Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.06.2005, 20:38   #46
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
IMO kiepski argument bo 19% od duzo to nadal duzo. Coprawda 2x mniej niz teraz, ale nie zapomnij ze ludzie ktorzy maja interesy zarejestrowane za granica musieliby kombinowac zeby placic te 19% (przerejestrowywac do pol), a nie musza kombinowac nic, zeby zostalo tak jak sie rozliczaja do tej pory, nie placac panstwu wogole podatku.
No tak, ale to tylko w wypadku tych którzy już sa za granicą (zresztą skoro oni są już za granicą to już nic nie płacą). Oni może już nie wrócą, ale ci którzy wchodzą dopiero w ten próg podatkowy niech nie mają argumentów za tym że w obcym kraju jest dużo, dużo lepiej.
Chodzi o to żeby nie opłacało się kombinować, uciekać przed urzędem skarbowym i żyć w niepewności czy też zakładać firmę za granicą.

Zresztą to tylko taka moja opinia, może się nie znam, może nie wiem jakie są prawdziwe dane, ale ja uważam że tak było by chyba lepiej


Pzdr.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________

Ostatnio zmieniany przez Eliasz : 27.06.2005 o godz. 20:40
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.06.2005, 21:01   #47
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Eliasz
Chodzi o to żeby nie opłacało się kombinować, uciekać przed urzędem skarbowym i żyć w niepewności czy też zakładać firmę za granicą.
that's the point!

i co tu wiecej dodac... nie wina czlowieka jest jego slabosc jak mu sie da szanse to i szanowany obywatel ukradnie... wiec caly problem w tym zeby takich szans nie bylo
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2005, 09:41   #48
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cos wam napisze o tym chorym kraju:

Ostanio sprowadzilem sobie autko z niemiec mozna by powiedziec ze to prosta sprawa zaplacenie akcyzy ale w zadnym wypadku poniewaz mozna naprawde sie niesamowice wk**wic :
1. Zeby zaplacic akcyze najpierw trzeba w urzedzie skarbowy dostac papierek ze auto jest zwolnione z podatku vat - czyli 150 zl plus 5 zl znaczek skarbowy no granda w bialy dzien a na glupi swistek czeka sie tydzien czasu to ma byc niby zwolnienie z vat za 155 zl .
2. Urzad celny-zaplata akcyzy czeka sie na papierek 2 tygodnie i jeszcze na dodatek ze
akcyza jest nielegalna i musi byc zwrocona ogolnie z budzetu panstwa musza zwrocic ok. 2 mld zl ludzia.
3. Rejestracja samochodu nastepna komedia to karta wozu ktora musisz wykupic by zarejestrowac auto czyli 500 zl jakby auto juz nie mialo karty ale to szczegol ale placzisz i masz autko zarejestrowane w ciagu 1 dnia z tymczasowym dowodem rejestracyjnym (2 tygodnie czeka sie na wlasciwy dowod).

Teraz podsumowanie:
Stracilem nerwy z urzedasami (a w pokojach siedzi ich po 10 ) ciagle biegalem z pokoju do pokoju za nie legalnymi rozporzadzeniami i zastanawiam sie po co my wchodzilismy do uni jak praktycznie wszystko robia w brew ich ustalenja przeciesz to jest chore i jeszcze na dodatek skad oni wezma 2 mld zl by odac ludzia no jasne z recistow sciagna .
W niemczech auto sprowadzone z hollandi rejestruje sie w ciagu jednego dnia i na nic nie trzeba czekac .
Ale takich przykladow co wyrabia sie w naszym kraju jest masa a zwykly czlowiek zawsze bedzie musial sie temu przygladac z zwiazanymi rekami.

Ostatnio zmieniany przez legion : 28.06.2005 o godz. 10:06
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2005, 12:26   #49
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
kuzyn zalatwil wszystko w ciagu 3 dni....nie liczac oczekiwania na wlasciwy dowod wiec widze ze mial konkretny fart
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2005, 23:07   #50
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Tak sobie od wczoraj myślę, czy nie napisać parę zdań w tym temacie, związanych zarówno z przewodnim hasłem tejże dyskusji, jak i pojawiającymi się tutaj wątkami politycznymi itd.
Mam na myśli nasze podejście do historii - szczególnie tej bliskiej, ale też trochę dalszej - II wojna światowa, komunizm. I mając na myśli "nas" mam na myśli ogół społeczeństwa. Choć zdają sobie sprawę z tego, że część młodych ludzi, traktuje historię, jako coś o czym należy .... jak najszybciej zapomnieć.
Przede wszystkim my Polacy, nie potrafimy pamiętać tego co było dobre, tego z czego powinniśmy być dumni. Oczywiśćie, okres komunizmu miał na to znaczący wpływ. Ale jak dzisiaj w TV widzę, ilu brytyjczyków świętowało 200 lat zwycięskiej bitwy morskiej - co prawda ważnej, ale sprzed 200 lat ! I można by sobie zadać pytanie - gdyby zorganizować obchody na wielką skalę "Cudu nad Wisłą" to liu Polaków by się pojawiło ?
A obchody rocznic zrywów niepodległościowych ? Jak są przez wielu traktowane ?
Dziś mija 49 rocznica tzw. Poznańskiego Czerwca 1956, "wypadków poznańskich" - to nazwa bardziej propagandowa z minionego okresu, a tak naprawdę Powstania Poznańskiego z 1956 roku. Bo to przecież był nie tylko pierwszy zryw niepodległościowy w komunistycznej Polsce - a bardziej zryw za chlebem - to był zryw powstańczy. I władza ludowa pokazało jak się rozprawia z ludem !
I czy dziś się o tym pamięta ? Na szerszą skalę oczywiście ? Chyba w Panoramie, nie było nawet migawki z tych obchodów. A ilu poznaniaków wywiesiło flagę narodową ?

