Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.11.2003, 19:40   #1
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czytniki kart pamięci i program PhotoRescue

Mam dwa pytania do użytkowników aparatów cyfrowych.

Po pierwsze, chcę kupić zewnętrzny uniwersalny czytnik kart pamięci typu 6-in-1. Są wersje z USB 1.1 oraz USB 2.0. Czy ktoś lepiej ode mnie zorientowany mógłby powiedzieć, czy potencjalnie dużo wyższe transfery przez port USB 2.0 mają znaczenie, przy uwzględnieniu prędkości zapisu i odczytu typowych kart pamięci? Mam kartę SD o maksymalnym transferze 2 MB/s; z moich obliczeń wynika, że port USB 1.1 daje maksymalnie ok. 1,5 MB/s - a więc troszkę by spowalniał. Ale są też karty SD o wyższych pojemnościach, które mają gwarantowany transfer 10 MB/s, a więc miałoby to już duże znaczenie. Czy ktoś ma jakieś z tym doświadczenia?

I drugie pytanie. Hama do swoich czytników USB 6-in-1 (USB 1.1) dorzuca (gratis ^_^ ) program PhotoRescue, służący do odzyskiwania skasowanych lub uszkodzonych plików z kart pamięci. Próbowałem się czegoś dowiedzieć o jego faktycznych możliwościach i skuteczności - bez rezultatu. Czy ktoś ma może jakieś własne doświadczenia?

Konkretnie - za praktycznie tę samą kwotę mogę kupić albo czytnik USB 2.0, albo USB 1.1 z Photorescue, i nie mogę się zdecydować.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.11.2003, 06:48   #2
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ad.1. wydaje mi się że zawsze lepiej kupić to co nowsze a więc czytnik na USB 2.0 - ostatecznie może on pracować na USB 1.1 a odwrotnie nie...
ad.2. kiedyś sciągnąłem ten progs z netu i kilka razy używałem ale teraz używam Bad Copy... dlaczego nie tamtego? Nie wiem... nie pamiętam różnicy ale przyzwyczaiłem się do tego...
Pozdr.
niceboy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 08:48   #3
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. moge ci powiedzieć na jak to wygląda na moim przykładzie. Mam czytnik 6in1 na usb 2.0 i zgranie całej karty CF 512MB trwa około 2min. Jak jeszcze miałem czytnik na usb 1.1 to zajmowało to 15min :o. Więc sie nie zastanawiaj i bierz czytnik z usb 2.0

2. używam EasyRecovery Professional Edition
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 15:50   #4
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli chodzi o oprogramowanie, to producent PhotoRescue na swoich stronach twierdzi, że jest to oprogramowanie o tyle lepsze od innych, uniwersalnych programów, że dostosowane jest specjalnie do odczytywania kart pamięci, także sformatowanych, zużytych czy fizycznie uszkodzonych, i daje lepsze wyniki niż standardowe programy typu Norton Unerase. Ile w tym prawdy - trudno stwierdzić. Mnie udało się odkasować Nortonem pliki z kart SM i SD, ale karty nie były uszkodzone, a pliki nie zostały niczym zamazane. Podobno PhotoRescue potrafi sobie niekiedy poradzić także w takich przypadkach. Jest też tam jakiś tryb zaawansowany, do szczególnie trudnych zadań, ale aby z niego korzystać skutecznie trzeba chyba być niezłym fachowcem od zer i jedynek .

A w ogóle - wolałbym jakiś taki program kupić/dostać nie od faceta z czarną przepaską na oku - więc taki czytnik Hama jest po temu dobrą okazją.

@ Ziele:

Wielkie dzięki, właśnie o takie konkrety mi chodziło. Żadni sprzedawcy, których pytałem, nie mogli mi udzielić konkretnej odpowiedzi, opartej na empirii.

Faktycznie, jeśli miałbym kiedyś kupić kartę SD o transferze 10 KB/s, to port USB 1.1 z prędkością ok. 1,5 MB/s chyba trochę by się dławił.

Dzięki za przypomnienie o Easy Recovery - byłem dziś w sklepie i chciałem o niego zapytać, i za Chiny Ludowe nie mogłem sobie przypomnieć jego nazwy!
__________________
pozdrowienia
puch

Ostatnio zmieniany przez puch : 03.11.2003 o godz. 15:52
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 21:56   #5
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
EasyRecovery wydaje mi sie że jest bardzo dobry do odzyskiwania danych z kart. Coprawda potrzebny mi był narazie trzy razy ale we wszystkich sie sprawdził. Dwa razy na karcie CF i raz na MemoryStick. We wszystki przypadkach został chyba uszkodzony system plików bo windows nie widział wogóle kary po jej włożeniu do czytnika albo twierdził ze jest niesformatowana. Odrazu powiem ze nie da sie wszystkiego odzyskać. Zawsze jakies zdjęcie zostanie częściowo zamazane. Zazwyczaj na 100 zdjec uda sie odzyskać w całości średnio 95. Nie wiem jak sobie radzi PhotoRescue ale chyba nie lepiej...
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 22:21   #6
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za info! Chyba kupię ten czytnik USB 2.0, a za oprogramowaniem rozejrzę się.

Byłem dziś w MM, gdzie kiedyś widziałem na półce Easy Recovery (ale nie Pro) za stosunkowo niewielkie pieniądze - ale, niestety, nie mają i na razie mieć nie będą. O PhotoRescue nawet nie słyszeli, podobnie jak w największej u nas księgarni informatycznej...
Pewnie goście z czarną przepaską na oku potrafią skołować jeden czy drugi w parędziesiąt minut...

PS. Nadal chętnie usłyszę komentarze innych osób, zarówno o czytnikach jak i programach!
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.