Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.10.2002, 20:28   #1
szuwar007
Bywalec
 
Avatar użytkownika szuwar007
 
Data rejestracji: 04.04.2002
Lokalizacja: Przeworsk
Posty: 45
szuwar007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ciekawy Problem Z Win Xp

Cze na wstempie moze powiem co mam za sprzecik wiec atlon 1800xp do tego ECS k7s5a i hdd Maxtor 40g 7200. A wiec jak co 2 z nas chcialem sprawdzic jak pracuje i czy dobry jest Win XP profesional wiec uprzatnlem partycje c: zaczelo sie botowanie z cd i instalacja po zkopiowaniu plikow komputer sie resetna i juz nic wiecej nie zrobil(oczywiscie testowal ram i tak dalej ale nici z botowania). Wiec znowu prubowalem botowania ale nic to nie dalo wiec dalej formacik i dalej instalka lecz juz tym razem pokazalo ze partycja c: jest ale system plikow fat nie ma go (stracil)wiec zaczolem robic na c: system plikow NTFS spod win xp lecz pisze ze dysk jest uszkodzony i takie tam wiec dalej z pod doska. Gdy juz to zrobilem i zaczolem instalowac dalej przeszlo kopiowanie i dalej nic ale juz tym razem dysk caly stracil fata(30 giga bayerow mi poszlo ). Myslalem ze to moze wina badow na dysko i zanioslem do serwisu. Dzis dostalem juz calekiem nowy dysk i dalej sie robi to samo mam 3 win xp i karzdy tak robi nie trzyma sie partycja fat ani ntfs ale zainstalowalem teraz win me a wczesiej 98se i wszystko chula wiec czegos tu nie czaje. Czemu po zrobieniu zpod dosa formata win xp pokazuje ze nie ma fat a jak juz widzi fat to zawiesza po restarcie lub robie zpod instalatora to pisze ze dysk jest uszkodzony(oczywiscie byl podzielony na partycje lecz nie sformatowany)a jak sformatowany i daje mu zeby zrobil z fata na ntfs to dalej ze popsuty. Oki natym zakoncze me wypocinki wiec pytanie jest proste co jest grane i czego to moze byc wina. ECSa? bo slszalem ze win xp + ecs to nie najleprze polaczenie bo nie sadze ze cd bo instalowalo juz kilka osub z nich ui wszystko im dziala tylko mi nie oki wiec pomocy !!!
szuwar007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.10.2002, 21:02   #2
Ice
***Fakt jest faktem..***
 
Avatar użytkownika Ice
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Thorn (obecnie London)
Posty: 763
Ice zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem, Ja instalowałem Xp na tym samym procku i płycie i nie było żadnych problemów.
__________________
To jest tylko moje zdanie na to całe zamieszanie...

Pozdrawiam Ice
Ice jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2002, 21:20   #3
szuwar007
Bywalec
 
Avatar użytkownika szuwar007
 
Data rejestracji: 04.04.2002
Lokalizacja: Przeworsk
Posty: 45
szuwar007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Ice napisa***322;(a)
Nie wiem, Ja instalowałem Xp na tym samym procku i płycie i nie było żadnych problemów.
Wiec jesli nie miales problemow ani z pockim ani z plytka to moze wina hdd no ale tak jak w poscie wyzej to wczesniej robil blendy i myslalem ze wina badow a teraz mam noweczke ledwo co przywieziony i terz robi to samo wiec moze ktos ma Maxtorka i jemu tak robil
szuwar007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2002, 22:37   #4
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a moze sprobuj zrobic partycje pod partitionem magiciem i potem na to zainstalowac xpeka bez formatowania partycji
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2002, 23:03   #5
mati1700
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 17.07.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 578
mati1700 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
szuwar007 napisa***322;(a)


Wiec jesli nie miales problemow ani z pockim ani z plytka to moze wina hdd no ale tak jak w poscie wyzej to wczesniej robil blendy i myslalem ze wina badow a teraz mam noweczke ledwo co przywieziony i terz robi to samo wiec moze ktos ma Maxtorka i jemu tak robil
Rozwiązanie jest proste : Bill Gates nie lubi firmy Maxtor i nie ma co tu się rozwodzić :-D
__________________
mati1700 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2002, 23:06   #6
surff
Ramblings of a Madman
 
