"---^
jelonkowo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2006, 15:08   #10
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja niedlugo bede mial okazje przetestowac to na kompie ojca.
Zobaczymy jak to bedzie wygladac...
powiedzcie mi..bedac w Poznaniu - obrzeża...jak to moze wygladac z predkoscia?
A ogolnie z cala polska wszedzie da rade przez GPRS tam gdzie ma zasieg siec? Czy bywa ze sie nie polacze nawet przez GPRS?
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.02.2006, 14:54   #11
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
To ja się podczepię.
Zamierzam niedługo odciąć się od tepsy i szukam właśnie czegoś alternatywnego.
Na naszym osiedlu niestety nie działa żadna firma oferująca dostęp do internetu :/
Zostaje mi karta do laptopa.

I teraz, pytam tych, co mają doświadczenie, co polecacie?
Era ma BlueConnect
Plus ma iPlusa
Orange ma Business Everywhere

Ceny wychodzą jakoś podobnie, na granicy 130 zł/m-c, no chyba, że są teraz jakieś promocje o których nie wiem
Temat dopiero będzie aktualny w czerwcu, więc jeśli ma ktoś jakieś przecieki to będę wdzięczny
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.02.2006, 15:15   #12
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kristoferros
To ja się podczepię.
Zamierzam niedługo odciąć się od tepsy i szukam właśnie czegoś alternatywnego.
Na naszym osiedlu niestety nie działa żadna firma oferująca dostęp do internetu :/
Zostaje mi karta do laptopa.

I teraz, pytam tych, co mają doświadczenie, co polecacie?
Era ma BlueConnect
Plus ma iPlusa
Orange ma Business Everywhere

Ceny wychodzą jakoś podobnie, na granicy 130 zł/m-c, no chyba, że są teraz jakieś promocje o których nie wiem
Temat dopiero będzie aktualny w czerwcu, więc jeśli ma ktoś jakieś przecieki to będę wdzięczny
W jakims miesieczniku niedawno bylo porownanie ofert (bez Plusa). Wychodzilo na to, ze Era ma najszybszy net, ale slaby zasieg. Natomiast Idea/Orange miala duzo wiekszy zasieg, ale przy tym nizsze transfery.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.02.2006, 20:20   #13
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
Iplus (czyli bezpzrewodowy net z plusa- to samo co blueconnekt) ma limit 2 GB,ale koles ze sklepu powiedzial ze tearz nie obcinaja po pzrekroczeniu, bo i tak infrastruktura jest w tak malym stopniu obciazona,ze moga top robic.a po drugie to etz jest jakas reklama.
Masz troche racji, aczkolwiek nie w pelni...

Cytat:
Napisany przez Regulamin promocji iPlus Biznes 6
W celu eliminowania nadużyć - dla zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci POLKOMTEL S.A. zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych po przekroczeniu w jednym okresie rozliczeniowym 1 GB przesłanych i odebranych danych.
Z doswiadczenia jednak wiem, ze tego nie robia jako ze infrastruktura pozwala sciagac do bolu... Predkosci. Wiadomo, ze jezeli jestes oddalony od najblizszego APN'u o 10 km i masz modem pracujacy w GPRS, to nie poszalejesz. Jednak Sony Ericsson GC89 pracujacy w EDGE'u zapewnia juz bardzo ale to bardzo przyjemne predkosci ;-).
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.02.2006, 21:31   #14
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale narazie jest dosc malo nadajnikow ktore obsluguja EDGE-tak jest przynajmniej w mojej okolicy.
tylko,ze te najnowsze sa postawione w punktach, gdzie z EDGE badz grps bedzie korzystalo malo osob, bo jest to na wioskach.
no ale zrozumiale jest to,bo najpierw stawiali nadajniki w centrum,a te obdluguja narazie tylko gprs.. iw miare uplywu zcasu sytuacja bedzie sie zmieniac...tylko ile to potrwa-tego chyba naarzie nikt nie wie.
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2006, 11:24   #15
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Tutaj macie mape zasięgu

http://www.blueconnect.pl/index.php?...n=korp&zone=-1

Sam chyba wezmę BC za 47zł brutto, bo mam dosyć Neo 640 dzielonej na 5 osób
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.