Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.06.2005, 00:27   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Czy my naprawdę żyjemy w tak chorym kraju...?

Długo się zastanawiałem, czy założyć ten w sumie wałkowany już niejednokrotnie temat, ale jednak pewne wydarzenia dnia dzisiejszego skłoniły mnie do tego.

Otóż mojej mamie dzisiaj wbiło się coś w oko - powiekę dokładnie i generalnie bardzo nieprzyjemnie to drapało, powodując ból i coraz większe podrażnienia. Znane nam domowe metody poradzenia sobie z tym nie zdały egzaminu, trzeba więc było pojechać na ostry dyżur okulistyczny.

Sprawa banalna - w końcu mieszkam jakiś 1 km od jednego z bardziej znanych we Wrocławiu, a myślę, że i w Polsce, szpitala - Szpitala Czterdziestolecia. Wzięliśmy więc samochód i pojechaliśmy...


Pierwsza nieprzyjemna niespodzianka spotkała mnie pod samym szpitalem. Otóż okazało się, że jedyna możliwość zaparkowania jest na... płatnym parkingu! Przez chwilę patrzyłem na to nie do końca pojmując, że to rzeczywiście ma miejsce, aż w końcu stwierdziłem, że ******ę to - parkuję i nic nie będę płacić. I zrobiłbym to, ale matka poprosiła, żeby podjechał na osiedle nieopodal i tam zaparkował. Tak zrobiłem, chociaż wkurzyło mnie to i miałem nawet ochotę porozmawiać z pilnującym parkingu, ale doszedłem do wniosku, że co on właściwie ma do tego...

Wydarzenie numer dwa miało miejsce już w samym szpitalu na ostrym dyżurze, gdzie jakiś lekko podpity staruszek (no dobra, nie podpity, ale bardzo niereprentatywny..) poinformował nas, że w tym szpitalu ostry dyżur okulistyczny będzie jutro, natomiast dzisiaj jest w szpitalu na Pierwszego Maja... Nie będąc pewnym, czy dobrze rozumiem, bo chyba nie mieściło się to w granicach mojego pojmowania, upewniłem się, że chodzi tutaj o JEDYNY ostry dyżur na KILKUSETTYSIĘCZNE miasto. Okazało się, że tak... Lekko przytłumiony poszedłem z powrotem do samochodu, weryfikując po drodze moje przekonanie, że mnie naprawdę trudno jest zaskoczyć. Jednak Polska jako zbiór pewnych przebłysków organizacyjnych jest to w stanie zrobić w najmniej spodziewanym momencie...


Ruszyliśmy więc w drogę do szpitala na Pierwszego Maja, a ja tylko po drodze zastanawiałem się jak tam dojechać, żeby ominąć monstrualne korki, które robią się tam od momentu zakończenia z tydzień temu cholernie drogiego remontu. Oczywiście nikt nie pomyślał nad tym, że sensownie ustawić światła i znalezienia się teraz w tym miejscu w godzinie szczytu... zresztą, w jakiejkolwiek godzinie w środku tygodnia, nie życzę najgorszemu wrogowi...

Na szczęście w sobotę po południu nie ma dużego ruchu, więc i jakoś udało się dojechać na miejsce. Dojechać tak, gorzej z zaparkowaniem... Tu na szczęście nie przerabiałem ponownie numeru z płatnym parkingiem, ale może i nie na szczęście, tylko niestety, bo parkingu nie było...wcale. To znaczy przepraszam - był.. stało na nim dokładnie 9 samochodów i nie było ani skrawka więcej miejsca, żeby się gdzieś zatrzymać.... Jak już wyraziłem swoją kolejną opinię na temat tego, co się dzieje w tym mieście, wysadziłem mamę i pojechałem szukać miejsca do zaparkowania. Nie było źle, bo zaledwie pół kilometra dalej był jakiś parking Dialogu, na szczęście nie zamknięty (co prawda z zakazem parkowania, ale na wpół leżącym na ziemi, więc doszedłem do wniosku, że to dotyczy jakiś mniejszych osobników), więc zaraz byłem z powrotem. Wystarczyło już tylko dowiedzieć się, gdzie jest dyżur okulistyczny i udać na miejsce. Naturalnie wejście numer 10, które to w tym momencie było szczytem moich marzeń, okazało się leżeć w absolutnie samym końcu terenu szpitala, nie przesadzając jakiś kilometr od wejścia.. Ale cóż to dla mnie, nie ma to jak przyjemny spacerem w 40 stopniowym upale...


Kiedy w końcu dotarłem na miejsce, zadowolony, że w końcu jesteśmy i że załatwimy szybko sprawę i wrócimy do domu (miałem jeszcze sporo planów na dzisiejszy dzień), wszedłem do budynki i.... szybko uświadomiłem sobie swój błąd. Co ja zresztą będę pisał, już o tym wspomniałem - jeden ostry dyżur okulistyczny na jedno z większych miast w Polsce. Czy trzeba coś dodawać?

