Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.12.2002, 23:33   #16
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,909
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
HelpMAN napisa***322;(a)
ja tez polecam Cyfre+ bo sam mam ale moja karte od Cyfry cos
"pogryzlo" i nie place a ogladam!!
czyli masz lewizne? oj, cos kolego bajki nam wciskasz.
tak sie sklada, ze akurat cos o tym wiem. nowy system wprowadzony przez cyfre jest obecnie wciaz nie zlamany (i zapewne dlugo nie bedzie, chyba ze ktos z "firmy" pusci farbe). owszem, mozna po przeprogramowaniu tunera phillipsa (dawnej wizji tv) i wlozeniu "zielonki" (lewej karty cyfry) uruchomic, ale nie beda dzialaly najwazniejsze kanaly kodowane cyfry typu hbo, canal+ itd.

chyba ze dzis pojawil sie nowy jakis eprom, ktory to umozliwia, ale watpie szczerze.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.12.2002, 06:44   #17
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Odpowiedzi na pytania "TOMYx" :

"(...) 3. Jakość nadawanego sygnały (Cyfra+) jest dużo lepsza (chociaz daleko jej do np. "Premiere" z dźwiękiem AC3) od "Polsat2 Cyfrowy" (...)
A skąd masz te informacje?
TO jest dosyć ważne, więc prosiłbym o jakieś linki z tymi info."

Najgorsze w tym wszystkim jest to iz już "na oko" można zauważyc kolosalna róznicę w jakości .
Nie jest to podyktowane rodzajem tunera ( w przypadku "Polsat2 Cyfrowy" jest to tuner "SAGEM") ale niestety słabą jakościa nadawania sygnału .
Nadawanie streamu (obrazu)na platformach cyfrowych (Polsat,Cyfra) jest bliźniaczo podobne do plików w formatach DVD lub DivX .
Wiemy iz tak naprawdę na jakość plików DVD ,czy DivX ogromny wpływ mają dwa czynniki :
1. Rozdzielczość w jakiej film został kodowany
2. BitRate w jakim film został kodowany
Te same czynniki mają wpływ na jakość kanałów telewizji cyfrowej .
Jeśli dany provider chce nieco zaoszczędzić na "kasie" wtedy to na jednym transponderze (który wykupił) stara upchać jak najwięcej programów .Żyby zmieścić ponad przeciętną ilośc programow na transponderze ,provider zaczyna zmniejszać rozdzielczość a zwiększac bitrate .W ten sposob pogarsza jakość danego kanału ,zyskując miejsce na następny kanał .

Parametry "Polsat2 Cyfrowy" wyglądają więc następująco :
rozdzielczość - 480X576
BitRate - 37500 (tutaj jak na razie parametr ten nie jest zawężony).

"Cyfra+" oferuje nam :
rozdzielczośc - 704X576
bitrate - 37500

Mamy wiec dosc powazne różnice w rozdzielczości ,które maja kolosalny wpływ na jakość obrazu .

Dla małowymagających być może róznica ta będzie niezauważalna na przeciętnym odbiorniku tv ,jednak osoby wymagające zauważą tzw. efekt kwantyzacji przy szybkich scenach (podobny efekt zauważyć można w kiepskich DivX-ach) .Jeśli do tego wszystkiego podłączymy telewizor 100Hz wtedy to obciecie rozdzielczości na kanałach Polsat uwidoczni się jeszcze bardziej .

Informacje na temat rodzielczości ,bitratingu sa na zwykłych tunerach niedostepne .Powyższe informacje można odebrać na kartach DVB oraz przeczytać w czasopismach poświeconych tematyce "SAT" .

"Szczerze mówiąc, nie wiem za bardzo, o czym tutaj napisałeś.
Humax - co to jest?"

Humax - to dużo bardziej zaawansowane tunery satelitarne ,niż te które oferuje Cyfra+ czy też Polsat .Tunery te charakteryzują się :
- możliwościa odbioru kilku systemów kodowania
- czasem posiadają zintegrowany dysk twardy (w zalezności od modelu),który moze służyć jako magnetowid .
- posiadają cyfrowe wyjścia audio (do odsłuchu kanałów nadających ściezkę dźwiękowa w formacie AC3 - np. Premiere Direct ,Pro7 ,sporadycznie TVN)
- bardzo często posiadają kilka modułów dostepu (miejsce na 2-3 kart chipowych)
Ogólnie mówiąc Humax oraz Nokia nalezą do tzw. formuły 1 wśród dekoderów cyfrowych .
Taki tuner można zakupić legalnie ,bez podpisywania jakichkolwiek umów (tunery Cyfra+ czy też Polsat nie są sprzedawane - umowa zobowiązuje nas do oddania tunera w razie rezygnacji z usług danej platformy) .
Cena Humaxa (w zależności od stopnia zaawansowania tuunera) kształtuje się od 1800zł do 3000zł .

" I to jest właśnie największy problem.
Biore pod uwage tylko dwie mozliwości :
1. Albo Polsat Cyfrowy i 44pln za abonament.
2. Albo Cyfra+ i 56 pln za abonament (pakiet ab. biały)"

Cóz wybór należy do Ciebie ...
Pakiet podstawowy Cyfry+ oferuje jednak więcej programów niż w Polsat .

"Dlaczego wątpliwa?
I tutaj potrzebne byłyby wypowiedzi osób, które posiadają Polsat Cyfrowy."

