Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.09.2005, 20:44   #1
bradaz
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika bradaz
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Lokalizacja: bydgoszcz
Posty: 23
bradaz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czarny ekran - monitor wyłącza się - co robić?

Niewiadomo z jakiego powodu, myślałem, że jest to wina pamięci RAM, którą niedawno kupiłem, jednak po wyjęciu jej problem nadal jest, pomyślałem sobie, że może karta graficzna jest zakurzona, wyjełem ją, przeczyściłem i nadal raz na jakiś czas nawiedza mnie czarny ekran. Wygląda to mniej więcej tak, że jakiś czas po uruchomieniu komputera ni stąd ni z owąd monitor wyłącza się, traci sygnał, cała jego powierzchnia przybiera czarny kolor i tylko reset, bo nic innego nie można zrobić.
Jaka może być tego przyczyna i co robić?
bradaz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.09.2005, 20:55   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
chyba nikt tego nie zgadnie na odległość.

zazwyczaj to zły kontakt karty z mobo, ale jak wyjmowałeś i wsadzałeś....

trzeba sprawdzać po kolei - może coś po drodze się zmęczyło
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 21:04   #3
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Może być to problem przegrzewania się karty ( przetaktowanie, sprawdź wiatrak na karcie - jeżeli jest - czy się kręci )

Może być to też wina właśnie pamięci RAM

A konkretniej jej wyżyłowanych ustawień w biosie


__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 21:31   #4
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez bradaz
Niewiadomo z jakiego powodu, myślałem, że jest to wina pamięci RAM, którą niedawno kupiłem, jednak po wyjęciu jej problem nadal jest, pomyślałem sobie, że może karta graficzna jest zakurzona, wyjełem ją, przeczyściłem i nadal raz na jakiś czas nawiedza mnie czarny ekran. Wygląda to mniej więcej tak, że jakiś czas po uruchomieniu komputera ni stąd ni z owąd monitor wyłącza się, traci sygnał, cała jego powierzchnia przybiera czarny kolor i tylko reset, bo nic innego nie można zrobić.
Jaka może być tego przyczyna i co robić?
mam tak co jakis czas... po prostu nie zglasza sie bios, a monitor przechodzi w stan uspienia... reset i startuje... pamiec mam dobra - Kingstony i to nie to, u mnie to jest raczej kwestia plyty glownej... mam ECS K7VMM i coz ten ezgemplarz tak ma, jak juz wystartuje chodzi bez problemu, moim zdaniem bios tej plyty jest niedopracowany i domyslne ustawienia plyty wchodza w jakas kolizje z taktowaniem magistrali, procesora, pamieci itp, zrobie reset i startuje juz jak trzeba... tymczasem ignoruje ten problem...
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.