Jednak dodam - na szczęscie nie wyglądało to aż tak źle, jak mogło - przecież równie dobrze czekać tam mogło kilkaset osób. A było "tylko" kilkadziesiąt. Żeby jednak nie było zbyt pięknie, były dwie koleki - jedna do rejestracji, druga już do przyjęć przez lekarzy (aha, lekarki były aż dwie, z czego jedna zajmowała się również, a może nawet przede wszystkim rejestracją).

Widząc jak sprawa wygląda i że mama czeka już w kolejce (oczywiście z bolącym okiem, ale w tym momencie już nie mogłem w żaden sposób pomóc), poszedłem wykonać kilka telefonów i odwołać spotkania (jednak telefon komórkowy, który mam od tygodnia, zaczyna się przydawać ). Przy okazji zobaczyłem nieopodal jakąś na wpół wyważoną bramę, więc rzuciłem okiem, gdzie prowadzi. Okazało się, że wychodzi na takie znane mi niby osiedle. Postanowiłem więc z braku lepszego zajęcia wrócić się do samochodu i go tam przestawić. Kiedy powiedziałem o tym mamie, usłyszałem, że podobno na teren szpitala można jednak wjeżdzać samochodem. Ja wchodząc widziałem napis, że wjazd tylko za przepustką, ale powiedziałem, że przy okazji się dowiem.

No więc poszedłem do samochodu. Po przejściu terenu szpitala postanowiłem rzeczywiście na wszelki wypadek dowiedzieć się, jak to jest z tym wjazdem. Strażnik powiedział mi, że rzeczywiście wjechać można, ale za przepustką. Na to ja uprzejmie się pytam, skąd taką przepustkę można wziąć. A ten mi z uśmiechem odpowiada, że wystarczy poprosić o to lekarza, do którego się idzie... Rany, gdyby wzrokiem można było zabijać, to siedziałbym już chyba dzisiaj za morderstwo...


Nic to, wiedząc, gdzie mogę zaparkować wsiadłem do samochodu i objeżdżając pół miasta ze względu na same jednokierunkowe ulice, dojechałem na miejsce. Jeszcze tylko po drodze w przejściu podziemnym zobaczyłem bardzo ładne (troszeczkę podwiędnięte, ale na takim upale to raczej normalne) i niedrogie (raptem po złotówce) róże. Kupiłem więc sobie 5 mając tylko nadzieję, że jednak nie będzie to już długo trwało i uda mi się jakoś przetrzymać. Róże przeżyły i stoją teraz koło mnie w wazonie mając się całkiem nieźle, ale zawdzięczają to tylko swojej wytrzymałości..

Po dojechaniu na miejsce siedziałem jeszcze przez chwilę w samochodzie, bo akurat w radiu leciała przyjemna piosenka, i w pewnym momencie, odwracając się mimowolnie w kierunku bramy, przez którą miałem przejść, dostałem ataku śmiechu. Na koniec dam zdjęcie, zrobione jednak aparatem, więc może nie być wyraźne. W każdym razie na bramie była tabliczka z napisem: Droga pożarowa, nie parkować. I niżej dopisek - klucz na portierni.... Dodam tylko, że zapewne (i na pewno) chodziło o tą portiernię, gdzie pytałem się o wjazd na teren szpitala, czyli miejsce oddalone mniej więcej o kilometr stąd... Nie powiem, gdzie mogą sobie wsadzić taką drogę pożarową, z której żeby można było skorzystać, trzeba będzie czekać pół godziny na klucz.. A zresztą, szkoda gadać.. W każdym razie humor mi się trochę poprawił

Niestety nie na długo, bo jak wróciłem do poszekalni (a warto wspomnieć - poczekalnia to był taki malutki korytarzyk z dwa na trzy metry, duszny jak cholera, bez grama tlenu w powietrzu, gdzie cieśniło się kilkanaście osób. Co prawda obok był pokój (z nielepszą atmosferą), ale nie bardzo ktokolwiek chciał tam czekać, bo przy wywoływaniu do badania, już po nazwisku, mógłby po prostu przegapić swoją kolejkę... Generalnie szkoda gadać, ale jak w pewnym momencie ktoś stwierdził, że nie rozumie, dlaczego tu nie ma klimatyzacji, ja już tylko uśmiechnąłem się z politowaniem) okazało się, że moja mama jest już pierwsza... do rejestracji. Warto wspomnieć, że mijało właśnie mniej więcej półtorej godziny od naszego przybycia...