Ależ ja posiadam zarówno Polsat2 Cyfrowy jak i Cyfra+ (kiedyś miałem jeszcze WizjeTV).
Kwestią gustu jest to czy programy nadawane przez Polsat są dobre czy też nie ,jednak do mnie większosc z oferty Polsat nie trafia ..:
Polsat (reklamy w czesie filmow)
Polsat2 (seriale meksykańskie)
Polsat Sport - średnio ciekawy
Club
RealityTV - bardzo naciągany
FoxKids (emitowany na Cyfrze)
Tele5 (emitowany na Cyfrze za darmo)
Tv4 (program także darmowy)
AnimalPlanet (emitowany na Cyfrze)
Tak więc gdyby nie 3x Discovery moim zdaniem nie byłoby o czym mówić .
Kilka słów o Discovery na Polsat2 Cyfrowy :
Discovery - program działa
Discovery Travel (działa ale z przerwami )
Discovery SciTrek (na tym kanałe coraz częściej jest ciemność - długie przerwy w nadawaniu) .

W razie życzenia służe dokładną rozpiską oferty Polsat2 Cyfrowy (jednak dużo kanałów to do tej listy nie dojdzie) oraz Cyfry+ .
Pozdrawiam .jaro

PS.
Do "brzuszki" - mój email jest zawsze dostepny i w miare moich możliwości staram się odpowiadac na wszelkie pytania tak więc możesz pisać ,pytac bez obaw .
jaro@cdrinfo.pl
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 06:47   #18
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Do "Wojtas" :
Co sie tyczy eepromu czy też jakies nowej magicznej karty "Seca2 Ready" to niestety ...dzis nic sie nie pojawiło .Co najgorsze obawiam sie iż jeszcze długo nic sie nie pojawi .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 14:59   #19
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
Odpowiedzi na pytania "TOMYx" :

(..........) ciach
Witam,

Dzisiaj zapoznałem sie troszkę dogłębniej z ofertą Cyfry+ i Polsat'u Cyfrowego.
Muszę powiedzieć, że jak dla mnie, bardziej przekonująca jest Cyfra+, chociaż Polsat w swojej ofercie posiada kilka programów więcej. Porównuję tylko abonament biały - 56pln i abonament z polsatu - 44pln. Tylko te wchodzą w grę, chociaż teraz jest jakaś promocja, przez 4 miesiące płaci się 1/2 aboonamentu, tak więc biorąc 'najwyższy' pakiet będziemy płacić, prawie jak za najniższy.
Po tych 4 miesiącach za 1/2 ceny trzeba jeszcze jeden miesiąc pozostać przy obecnym pakiecie i zapłacić cały abonament, a w następnym miesiącu można już przejść na abonament tańszy.


A teraz koleje moje pytania do kolegi Jaro , odnośnie CYFRY+:
1. Możesz wymienić ( ale chyba tego jest za dużo ), a więc gdzie mogę znaleźć spis odkodowanych programów (nie płatnych), dostępnych przez dekoder Cyfry+ ( czyli te, które można ściągnąć z HotBird'a) ?
2. Czy podłączając dekoder do tuneraTV ( w kompie) i korzystając z "ulepszającego" oprogramowania, można odkodować jakiekolwiek programy, które nie są dostępne po podłączeniu bezpośrednio do TV?
Od razu mówię, iz nie mam na myśli CANAL+'ów ani też HBO, lecz inne kanały, które są zakodowane, a napewno jest ich sporo.
Czy w ogóle można w ten sposób (tunerTV + soft) odkodować jakikolwiek kanał ?
3. Czy jest dużym wyzwaniem samodzielne zamontowanie anteny, ustawienie jej i podłączenie konwertera, a następnie podłączenie tego wszystkiego do dekodera?


Apropos anteny, którą "dają" za free do dekodera Cyfry+ - jest ona za mała, aby podłączyć drugi konwerter ( skierowany na Astrę ), więc trzeba byłoby kupić nową, większą czaszę, dodatkowy konwerter i jeszcze jakiś przełącznik, którym w domu będziemy pstrykać, aby wybierać, z której satelity chcemy korzystać
Antena 90/80 = 80 pln
Dodatkowy konwerter = 100 pln
Przełącznik = kilkanaście złotych (podobno) .

Jeśli ktoś zna jakieś sronki fir, u których można kupić "te bajery" taniej, proszę o informację.

I znów czekam na odpowiedź.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 15:59   #20
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"2. Czy podłączając dekoder do tuneraTV ( w kompie) i korzystając z "ulepszającego" oprogramowania, można odkodować jakiekolwiek programy, które nie są dostępne po podłączeniu bezpośrednio do TV?"

Odp.
Kategorycznie - NIE .
Kodowany sygnał wizyjny obecnych platform jest sygnałem cyfrowym .
Podłączając wyjscie tunera sat z wejsciem tuneraTV tworzymy polączenie analogowe ,w tym przypadku żadne oprogramowanie nie poradzi sobie z odkodowaniem stacji cyfrowych .

Jak pisałem do niedawna możnabyło odkodowac analogowy sygnał przesyłany do niedawna ,jednak dziś kodowanie cyfrowe a co za tym idzie cyfrowe odbiorniki satelitarne uniemożliwiają odkodowanie sygnału za pomoca tuneraTV .

"3. Czy jest dużym wyzwaniem samodzielne zamontowanie anteny, ustawienie jej i podłączenie konwertera, a następnie podłączenie tego wszystkiego do dekodera?"

Odp.

