Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.04.2006, 12:06   #121
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
ja zacząłem sezon rowerowy - trochę później niż w poprzednich latach ale musiałem wymienić połowę osprzętu, bo sie troszkę zużył, średnio robię 5000 km rocznie - może nie jest to dużo, ale kondycję da się załapać i później nie mam problemów z przesiadką na narty
szkdoa że nie mam auta na ropę.
mógłbym:
- lać olej opłowy + ace dla wytracenia koloru
- lać olej opłowy + olej rzepakowy w stosunku 1/2
- kupować ropę za 2 zł

niestety, autko moje pije tylko e95, więc możliwści jak narazie nie mam.
chyba że ktoś z was zna jakiś sposób?
podzielcie się
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.04.2006, 12:10   #122
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez woitas
szkdoa że nie mam auta na ropę.
mógłbym:
- lać olej opłowy + ace dla wytracenia koloru
- lać olej opłowy + olej rzepakowy w stosunku 1/2
- kupować ropę za 2 zł
A to co zaoszczędzisz odkładać na nowy silnik i mieć nadzieję, że wystarczy...
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2006, 12:22   #123
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja na szczescie nie musze rozpoczynac bojkotu benzynu bo moja rodzinka bojkotuje ja dawna (od pierwszej polowy lat 90 chyba, maly bylem to nie pamietam dokladnie kiedy tata zamontowal do łady gaz)...
Kazdy nowy samochod ma od razu wstawiana instalacje gazowa. Koszt faktycznie spory ale bardzo szybko sie zwraca. Historie o psuciu silnikow przez gaz to bzdury, choc osiagi sa rzeczywiscie nieznacznie nizsze (moj brat ma w passacie jakis wypasiony gaz sterowany komputerem i mowi ze juz nie widzi roznicy). Jednym slowem polecam.
Gorzej tylko ze nasze panstwo za ceny gazu tez predzej czy pozniej sie wezmie (i tak sie wzielo, kiedys kosztowal kilkakrotnie mniej :/).

Znam wiele osob ktore zarzekaly sie ze gazu nie zaloza - ale na skutek ostatnich wyczynow z cenami benzyny jakos zalozyly i nie narzekaja

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 21.04.2006 o godz. 12:24
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2006, 12:29   #124
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Gorzej tylko ze nasze panstwo za ceny gazu tez predzej czy pozniej sie wezmie (i tak sie wzielo, kiedys kosztowal kilkakrotnie mniej :/).
Otóż to weźmie się i to szybciej niż myślisz. Polska ponoć jest potęgą jak chodzi o zagazowane auta i jest ich z 2 mln czy więcej. To spore wpływy do budżetu który nie ma dna bo musi sprostać becikowym, utrzymywaniu warchołów i całej reszcie...

Cytat:
Napisany przez sobrus
Znam wiele osob ktore zarzekaly sie ze gazu nie zaloza - ale na skutek ostatnich wyczynow z cenami benzyny jakos zalozyly i nie narzekaja
Ja nie założę poza tym zagazowane auto to kupa problemów np nie można parkować na podziemnych parkingach...
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2006, 20:56   #125
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
(...)
Ja nie założę poza tym zagazowane auto to kupa problemów np nie można parkować na podziemnych parkingach...
1. ciekawe jak czesto jest potrzeba takiego parkowania
2. mysle ze jak bedzie E-95/LPG ~ 3/1 to zaczniesz to jednak rozwazac
3. poza parkingami to jakie problemy? przy instalce od II generacji w gore jedynym problemem staje sie butla, ktora gdzies trzeba wcisnac

ja do gazu nikogo nie przekonuje, w sumie wychodzi na to, ze im mniej zagazowanych to mniejsza szansa na krojenie przez panstwo tychze
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2006, 21:21   #126
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
1. ciekawe jak czesto jest potrzeba takiego parkowania
Akurat u mnie w centrum jest taki parking. Przynajmniej 1-2 razy na tydzień tam parkuje z czystej wygody...

Cytat:
Napisany przez pykson
2. mysle ze jak bedzie E-95/LPG ~ 3/1 to zaczniesz to jednak rozwazac
Wątpię, szkoda auta i silnika...

Cytat:
Napisany przez pykson
3. poza parkingami to jakie problemy? przy instalce od II generacji w gore jedynym problemem staje sie butla, ktora gdzies trzeba wcisnac
Zapaszki w samochodzie, problem z butla którą gdzieś trzeba zapakować - zajmuje miejsce w bagażniku niezależnie od tego czy masz tradycyjna butle czy też tę w miejscu kola zapasowego...
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2006, 21:50   #127
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zeby skonczyc temat to tylko odpisze i OT, dyskusja na tym polega ze jest wymiana zdan wiec wymieniam
Cytat:
Napisany przez BD
Akurat u mnie w centrum jest taki parking. Przynajmniej 1-2 razy na tydzień tam parkuje z czystej wygody...
moznaby parkowac w czesci nadziemnej