Kiedy w końcu rejestrację udało się załatwić pozostało czekanie na przyjęcie przez lekarza. Tu już skrócę opowieść, chociaż trwało to znowu mniej więcej tyle samo czasu, co oczekiwanie na rejestrację, ale powiem tylko, że gry na komórce, mimo, że wyjątkowo niewygodne w sterowaniu, jednak czasami się przydają


Jednak i one dość szybko się nudzą, więc w pewnym momencie przestałem się nimi zajmować, wysłałem jeszcze tylko jednego sms-a odwołując kolejne spotkanie i zacząłem przyglądać się ludziom oczekującym na swoją kolej, oraz nowym przychodzącym, obserwując ich reakcje, nastawienie do tego, zachowanie itp. Generalnie często analizuję zachowania ludzi dość dobrze znam mowę ciała i różne reakcje, tak więc chciałem uzupełnić wiedzę o analizę z takiej dość charakterystycznej sytuacji.

W pewnym momencie doszedłem do wniosku, który zresztą pojawia się u mnie dość często. Wszyscy, którzy tam byli, byli oburzeni sytuacją. Narzekali, przeklinali to, co się dzieje i generalnie widać było, że cała ta organizacja jest chora i nie powinna mieć miejsca. Ale... co tego, że wszyscy byli niezadowoleni, skoro i tak nikt nie zamierzał nic z tym zrobić. Ja już wiedziałem, że po wyjściu stąd i powrocie do domu, opowiędzą może rodzinie czy znajomym o tym i potem po prostu zapomną. A tym samym.. nic się nie zmieni...

O tym nie raz już wspominałem na forum.. ludzie widzą jak źle jest w tym kraju, widzą te wszystkie absurdy, które dla nas są dniem powszednim, ale mimo to nikt nie stara się nic z tym zrobić. Każdy zakłada, poniekąd słusznie, że wszystkie ewentualnie próby są z góry skazane na niepowodzenie. Inni po prostu się boją.

Tutaj jestem inny i nie raz udowadniałem to w różnych sytuacjach - czy to na uczelni, gdzie miałem pewne przeprawy z kilkoma profesorami, a w dziekanacie jak wchodziłem, to wręcz odnosiłem wrażenie, że robiła się nagle taka dziwna, nerwowa cisza Ale ja nie jestem bezczelny, czy hamski. Ja uprzejmie, jednak stanowczo, nie zgadzam się z pewnymi absurdami organizacyjnymi. Jednocześnie stanowisko czy tytuły są dla mnie kompletnie bez znaczenia. Szanuję ludzi za to, kim są, a nie jakie stanowisko zajmują. Dlatego już kilka osób przejechało się w konfrontacji ze mną, myśląc chyba, że jak machną mi przed nosem tytułem profesora, to skulę się po sobie i cichutko wycofam...


Tym samym czekając w tej poczekalni zacząłem się zastanawiać, czy może nie jest to odpowiedni moment, żeby spróbować coś z tym zrobić. Już od dłuższego czasu jest we mnie chęć do spróbowania, ale ze względu na uczelnie i inne zajęcia, po prostu nie miałbym na to czasu. Teraz powoli zaczynają się wakacje, więc i czas powinien się znaleźć i ... w sumie, czemu nie?

Postanowiłem więc, że jak moja mama wyjdzie z gabinetu, wejdę tam na chwilę i porozmawiam sobie z lekarkami. Tak też zrobiłem, mimo nalegań mamy, żebym już dał sobie spokój, bo i tak przecież nic nie uda mi się zrobić (nie winię jej - tak myśli praktycznie 100% naszego społeczeństwa i w sumie ma rację, bo przecież co jednostka może zdziałać? Ja jednak mam inną teorię - dla mnie wszystko zaczyna się od jednostki). Tak też zrobiłem. Jednak od razu na wstępie zaznaczyłem (mam pewną wiedzę z psychologii i bardzo dużą opartą na własnych doświadczeniach, związaną z ludzką psychiką, reakcjami na określone sytuacje, zachowania i konfrontacje, więc wiem wcześniej, jakiej reakcji mogę się po kim spodziewać), że nie jest w żadnym wypadku zarzut w stosunku do nich (bo i być nie mógł - co one mogły zrobić będąc we dwie i mając jeszcze do dyspozycji tylko jedną lampę, która potrzebna jest praktycznie do każdego badania?), ale po prostu chciałbym się dowiedzieć, dlaczego na cały Wrocław jest tylko jeden ostry dyżur okulistyczny. Jednocześnie zaznaczyłem, że tak właściwie to nie oczekuję od nich odpowiedzi na to pytanie, ale chciałbym po prostu dotrzeć do kogoś, kto będzie w stanie mi jej udzielić. Porozmawiałem jeszcze z nimi chwilę i dowiedziałem się jeszcze jednej ciekawej rzeczy - a mianowicie tego, że szpital nie dostaje pieniędzy za ten dyżur!. Innymi słowy we Wrocławiu nie ma pieniędzy na żaden - ŻADEN dyżur okulistyczny. Nie dowiedziałem się natomiast niczego konkretnego na temat tego, kto może odpowiadać za taką organizację pomocy pacjentom, ale dostałem adres wrocławskiej siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia i to będzie następne miejsce, gdzie się przejdę. Miałem nadzieję przejść jeszcze po drodze przez kilka niższych szczebli, żeby dowiedzieć się trochę więcej szczegółów na temat funkcjonowania tego wszystkiego, ale trudno - czasami lubię też iść od razu do góry. Gorzej tylko, że brak wiedzy może mi ewentualne rozmowy utrudnić.