Decydyując się na platformę Cyfra+ ,możesz zostać wyręczony przez service .Tuner satelitarny zostanie dostarczony pod wskazany na umowie adres (nie dostaniesz go po podpisaniu umowy do ręki) .
Cała ta operacja ma na celu walkę z nieuczciwyni abonentami ,którzy podczas podpisywania umowy wykorzystywali do tych celów osoby bez stałego miejsca zamieszkania lub też z adresem dawno nieaktualnym (płacilo sie takiej osobie np. 100zł za podpisanie umowy ,poźniej zabierało się tuner satelitarny o wartości ok. 1300zł do domu .W ten sposób Cyfra+ utraciła kontakt z ok. 2000 tunerów) .

Niestety samo podłączenie anteny (poprzez instalatorów)jest dodatkowo płatne .
Trudność samej instalacji polega na :
- odszukaniu (nakierowaniu talerza) na odpowiedniego satelitę - w tym wypadku jest to "Hotbird" .
- odpowiednie umieszczenie konwertera na ramieniu anteny (odpowiednia polaryzacja) .
- tuner Cyfra+ posiada (po wejściu do tzw. "menu") opcje wizualnego sprawdzenia poziomu sygnału (pasek - w skali) .Obserwujac poziom sygnału (pasek) można delikatnie obracając czaszę anteny sprawdzać jednocześnie jego poziom .Sek w tym iż talerz musi być odpowiednio ustawiony zarówno w poziomie jak i w pionie .Także ustawienie samego konwertera ma wpływ na to czy zdolamy uzyskać sygnał z tunera satelitarnego .
Pamiętac nalezy iż sygnał cyfrowy charakteryzuje się odmiennymi parametrami niż ma to miejsce w zwykłych tunerach satelitarnych :
- sygnał cyfrowy nie posiada efektu tzw. "śnieżenia obrazu" - tutaj albo mamy sygnał o jakosci prawie 100% albo mamy "ciemnosc na ekranie" .Ten aspekt sprawia iz w tunerach cyfrowych znacznie trudniej "eksperymentuje się" z anteną niz ma to miejsce a tunerach analogowych .
Warto tutaj posłużyć się jakimś materiałem pomocnicznym (położenie anteny .miejsce nakierowania czaszy itp.)

"Przełącznik = kilkanaście złotych (podobno)"
Przełącznik tego typu (prawdopodobnie instalowany w złączu "euro")rzeczywiście kosztuje kilkanaście złotych .
Niestety ,za każdorazowym przejściem pomiędzy np. Hotbird-Astra będziemy zmuszeni do użycia pilota ,w celu przełączenia .
Na rynku istnieje jeszcze inny rodzaj przelącznika o nazwie "diseq" .Ten przełącznik jest w pełni automatyczny (przeskoki pomiedzy satelitami odbywają się automatycznie) jednak w tym wypadku trzeba ładowac w tuner odpowiednie oprogramowanie oraz liste kanałów ,gdyż większość dekoderów Cyfry+ nie wspołpracuje z tego typu przełącznikami .

Odpowiedź na pytanie nr1 pozostawiałem na koniec .

Niestety na dzień dzisiejszy (brak czasu) nie jestem w stanie podac listy niekodowanych kanałów odbieranych poprzez dekoder Cyfra+ .
Zaręczam iż lista ta jest dużo większa niż w przypadku Polsat2 Cyfrowy .
Wszystko dlatego iż ,tuner Cyfry+ przystosowany jest do odbioru kanałow nadających w systemie Seca ,a tych kanałow jest znacznie więcej niż kanałow nadających w systemie Nagravision (Polsat2 Cyfrowy) .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2002, 22:46   #21
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Witam,

Juz prawie (99%) zdecydowałem się na platformę ... CYFRA +

Byłem dzisiaj w jeszcze jednym sklepie. Sprzedawca zademonstrował mi działani tej całej CYFRY+. Akurat miał podłączoną. Dostałem do łapki pilota i dokładnie przejrzałem sobie dostępne kanały itp. Faktycznie jest ich dużo, jest też wiele muzycznych !!! Jakość odbioru - super, dzwięk - rewelacja, akurat był podłączony TV stereo no i oczywiście dźwięk był stereo

CYTUJĘ:
"Decydyując się na platformę Cyfra+ ,możesz zostać wyręczony przez service .Tuner satelitarny zostanie dostarczony pod wskazany na umowie adres (nie dostaniesz go po podpisaniu umowy do ręki) .
Cała ta operacja ma na celu walkę z nieuczciwyni abonentami ,którzy podczas podpisywania umowy wykorzystywali do tych celów osoby bez stałego miejsca zamieszkania lub też z adresem dawno nieaktualnym (płacilo sie takiej osobie np. 100zł za podpisanie umowy ,poźniej zabierało się tuner satelitarny o wartości ok. 1300zł do domu .W ten sposób Cyfra+ utraciła kontakt z ok. 2000 tunerów) ."

ODPOWIADAM:

Dzisiaj dowiedziałem się, że u mnie w sklepie, po drugiej stronie ulicy wygląda to tak: mając dwa dokumenty ze zdjęciem, podpisujesz umowę, płacisz 49 pln i dają Ci do ręki antene, konwerter, dekoderi i resztę pierół I idziesz z tym do domku, czy gdzie tam chcesz. A fakt, czy sam zainstalujesz to wszystko, czy zadzwonisz po montera, to już Twoja sprawa. "oni" mogą jeszcze ewentualnie podać namiary na montera, który pracuje dla nich i zakłada CYFRY+.

Tak więc dekoder dostajesz do ręki, zaraz po podpisaniu umowy
Heh, co kraj to obyczaj. Ale to nie jest istotne.

