Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.03.2005, 14:21   #1
misz_masz
KiNgOfOcEaN
 
Avatar użytkownika misz_masz
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: kretowisko w centrum kraju :-)
Posty: 928
misz_masz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czy taki sprzet pociagnie mi dysk 80 GB ?

mam sobie takiego komputra:

http://allegro.pl/show_item.php?item=46458164

z tym, że z prockiem PIII 733 ,256 MB ram/133 MHz i dyskiem 20 GB Fujitsu

komp ma być głównie do zastosowań internetowych (czasem cos się zassie ) więc i potrzebowałbym więcej przestrzeni. I tu moje pytanie czy ten sprzęcior wykryje mi dysk 80 GB? W biosie zasadniczo nic się nie da zmienić ani wogóle się zorientowac o co w nim chodzi bo jest niestety tylko po niemiecku a ja w tymże języku jestem niezbyt lotny. Bios jest datowany na rok 2000 i w sumie wszystkie sprzęty np cedeki, sieciówki i inne wykrywa bezproblemowo. Dysku takiego nie mam więc sprawdzic nie mogę ale może którys z kolegów miał już do czynienia z czymś podobnym.
misz_masz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.03.2005, 14:27   #2
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wszystko zależy chyba od płyty głównej. Poszukaj na stronie internetowej producenta, może coś będzie pisało o tym.
A jak nie to porzycz od kogoś jakąś osiemdziesiątke i już bedzie wszystko wiadomo.

Pzdr.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 14:53   #3
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Tak jak powiedział @Eliasz wszystko zalezy od mobo

Ale wgranie najnowszego biosa powinno pomóc
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 15:45   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
BIOS po niemiecku, nic sie nie boj wgrywaj jakis normalny BIOS ze strony producenta, tylko z kopia
Bedziesz mial po ludzku i z info o updacie. Na ogol pisza co dodali, np. obsluge dyskow wiekszych niz.....
http://www-1.ibm.com/support/docview...&cc=us&lang=en
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 20:43   #5
misz_masz
KiNgOfOcEaN
 
Avatar użytkownika misz_masz
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: kretowisko w centrum kraju :-)
Posty: 928
misz_masz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzieki @yahol ale to chyba nie do mojego modelu te biosiki. Mój komp to Personal Computer 300PL model 6565-EBG a do niego nie widze biosu. No chyba że jestem ślepy.
misz_masz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 21:04   #6
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moze byc ciezko z biosem, ja kiedys mialem kompa Siemenx Nixdorf - tez z wyprzedazy z firmy, znalezc do tego bios byla tragedia, znalazlem bios ale nie obslugiwal mi dysku 80, takze moze byc ze nie znajdziesz.
Nie ma szans na sprawdzenie od kogos dysku?
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2005, 00:30   #7
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Mam takie pytanie - czy w tym komputerze, jest normalna płyta główna tzn. konkretnej firmy i model, taki jaki był kiedyś w sprzedaży ? Jeśli tak, to trzeba sprawdzić czy obsługuje ona ATA 100 i np. czy były nowsze Biosy i co one dawały.Jeśli jednak to model na zamównienie, to już większy problem - ale warto odczytać typ i producenta Bios'u, może to coś da - np. programami typu AIDA czy Everest ?
Chyba niewiele pomogłem, ale zawsze coś
Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2005, 08:40   #8
siwy_mw
dzien sadu juz blisko
 
Avatar użytkownika siwy_mw
 
Data rejestracji: 05.11.2002
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Posty: 1,315
siwy_mw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Widzialem gdzies ostatnio na allegro aukcje w ktorej ktos edytowal biosy, i priorytetem byla wlasnie dodana obsloga wielkich dyskow. Nawet gdzies u nas na forum podawal ktos linka do tej aukcji, poszukam jeszcze jak znajde to wstawie link
__________________
Liga rządzi, liga radzi, SIWY nigdy cie nie zdradzi !!!
Wszystko na temat DivX i nie tylko !
siwy_mw jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2005, 11:33   #9
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez siwy_mw
Widzialem gdzies ostatnio na allegro aukcje w ktorej ktos edytowal biosy, i priorytetem byla wlasnie dodana obsloga wielkich dyskow. Nawet gdzies u nas na forum podawal ktos linka do tej aukcji, poszukam jeszcze jak znajde to wstawie link
Nie wiem czasem czy nie lepiej byloby dokupic osobny kontroler IDE... raz ze szybszy transfer a dwa mniej problemow
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2005, 11:53   #10
misz_masz
KiNgOfOcEaN
 