No ale to nie jest istotne w tym momencie. Sam do końca nie wiem, co mógłbym tam na miejscu zdziałać, ale nawet poznanie pewnych mechanizmów funkcjonowania tego wszystkiego, będzie dla mnie cenną wiedzą na przyszłość. Gorzej jeżeli od razu trafię na osobę, która pieniądze przeznaczone na pomoc medyczną dla mieszkańców Wrocławia woli chować do własnej kieszeni (bo ja nie mam złudzeń - przy ogromnych podatkach i obowiązkowych składkach zdrowotnych, pieniędzy na leczenie nie może być w Polsce za mało - po prostu kto może kładzie na nich łapę, zanim zostaną wykorzystane w sposób zgodny ze swoim pierwotnym przeznaczeniem), bo wtedy od razu zostanę wywalony stamtąd z hukiem.. Ale z drugiej strony.. takie doświadczenia już też miałem i kończyło się to raczej nieprzyjemnie dla strony, która myślała, że jest bezkarna. Tylko, że wtedy miałem się do kogo zwrócić, a tu... Im ktoś wyżej, tym więcej dla siebie bierze, więc generalnie sytuacja jest dość kiepska... No ale to nie jest na razie temat do dalszych rozważań.


W każdym razie, kiedy w końcu wróciliśmy do domu, akurat, żeby pożegnać gości, którzy czekali na nas dwie godziny i właśnie musieli się zbierać, stwierdziłem, że uporządkuję swoje przemyślenia w formie pisemnej, co właśnie zrobiłem. Nie wiem, czy chcę rozpoczynać kolejną dyskusję na temat Polski i tego, jak w niej jest. Po prostu chciałem się podzielić swoimi przeżyciami i niektórymi przemyśleniami. Może też lekko to przerobie i skrócę i wyślę do jakiejś gazety? Co prawda nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, bo to kolejne puste słowa, które do niczego nie prowadzą, ale... może gdyby artykuł został opublikowany, byłaby to dla mnie motywacja do opisania innych rzeczy, które w pewien sposób mnie bola, a które również w ten sposób można by wyrazić. Zastanowię się jeszcze nad tym. Tymczasem na koniec, zrobione dzisiaj zdjęcie, które niech będzie symbolem całej tej beznadziejności organizacji, z którą miałem dzisiaj do czynienia, a która niestety - i to słowo mocno akcentuję - obecna jest w Polsce praktycznie na każdym kroku....
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-25-06-05_1702.jpg  
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.06.2005, 00:30   #2
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No niestety to jest Polska i nieprędko się to zmieni

P.S.
Wiedziałem, że coś się stało, bo widziałem twój opis na gadu
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 00:34   #3
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
coz zrobic, przecierz nie wyjdziemy na ulice z karabinami.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-i9.jpg  

Ostatnio zmieniany przez pops : 26.06.2005 o godz. 00:38
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 00:44   #4
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
myslalem ze sie juz do tego przyzwyczailes.....ten kraj to chory kraj gdzie licza sie uklady we wszystkim
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 01:06   #5
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Smutna Polska rzeczywistość ......
Ale dobrze, że są jeszcze ludzie, których chce się pomyśleć, i mają ochotę coś zrobić. Nie tylko dla siebie, ale też dla innych. To wyjątki, niestety. Ale dobrze, że takie są - i dla Ciebie szacunek ode mnie @andrzejj9.

A niestety dookoła nas jest jak jest. Wczoraj w biały dzień, obok sąsiedniego bloku skradziono właścicielowi tablice od samochodu - w środku dnia (~ 10.15) - i to nie gdzieś na obrzeżu - samochód stał koło chodnika, którym dość często idą ludzie itd. (mógłby ktoś stwierdzić, że dobrze, że nie samochód - to jednak niewielka pociecha )- a samochód to ukradli mojemu koledze kilka miesięcy temu też w środku dnia - prawie spod okien !
Wiem, że to trochę w innym temacie - ale tak mi się to nasunęło po przeczytaniu tej powyższej wypowiedzi - bo to kolejny przykład smutnej polskiej rzeczywistości.