Apropos spisu kanałów - znalazłem stronkę, z której można ściągnąć taki oto programik:
"Aplikacja "PROGRAMY SATELITARNE" to najbardziej aktualny wykaz programów i serwisów dostępnych z najbardziej popularnych pozycji orbitalnych. Dodatkowo znaleźć w nim można wykaz wszystkich satelitów, których sygnał dostępny jest na terenie Polski, omówienia platform cyfrowych, ciekawe "linki" internetowe, wykaz programów telewizji kablowej, oraz klasyfikację pasm częstotliwościowych. "
Informacje cytowane ze strony www.aplikacje.prv.pl

Programik zajmuje niecałe 500 KB, posiada aktualną bazę dostępnych kanałów, etc..

Czas na moją kolejną serię pytań do kolegi Jaro

1. Ponieważ nie widziałem "od tyłu" dekodera ( pomyślałem, że nie bede robił przemeblowania facetowi w sklepie, a miał wszystko ładnie ułożone ), mam pytanie, w/na jaki/-e spos-ób/-oby można podłączyć 'sygnał' CYFRY+ do tuneraTV (w kompie) ?
2. Jakie (i ile ich jest) są wejścia/wyjścia 'sygnału' w dekoderze ?
3. O co chodzi z tym "dostępem do wybranych serwisów portalu internetowego wp.pl ? Napisz proszę, coś więcej n/t temat.

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2002, 14:49   #22
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"1. Ponieważ nie widziałem "od tyłu"..."
Wyjścia na tunerze Cyfry+ są następujące :
- "Euro"
- "Audio Out" - prydatne w przypadku podłaczenia Cyfry+ do wzmacniacza zewnętrznego ,czy też do karty muzycznej .
- wejście szeregowe orza równoległe - w celu podłączenia do komputera .
To podlączenie jest niezbędne w celu "zabaw" mających na celu przeprogramowanie dekodera (zmiany oprogramowania).
Przy poparciu odpowiedniego oprogramowania (np. "Pioniero") możliwa jest zmaina :
- wyglądu wewnętrznego tunera (zmiana grafiki)
- listy kanałow (dekodery orginalnie ,ze względu na budowę biosu przyjmują max. 1000 kanałów ,po zmianie oprogramowania możliwy jest odbiór 2000 kanałów oraz wygodna ich modyfikacja na komputerze - ręczne układanie koljnosci programów)


"na jaki/-e spos-ób/-oby można podłączyć 'sygnał' CYFRY+ do tuneraTV (w kompie) ?"

Niewątpliwie najlepszym pod względem jakosci podłaczniem jest tutyaj sygnał S-Video (SVHS)
W tym celu potrzebne są :
- odpowiedni kabelek
- w opcjach tuneraTV wybór źródła przechwytywania sygnału (S-Video)
- w "Menu" Cyfry+ wybór wyjścia sygnału ("Opcje Magnetowidu") (SVHS)
- opdpowiednie podłączenie do gniazda "euro" (Cyfra+) lub też zakup przelotki - "euro-svideo).

W ten sposób otrzymujemy w przybliżeniu sygnał video lepszy o ok. 20-30% od sygnału standardowego (video) .

"3. O co chodzi z tym "dostępem do wybranych serwisów portalu internetowego wp.pl ? Napisz proszę, coś więcej n/t temat."

Jest nic innego jak bardzo rozbudowana telegazeta .
Z tym że servis ten zajmuje (tak jak w przypadku np. gier) cały ,jeden kanał .
Poruszasz się po tym servisie za pomocą pilota .
Warto dodać iż ta usługa umożliwia poruszanie się po z góry wybranych działach "wp.pl" .
Opcje takie jak "download" są z wiadomych przyczyn niedostępne .
jaro

Celem moich wcześniejszych wypowiedzi nie było promowanie ,zachęcanie czy tez reklama konkretnej platformy .
Starałem się miarę dokładnie przybliżyć zalety oraz wady dwóch ,najpopularniejszych platform cyfrowej telewizji dostępnych w naszym kraju .
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2002, 16:28   #23
Dawid Partyka - Koli
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Lokalizacja: Rybnik - Ślaskie
Posty: 320
Dawid Partyka - Koli zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
+++LeWaP+++ napisa***322;(a)
a nie lepiej załatwić sobie
2 anteny
odpowiedni tuner cyfry
i odp. kartę z kodami , a jest ich wiele o różnych możliwościach

i w ten sposób masz grubo ponad 1000 kanałów

i to wszytsko za darmo :-D
Interesuje mnie tylko co ci dadza te kody na cyfre + Sokor cyfra + zmieniała system kodowania z Sec na Sec 2 (do stanu dzisiejszego nie złamano go).
__________________
Pozdrawiam
Dawid Partyka
SafeLock@CDRinfo.pl
http://SafeLock.CDRinfo.pl
Dawid Partyka - Koli jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2002, 22:23   #24
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Smile

Witam,

Na wstępie podziękuję koledze Januszp (Jaro) za wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania.

Szisiaj się zdecydowałem i mogę śmiało napisać, iż jestem szczęśliwym posiadaczem... CYFRY+.
Jestem naprawdę zadowolony. Programów jest tak dużo, i to tylko z HotBird'a (docelowo chcę także ściągać z ASTRY), że już po przejrzeniu nie chce się człowiekowi przełączać na kolejne, kolejne, i kolejne.
Programy muzyczne - jakość obrazy i dźwięku - idealna.
Ilość programów muzycznych - zadowalająca, na kablówce miałem tylko 2x MTV i 2x VIVA.
Programy radiowe - !!! nawet nie wiedziałem, że tyle może ich być.