Avatar użytkownika misz_masz
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: kretowisko w centrum kraju :-)
Posty: 928
misz_masz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
Nie wiem czasem czy nie lepiej byloby dokupic osobny kontroler IDE... raz ze szybszy transfer a dwa mniej problemow
Jesli mozesz poleć mi jakiś coby był najtanszyz mozliwych i jednocześnie wydajnie działał.
misz_masz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2005, 12:31   #11
mqy
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 06.11.2002
Posty: 504
mqy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam plyte asus p2b jakis czas temu[dawno dawno], flashowalem jej bios[nie wiem czy sie nowy ukazal], ale znow dawno dawno temu kupilem dysk 80gb seagate, dysk nie chcial dzialac, odpiolem dysk i przygladnolem sie ze jest specjalna zworka do ograniczenia wielkosci dysku do 32gb...[wtedy dziala]....
...Nie wiem jaka masz tam plyte glowna, ale nie wykluczone ze nawet flashowanie moze nie pomoc.....poprostu stara plyta....
mqy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2005, 09:38   #12
misz_masz
KiNgOfOcEaN
 
Avatar użytkownika misz_masz
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: kretowisko w centrum kraju :-)
Posty: 928
misz_masz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Finał historiii jest taki:

Płyta glówna nie wykryła tego dysku 80GB ( Seagate Barracuda w rzeczywistości 75GB) jako faktyczna osiemdziesiątka lecz jako 14 GB. Pomimo tego Windows XP bez problemu wykrywa całość dysku, którą mam du dyspozycji i to mnie cieszy. Ten nowy dysk pracuje jako master. Smuci mnie zaś to, iż "stary" oryginalny dysk z tego komputera Fujitsu 20 GB produkowany dla IBM nie chce pracować jako slave. Nie pomaga przestawianie zworek i wogóle żadne zabiegi. Jak do ustawięc jako slave to bios go widzi jako 50 GB!!! (sic). Zaś narzedzie z windowsa do obsługi dysków nie może mu nadać praw dostepu i jest widziany ale nie obsługiwany. Gdy ten dysk 20 GB ustawiam jako master to jest wykrywany i obsługiwany jak najbardziej prawidłowo. Dlaczego więc nie ustawię 20-ki jako master a 80-ki jako slave choć działa system wówczas prawidłowo? dlatego iz ta 80-tka jest o niebo szybsza i to widać i na tym mi zalezy aby na nim byl system. Jakieś pomysły rozwiązania problemu mile widziane.
misz_masz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2005, 12:44   #13
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez misz_masz
Finał historiii jest taki:

Płyta glówna nie wykryła tego dysku 80GB ( Seagate Barracuda w rzeczywistości 75GB) jako faktyczna osiemdziesiątka lecz jako 14 GB. Pomimo tego Windows XP bez problemu wykrywa całość dysku, którą mam du dyspozycji i to mnie cieszy. Ten nowy dysk pracuje jako master. Smuci mnie zaś to, iż "stary" oryginalny dysk z tego komputera Fujitsu 20 GB produkowany dla IBM nie chce pracować jako slave. Nie pomaga przestawianie zworek i wogóle żadne zabiegi. Jak do ustawięc jako slave to bios go widzi jako 50 GB!!! (sic). Zaś narzedzie z windowsa do obsługi dysków nie może mu nadać praw dostepu i jest widziany ale nie obsługiwany. Gdy ten dysk 20 GB ustawiam jako master to jest wykrywany i obsługiwany jak najbardziej prawidłowo. Dlaczego więc nie ustawię 20-ki jako master a 80-ki jako slave choć działa system wówczas prawidłowo? dlatego iz ta 80-tka jest o niebo szybsza i to widać i na tym mi zalezy aby na nim byl system. Jakieś pomysły rozwiązania problemu mile widziane.
kontroler IDE na PCI kazdy (nawet najtanszy) bedzie dobrym rozwiazenim
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.