Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.06.2008, 09:58   #31
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt Podgląd Wiadomości
Każdy z nas ma pretensje kiedy strajkują pocztowcy, lekarze, pielęgniarki, nauczyciele. Uważamy,że oni "służą" nam i mamy ich na zawołanie. A to tacy sami ludzie jak my i też chcą zarabiać na życie. Jeśli komuś z nas nie płacą w miarę godziwie to też się wkurzamy i myslimy co zrobić z tym fantem. Jednym słowem kiedy chodzi o naszą wygodę, klniemy na innych ale jak chodzi o nas to uważamy,że powinnismy zarabiać duuuużo. A czym się różnimy od pocztowca ? No powiecie, częśc z nas jest wykształcona mocno i oczekuje za to dużej kasy. Ale lekarz jest od nas wykształcony lepiej i ratuje życie, przy czym nasze zawody i umiejętnosci bledna... Równoczesni lekarz zarabia mniej niż jakiś adwokat czy menadżer...

Jednym słowem wyluzujmy trochę. Mam nadzieję,że nasze paczki i przesyłki dotrą w końcu do nas.
Nikt nikogo do pracy na poczcie nie zmuszał. A jakoś ludzie, którzy tam teraz pracują, zatrudniając się decydowali się na przyjęcie określonych warunków. Wtedy im odpowiadały, teraz - jak wszyscy chcą więcej - to dołączają się do ogółu z nadzieją, że im też coś 'chlapnie'..

Dla mnie sprawa jest prosta - nie akceptujesz warunków pracy, to się w niej nie zatrudniasz, a nie zaczynasz strajkować kosztem innych osób (inna sprawa, jak warunki życiowe zmuszają do różnych decyzji, ale to już indywidualna kwestia każdego człowieka).


Żeby nie było - uważam, że zarówno pocztowcy, policjanci, nauczyciele, strażacy itp. zarabiają zdecydowanie za mało. W niektórych przypadkach wręcz śmieszne pieniądze (jak na przykład czytałem ostatnio, że zaczynający pracę policjant dostaje coś około 1500 zł podstawowej pensji..). Jednak zwolennikiem strajków nigdy nie byłem i nie będę (mimo, że do tej pory nie dotykały mnie one osobiście).



Cytat:
Jezeli nie jesteś zadowolony z usług pocztowych - po prostu z nich nie korzystasz - to proste.
Niestety tak to nie wygląda. Poczta ma monopol, chroniony prawem. Tym samym możliwości wyboru nie ma. Obowiązkiem państwa jest więc zapewnić funkcjonowanie tych usług na określonym poziomie. Przynajmniej w teorii..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.06.2008, 10:05   #32
paja
niezwykły
 
Avatar użytkownika paja
 
Data rejestracji: 07.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1,202
paja zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No niestety kolejny odpa***322; ***380;e poczta jest nadal pa***324;stwowa :/ pocztowcy to jednak inna dziedzina pracowanik***243;w ni***380; lekarze czy piel***281;gniarki chocia***380;by dla tego ***380;***281; w poczcie latwiej zmienia***263; kadry ni***380; w szpitalu dlatego taki strajk to przesada.

Martwi mnie jednak to ***380;e nie wiadomo nic o tym strajku poza tym ***380;e przesy***322;ki nie dochodz***261; - raz us***322;ysza***322;em w tv na portalach cisza a przecie***380; dobrze by***322;oby wiedzie***263; ile strajk potrwa i czy s***261; prowadzone jakie***347; negocjacje.
__________________
kto najlepiej gra na wieśle? otóż ja gram całkiem nieźle !
paja jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 11:17   #33
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Poczta Polska potrzebuje zmian, może nawet prywatyzacji bo z jakością swoich usług została w poprzednim stuleciu . Jak widze ten bajzel w okienku gdzie wydaja listy polecone i paczki to mnie szlag trafia /Jak te Panie odnajdują te przesyłki ? /. Niby to mają komutery ale wypełaniają tysiące papierków ręcznie a trwa to cholernie długo. Podwyżki płac, pewnie każdy by chciał, ale czy to coś zmieni w dzialaniu Poczy Polskiej ?
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 12:43   #34
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
...Niestety tak to nie wygląda. Poczta ma monopol, chroniony prawem. Tym samym możliwości wyboru nie ma. Obowiązkiem państwa jest więc zapewnić funkcjonowanie tych usług na określonym poziomie. Przynajmniej w teorii..
A więc gwoli wyjaśnienia, bo widzę, że nie wszyscy rozumieją:
Czekamy wszyscy na przesyłki z allegro. Wysłane według naszego wyboru za pomocą poczty. Bo taniej. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z usług poczty, są przecież firmy kurierskie - nie dość że szybciej to i dużo lepiej, ale niestety to kosztuje.
A my chcielibyśmy żeby było za stawkę poczty a z jakością firm spedycyjnych, co nie? Kali rozumieć ekonomię?
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 15:00   #35
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wzi***281;li pieni***261;dze za us***322;ug***281; kt***243;rej nie wykonali
co tu qurva jest normalnego, ja nie widz***281;
czy to aby nie nazywa si***281; kradzie***380;
czy z***322;odziej nie jest bandyt***261;
bo dla mnie jest, qrva jego mac