Nie da się ukryć - jest co oglądać i czego słuchać.

A teraz kilka słów o sprzęcie.

Dowiedziałem się, że model dekodera, który otrzymałem po podpisaniu umowy, nie jest najnowszy. Podobno najnowszy to wersja 7XXX (nie pamiętam dokładnie kolejnych cyfr). Ja mam model 5xxx.
Monter (nie mylić z kolegą Adminem ), który instalował i ustawiał antenę, poinformował mnie o różnicy, pomiędzy tymi dwoma modelami.
Oba są firmy PIONEER, tyle że nowszy nie ma dodatkowego "wyjścia" antenowego, przycisku do wyłączania dekodera i czegoś jeszcze, ale juz nie pamiętam

Ja w swoim dekoderze mam ten w/w przycisk, mam 1x wejście antena, 1x wyjście antena, 1x EURO do TV, 1x EURO do magnetowidu, 1x wejście "telefoniczne", Audio OUT, 1x szeregowe i 1x równoległe. To chyba wszystkie. Ach, jeszcze jedno - 1x zasilanie

Teraz jeszcze tylko krótki cytat i czas na moje pytania

"(...) wejście szeregowe orza równoległe - w celu podłączenia do komputera .
To podlączenie jest niezbędne w celu "zabaw" mających na celu przeprogramowanie dekodera (zmiany oprogramowania).
Przy poparciu odpowiedniego oprogramowania (np. "Pioniero") możliwa jest zmaina :
- wyglądu wewnętrznego tunera (zmiana grafiki)
- listy kanałow (dekodery orginalnie ,ze względu na budowę biosu przyjmują max. 1000 kanałów ,po zmianie oprogramowania możliwy jest odbiór 2000 kanałów oraz wygodna ich modyfikacja na komputerze - ręczne układanie koljnosci programów) (...)"

Możesz coś więcej na ten tamet napisać?
Może jakieś linki do stron z opisami zasad działania takich "tuningów" i softu typu wymieniony przez Ciebie 'Pioniero'. Stronki z podłączaniem dekodera do kompa przez p. równoległy/szeregowy, etc..
Jesli masz jakieś materiały odnośnie tego tematu, daj znać, to podam Ci maila i mi wrzucisz na skrzynkę.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2002, 23:55   #25
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"Możesz coś więcej na ten tamet napisać?"

Być może pokusa jest duża ,jednak pragnę zaznaczyć iż taki upgrade jest szalenie ryzykowny .Błędem byłoby porównywac stopień trudności do zabiegu ładawania biosu do np. nagrywarki .
Cała ta operacja jest szalenie skomplikowana :
- soft np. "Pioniero" musi być odpowiednio skonfigurowany
- podczas całej zabawy dochodzi do trzech "twardych resetów" dekodera (zwarcie pomiędzy masą oraz odpowienimi pinami we wnętrzu dekodera)
- ptrzebne sa dwa kable (jeden szeregowy,jeden równoległy)
- czasem potrzebna jest ingerencja w bios płyty głownej komputera (ustawienie ECP/EPP)
- proces ładowania softu odbywa się trzykrotnie (plik eeprom,plik software.plik lista kanałow).
- do tego trzeba każdorazowo wykonywac odpowiednią kombinację przycisków (przedni panel dekodera) .
- samo połaczenie jak również soft dobiera się odpowiednio do rodzaju naszego dekodera .
Do dekoderów ,które najprościej upgrade-ować należy niewątpliwie "Pionier1430" .Zabawa z modelem "Pionier1530" jest już trudniejsza - wymaga ingerencji lutownicy (to tylko niektore przyklady) .
Inna kolejność działania ,mały błąd i niestety nie znajdziemy osoby ,która bedzie zdolna do uratowania naszego dekodera .
Ogolnie - nie polecam .
Dodatkowo po takiej operacji tracimy gwarancję (można popasc w koszta ok. 1600zł).Oczywiście działamy niezgodnie z prawem .

Warto wspomniec o fakcie iz Cyfra+ potrafi w ciągu kilkunastu sekund władować nam z powrotem jej oprogramowanie (bios) poprzez satelitę .
Oczywiście sa sposoby aby tego uniknąć .
Do odbioru "innych" platform niezbędna jest karta chipowa (mozna wykonac ja samemu lub tez kupić),do karty co miesiąc trzeba ładowac nowe uprawnienia (kody) ,a wtym celu nieodzowny staje sie programator kart chipowych .

Myśle iz na tej stronie dosyć już napisałem tekstu "niebezpiecznego" ,więc myśle iż na tym zakończę rozważania na temat :
"wzbogacania możliwości dekodera" .

Jeśli chodzi o linki to polecam forum http://users.nethit.pl/forum/forum/webasj/

Wrazie pytań bardziej "legalnych" oczywiście służe w miare moich mozliwości pomocą .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2002, 10:04   #26
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jestem pod wrazeniem poziomu merytorycznego dyskusji - i niniejszym zapisuje te strone na dysk...
a noz sie komus przyda...?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2002, 11:11   #27
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Witam,

Rozumiem, że zabawa w "tuning" dekodera jest faktycznie niebezpieczna.
W związku z tym daruję sobie takie zabiegi.
Informacje, jakie chciałem uzyskać o "tuning-u" są dla mnie wystarczające i pozostaną tylko teorią. Taka zabawa to nie na moje nerwy

Właśnie się 'zaprzyjaźniłem' z moim dekoderem, obsługa jest bardzo prosta.