Mógłby ktoś czytając powyższą wypowiedź, wysunąć wniosek, że jestem za rozpamiętywaniem historii itd. Nie do końca. Uważam bowiem, że należy pamiętać pewne wydarzenia, rocznice i być z nich dumnym !
Bo co dziś się w Polsce chce pamiętać z minionych 50 lat ?? A słynne ostatnio teczki, współpracę z SB itd. Nie uważam, że donosicielstwo to dobra cecha - wręcz zazwyczaj zła. Ale czy ktoś na poważnie uwzględnia, ile osób zostało zmuszonych do współpracy ?? A ile teczek w mniejszym czy większym stopniu sfałszowano - i to zarówno na początku lat 90-tych, jak i wcześniej !
Nie można ciągle rozpamiętywać dawnych ran. Owszem należy pamiętać o historii - ale może lepiej o tej bardziej wzniosłej, z której możemy być dumni ?
Bo ja mimo wszystko jestem dumny z tego, że jestem poznaniakiem. Ale też mi smutno i wstyd, że w jednym z głównych zakładów pracy, z którego w 1956 roku ruszyło powstanie - ZNTK - ludzie nie dostają pensji i grozi im upadłość.
I bardziej dbajmy o to, żeby ludzie mieli pracę dzisiaj , a nie rozpamiętujmy tej złej historii, przerzucając na jej barki, wszystkie dzisiejsze zło.
Wyciągnąć wnioski z historii należy, pamiętać i być dumnym tak, budować lepsze jutro, pamiątajac o tych którzy za wolność zginęli - tak, ale żyć tylko historią - a niestety znam takie osoby - i nie są to wcale 80-90 - latki - które żyją tylko historią i co najważniejsze - tą złą !!! - nie tak nie można ! Takim życiem możemu zniszczyć siebie i innych, budując tylko nienawiść między ludzmi. Ja nie zagłosuję na ludzi z SLD, a tym bardziej z aparatu b. PZPR. Ale nie staram się też ich oceniać tylko za przynależność - a bardziej za ich czyny.

Wiem, że odszedłem od głównego tematu tej dyskusji, ale może moje przemyślenia, choć jedną osobę zmobilizują zarówno do większego patriotyzmu, ale też do patrzenia w przyszłość !

Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 10:57   #51
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@ro29
Masz duzo racji bo kto nie zna historii ten nie pozna dzisiejszych mechanizmow rzadzacych swiatem ale do rzeczy mowiac Polska zostala strasznie zdegradowanym krajem najpierw przez zabory potem przez wojne I,II a potem przez dlugi okres komun i tu sie nie dziwie ze nasze spoleczenstwo jest tak podzielone.
Nawet okragly stol nic nie zmienil tylko wszystcy sie przemalowali a do wladzy doszli przygotowywani przez starych komochow mlodzi ludzie ktorzy ciagneli ta sama polityke jako juz lewica.
A co do patriotyzmu gdzie on jest?
Ja praktycznie go nie widze jak narazie to kasa rzadzi w Polsce i wplywy ludzi na wysokich stanowisku i jak tu byc patriota jak burdel jest w panstwie a zwyklego czlowieka kopie sie ponizej pasa to ma byc kraj?
Nawet nasza armia jest smiechu warta pojechala do iraku w patriotycznym celu wspomagac usa w mordowaniu cywilnej ludnosc
A nastepna sprawa jest to ze duza czesc spoleczenstwa polskiego(weterani takze) jest juz stara i co ci ludzie maja zrobic jak maja renty po 500 zl(albo i mniej) i jeszcze im odbieraja pieniadze to znaczy ze ten czlowiek juz nie zasluguje na szacunek i tylko na smierc.
I jak w takim panstwie byc patriota

Ostatnio zmieniany przez legion : 29.06.2005 o godz. 11:11
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 14:02   #52
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Polacy sami sa sobie winni. Zarowno kiedys jak i teraz. Kiedys - porabane przywileje szlacheckie oraz anarchia szlachty i magnaterii byla glownym powodem sukcesu rozbiorow polski.