oddwor, mo***380;e w Kielcach jest ok
u mnie nie jest, i to tyle.
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 15:09   #36
Stanley
noob
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 892
Stanley niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Dla mnie sprawa jest prosta - nie akceptujesz warunk***243;w pracy, to si***281; w niej nie zatrudniasz, a nie zaczynasz strajkowa***263; kosztem innych os***243;b (inna sprawa, jak warunki ***380;yciowe zmuszaj***261; do r***243;***380;nych decyzji, ale to ju***380; indywidualna kwestia ka***380;dego cz***322;owieka).
A to jest tzw. glupie pierdzielenie. Jezeli tak uwazasz, to nikt by na poczcie nie pracowal, bo gowno placa. Kto wtedy by realizowal Twoje przesylki, mhm?

I druga kwestia - jak nie mozesz znalezc innej pracy, to sie lapiesz wszystkiego. Nie znaczy to, ze wszystko tam akceptujesz i ze wszystkim sie zgadzasz. Ale ludzie bogato urodzeni chyba tego nie rozumieja.

/signed 100***37; z @oddwor

Pozdrawiam
Stanley
Stanley jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 15:17   #37
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
zawsze mozna wybrac kuriera
listy tez mozna nimi wysylac


ja problemu nie widze bo wybor jest
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 15:17   #38
rycho
Guru
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika rycho
 
Data rejestracji: 16.01.2002
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10,422
rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Zetoxa Podgląd Wiadomości
wzięli pieniądze za usługę której nie wykonali

Ja to się bardzo cieszę.
Od jakiegoś czasu nie dostaję żadnych rachunków do zapłacenia...
rycho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 15:20   #39
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
rychu, nie rozśmieszaj, bo mi pękają zajady
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 15:31   #40
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,271
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez oddwor Podgląd Wiadomości
A więc gwoli wyjaśnienia, bo widzę, że nie wszyscy rozumieją:
Czekamy wszyscy na przesyłki z allegro. Wysłane według naszego wyboru za pomocą poczty. Bo taniej. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z usług poczty, są przecież firmy kurierskie - nie dość że szybciej to i dużo lepiej, ale niestety to kosztuje.
A my chcielibyśmy żeby było za stawkę poczty a z jakością firm spedycyjnych, co nie? Kali rozumieć ekonomię?
Dla przykładu Kali Jarson rozumieć, ale jednocześnie kupić na Allegro dwa przedmioty u sprzedawców, którzy akurat nie oferowali przesyłki kurierskiej i teraz czekać... A jedna paczka zawiera w sobie prezent urodzinowy dla dziewczyby - na szczęście jest jeszcze tydzień, może dojdzie...

Uważam, że pocztowcy mają prawo strajkować, jak i inni. Ale niech to robią z głową - paczki, które przyjęliśmy, dostarczamy, nowych nie przyjmujemy. I w porządku, paczkę wysyłam kurierem, zarząd poczty widzi, że konkurencja przejmuje interes i zaczyna się zastanawiać, co z tym fantem zrobić...