Mógłbym tutaj pisać jeszcze dużo - może kiedyś to uczynię ...

ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 01:49   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
Smutna Polska rzeczywistość ......
Ale dobrze, że są jeszcze ludzie, których chce się pomyśleć, i mają ochotę coś zrobić. Nie tylko dla siebie, ale też dla innych. To wyjątki, niestety. Ale dobrze, że takie są - i dla Ciebie szacunek ode mnie @andrzejj9.

A niestety dookoła nas jest jak jest. Wczoraj w biały dzień, obok sąsiedniego bloku skradziono właścicielowi tablice od samochodu - w środku dnia (~ 10.15) - i to nie gdzieś na obrzeżu - samochód stał koło chodnika, którym dość często idą ludzie itd. (mógłby ktoś stwierdzić, że dobrze, że nie samochód - to jednak niewielka pociecha )- a samochód to ukradli mojemu koledze kilka miesięcy temu też w środku dnia - prawie spod okien !
Wiem, że to trochę w innym temacie - ale tak mi się to nasunęło po przeczytaniu tej powyższej wypowiedzi - bo to kolejny przykład smutnej polskiej rzeczywistości.

Mógłbym tutaj pisać jeszcze dużo - może kiedyś to uczynię ...

ro29
I widzisz... po co Ci ludzie ukradli te tablice rejestracyjne? Przydadzą im się na coś? Niby co.. Prawdopodobnie oni po prostu wiedzieli, ile kosztuje ich ponowne wyrobienie i chcieli w ten sposób zrobić krzywdę właścicielowi... Bo przecież samo wyrobienie sobie nowych tablic w sensie fizycznym kosztować powinno jakieś 10 złotych, tyle, ile rzeczeywiście jest to warte. A ile trzeba za to zapłacić w Polsce? Jakieś 180 złotych... Gdzie idą te pieniądze? Na drogi może, ha....


Chcieć mi się chce.. i rzeczywiście raczej nie dla siebie. Powtarzam to nie raz, ale taka jest prawda - ja sobie poradzę i w tym kraju. Widzę sposoby na zarobienie pieniędzy i urządzenie się w życiu. Ale jednocześniej nie mogę patrzeć na to wszystko, co się tutaj dzieje. Pewnego razu jechałem w kolegą tramwajem i zacząłem mówić, co w naszym otoczeniu widzę, co można by zrobić inaczej - lepiej, lub co po prostu jest zrobione głupio, bezmyślnie. Po dwóch - trzech minutach kumpel powiedział - dosyć, bo to rzeczywiście był niekończący się monolog... Mam taką dziwną cechę, że ja te wszystkie rzeczy zauważam, nie jestem na nie znieczulony i nie przechodzę obojętnie obok. Widzę je, a jednocześnie... mam poczucie, że wiedziałbym, jak zrobić je inaczej.


W tej dzisiejszej sytuacji w szpitalu był jeszcze jeden szczegół, o którym nie wspomniałem wcześniej. Po rozmowie z tą lekarką, podziękowałem za informacje, pożegnałem się i skierowałem w stronę drzwi. Już je otwierałem, ale coś mi powiedziało, że ktoś się mnie coś zapytał. Odwróciłem się i zobaczyłem, że druka z lekarek na mnie patrzy. Przypomniałem sobie to, co usłyszałem a było to pytanie: A co się Panu stało? Odpowiedziałem, że tylko przyjechałem tu z inną osobą i dziękuję. Lekarka tylko się uśmiechnęła, ja podobnie i wyszedłem.

W tym samym momencie uświadomiłem sobie, że nawet te dwie lekarki w rozmowie ze mną zaczęły mieć nadzieję, że rzeczywiście może uda mi się coś zmienić. Na pewno jednocześnie było w nich przekonanie, że to nie jest możliwe, ale jednak była jakaś nadzieja, że może. Widziałem także, że gdybym ja tu rzeczywiście był w celu otrzymania pomocy, to one w tym momencie na pewno by mi jej udzieliły - bez rejestracji, bez kolejki. Inna sprawa, że ja bym z tego nie skorzystał. Już nie raz spotykałem się z krytyką na ten temat i różnymi komentarzami, ale ja nie chcę być w żaden sposób traktowany w sposób uprzywilejowany. Nie lubię, kiedy z jakiś względów muszę spełnić niższe od innych kryteria, aby coś osiągnąć. Pamiętam już na pierwszym roku studiów, jak miałem zajęcia z bardzo dobrą koleżanką mojej cioci, i przez dwa semstry utrzymywałem to przed nią w jak największej tajemnicy, nie chcąc, aby wiedza o tym w jakikolwiek sposób wpłynęła na moje oceny. A nie miałem wątpliwości, że tak by się na pewno stało.