Cytat:
Napisany przez BD
Zapaszki w samochodzie, problem z butla którą gdzieś trzeba zapakować - zajmuje miejsce w bagażniku niezależnie od tego czy masz tradycyjna butle czy też tę w miejscu kola zapasowego...
prosze, tylko nie pisz ze jezdziles kilkuletnim passatem czy jakas beemka z 2000 r na gaz, bo nikt Ci nie uwierzy - takie instalacje nie smierdza
nawet inst. II generacji, np golf3 1.6 nie powoduje ZADNYCH zapachow/smrodow gazu w aucie i poza nim, a zagazawanych pojazdow znam wiele - oprocz inst I gen (gaznik) nic nie smierdzi,
i zazdroszcze Ci, ze masz tak wysokie dochody ze nawet przy trzykrotnej roznicy cen benz. i gazu zostaniesz przy benzynie

nie przekonuje nikogo ale dziwie sie ze mozna miec negatywne zdanie o inst. gazowej znajac ja tylko z opowiadan
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2006, 22:20   #128
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja je***380;d***380;***281; dieslem, wi***281;c problem gazu mnie nie dotyczy, ale problem parkowania w podziemiach jest na terenie Warszawy bardzo istotny.

tak tylko np. MM na Ostrobramskiej - praktycznie tylko parking podziemny, g***322;upia Biedronka w Miedzeszynie (koniec Warszawy praktycznie) najcz***281;***347;ciej nie ma mowy o zaparkowaniu na powierzchni, kino Silver Screen na Pu***322;awskiej, to samo, centra handlowe na terenie miasta, nowe osiedla mieszkaniowe... itd. itp.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2006, 09:41   #129
rycho
Guru
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika rycho
 
Data rejestracji: 16.01.2002
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10,422
rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
He, he, he...
Za Onet.pl
Cytat:

Wiadomości
"GW": Rząd chce podnieść podatki na autogaz
(22.04.2006)
Od września cena detaliczna autogazu może skoczyć nawet o 20 gr za litr. Dramatycznie zdrożeje też olej opałowy - informuje "Gazeta Wyborcza".




Kierowcy, którzy chcieli zaoszczędzić na paliwie i zainwestowali w instalację do autogazu, od jesieni będą musieli sięgnąć głębiej do portfeli. Ministerstwo Finansów ogłosiło w piątek projekty drastycznych podwyżek podatków na autogaz i olej opałowy - czytamy w dzienniku.

Stawka akcyzy za 1000 kg autogazu ma wzrosnąć z 695 do 1000 zł. - To spowoduje podwyżkę ceny detalicznej autogazu o blisko 20 gr za litr - ocenia w "Gazecie Wyborczej" Andrzej Szczęśniak z Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.

Podwyżka uderzy więc w kierowców w okresie sezonowego wzrostu cen autogazu.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".
rycho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2006, 11:01   #130
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ciekawe co jeszcze opodatkuja , i gdzie go jeszcze podwyza
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2006, 11:11   #131
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
przed chwilą jeździłem, jakieś 30 km, ale mam delikatną nogę do przyspieszania......już od dawna co prawda, ale jeszcze czasami pozwalałem sobie na wciśnięcie a teraz tylko jak muszę włączyć się sprawnie do ruchu.

co te ceny z ludźmi robią...kiedyś miałem merola 2.5 litra 6 garów i palił mi po mieście średnio 16 litrów w trasie 12 a jak się podokazywało to do 20 potrafił dojść. i co? i nic, bo benzyna była realnie 3x tańsza. wtedy mnie śmieszyło jak ludzie kupując samochód patrzyli ile pali. już mnie nie śmieszy, tylko zaczynam dochodzić do wniosku, że kupując cytrynę trzeba było wybrać silnik HDI, który pali ~1.5 litra mniej na setkę a ma 90 koników a nie 72...
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2006, 11:26   #132
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez rycho
He, he, he...
Za Onet.pl
co oni jeszcze nie wymyślą?

Dla posiadaczów instalacji gazowej:
Dobrze jest conajmniej raz w roku jechać i wyregulować komputerowo instalację. Nie robiłem tego od 3 lat i po regulacji pali jakieś 3l/100 km mniej
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2006, 17:05   #133
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
kiedyś miałem merola 2.5 litra 6 garów i palił mi po mieście średnio 16 litrów w trasie 12 a jak się podokazywało to do 20 potrafił dojść. i co?
Wiesz mój nie ważne czy jadę na trasie czy po mieście, bez znaczenia jest również pora roku i to czy pracuje klima zawsze zjada 10l na setkę. Pewnikiem jest to, że jak na liczniku pojawia się 500 km to po chwili miga rezerwa i trzeba zalać. Żeby było ciekawiej to silnik cos marudzi na paliwo i min. co leje to 98 a jak jest shell pod ręką to Vpower Racing 99+...

Tyle, że nogę to ja mam ciężką i producent podając w instrukcji wyniki spalania nie brał tego pod uwagę...
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2006, 17:18   #134
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
mój francuz z silnikiem 1.9D starym steasznie (pamięta Peugeota 604) oczywiście z nowoczesną pompą wtryskową itd. pali średnio 7 litrów ropy, w trasie, jak jadę szybciej a w mieście, w lecie, klimatyzacja + korki dochodzi nawet do 9.

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 23.04.2006 o godz. 09:46
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2006, 21:41   #135
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Wiesz mój nie ważne czy jadę na trasie czy po mieście, bez znaczenia jest również pora roku i to czy pracuje klima zawsze zjada 10l na setkę. Pewnikiem jest to, że jak na liczniku pojawia się 500 km to po chwili miga rezerwa i trzeba zalać. Żeby było ciekawiej to silnik cos marudzi na paliwo i min. co leje to 98 a jak jest shell pod ręką to Vpower Racing 99+...

Tyle, że nogę to ja mam ciężką i producent podając w instrukcji wyniki spalania nie brał tego pod uwagę...
To ciekawe, bo mam to samo
Kolejne już moje auto pali tyle samo na trasie, co w mieście. Też wiem czemu tak jest
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.