Jeśli jednak poczta nie dostarcza paczki, którą już przyjęła, to już coś jest nie tak. To tak, jakby lekarz rozpoczął operacje i w połowie powiedział, że idzie strajkować. Oczywiście waga sprawy jest tu zupełnie inna, ale mechanizm podobny. Dla mnie nieprzyjęcie paczki to prawidłowy strajk, ale niedostarczanie i przetrzymywanie jej - to już zawłaszczenie.
__________________

Jarson jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 15:33   #41
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez oddwor Podgląd Wiadomości
A więc gwoli wyjaśnienia, bo widzę, że nie wszyscy rozumieją:
Czekamy wszyscy na przesyłki z allegro. Wysłane według naszego wyboru za pomocą poczty. Bo taniej. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z usług poczty, są przecież firmy kurierskie - nie dość że szybciej to i dużo lepiej, ale niestety to kosztuje.
A my chcielibyśmy żeby było za stawkę poczty a z jakością firm spedycyjnych, co nie? Kali rozumieć ekonomię?
Ależ ja nie mówię o paczkach! Paczki to najmniejszy problem.. Nie podoba się jakość usług Poczty Polskiej, to nie korzystasz. Proste. Największym problemem są tu wszystkie inne przekazy, listy polecone, urzędowe itp. To z założenia wysyłane jest przez PP.

Inna sprawa, że jeśli już jakaś firma - nieważne czy państwowa, czy prywatna, bierze za realizację jakieś usługi pieniądze, to ma obowiązkiem to zrobić. W odpowiedniej jakości i czasie - zgodnie ze zobowiązaniem.


Co do ekonomii to lepiej mnie nie pouczaj. Najpierw przyjrzyj się funkcjonowaniu usług pocztowych w innych krajach i cenach, za jakie są świadczone. To nie jest kwestia ekonomii. Co najwyżej kiepskiego (bardzo kiepskiego) zarządzania.

Cytat:
Napisany przez Stanley Podgląd Wiadomości
A to jest tzw. glupie pierdzielenie. Jezeli tak uwazasz, to nikt by na poczcie nie pracowal, bo gowno placa. Kto wtedy by realizowal Twoje przesylki, mhm?

I druga kwestia - jak nie mozesz znalezc innej pracy, to sie lapiesz wszystkiego. Nie znaczy to, ze wszystko tam akceptujesz i ze wszystkim sie zgadzasz. Ale ludzie bogato urodzeni chyba tego nie rozumieja.

/signed 100% z @oddwor

Pozdrawiam
Stanley
To żeś facet teraz pojechał..

Sorry, ale wygląda to jakbyś miał kogoś bliskiego kto pracuje na poczcie, a próbował odreagować jakieś kompleksy.. To nie jest metoda..

Odzywki o bogato urodzonych sobie daruj. Mam w swoich doświadczeniach dłuższy pobyt za granicą, gdzie musiałem łapać się każdej pracy, żeby zarobić na jedzenie. Jak już napisałem poprzednio - sytuacja życiowa może zmusić do różnych rzeczy. Ale nie przyszło mi do głowy, żeby zacząć strajkować, bo nie jestem zadowolony. Starałem się natomiast jak najwięcej i najlepiej pracować, żeby zarobić więcej.


Co do twojego rozumienia odnośnie potencjalnego braku pracowników na poczcie. Bzdura! Gdyby nikt nie chciał pracować na poczcie na takich warunkach to.. zmieniłyby się warunki! To są normalne prawa wolnego rynku. Zresztą poszperaj trochę na internecie to może znajdziesz wypowiedzi zarządców supermarketów w Polsce, którzy na odpowiedź czemu nie płacą pracownikom więcej, zapytali tylko "Po co?". Tak samo wyglądałoby to na poczcie.

Ale my z kolei mamy taką mentalność, że się zatrudnimy na określonych warunkach, a zaraz potem nagle przestają nam one wystarczać. Więc.. strajk. Nie, że może by wziąć dodatkowe obowiązki, spróbować coś więcej dać od siebie, żeby zarobić. Po co, przecież można strajkować. A to, że z tego powodu cierpią setki tysięcy innych ludzi to ich problem.

Piękna, egoistyczna postawa..


Na wszelki wypadek jeszcze raz powtórze, bo widać niektórzy rozumieją tak, jak im wygodniej. Nie uważam, żeby oczekiwania pocztowców były nieuzasadnione. Zgadza się z tym, że powinni więcej zarabiać. Nie popieram po prostu metody, jaką starają się do tego dojść. Jednocześnie jest mi przykro, że w tym kraju czasami okazuje się to być jedyna metoda..
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 07.06.2008 o godz. 19:07 Powód: PPP - ostatni raz...
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 17:56   #42
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,271
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Ale my z kolei mamy taką mentalność, że się zatrudnimy na określonych warunkach, a zaraz potem nagle przestają nam one wystarczać. Więc.. strajk. Nie, że może by wziąć dodatkowe obowiązki, spróbować coś więcej dać od siebie, żeby zarobić. Po co, przecież można strajkować. A to, że z tego powodu cierpią setki tysięcy innych ludzi to ich problem.
No z tym to trafiłeś w sedno... Typowy scenariusz wygląda tak, że na rozmowie o pracę woła człowiek "Nie! Ja naprawdę mogę tyle dostać?", a w drugim tygodniu pracy (lub wcześniej) zaczyna się obgadywanie kierownika za plecami i psioczenie, jak to może być, że sam tyle ma, a pracowników na pensjach okrada... Rzecz jasna jak kierownik podejdzie, to się ładnie uśmiechnąć i zapewnić, że szczęście to i duma pracować tu i na tych warunkach...