Nie lubię czegoś takiego - nie znoszę pozycjonowania osób na podstawie "otoczenia", a nie tego, kim są w rzeczywistości. A to niestety - jest zjawisko nad wyraz powszechne.


@ro29 Bardzo chętnie rozwinę ten temat i posłucham, co masz do powiedzenia. Jak będziesz miał czas i ochotę, to pisz (możemy też przenieść tą rozmowę na maila, bądź kontynuować tutaj, jeżeli będzie to celowe).



@Bartek

Owszem. Ja jednak wolę scenariusz, że zmieni się to kiedykolwiek, niż, że nie zmieni się nigdy. A patrząc na zbliżające się wybory i aktualnych kandydatów, widzę, że pozostawiając sprawy samym sobą, nigdy nic się nie zmieni...


@mp666

Nie, chociaż pogłębiający się stan obecny i istniejące problemy mogą kiedyś sprawić, że ludzie zostaną do tego doprowadzeni. A ludzie, mimo, że nie zdają sobie z tego sprawy, stanowią potężną siłę. Ta siła może kiedyś wybuchnąć, ale to nie doprowadzi do niczego dobrego. Natomiast pod odpowiednim przewodnictwem może naprawdę zrobić wiele dobrego - dla tego kraju.. i dla siebie...


@demek

Powiem Ci tak: mam jedną nadzieję - nigdy się do tego nie przyzwyczaić. Nigdy nie zaakceptować powszechnego marazmu i rezygnacji, nie pogodzić się z istnieniem absurdów, które w normalnym kraju nigdy nie powinny mieć miejsca, zaakceptować faktu, że moją ojczyzną kierują ludzie, którzy nigdy nie powinni decydować o losie innych... Dopóki nie zgodzę się z tym wszystkim, dopóty będzie mi się chciało coś z tym zrobić. A jak przestanie? Czy znajdzie się ktoś jeszcze, kto będzie chciał chociaż spróbować...?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 01:52   #7
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
@mp666

Nie, chociaż pogłębiający się stan obecny i istniejące problemy mogą kiedyś sprawić, że ludzie zostaną do tego doprowadzeni. A ludzie, mimo, że nie zdają sobie z tego sprawy, stanowią potężną siłę. Ta siła może kiedyś wybuchnąć, ale to nie doprowadzi do niczego dobrego. Natomiast pod odpowiednim przewodnictwem może naprawdę zrobić wiele dobrego - dla tego kraju.. i dla siebie...

tak tylko komu sie teraz chce walczyc za "sluszna sprawe" ? wszyscy sa zajeci soba i walka o przetrwanie.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 01:57   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
tak tylko komu sie teraz chce walczyc za "sluszna sprawe" ? wszyscy sa zajeci soba i walka o przetrwanie.
mi...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 02:05   #9
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
no to zainicjuj, ja sie przylaczam
moge byc odzialem w krakowie, Ty bedziesz centrala.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 02:19   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@andrzejj9

W Warszawie jest też jeden dużur okulistyczny.
W zeszłym roku, moją siostrę, która mieszka w Wilanowie, zadrapał w oko pies.
Była sobotnia noc (miała farta, że nie łyknąłem browca)
Zadzwoniła do mnie, żebym przyjechał i ją zawiózł na ostry dyżur.
Przyjechałem z Wawra na Mokotów (17km) i jedziemy w ciemno do Śródmieścia (+10) na Lindleya (szpital im. Dzieciątka Jezus - każdy kto pierwszy raz zobaczy te stare carskie koszary mówi Jezus ) ponieważ to już nie pierwszy przypadek, że moja starsza o 7 lat siostra robi sobie w nocy coś w oko a tu bęc - dużur na Bródnie.
Nasza wina, trzeba było zadzwonić do informacji medycznej i się dowiedzieć...
Jedziemu na Bródno (15km), parking płatny, niewiele ale jednak. Strach co będzie w środku - ale fart tylko kilka osób i JEDEN lekarz, bardzo sympatyczny Arab, który powiedział: "po psie to mozie być niedobzie, oj niedobzie".
Oko fachowo zbadał, powiedział, "zie sić nie tsieba", wiec zrobił co należało, napakował maści antybiotykowej, założył opatrunek i pojechaliśmy do Wilanowa (25km) + (17) ja do domu.

