Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.12.2002, 16:13   #31
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
(...)Pozostał nam wiec wybór :
- TunerTV np. "PixelView"
- Karta DVB np."TechnoTrend"
Z tych dwóch bez zastanawiania wybrałbym oczywiści tą drugą .
Jednak może się okazać iż cena tych kart może odgrać głowna rolę podczas wyboru ,dlatego tez bez komentaża przedstawiam porównanie cenowe :
- TunerTV - ok. 200zł
- Karta DVB TechnoTrend - ok. 1200zł (można na Allegro kupić nową kartę DVB już za 700zł).
Tak więc wybór należy do Ciebie .
Życząc powodzenia w dobrym ,przemyslanym wyborze pozdrawiam - jaro.
Witam,

Na wstępie, tradycyjnie, dziękuję za odpowiedź.
Niestety na dzień dzisiejszy nie stać mnie na kartę DVB za 700 pln, nie wspominając już o takiej za kwotę 1200 pln.
Pozostaje mi więc tunerTV.
Rozumiem, że wszystkie tunery są (mniej więcej) takie same. Ale ze swojej srony polecasz Pixel View.
Tak więc pod koniec tygodnia, może na początku następnego zakupię taki tuner i pobawię się trochę, poekserymentuję i zobaczę, co z niego mogę 'wycisnąć'. Generalnie interesuje mnie zgrywanie wideoklipów z kanałów muzycznych, i na tym się skupię po zakupieniu sprzętu.

Narazie nie mam żadnych nowych pytań, myślę, że takowe mogą się pojawić w niedalekiej przyszłości.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc, za wyczerpujące odpowiedzi, i fachowe doradztwo.

  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.12.2002, 18:51   #32
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Witam,

Nadchodzi ciąg dalszy topic'a, a dokładnie kolejne pytania.

Zakupiłem tunerTV PixelView PlayTVPro.
Podłączyłem, zainstalowało się, ale podczas instalacji WinXP krzyczał, że sterowniki nie są podpisane cyfrowo.

Sposób podłączenia:
1. Dekoder:
a) do gniazda EURO o nazwie "magnetowid" podłączyłem przejściówkę Euro-SVHS, następnie do przejściówki kabelek SVHS-SVHS (obraz)
b) do gniazd CHINCH o nazwie "AUDIO HI-FI" podłączyłem kabelki CHINCH (dźwięk)

2. TunerTV:
a) do gniazda S-VHS podłączyłem drugi koniec kabelka S-VHS
b) do gniazda AUDIO IN podłączyłek drugi koniec kabelków - mały jack
c) do gniazda AUDIO OUT podłączyłem kabelek mały jack

3. Karta Dźwiękowa (SB LIVE! 5.1):
a) tutaj miałem do wyboru: gniazdo MICROPHONE lub LINE IN. Wybrałem LINE IN, do którego podłaczyłem drugi koniec kabelka - mały jack

Rezutlat:

1. Obraz naprawdę rewelacyjny, zero jakichkolwiek zniekształceń.
2. Dźwięk również jest w porządku.

Zgrywanie sekwencji do pliku przy pomocy oprogramowania zawartego na CD ze sterownikami do karty.

1. Mam do wyboru następujące rozdzielczości:

a) 320x240 (default) - są jeszcze niższe od tej, ale nie będę ich wymieniał.

b) 352x240
c) 352x288
d) 640x240
e) 640x288
f) 640x480
g) 704x576
h) 720x240
i) 720x288
j) 720x480
k) 720x576 - najwyższa możliwa.

2. Równiez jest kilka możliwości kompresji:
a) RGB 555 (16 bit)
b) RGB 24 bit
c) YUY2
d) YVU9
e) YV12

3. No i oczywiście ilość klatek.

4. Dźwięk - tylko są do wyboru PCM'y.

Rezultaty:

1. Przy zgrywaniu w rozdzielczości od 352x240 do 640x288 (niższych nie próbowałem) i kompresji np YUY2 wszystko jest ok - obraz jest całkiem niezły, dźwięk czyściutki. Tyle że kompresja kilku sekund zajmuje ok 100 MB.

2. Przy zgrywaniu w rozdzielczości 640x480 i kompresji np YUY2 obraz jest super, żadnych przycięć, ale... brak jest dźwięku.

Pytanie(-a):

W czym jest problem?
Czy problem tkwi w doborze konfiguracji czy też może coś źle podłączyłem (chociaż w niższej rozdzielczości wszystko działa super, zgrywa sie tak obraz jak i dźwięk).

Narazie zatrzymałem się w tym miejscu, ponieważ muszę ominąć w/w problem.

Docelowo trzeba będzie wkorzystać jakieś dobre kodeki, ponieważ kilka sekund tak zgranego pliku zajmuje ok 100 MB.

