Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.12.2004, 23:50   #1
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy M$ Office 2003 dla uczniów/nauczycieli wymaga aktywacji?

Pytanie: Czy ktoś miał kontakt z M$ Office 2003 w wersji dla uczniów/nauczycieli?
Chodzi mi o to czy wymaga on aktywacji u M$ po zainstalowaniu. Kolega chce go teraz kupić, ale za parę miesięcy będzie całkowicie wymieniał komputer. Rzecz w tym, czy program da się ponownie zainstalować na zupełnie innym kompie, i czy kolega nie trzeba musiał długo (i zapewne bezskutecznie) udowadniać Małemu Miękkiemu, że nie jest wielbłądem.
Ponadto istotne jest, że program zostałby od razu zainstalowany na trzech różnych komputerach w domu (zgodnie z licencją), więc nie pozostałaby żadna "rezerwowa" instalacja.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje!
__________________
pozdrowienia
puch

Ostatnio zmieniany przez puch : 15.12.2004 o godz. 23:52
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.12.2004, 23:51   #2
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
oj ktos sie bardzo przejmuje licencja
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 23:52   #3
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Oj, tak! Niektórzy się przejmują! I wcale nie dlatego, że muszą, bo firma, itd.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 23:55   #4
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
no to bez takiej przesady
az tak nie nalezy sie nia przejmowac jest to super - jestes (kolega) jest posiadaczem orginalu to super

edit:

a to zmienia postac rzeczy - to nie wiem jak firma
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 00:07   #5
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chodzi mi o to, że niektórzy przejmują się nie dlatego, że mają firmę, tylko dlatego, że po prostu chcą mieć legalne oprogramowanie. Zresztą licencja na wersję akademicką nie pozwala na jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne w jakiejkolwiek firmie.

Ale do rzeczy: czy ktoś wie, czy ta wersja wymaga aktywacji u M$?
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 06:41   #6
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
MS Office 2003 w kazdej wersji wymaga aktywacji!
Opcja zmiany komputera w firmie i ponownej instalacji i aktywacji Offica raczej -moim zdaniem bedzie utrudniona. MS zada potwierdzenia z serwisu dowodu wymiany plyty glownej. I dopiero wowczas zezwala na reczna aktywacje (przez telefon - konsultant).
W tej wersji - tez. Tym bardziej, ze wersja uczniowska, z tego co wiem nie ma licencji na instalowanie w firmach! wylacznie do uzytku domowego i szkolnego! czyli w instytucjach typu szkola - uczelnia - wylacznie.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 07:00   #7
bakupl
Banned
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 1,961
bakupl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
MS Office 2003 w kazdej wersji wymaga aktywacji!
Opcja zmiany komputera w firmie i ponownej instalacji i aktywacji Offica raczej -moim zdaniem bedzie utrudniona. MS zada potwierdzenia z serwisu dowodu wymiany plyty glownej. I dopiero wowczas zezwala na reczna aktywacje (przez telefon - konsultant).
W tej wersji - tez. Tym bardziej, ze wersja uczniowska, z tego co wiem nie ma licencji na instalowanie w firmach! wylacznie do uzytku domowego i szkolnego! czyli w instytucjach typu szkola - uczelnia - wylacznie.
Mam XP i 2003 STD dla uczniów i wymaga aktywacji, ale co to za problem?!
bakupl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 07:32   #8
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bakupl
Mam XP i 2003 STD dla uczniów i wymaga aktywacji, ale co to za problem?!
A nie jest to problem? O ile wiem, w przypadku wymiany płyty głównej M$ na ogół odmawia aktywacji, a więc robi się z tego problem.

Zastanawia mnie to, bo licencja akademicka nie jest licencją OEM, a więc nie powinna być przywiązana do jakiegoś konkretnego sprzętu.

A więc może inaczej postawię pytanie:

Skoro nie jest to licencja OEM przywiązana do sprzętu, to czy M$ odmówi aktywacji po przeniesieniu oprogramowania na całkowicie inny komputer?

W jakiś czas po zakupie jeden z komputerów na którym będzie zainstalowana będzie wymieniany całkowicie, a to oznacza, że program będzie domagał się aktywacji, której zapewne M$ odmówi.

Jak napisałem wcześniej, NIE chodziło o instalację programu na komputerach firmowych, bo wiemy doskonale, że licencja akademicka tego nie dopuszcza. Oprogramowanie zostanie zainstalowane na dopuszczonych przez licencję trzech różnych komputerach domowych, przy czym po pewnym czasie jeden z nich zostanie wymieniony na nowy. A więc: czy po wymianie tego komputera będą problemy z aktywacją programu na nowym komputerze?
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 07:36   #9
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wybierz aktywacje przez telefon - naprawde latwo i przyjemnie to idzie, wystarczy byc milym (jesli automat odmowi aktywacji i bedziesz gadal z ludzikiem) i nie podawaj za duzo szczegolow
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 07:37   #10
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez puch
Pytanie: Czy ktoś miał kontakt z M$ Office 2003 w wersji dla uczniów/nauczycieli?
Chodzi mi o to czy wymaga on aktywacji u M$ po zainstalowaniu. Kolega chce go teraz kupić, ale za parę miesięcy będzie całkowicie wymieniał komputer. Rzecz w tym, czy program da się ponownie zainstalować na zupełnie innym kompie, i czy kolega nie trzeba musiał długo (i zapewne bezskutecznie) udowadniać Małemu Miękkiemu, że nie jest wielbłądem.
Ponadto istotne jest, że program zostałby od razu zainstalowany na trzech różnych komputerach w domu (zgodnie z licencją), więc nie pozostałaby żadna "rezerwowa" instalacja.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje!
aktywowalem winde poema na 3 zlomach kiedyś bez problemu po za tym ty kupujesz wersję z 3 aktywacjami dla rodziny więc się nielam
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 09:13   #11
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ja mam Office 2003 wersji dla uczniów/nauczycieli legala i aktywacja jest pozatym udało mi się bez problemu aktywować tego Office na 5 różnych komputerach
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 09:20   #12
RiT2
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika RiT2
 
Data rejestracji: 04.10.2001
Lokalizacja: poza centrum mojej wsi
Posty: 671
RiT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przy wymianie sprzetu bedzie prosil ponownie o aktywacje. Ale to nie boli! Aktywuje bez problemu!
__________________
EMIL


http://www.g.lubawka.cal.pl
RiT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2004, 10:16   #13
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi! To właśnie chciałem wiedzieć.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.