W głowie się nie mieści, aby w mieście wielkości Warszawy nie było dyżurów w 2 miejscach.
Taryfa kosztowała by 2x25km x3.20 +2x za otwarcie drzwi 6 (lub w nocy też x2 - nie wiem) = minimum 172 złote

a tu link do rozpiski dyżurów, gdyby ktoś nie wierzył: http://www.zdrowa.warszawa.pl/dyzury1.php
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 02:31   #11
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przyznam sie ze wisi u mnie na scianie polska tablica rejestracyjna. nie wiem jednak skad ja kuzyn dostal, i chyba wole niewiedziec, ale przypuszczalnie z zakladu blacharskiego jego sasiada. taka przynajmniej mam nadzieje.

myslicie ze w stanach jest lepiej?
ojcu w pracy przy szlifowaniu wpadl w oko, wbil sie w oko, kawalek metalu.
od razu do szpitala na ostry dyzur. problem w tym, ze na ostrym dyzurze biora wszystko jak leci, nie ma specjalnych oddzialow okulistycznych w pogotowiu.
jest tam kilka lekarzy ktorzy biora od bolu glowy do zlaman.
przyjal go tam jakis mlody gosc, niby doktor ale jakis swiezak. zaczal tacie w oku babrac, ale bez skutku. po pol godziny rane tacie na oku jeszcze bardziej rozdarl, a kawak metalu jak byl tak dalej zostal. przy tacie wykonal telefon do lokalnej kliniki okulistycznej i mowi ze "nie moze tego kawalka wyciagnac czy moze tate do nich skierowac". i dopiero gdy tato pojechal tam mu to specjalista wyciagnal i zaszyl.
co za durnie. do kliniki okulistycznej nie mozesz pojechac bez skierowania lekarza, a te moj ojciec dostal dopiero jak ten dupek lekarz nie mogl tego wyciagnac z oka.

aha, jest jeszcze taki bajer ze samego lekarza widzisz tylko przez moment. ich czas jest najcenniejszy wiec od rejestracji po siedzenie w gabinecie lekarskim jestes non-stop z pielegniarka, ona ciebie bada i informuje lekarza, a on wpada na minutke - oglada - cos wpisuje, i przekazuje cie z powrotem pielegniarce. na moim ojcu musieli ladnie poplynac skoro przez pol godziny siedzial z samym dupkiem lekarzem...

jednym slowem "zyc nie umierac".

Ostatnio zmieniany przez shuma02 : 26.06.2005 o godz. 02:36
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 05:32   #12
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez shuma02
przyznam sie ze wisi u mnie na scianie polska tablica rejestracyjna. nie wiem jednak skad ja kuzyn dostal, i chyba wole niewiedziec, ale przypuszczalnie z zakladu blacharskiego jego sasiada. taka przynajmniej mam nadzieje.

myslicie ze w stanach jest lepiej?
ojcu w pracy przy szlifowaniu wpadl w oko, wbil sie w oko, kawalek metalu.
od razu do szpitala na ostry dyzur. problem w tym, ze na ostrym dyzurze biora wszystko jak leci, nie ma specjalnych oddzialow okulistycznych w pogotowiu.
jest tam kilka lekarzy ktorzy biora od bolu glowy do zlaman.
przyjal go tam jakis mlody gosc, niby doktor ale jakis swiezak. zaczal tacie w oku babrac, ale bez skutku. po pol godziny rane tacie na oku jeszcze bardziej rozdarl, a kawak metalu jak byl tak dalej zostal. przy tacie wykonal telefon do lokalnej kliniki okulistycznej i mowi ze "nie moze tego kawalka wyciagnac czy moze tate do nich skierowac". i dopiero gdy tato pojechal tam mu to specjalista wyciagnal i zaszyl.
co za durnie. do kliniki okulistycznej nie mozesz pojechac bez skierowania lekarza, a te moj ojciec dostal dopiero jak ten dupek lekarz nie mogl tego wyciagnac z oka.

aha, jest jeszcze taki bajer ze samego lekarza widzisz tylko przez moment. ich czas jest najcenniejszy wiec od rejestracji po siedzenie w gabinecie lekarskim jestes non-stop z pielegniarka, ona ciebie bada i informuje lekarza, a on wpada na minutke - oglada - cos wpisuje, i przekazuje cie z powrotem pielegniarce. na moim ojcu musieli ladnie poplynac skoro przez pol godziny siedzial z samym dupkiem lekarzem...

jednym slowem "zyc nie umierac".
Tak, ale niech Ci chociaż włos z głowy spadnie, który nie powinien, to pozywasz szpital na ciężkie miliony, wygrywasz i żyjesz dostatnio do końca życia.... A u nas, jeszcze Cię Państwo do sądu poda za utrudnianie szpitalom pracy, a lekarzom życia (no bo w końcu gdyby nie Ci cholerni pacjenci, to nawet jakoś by to wszystko funkcjonowało..)...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 10:32   #13
piotrek123
z innej planety
 