Pracodawcy płacą w Polsce swoim podwładnym zdecydowanie za mało - co do tego nie ma dwóch zdań. Trudno to jednak zmienić, skoro na pytanie "co to jest dialog społeczny" większość Polaków odpowiedzieć nie umie. A śmiem twierdzić, że to nie jest tak, że oni wiedzą, co to jest ten dialog, tylko nie wiedzieli, że to się tak określa - sądzę raczej, że nawet, jak się im powie, to nie będą potrafić z niego pożytku zrobić.
__________________

Jarson jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 18:58   #43
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Ależ ja nie mówię o paczkach! ...
Pierwsze dwa posty w tym temacie...
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 19:25   #44
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez oddwor Podgląd Wiadomości
Pierwsze dwa posty w tym temacie...
Tak, masz rację.. "rotfl"

ehh...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2008, 19:37   #45
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez oddwor Podgląd Wiadomości
A wi***281;c gwoli wyja***347;nienia, bo widz***281;, ***380;e nie wszyscy rozumiej***261;:
Czekamy wszyscy na przesy***322;ki z allegro. Wys***322;ane wed***322;ug naszego wyboru za pomoc***261; poczty. Bo taniej. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z us***322;ug poczty, s***261; przecie***380; firmy kurierskie - nie do***347;***263; ***380;e szybciej to i du***380;o lepiej, ale niestety to kosztuje.
A my chcieliby***347;my ***380;eby by***322;o za stawk***281; poczty a z jako***347;ci***261; firm spedycyjnych, co nie? Kali rozumie***263; ekonomi***281;?
Czyli twoim zdaniem mog***281; sprzedawa***263; co***347; co jest do dupy, byle by by***322;o tanie i nikt nie ma prawa si***281; czepia***263; do jako***347;ci ? Bo przecie***380; jest tanie ?

Co to w og***243;le za podej***347;cie ? Gdzie ucz***261; takiej ekonomii ? W Chinach ? Jak p***322;acisz to nie wymagasz ?

Sami taki cennik przedstawili to wida***263; im si***281; op***322;aca !

A je***347;li nie potrafi***261; za t***261; cen***281; zrealizowa***263; us***322;ugi to niech podnios***261; cen***281; albo przestan***261; j***261; oferowa***263; i zaczn***261; handlowa***263; kapust***261;.

W tym momencie oni s***261; na rynku tylko i wy***322;***261;cznie dlatego, ***380;e s***261; monopolistami.

Jaki oni maj***261; procent dostarczenia o czasie ? 5 ? i jeszcze ***380;eby dosz***322;o trzeba wys***322;a***263; przed 15 ! Kto ma czas o takiej godzinie po poczcie lata***263; ? emeryci ?

Jak to si***281; dzieje, ***380;e w innych krajach wszystko dzia***322;a jak nale***380;y ? Tam maj***261; inn***261; ekonomi***281; ?

Po prostu u nas do zarz***261;dzania dorwali si***281; ludzie bez wyobra***378;ni i po cytowanej przez oddwora szkole ekonomii.

I na koniec, bardzo dobrze, ***380;e strajkuj***261;, mam nadziej***281;, ***380;e doprowadz***261; to dziadostwo do bankructwa.

Ostatnio zmieniany przez pops : 07.06.2008 o godz. 20:00
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Czy też tak macie z overnetem ? paja Off topic 4 06.10.2004 13:16
Czy to będzie legalne czy też może nie??? lipek16 Off topic 10 14.06.2003 09:54
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 14.05.2003 23:20
Nagrywarka DVD LG 4020B - czy warto? Salvad0r Napędy optyczne DVD 60 01.05.2003 10:13
Czy też macie kłopoty z forum Wojtek Toruń Propozycje, sugestie, błędy forum 8 08.04.2003 19:23


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.