Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.01.2011, 11:31   #1
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czym czyścić okulary z tworzywa sztucznego?

Tematów w internecie z głupimi poradami jest cała masa. Profesjonalnych artykułów nie mogłem znaleźć. Zapytam zatem na wiarygodnym forum

Czym czyścić okulary z tworzywa sztucznego? Ze szklanymi bym sobie poradził, ale tu mam problem. Od nowości nie udało mi się ich wyczyścić bez smug. Mam jakiś środek do czyszczenie, ale to jakieś dziadostwo jest do innych celów, chociaż pisze, że nadaje się i do czyszczenia - Izofog. Do tego mam specjalną ściereczkę z mikrofazy czy mikrofibry (jak zwał tak zwał).

Metoda na czyszczenie szkieł: http://www.youtube.com/watch?v=7v-eL0y-N5Y
Chciałbym tak wyczyścić swoje, ale nie chciałbym ryzykować.

Ma ktoś tzw. plastiki?
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Ostatnio zmieniany przez Qbi@k : 10.01.2011 o godz. 11:35
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.01.2011, 11:45   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Mój pracodawca zmusił całą załogę do noszenia okularów ochronnych.

Plastikowych.

Czyszczę je płynem do okularów Bausch&Lomb.

Smug nie ma.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 11:49   #3
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja czyszcze podobnie jak na tym filmie. Splukuje szkla pod kranem lekkim strumieniem zeby nie porysowac przy czyszczeniu (zimna woda), daje krople mydla w plynie i pucuje z obu stron. Nastepnie tak splukuje (szkla w pionie) zeby nie zostala zadna kropla woda i klade na recznik zeby z oprawek splynelo. Szkla sa perfekcyjnie czyte i bez smug.

Te wszystkie szmatki sa dobre o ile nie ma nic tlustego na okularach. Wystarczy ze dotkniesz palcem raz i tylko to rozmazesz szmatka zamiast wyczyscic. Poza tym wydaje mi sie ze takie mycie woda i mydlem jest delikatniejsze niz szorowanie.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 11:54   #4
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Czyszczę je płynem do okularów Bausch&Lomb.
To pewnie byłoby lepsze od mojego pseudo środka do czyszczenia.

marynarz, soczewki masz szklane czy plastikowe?

Recz w tym, że boje się tego jak zachowa się tworzywo sztuczne przy takim czyszczeniu.
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 12:21   #5
SpeedFreaK
Guru
 
Avatar użytkownika SpeedFreaK
 
Data rejestracji: 06.09.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 4,225
SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Nic im nie bedzie
"Plastiki" nie sa wcale takie delikatne na jakie wygladaja
__________________
Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz MSI Z97 Gaming 3 Kingston HyperX XPM Beast 32 GB MSI GeForce GTX1060 SSD Samsung 840 EVO 250GB Samsung SH224DB Chieftec CTG-750C Zalman Z11 Plus
SpeedFreaK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 13:07   #6
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Teraz "plastiki" z antyrefleksem i czyms tam jeszcze. Mialem tez szklane. To nie ma znaczenia. Mydlo w plynie czy tez plyn do naczyn krzywdy nie zrobi bo myjesz delikatniej niz szmatka na sucho.
Lepiej myja bardziej rozwodnione mikstury niz bardziej zageszczone.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 13:14   #7
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jak powyżej. woda + plyn do naczyń. na koniec szmatką Rodenstock do obiektywów Jak nie ma dużego syfu to ta szmatka da sobie rade sama :-)

--edit--
okulary = plastik + antyrefleks
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 13:28   #8
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wyczyściłem sposobem z YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=7v-eL0y-N5Y

Co mogę powiedzieć? Moje okulary nigdy były tak czyste.

Żadnych ściereczek po 5 zł, żadnych specyfików po x złotych. Mydło w płynie + woda = idealnie czyste soczewki. Żadnych smug.

okulary = plastik + antyrefleks

Dzięki za porady, pójdzie reputa. Mam nadziej, że ten temat się przyda osobom googlującym.

Jeszcze mała uwaga, aby nie myć plastików pod gorącą wodą, bo tego ten materiał nie lubi. Zimna, albo letnia woda wystarczy.
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 16:37   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dzisiaj właśnie tak czyściłem okulary, zwykłe szajsy gotowce do czytania, które służą mi przy robocie jako szkła powiększające: kiblowe mydło w płynie, woda i na papierowy ręcznik, tak jak tu ktoś wyżej pisał, czystość absolutna, mycie płynem do mycia szyb i wycieranie papierowym ręcznikiem nie daje nawet zbliżonego efektu, smugi są i tyle.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 16:40   #10
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja jadę na sucho, znalazłem sobie fajną starą spraną szmatkę - nie pitraszę się.
Smug nie ma, po roku noszenia dopiero jedna lekka ryska jest, której nie widać jak masz pingle na nosie.

Do szewskiej pasji doprowadzają mnie te wszelkie mokre ściereczki, środki czyszczące, płyny,
że ja niby mam czas na to tracić ? A potem wyglądają jeszcze gorzej jak przed..
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 19:24   #11
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czyszczenie na mokro zajmuje mi moze 45 sekund wiec nie ma sensu bawic sie w jakies cudowne szmatki i zawsze sa doskonale czyste.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 19:26   #12
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
A te antyrefleksy powlekane to już totalnie horror, brudzą się same, kiedyś miałem, nigdy więcej
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 19:42   #13
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
A te antyrefleksy powlekane to już totalnie horror, brudzą się same, kiedyś miałem, nigdy więcej
oj tak. mam antyrefleks i co chwila brudne. tak same z siebie.

a szmatki. mialek kilka sztuk nawilżanych chusteczek. brud ścierały ale za sobą pełno takich białych wiórków zostawiały - kawałki tej szmatki. bezsens to był niezły
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 20:27   #14
nowe100
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2011
Posty: 11
nowe100 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
najlepiej do czyszczenia użyć suchej lub wilgotnej szmatki
nowe100 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2011, 01:05   #15
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,251
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k Podgląd Wiadomości
Tematów w internecie z głupimi poradami jest cała masa. Profesjonalnych artykułów nie mogłem znaleźć. Zapytam zatem na wiarygodnym forum
Cytat:
Napisany przez marynarz Podgląd Wiadomości
Ja czyszcze podobnie jak na tym filmie. Splukuje szkla pod kranem lekkim strumieniem zeby nie porysowac przy czyszczeniu (zimna woda), daje krople mydla w plynie i pucuje z obu stron. Nastepnie tak splukuje (szkla w pionie) zeby nie zostala zadna kropla woda i klade na recznik zeby z oprawek splynelo. Szkla sa perfekcyjnie czyte i bez smug.
Ciekawe, jak ten sposób sprawdza się przy zakamienionej wodzie. Teoretycznie taka odrobina kamienia nie powinna być zauważalna, co innego gdyby przez tydzień tak je czyścić bez pozbywania się nagromadzonego kamienia, ale z drugiej strony znając jakość wody w niektórych miastach...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jak i czym czyścić nagrywareczkę mario1976 Off topic 13 08.10.2005 19:26
Czym czyścić monitory LCD ?? misieksc Off topic 6 04.12.2004 00:50


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.