Avatar użytkownika piotrek123
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 799
piotrek123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odrazu przypomniało mi się jak musiałem jechać z moją babcią do szpitala, babcia na wózku z nogą w gipsie. Dojeżdzamy do przychodni a tam przy wejściu k...a strome schody ani podjazdu dla inwalidów ani poręczy po bokach, no normalnie przychodnia dla zdrowych. Później niepodobało mi się to że wywieszają liste z nazwiskami pacjentów publicznie na drzwiach gabinetu.
__________________
LH-20A1P, DVR-111L, DVR-112L, DVR-115D
piotrek123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 11:02   #14
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
To co się dzieje w polsce jest poprostu chore...

np. Żeby pójść do okulisty to trzeba się zarejestrować i odczekać w kolejce miesiąc czasu...
Moja babcia na głupie prześwietlenie w legnicy czeka już dwa miesiące...
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 11:08   #15
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
I widzisz... po co Ci ludzie ukradli te tablice rejestracyjne? Przydadzą im się na coś? Niby co.. Prawdopodobnie oni po prostu wiedzieli, ile kosztuje ich ponowne wyrobienie i chcieli w ten sposób zrobić krzywdę właścicielowi... Bo przecież samo wyrobienie sobie nowych tablic w sensie fizycznym kosztować powinno jakieś 10 złotych, tyle, ile rzeczeywiście jest to warte. A ile trzeba za to zapłacić w Polsce? Jakieś 180 złotych... Gdzie idą te pieniądze? Na drogi może, ha....
Niestety - raczej podejrzewam, że te tablice ukradł ktoś, bo były potrzebne do jakiegoś skradzionego samochodu itd. A prawdą jest, że wyrobienie nowych tablic to problem i koszty - bo trzeba wyrobić nowy dowód rejestracyjny, tablice itd. (najpierw oczywiście rejestrację tymczasową !) itd.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Tak, ale niech Ci chociaż włos z głowy spadnie, który nie powinien, to pozywasz szpital na ciężkie miliony, wygrywasz i żyjesz dostatnio do końca życia.... A u nas, jeszcze Cię Państwo do sądu poda za utrudnianie szpitalom pracy, a lekarzom życia (no bo w końcu gdyby nie Ci cholerni pacjenci, to nawet jakoś by to wszystko funkcjonowało..)...
Niestety dużo w tym racji. Są w Polsce "profesje", gdzie jeden drugiego broni nie patrząc czy słusznie - może ja nie nadaję się do dzisiejszych czasów, ale jakoś nie wyobrażam sobie bronić kolegę "po fachu", który popełnił oczywisty i to duży błąd. Medycyna ma to do siebie, że zawsze można popełnić "błąd w sztuce" (jak i zresztę prawie każdy zawód) i trzeba mieć odwagę, aby się do tego przyznać. Niestety, często mechanik w warsztacie nie przyzna się do tego, że coś źle zrobił, a cóż dopiero lekarz. Oczywiście Polska to nie USA, i nie można tego wprost porównywać, ale ogólny stopień odpowiedzialności za swoje czyny, jest tam chyba zdecydowanie wyższy niż w Polsce.

A w kwestii ogólnej, nasunęło mi się takie spostrzeżenie. Dziś dużo ludzi potrafi krytykować, narzekać, toczyć dyskusje polityczne, zamiast wziąść się do pracy, i coś zrobić nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Ja też w pewnym stopniu jestem taki, że jak widzę, że komuś trzeba pomóc - to w miarę możliwości to czynię - i to daje człowiekowi czasem naprawdę dużą satysfakcję - mimo iż często nie jest to przez ogół doceniane. Bo niestety ja, patrząc chociażby na otoczenie w którym mieszkam - widzę wyraźnie, że często ludziom, zależy tylko na tym, jak mają w domu, mieszkaniu itd. A jak wygląda obok bloku, na trawniku czy parkingu - to już mało kogo obchodzi.
Bo dla niektórych ważniejsze jest to co się dzieje w polityce w Warszawie, a nie to, co się dzieje wokół nich. Ja często bardziej wolę obejrzeć w kablówce aktualności z osiedla, czy wiadmości miejskie - niż dziennik ogólnopolski, gdzie podstawowymi wiadomościami są kolejne afery, lub doniesienia z Iraku.

I jeszcze krótka uwaga w kwestii służby zdrowia - jak już ktoś powiedział - część problemu to nie brak pieniędzy, ale brak odpowiedniej ich dystrybucji, oraz wszelkiego rodzaju afery itd.


I tyle na dzisiaj - miłej niedzieli życzę, bez awantur i dyskusji politycznych, i oczywiście bez problemów zdrowotnych - bo nie wiadomo, czy jakiś dyżur w szpitalu jest .....

Pozdrawiam
ro29

Ostatnio zmieniany przez ro29 : 26.06.2005 o godz. 11:11
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.