Teraz wbrew porozom w naszym kraju nie jest tragicznie. W kazdym razie 'kraj' jako intytucja jest dosc silny. Wiadomo ze caly czas dreczaczy nas sprawa bezrobocia, ale do jasnej cholery nie mozna sprowadzac wszystkich sukcesow i porazek do stopy bezrobocia !! Zamiast myslec o tych 15 latach po transformacji ktore doprowadzily do 20% stopy bezrobocia pomyslmy o tym jak wiele zmienilo sie na plus.

Co do Cudu nad Wisla to jest to jedna z 20 najwazniejszych swiatowych bitew, ktora zdecydowala o losach ludzkosci (w typ przypadku dokladnie Europy). Ci co chca o tym wiedziec i to pamietac wiedza, Ci ktorych to nie obchodzi specjalnie sie tym nie przejmuja. Nie widze tu zagrozenia. Co wiecej jakos specjalnie dumny z tego nie jestem, bo choc historyja przednia, to co ona wnosi do dziesiejszych spraw ...

Wiec jak zrobic zeby bylo poprawic sytuacje ktora jest teraz. Ano odnosic sie z szacunkiem do innych ludzi i do dobra wspolnego (publicznego), doksztalcac sie ile sie da, placic podatki i sledzic zycie publiczne. Tylko zeby zaczac to robic trzeba CHCIEC i miec swiadomosc OBOWIAZKU.

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 29.06.2005 o godz. 14:06
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 15:13   #53
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Właśnie żona pisała mi przez GG, umówiła córkę do okulisty.









NA GRUDZIEŃ.
Szkoda klawiatury, by pisać dalej.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 15:25   #54
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Właśnie żona pisała mi przez GG, umówiła córkę do okulisty.









NA GRUDZIEŃ.
Szkoda klawiatury, by pisać dalej.
ja tez mialem wizyte zamowiona, mama umowila dwa tygodnie temu na 28lipca
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2005, 00:31   #55
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez legion
@ro29
Masz duzo racji bo kto nie zna historii ten nie pozna dzisiejszych mechanizmow rzadzacych swiatem ale do rzeczy mowiac Polska zostala strasznie zdegradowanym krajem najpierw przez zabory potem przez wojne I,II a potem przez dlugi okres komun i tu sie nie dziwie ze nasze spoleczenstwo jest tak podzielone.
Nawet okragly stol nic nie zmienil tylko wszystcy sie przemalowali a do wladzy doszli przygotowywani przez starych komochow mlodzi ludzie ktorzy ciagneli ta sama polityke jako juz lewica.
A co do patriotyzmu gdzie on jest?
Ja praktycznie go nie widze jak narazie to kasa rzadzi w Polsce i wplywy ludzi na wysokich stanowisku i jak tu byc patriota jak burdel jest w panstwie a zwyklego czlowieka kopie sie ponizej pasa to ma byc kraj?
Nawet nasza armia jest smiechu warta pojechala do iraku w patriotycznym celu wspomagac usa w mordowaniu cywilnej ludnosc
A nastepna sprawa jest to ze duza czesc spoleczenstwa polskiego(weterani takze) jest juz stara i co ci ludzie maja zrobic jak maja renty po 500 zl(albo i mniej) i jeszcze im odbieraja pieniadze to znaczy ze ten czlowiek juz nie zasluguje na szacunek i tylko na smierc.
I jak w takim panstwie byc patriota
Niestety, dość dużo racji jest w tym co piszesz, niestety....
Tylko w kwestii patriotyzmu - to problem w części polega na tym, że mało patriotyzmu jest w młodych ludziach i w średnim wieku - często pracujących i nieźle zarabiających - sam dobrze znam takie przypadki, niestety. I nie chodzi mi tutaj o jakiś wielki patriotyzm - niech by choć wywiesili flagę i pamiętali o ważnych rocznicach narodowych i lokalnych....

ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2005, 01:51   #56
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
dobrze ze nei musze chodzic do okulisty i innych specjalistow nie musze oczekiwac w kolejkach
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2005, 16:57   #57
Xavery
Lite-ON 1693S
 
Avatar użytkownika Xavery
 
Data rejestracji: 26.09.2003
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie
Posty: 151
Xavery zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Otóż okazało się, że jedyna możliwość zaparkowania jest na... płatnym parkingu!
W Gorzowie jest tak samo - wiec wydaje mi sie, ze to wcale nie jest lokalny problem.
__________________
"Want a vision of the future, Winston? Imagine a boot stamping on a human face." (George Orwell, "1984")
"And these children that you spit on, as they try to change their world" (David Bowie, "Changes")
"Vinyls rock the world of music. And don't try to argue." (?)

