Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Ciekawe............ (https://forum.cdrinfo.pl/f5/ciekawe-34000/)

mallow 28.08.2004 14:36

Cytat:

Napisany przez Edwardo
hyhy, a moze "blont" tylko juz nie wiem co to takiego, bo "blond" to zrozumiem ze o panienki chodzi, o "blad" tez ale o "blont"
:D

Edwardo BLANT !!

Patrix 28.08.2004 14:37

rozebrałeś dyski ??? o ile wiem po rozebraniu nie nadają się już do użytku (zpisu plików), chyba, że masz już na stracenie z badsectorami

REi 28.08.2004 14:42

Cytat:

rozebrałeś dyski o ile wiem po rozebraniu nie nadają się już do użytku (zpisu plików), chyba, że masz już na stracenie z badsectorami
nadawac sie nadaja ale nie na dlugo - po otwarciu zywotnosc przecietnego dysku skraca sie 100 do 1000 krotnie.

bakupl 28.08.2004 14:43

No przecież po rozebraniu, on nie powinien pracować... Musi być jakieś specialne powietrze... :/

Wawelski 28.08.2004 14:47

@bakupl
Nie specjalne, tylko czyste. Dyski nie są hermetyczne, ale mają filtr.

A co do powiększania - robiłem i opisałem na tweaku i pcmaniaku. Kiszka.

yahol 28.08.2004 16:35

:D owiem szczerze: ubawilem sie :D
I te teorie: a to o dwu-stronnych talerzach, a to o spisku producentow ukrywajacych partycje na dysku, a to o spisku malych zielonych kurdupli ukrywajacych sie w kompie....
...czego to ludziska nie wymyslom :D
Ps: a tak powaznie, to jest znany blad Ghosta (okreslonej wersji), powodujacy powstanie wirtuala na miejscu partycji systemowej (aktywnej) i dlatego sie to wszystko sypie przy zapisach :D i dlatego tak dziwne postepowanie przy tworzeniu takiej "partycji".
Kiedys to opisywano jako kawal na warezach.

REi 28.08.2004 16:50

Cytat:

I te teorie: a to o dwu-stronnych talerzach, a to o spisku producentow ukrywajacych partycje na dysku, a to o spisku malych zielonych kurdupli ukrywajacych sie w kompie....
chcesz powiedziec ze talerze dysku sa jednostronne ?? jak tak to lepiej wiecej poczytaj bo sam sie jak 'kawal' zachowujesz

andrzejj9 28.08.2004 17:13

Kurcze panowie, kontynuujecie wątek sprzed 4 miesięcy jakby w ogóle przerwy nie było :)

yahol 28.08.2004 17:47

Cytat:

Napisany przez REi
chcesz powiedziec ze talerze dysku sa jednostronne ?? jak tak to lepiej wiecej poczytaj bo sam sie jak 'kawal' zachowujesz

Jedyne znane mi powierzchnie jednostronne to Wstega Moebiusa i butelka Kleina (matematyka-topologia) talerze dysku sa oczywiscie dwustronne - i radze czytac ze zrozumieniem :D Natomiast co do zapisu na talerzach .......dwustronnych :D....to nie bede sie wypowiadal.

mr_spock 29.08.2004 00:51

a pamietacie te duze dystkietki - koperty?? kazdy wkladal do napetu i tyle... a dawalo sie je zapisac ubostronnie, wycinalo sie "zabek" w kopercie, tak zeby naped oszukac. Metoda stosowana zwlaszcza przez posiadaczy comodore

a dyskietki do Amigi 720kb mialy (o ile dobrze pamietam)... wystarczylo nawiercic otworek w plastiku, naped rozpozwanal dyskietke jako 1,44mb i tak tez ja formatowal... a te dyskietki byly tansze o jakas 1/3

nie twierdze, ze z dyskiem tez jest taki banal, bo nie zaingerujemy w niego mechanicznie... ale jest to wykonalne w procesie produkcji.

a powiedzcie czy to nie brzmi rozsadnie -
producen zamiast miec 2 linie produkcyjne, na ktorej powstaja dyski wieksze (np dwa talerze) i mniejsze (jeden) robi jedna, a pozostale glowice wylacza sie elektronicznie.
Koszty produkcji mimo, ze wieksze to i tak sie oplaca bo wiecej kosztowalo by opracowanie technologi 1-telerz i stworzenei lini.
hipotetycznie podchodzic to tego prosze ;)

ta sprawa z powiekszaniem jest troche naciagana, ale wszystko moze sie zdarzyc...

REi 29.08.2004 01:23

Mniej wiecej wyglada to podobnie do tego jak ty to opisales - ale wylaczenie glowic wykonuje sie z poziomu firmware (zmiany w elektronice wymagaly by ingerencji w linie produkcyjna). A wyglada to mniej wiecej tak - z lini produkcyjnej zchodza dyski posiadajace 2 talerze po 80GB (2x80GB=160GB) potem przechodza test (bez firmware - producent podpina sie bezposrednio pod interface dysku) jezeli w czasie testu jakas czasc talerza okaze sie uszkodzona to ta niesprawna "polowke" talerza sie wylancza w firmware i tak otrzymujemy dysk 120GB.

ps. na dzien dzisiejszy nie produkuje sie juz talerzy mniejszych nisz 80GB wiec wszystki mniejsze dyski sa... hmmm.. oszukane ;)

mr_spock 29.08.2004 01:54

to sa marketingowe zagrywki
robia jedno mobo, na czesci przecinaja pewne sciazki i sprzadaja jako model nizej za 200zl mniej.
w komorkach wgrywa soft ktory nie ma jakiejs tam funkcji, celowo zanizaja klase - mimo, ze telefon moze to obslugiwac
tak sie robi ze wszystkim

suchy503 02.09.2004 22:48

Czy można powiekszyć wielkosc dysku
 
łatwo jest komuś napisać BYŁO ale ja dopiero znalazłem ten artykuł po "Ghost 2003 build " i teraz wiem na czym to polega a tak wpisywałem słowo dyks i powiększenie i nic mi takiego nie zjadowało.
Dzieki za wskazówki. :) bo i tak myslałem żę to jest kiszka bo tak by było mocno głośno o tym jak by to była rewelacjia.

lazer 03.05.2005 01:02

Tak na marginesie :) Dyski mają po 2 głowice na talerz :) jak ktoś nie wierzy niech rozbebeszy jakąś padlinę i sprawdzi :) ZAWSZE jest dwukrotna liczba głowić w stosunku do talerzy np. 1T/2G... 2T/4G ... itd... !!! A to czy jakieś w BIOSie dysku są właczone czy tez nie to tylko i wyłacznie brocha producenta....

joujoujou 03.05.2005 01:25

Oho, kolejne wykopaliska. :cool:

Zaręczam, że tym razem to nie ja. :nie:

Archeologowi http://forum.cdrinfo.pl/images/pl/bu...reputation.gif za odkopanie naprawdę ciekawego tematu.
Szkoda tylko, że to bajki. :|


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.