Mam kilka pytań, związanych ze zgrywaniem obrazu i dźwięku na HDD.
Jak już wspominałem, duże znaczenie mają dla mnie muzyczne programy TV i radiowe.

Wspominałeś wcześniej o kartach DV.
Mógłbyś przybliżyć mi ten temat.
Interesują mnie ceny takich kart, producenci i modele.
Jeżeli informacji n/t temat jest baaardzo dużo, podaj podstawowe i ewentualnie jakieś link'i do stronek.

Druga sprawa - tunerTV.
Z tego co pamiętam, ten temat był wcześniej poruszany na Forum.
Jednak nie przypominam sobie, aby kolega Jaro wypowiadał się w nim.
Może krótko i na temat:
Odpowiedni tunerTV do kompa do ceny:
1. - 200 pln nowy, - 200 pln używany
2. - 300 pln nowy, - 300 pln uzywany

Kryteria: jakość, wydajność, możliwości.
Oczywiście biorąc pod uwagę, iż sygnał będzie 'zbierany' z dekodra CYFRY+.

To chyba narazie na tyle.
Zapewne pojawi się jeszcze kilka innych pytań.

Jeszcze raz dziękuję koledze [b]Jaro{/b] za max. wyczerpujące odpowiedzi.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2002, 18:28   #28
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"Wspominałeś wcześniej o kartach DV."
Hmm... wspominałem raczej o kartach DVB ,chociaż coś tam o kartach DV też powiedziałem .
Karta DVB - to tuner satelitarny w postaci karty PCI (a tuner to już posiadasz...)
Karta DV czy też karta Video służy do zgrywania materiału na dysk twardy .Wykorzystanie karty do "zrzutu" zawartości kamery cyfrowej jest dobrym pomysłem ,jednak jeśli chodzi o "capturing" materiału analogowego to raczej ten pomysł do najlepszych nie należy .
Ceny kart względem ich zastosowania są niestety szokujace często oscyluja w granicach 2000zł .
Prym na rynku od penego juz czasu wiedzie firma "Miro" ze swoimi kartami z serii "Miro DC" (DC10,DC20,DC30) .
Dla osób cenięcych sobie jakość oraz szybkość pracy polecam karty z sprzętowym koderem MPEG2 ,niestety cenę 2000zł nalezy czasem pomnożyć kilkakrotnie .
Bardzo często zdarza się iż karty DV (Miro DC) korzystają z swoich kodeków (zamieszczonych w postaci chipsetu na karcie) ,często zdarza się iż wykorzystanie zewnętrznego kdeka np. DivX jest na tych kartach niemożliwe .

Tak więc biorac pod uwagę cenę oraz możliwości wykorzystania DivX-a jako głównego kodeka kompresującego obraz (to chyba najlepsze rozwiązanie) pozostaje nam tuner telewizyjny .
Parametry tunerów dostępnych na rynku sa bardzo do siebie zbliżone .
Od sameego początku mojej zbawy z tunerami zawsze byłem "fanem" tunerów PixelView a model "PlayTV Pro" uważam za jeden z najlepszych .
Samo polaczenie karty TV z dekoderem Cyfry może odbyć się na dwa sposoby :
1 .Standardowa jakość - wizję z dekodera wyprowadzamy ze zlącza "euro" - sygnał video oraz masa i podlączmy do wejścia (Video IN - gniazdo "chinch" w tunerze TV).
2 .Lepsza od standardowego połaczenia jakość - wizję wyprowadzamy z dekodera poprzez gniazdo "euro" - w tym celu wedlug schematu znajdujemy w gnieździe "piny" odpowiedzialne za przesył wizjii w formacie SVHS - trzy kabelki - luminacja ,chrominacja oraz masa .
Następnie w "menu" dekodera wybieramy (opcje magnetowidu) sygnał S-Video (SVHS)i podłąnczamy do tunera TV w gniazdo oznaczone podpisem : S-Video .
Aby podarowac sobie zabawę z lutownicą oraz szykanie schematów można po prostu zakupic odpowiedni kablek - przelotkę - euro-svhs-svhs .
Przelotka powinna wygledac następująco :
wtyczka euro - którą wpinamy do dekodera Cyfry ,w tej wtyczce powinno być gnazdo (żeńskie) do podłączenia kabelka SVHS ,drugi końiec kabelka powinien być zakończony wtyczką (męską) którą to wpinamy do gnizada S-Video umieszczonego w tunerze TV .
W samym tunerze TV musimy jeszcze dokonać zmiany ustawień źródła przechwytywania (w opcjach danej aplikacji przechwytującej).
Po tych ,nie da się ukryć karkołomnych zabiegach powinniśmy otrzxymac czysty ,klarowny obraz na podgladzie aplikacji przechwytującej .

Zapis materiału na dysk .