Avatar użytkownika surff
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wlkp
Posty: 876
surff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Upgrade BIOSU K7S5A - spróbuj z najnowszym
__________________
primum non nocere
surff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2002, 11:17   #7
wieszczxp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.10.2002
Posty: 15
wieszczxp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post

z instalacja xp poradzilem sobie nastepujaco:
w razie problemow (gdyby wystapily w uzytkowaniu systemu) postanowilem ze zainstaluje najpierw w98se.tam jest tylko pare progow diagnoastycznych i zainstalowane potrzebne narzedzia.potem wlozylem cd z wxp i zainstalowalem na tej samej partycji.podczas instalacji wxp zaznaczylem ze chce wybrac partycje i katalog instalacyjny.instalowalem na c:.trzeba zaznaczyc zeby nie konwertowal partycji na ntfs.potem robi sie reboot instalatora i jest menu startowe systemow.domyslnie wxp.instalacja jest kontynuowana.gdy sie zakonczy w menu masz domyslnie 30s na zmiane wyboru systemu.mozna to zmienic.
instalowanie aplikacji pod dwoma roznymi systemami rozwiazalem w ten sposob ze utworzylem dwa katalogi: appz98 i appzxp.w program filesach mam tylko te programy w ktorych nie mozna zmienic miejsca docelowego instalacji.
wszystko chodzi ok.zgodnosc formatu partycji (fat32) pozwala na odczyt plikow pod dwoma systemami (jak winxp jest na ntfs to nie odczytasz danych z tej partycji pod w98).
u mnie chodzi wybornie
powodzenia
wieszczxp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2002, 13:17   #8
surff
Ramblings of a Madman
 
Avatar użytkownika surff
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wlkp
Posty: 876
surff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no tak ale przecież ntfs w systemach opartych o jądro NT to jest to co najpiękniejsze :-)
__________________
primum non nocere
surff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2002, 13:36   #9
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
surff napisa***322;(a)
no tak ale przecież ntfs w systemach opartych o jądro NT to jest to co najpiękniejsze :-)
i są programy pozwalające na widzenie partycji ntfs pod windami 9x więc w czym problem?
a zresztą zawsze mozna tak zrobić ze na ntfsie jest tylko system a wszystkie dane są na partycji fat32 i wtedy i wilk systy i owca cala
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2002, 14:33   #10
Niuniek
Powalacz
 
Avatar użytkownika Niuniek
 
Data rejestracji: 22.07.2002
Lokalizacja: loc KO13LU
Posty: 56
Niuniek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A wpadłeś na to że to może płyta walnięta? Ostatnio miałem taki problem z płytą Soltek SL75DRV5. Win98 sie instalował, ale po instalacji chipsetów robił zwis. Pod WinXP tworzył partycję ale nie potrafił jej formatować, ani na FATa ani na NTFSa. Wymiana płyty załatwiła problem. Sprawdż swój dysk w innym kompie z taką samą albo podobną konfiguracją (ECS).
Niuniek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2002, 17:36   #11
szuwar007
Bywalec
 
Avatar użytkownika szuwar007
 
Data rejestracji: 04.04.2002
Lokalizacja: Przeworsk
Posty: 45
szuwar007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oki widze ze z waszych wypowiedzi moge sadzic ze najleprzym wyjsciem by byla zmiana plytki no ale wlasnie ja kupilem bo nie mialem kaski a wolalem wydac troszke mniej czyli cos (230zyli)tansza za leprzego procka i pomyslec o puzniejszej wymianie bo 230 to uwazam ze jako tako malo kasiory za plyte. No cuz ale proste ztwierdzenie tyle mialem i to kupilem a zmiana sie szykuje bo denerwoje mnie bios pyty jest strasznie prymitywny. A co do samego wina xp to mowicie ze mam zrobic partycje magickiem tylko jak mam zrobic czyli caly hdd wymazac z partycji ale czy partition magic nie dziala tylko z pod wina?? czy moze ja zle to zrozumialem. A po 2 to jak z tym upgrejcikiem bo mam wlasnie win me i czy moge nalozyc na niego i raczej nie powinnien miec blendow oczywiscie mysle tylko o samym systemie win xp zadnym podwujnym botowaniu.
szuwar007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2002, 22:55   #12
szuwar007
Bywalec
 
Avatar użytkownika szuwar007
 
Data rejestracji: 04.04.2002
Lokalizacja: Przeworsk
Posty: 45
szuwar007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
widze ze nikt mi nie odpowiedzial wiec jeszcze jedno jak mam juz robic ten flash biosa to moze ktos by mi powiedzial ktora wersja by byla dotego najleprza bo jest icha tak duzo i kazda poprawia co innego
szuwar007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.