Powyższy podpis posiada homologację forum.cdrinfo.pl
Xavery jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2005, 17:04   #58
Damianos L
Guru
 
Avatar użytkownika Damianos L
 
Data rejestracji: 23.08.2004
Lokalizacja: Legnica
Posty: 1,199
Damianos L zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dokladnie @Xavery w Legnicy to samo, przed szpitalem parking platny, nawet chyba wjechac na chwilke nie mozna bez oplaty.....

na szczescie niedaleko jest hipermarket wiec na szczescie miejsce latwo znalezc do zaparkowania no i nie trzeba daleko isc aby dojsc do szpitala
__________________
www.klubpumy.pl
www.realmadryt.com
Damianos L jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.06.2006, 02:06   #59
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Odkopi***281; temat, bo si***281; w***347;ciek***322;em. Generalnie trudno wyprowadzi***263; mnie z r***243;wnowagi, a jednak...

Ot***243;***380; m***243;j 2,5 roczny syn ma alergi***281; pokarmow***261;. ***379;ona musia***322;a by***263; na diecie, a od 1,5 roku tydzie***324; w tydzie***324; kupujemy mu specjalne mleko w proszku sprzedawane w aptekach na recept***281;. Nie mo***380;e je***347;***263; mleka, czekolad, malin itd, itp... Jak mu babcia da***322;a "na spr***243;bowanie" obran***261; z 'pestek' truskawk***281;, to przez tydzie***324; mia***322; problemy ***380;o***322;***261;dkowe. Oczywi***347;cie mamy za***347;wiadczenie od alergologa itd, itp. Do wczoraj...

Bo jak wczoraj poprosili***347;my lekark***281; o kolejn***261; recept***281; to si***281; okaza***322;o, ***380;e ona takiej recepty wystawi***263; nie mo***380;e. Ot***243;***380; wysz***322;o jakie***347; rozporz***261;dzenie, ***380;e ***380;eby otrzymywa***263; dalej takie recepty musimy z ma***322;ym uda***263; si***281; do _szpitala_, gdzie zostanie mu pod kontrol***261; lekarzy podane normalne _mleko_!!!

I pewnie jak biedak prze***380;yje ich eksperymenty, to zas***322;u***380;y sobie na przywilej dalszego otrzymywania recept na mleko...

Dlatego @andrzejj9 p***243;***378;no bo p***243;***378;no, ale mog***281; odpowiedzie***263; na Twoje pytanie: tak, ***380;yjemy w chorym kraju. ***379;ycz***281; osobie/grupie, kt***243;ra wyda***322;a to bezsensowne rozporz***261;dzenie, ***380;eby ich dzieci/wnuki byli alergikami i trafili do szpitala na te eksperymenty. Mo***380;e wtedy zm***261;drzej***261;, idioci...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.06.2006, 02:31   #60
Gomez47
Dziadzio
 
Avatar użytkownika Gomez47
 
Data rejestracji: 01.06.2006
Lokalizacja: pod Wawką
Posty: 102
Gomez47 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,

Może tu wreszcie się wyżalę choć wiem że to nic nie zmieni, ale.. Widzę że jesteście w większości Młodzi. Ja także kiedyś młody byłem. Płaciłem ogromne podatki, nawet gdy nie musiałem (wolny zawód, sektor prywatny), nawet gdy mogłem kombinować do woli, zbierać na luksusy. Płaciłem, bo wierzyłem że gdyby co...
Stało się - niestety. Byłem na tyle głupi że postanowiłem z kalectwem sam walczyć wtedy gdy jeszcze Komisja ZUS dawała mi grupę "na poczekaniu".
Wywalczyłem tylko tyle, że coraz starszy i słabszy jestem, coraz trudniej jest mi żyć (głównie bół) a zamiast Komisji są "lekarze orzecznicy" jeżdzący w pojedynkę do domów tych których mają "kwalifikować" luksusowymi Mercedesami. Wiem już jak takie badanie wygląda: "specjalista" siada na fotelu, i czeka - ile oferujemy?
Niestety nie biorą pod uwagę takiej prostej możliwości: chory nie ma pieniędzy na "załatwienie sprawy".
Skoro nie ma pieniędzy, to nie ma rozmowy - mówi wychodząc Pan Doktor Orzecznik.
Nie liczcie, że ktokolwiek mu cokolwiek dowiedzie. O dziwo nawet policja na nich rzadko prowokacje robi, powiadamialem, odpowiedzieli ze to sprawa bez szans. ZUS "oszczędza".
Pytam się sam siebie często w noce bezsenne: po co i na kogo przez tyle lat płaciłem te podatki?
To tak, do przemyślenia..

Pozdrawiam
Gomez47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.