Musimy sobie zdać sprawę iż nagranie materiału 1,5-godzinnego to (w zależności od sprzętu) półtora godziny "męki" dla komputera ,w którym obciążenie procesora będzie wahać się na poziomie 80-100%. Tak więc podstawą jest tutaj stabilność jaką nasz sprzęt musi posiadać. Każde zawieszenie się komputera w czasie zgrywania równoznaczne jest z utratą nagrywanego materiału ,więc radzę w razie korzystania z ***8222;overclockingu***8221; procesora "opuścić" zegar na czas ***8222;capturingu***8221;. Jeśli płyta główna jest na "chipsecie" ***8222;VIA***8221; to bez sterowników "Service Pack 4in1" się nie obejdzie .
Może teraz trochę o mocy jaką nasz komputer powinien posiadać ,aby zgranie filmu zakończyło się sukcesem.
Z moich doświadczeń wynika : iż minimalna moc procesora powinna oscylować w granicach 400MHz ,minimum pamięci to 128Mb ,dysk twardy powinien posiadać 2Gb wolnego miejsca ,powinien także pracować w trybie "UDMA" ***8211; nie chodzi tutaj o szybkość dysku ,gdyż sama kompresja to kilkaset kilobajtów na sekundę chodzi w tym o odciążenie procesora ,który przez włączenie trybu "UDMA" będzie miał więcej mocy obliczeniowej potrzebnej do kompresji filmu.

Program ,który jest tutaj godny polecenia nosi nazwę "FreeVCR" .
Proacowałem na nim jakiś czas i przyznam się iż nie zawiódł moich oczekiwań .
Wybór kodeka kompresującego (DivX) ,wskazanie miejsca w które powinień zapisywać plik ,wybór formatu (YV12)i naciskając "Record" możemy rozpocząć nagrywanie materiału video .
Format zgrywanego materiału nie jest oczywiście czymś idealnym - rozdzielczość 384X288 to nie to samo co pełny PAL (720X576) jednak do zastosowań domowych napewno wystarczy .
Zaawansowane funkcjie filteringu oraz ukrycie tego co dla ludzkiego oka jest niezauważalne to zalety kodeka DivX ,który to niedogodności związane z małą rozdzielczością podczas capturingu będzie starał się zniwelować .
Pamięteajmy rówierz o tym ,aby podczas capturingu za żadną cenę nie ustawiac kodeka kompresującego audio (np. MP3) .
Niestey ,tytaj musimy wybrać standard czyli PCM (wav) .
Dopiero po zakończeniu nagrywania można śmiało skompresować ścieżkę audio do frmatu MP3 za pomocą programu VirtualDub .
Sam proces kompresji audio w VirtualDub trwa w miarę szybko i jest możliwość pominięcia długotrwałej rekompresji video .W ten sposób viedeo 9DivX) zostanie nietkniety ,a program bedzie kompresował tylko ścieżkę dźwiękową w materiale filmowym .
Zdaje sobie sprawe iż dla początkującego opis ten nasączony jest niejasnościami ,za co gory przepraszam .
Niejako na swoje usprawiedliwienie dodam iż sam temat nagrywania "w locie" do formatu DivX jest dosyć zdradliwy ...
Zdarza się iż są konfiguracje sprzętowe ,które za żadne skarby nie działaja zgodnie z założeniem .Utrata klatek podczas nagrywania materiału to prawdziwa zmora konfiguracji .
Dobór optymalnego kodeka (DivX3.11 ,DivX3.22 ,DivX5 itp) często musi być rezultatem testów danej konfiguracji sprzetowej .
Jeśli do tego dołożymy ustawienia kodeków (opcje kompresji) to otrzymamy temat-rzekę ,który z racji miejsca (forum) przekształciłby się w olbrzymich rozmiarów artykuł ,co i tak wbrew moim zamierzeniom włśnie ma miejsce .
Kończąc pragnę przeprosić :
- znudzonych za rozmiar tego postu .
- zawiedzionych za mało-szczegółowy opis zagadnień ,które według nich
powinny mieć tutaj miejsce .
jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2002, 21:31   #29
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
[B(...)Kończąc pragnę przeprosić :
- znudzonych za rozmiar tego postu .
- zawiedzionych za mało-szczegółowy opis zagadnień ,które według nich powinny mieć tutaj miejsce .
jaro [/B]
Witam,

Na wstępie muszę napisać, iż Twoje przeprosiny są niepotrzebne.
Twoje odpowiedzi - opisy na zawarte w tym topic'u, moje pytania są wystarczająco obszerne i posiadają naprawdę dużą wartość ( BTW, Sid, chyba bedziesz musiał uaktualnić ten topic na swoim HDD, bo myślę, że to jeszcze nie koniec ).

Ostatnio natknąłem się na możliwość kupna jednej z kilku kart.
A mianowicie:

1. Karta VIDEO TERRATEC CAMEO 400 DV.
2. Karta MIRO VIDEO DC-1.

Jeśli możesz, napisz , czy, a jeśli tak, to za ile warto kupić takie karty (jedną z tych dwóch). Interesuje mnie orientacyjna cena za używaną oraz za nową.
Którą byś polecił, a którą odradzasz?

Jeśli zaś chodzi o tuner'y TV:
1. TUNER TV FlyVIDEO 3000 Stereo-NICAM
2. TV-tuner PCI Prolink PlayTV Pro (to ta sama, o której wspominałeś wcześniej?)
3. TV-tuner PCI Avacs Smart TV

Do pozycji 2 i 3 wrzuciłem link'i do sklepu AGE COMPUTERS. A to dlatego, że gdy 'coś' kupuję w sklepie komputerowym, to właśnie w tym. U mnie w Opolu jest to jeden z 'najtańszych' sklepów.
Pytania podobne do tych powyżej, czyli którą warto kupić, etc..

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2002, 22:57   #30
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W Twoim przypadku karta "Cameo 400DV" stanie sie praktycznie nieużyteczna .
Karta ta jest typowym użądzeniem wspolpracujacym z kamera cyfrową ,bez mozliwości przechwytywania sygnału analogowego .
Tuner Cyfry nie posiada wyjścia typu "FireWire" ,dlatego też połaczenie tych dwóch użądzeń jest niemożliwe .