Czekam na odpowiedź.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2002, 22:59   #33
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Twój jasny opis powinien być wzorem dla osób pytających .
Przejdę jednak do rzeczy :
"b) do gniazda AUDIO IN podłączyłek drugi koniec kabelków - mały jack"

Ten właśnie kabelek powinien być podlączony do karty muzycznej (Live),do gniazda "LineIN" .
Wchodząc do mixera powinieneś zaznaczyć źródło przechwytywania dźwieku na karcie dźwiekowej (zaznaczyć -LineIN w mikserze oraz ustawić odpowiednią głośnośc źródła ) .
To najlepsze rozwiązanie podłaczenia audio (Cyfra-PC) .

"Zgrywanie sekwencji do pliku przy pomocy oprogramowania zawartego na CD ze sterownikami do karty."

Rozwiazanie jest po prostu złe .
Orginalne oprogramowanie nie nadaje się do tego celu z kilku przyczyn...
Jedną z nich jest ograniczenie wielkości zgrywanego materiału do 2GB .
Nawet podczas użycia kompresji ,program ten źle interpretuje wielkość pliku i wyłącza się po kilkunastu minutach .

"2. Równiez jest kilka możliwości kompresji:
a) RGB 555 (16 bit)
b) RGB 24 bit
c) YUY2
d) YVU9
e) YV12"

Te parametry nie są parametrami kompresji ,lecz formatem obrazu - dokładnie mówiąc : paletą kolorów zgrywanego obrazu .
Optymalnym pod wzgledem jakości oraz szybkości (te formaty róznią sie także wydajnością podczas nagrywania sekwencji Video) jest niewątpliwie "YV12" .
Osobiście radzę zawsze korzystać z tego formatu .

"1. Przy zgrywaniu w rozdzielczości od 352x240 do 640x288 (niższych nie próbowałem) i kompresji np YUY2 wszystko jest ok - obraz jest całkiem niezły, dźwięk czyściutki. Tyle że kompresja kilku sekund zajmuje ok 100 MB."

Wszystko dlatego iż nie założyłeś kompresji nagrywanego pliku .
W tym przypadku musisz dostać się do parametrów kompresji w programie z którego kożystasz ,wybrać odpowiedni kodek np. "DivX" (radzę zabawę rozpocząć od np. DivX3.11 lub DivX3.22)i rozpocząć nagrywanie .
To ,iż nie miałeś problemów podczas zgrywania materiału w rozdzielczości 640X480 jest zrozumiałe - plik nagrywany był bez kompresji - do takiej zabawy wymagania odnośnie mocy procesora są bardzo małe .
Inaczej sprawa będzie wyglądała jeśli użyjesz kodeka kompresującego (DivX) tutaj obawiam się iż bez procesora 1.4GHz nie dasz rady .
Oczywiściwe w przypadku zastosowania rozdzielczości standardowej 352X288+DivX poradzisz sobie bez problemu nawet na procesorze 500MHz .

Bardzo ważną sprawą jest tutaj dobór odpowiedniego programu typu "capture" - osobiście używałem "FreeVCR" ,który doskonale spełnia rolę magnetowidu i w którym to bardzo prosto można ustawic wszystkie parametry dotyczące kompresji ,rozdzielczości i formatu .

Postaram się przesłać dokładniejszy opis typu "krok po kroku" na skrzynke email ,być może to da odpowiedź na większość Twoich pytań oraz pomoże ci w konfiguracji ,ustawieniach karty .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2002, 08:00   #34
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
jak tak tylko na marginesie seca 2 faktycznie jest nie zlamana... ale CW ma swoje pierwsze sukcesy... mozliwe ze nie liczny rozjasnili swoja niebieska
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2003, 12:17   #35
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Muszę trochę 'dkurzyć' ten topic i wrzucić coś do niego, żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego

Polecam wszystkim stronkę: (thx Jaro)

http://www.satcodx.com/pol/

Znajdziecie tam wszystkie możliwe do odbioru programy TV i radiowe zarówno cyfrowe jak i analogowe.

Jak ktoś zna podobną lub lepszą stronkę - wrzućcie ją tutaj.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2006, 19:16   #36
Piotrex
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.01.2006
Posty: 1
Piotrex w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Posiadam Samsunga tuner A 200 C.Przy strojeniu ręcznym nie mogę ustawić aby wyszukiwało mi w GHz.Próbowałem wszystkiego,tylko mam MHz.Może ktoś wie co robię nie tak??
Piotrex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2006, 19:38   #37
siwy_mw
dzien sadu juz blisko
 
Avatar użytkownika siwy_mw
 
Data rejestracji: 05.11.2002
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Posty: 1,315
siwy_mw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Piotrex
Posiadam Samsunga tuner A 200 C.Przy strojeniu ręcznym nie mogę ustawić aby wyszukiwało mi w GHz.Próbowałem wszystkiego,tylko mam MHz.Może ktoś wie co robię nie tak??
po pierwsze witam na forum i gratuluje wykopania tego tematu, raptem trzy lata
TU !!! znajdziesz odpowiedzi na swoje wyczerpujace pytania
Pozdrawiam
__________________
Liga rządzi, liga radzi, SIWY nigdy cie nie zdradzi !!!
Wszystko na temat DivX i nie tylko !
siwy_mw jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.