Pozostaje więc karta "Miro DC1 (10?)" - to typowo-analogowa karta z przeznaczeniem do zgrywania materiału video na dysk twardy .
Jednak chciałbym ostrzec ,karty "Miro" z serii "DC10 ,DC20 ,DC30" nie zaoferują ci na pewno :
- prostoty obsługi
- jakości (o jakiej krążą legendy)
W swojej kolekcji mam taką kartę i przyznam się iż niestety...być moze robiły wrażenie 5 lat temu ,dziś stwierdzam ze produkt to przeciętny i nie zasługuje na swoją cenę .

Jeśli chodzi o tunery TV - jak już pisałem wszystkie są podobne (róznią się czasem wyjściami - niektóre nie posiadają np. wejścia S-Video czasem osługą "StereoNicam" - w Twoim przypadku (tuner Cyfry) Nicam jest bez znaczenia).Myślę iz na rewolucję na tym polu raczej się niedoczekamy - wszystkie tunry oparte są obecnie na tym samym chipsecie : "Bt878A" .Zagrywki marketingowe typu :
- "MPEG2 Capturing" ,są śmieszne i na znających temat nie robia zbytniego wrażenia .
Każda karta poparta odpowiednim oprogramowaniem potrafi zgrywać do formatu MPEG2 przy użyciu kodeka softwarowego ,inną sprawą jest jakość takiego "niby" formatu MPEG2 ....

Tak więc jesli już miałbym cokolwiek proponować to zwykly PixelView .

Jest jeszcze karta o której niejednokrotnie wspominałem : "DVB TechnoTrend" .
Jeśli zależy ci tylko i wyłącznie na nagrywaniu programów (filmów ,video-clipów) z satelity - to jest to naprawdę karta nr1 .

Prostota obsługi ,praktycznie brak wymagań podczas zgrywania materiału (procesor,szybki dysk itp.) sprawia że obecnie karta robi prawdziwa furrore .
Nie sposób w tym miejscu zaznaczyć iż jakość zgranego materiały równa się orginałowi wysyłanego materiału przez stacje satelitarne .
Brak jakichkolwiek strat (wszystko odbywa się cyfrowo : nadajnik satelitarny-konwerter-karta DVB-szyna PCI-dysk twardy) powoduje że to własnie ta karta jest moim faworytem do wspomnianych wyżej zadań .

Obawiam się iz jeśli zdecydujesz się na jej zakup ,to dekoder Cyfry+ pokryje się kurzem (tak jest w moim przypadku)a z całości sprzęty Cyfry+ wykorzystasz tylko opłacaną kartę (w celu odbioru pakietu Cyfra+) .
Jak kiedys wspominałem karta DVB to cały w pełni funkcjonalny cyfrowy tuner satelitarny w postaci karty "PCI" .Poparty odpowiednim oprogramowaniem (ProdDVB) potrafi rozkodować prawie wszystkie programy szyfrowane w kilku systemach .
Karta posiada dodatkowo wyjście TV ,które rozwiązano w sposób perfekcyjny :
- mozliwy jest odbiór bez jakichkolwiek strat jakości ,czy też bez jakichkolwiek ograniczeń (typu rozdzielczość) zarowno na monitorze jak i na odbiorniku telewizyjnym .
Wracając do zgrywania materiału video poprzez karte DVB powiem tylko iz karta zgrywa do orginalnego formatu ,w ktorym nadaje cyfrowa telewizja ,czyli :
- MPEG2 przy rozdzielczości do 720x576 .
Z powodu nieco mniejszego bitrate obraz zgrany na dysk twardy jest tylko minimalnie (podkreślam - minimalnie) gorszej jakości od matriału DVD-Video .
Aby sprawiedliwości stalo się zdość trzeba stwierdzić fakt ,iż karta DVB nie potrafi zgrywać bezpośrednio do pliku DivX ,w tym celu nieodzowna jest kompresja - podobna do tej z DVD-DivX - cztyli użycie programow typu : "Vidomi" lub "Flask" .
Chyba się powtarzam ale przypomnę tylko że karta ta może służyć podczas usług typu : "InternetViaSat" (internet poprzez satelitę),a szybkość transmisji uzyskiwanych porzez tego typu połaczenie jest delikatnie mówiąc - niewyobrażalna .
Tak wiec mamy kartę typu 3in1 :
- dekoder satelitarny
- karta typu "capture"
- karta do transmisji danych

Reasumując (1) :
Jeśli nie chcesz być narażony na problemy typu :
- gubienie klatek podczas zgrywania materiału video
- obciążenie procesora sięgające 99% podczas zgrywania materiału video
- ciężka konfiguracja ,brak wsparcia ze strony programów nagrywających video ("Miro" seria "DC")
to pozostaje na polu boju tylko karta DVB .
Reasumując (2):
Pozostał nam wiec wybór :
- TunerTV np. "PixelView"
- Karta DVB np."TechnoTrend"
Z tych dwóch bez zastanawiania wybrałbym oczywiści tą drugą .
Jednak może się okazać iż cena tych kart może odgrać głowna rolę podczas wyboru ,dlatego tez bez komentaża przedstawiam porównanie cenowe :
- TunerTV - ok. 200zł
- Karta DVB TechnoTrend - ok. 1200zł (można na Allegro kupić nową kartę DVB już za 700zł).
Tak więc wybór należy do Ciebie .
Życząc powodzenia w dobrym ,przemyslanym wyborze pozdrawiam - jaro.
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.