Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.06.2006, 16:09   #1
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
dead hdd i knopix bez dźwięQ - 2 problemy

Mój pierwszy problem to HDD komp chodził jakieś 4 dni nonstop i nagle res. Potem windows już nie wstał , ponieważ następuje reset po screenie ładowania (win ikspe sp2) wiecie co może być przyczyna , pożegnam sie już z dyskiem ? pewien user radził format C: lecz narazie ja niechce robić formata. Dodam jeszcze, że po wżuceniu płyty i próbie naprawy systemu mam bluscreen . Gdy to sie stało zapodałem lina - knopixa. jest bardzo fajny troche do wina podobny;P. Mój drugi problem tyczy sie właśnie lina a koknretnie dźwięku chodzi o to że go nie ma. Gdy włączam tą aplikacje Xmms to wysyakuje mi okno "nie można otworzyć wyjścia dźwięku" i jedna z porad jest zmiania plug-in-u(myśłe ze na CD nie poprostu sterów tego niewiem). Ja już grzebałem i jedynce co osiągnęłem to to że nie wyskuje błąd, dźwięku jak nie było tak nie ma, a piosenki trwające nawet dobre 10 minut przelatują w sekundzie. Znacie może przyczyne pierwszego lub drugiego problemu.Głównie to chodzi mi o rozwiązanie obu ale jeżeli ten drugi bedzie rozwiązany to przynajniej spokojnie doczekam nowego dysku

ratunku

ps
niewiem kiedy pojawie sie znów tu lub wogóle gdziekolwiek na winie , rad jestem ponieważ przynajmniej odczytam wasze rozsądne porady
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.06.2006, 16:48   #2
Kogoro
Forumator
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 772
Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Abidzi
... Mój drugi problem tyczy sie właśnie lina a koknretnie dźwięku chodzi o to że go nie ma. Gdy włączam tą aplikacje Xmms to wysyakuje mi okno "nie można otworzyć wyjścia dźwięku" i jedna z porad jest zmiania plug-in-u(myśłe ze na CD nie poprostu sterów tego niewiem). Ja już grzebałem i jedynce co osiągnęłem to to że nie wyskuje błąd, dźwięku jak nie było tak nie ma, a piosenki trwające nawet dobre 10 minut przelatują w sekundzie. Znacie może przyczyne pierwszego lub drugiego problemu....
ratunku

ps
niewiem kiedy pojawie sie znów tu lub wogóle gdziekolwiek na winie , rad jestem ponieważ przynajmniej odczytam wasze rozsądne porady
Co do Twojego problemu z windowsem, to raczej Tobie nie pomoge, bo juz od dawna siedze na linuksie.

Na knoppixie tez dawno nie siedzialem i troche go pozapominalem, ale sprobuje.
Najpierw od najmniejszej linii oporu.

W xmmsie wejdz w ustawienia -> wtyczki we/wy dzwieku i spawdz jaka masz ustawiona wtyczke wyjsciowa. Postaraj sie ustawic jedna z dwoch: Alsa lub sterownik OSS.

Druga sprawa to, czy masz w pasku obok "zegara" ikonke miksera dzwieku??
Jezeli nie to uruchom ja: multimedia -> dzwiek -> mikser dzwieku (kmix)
Jezeli uruchomi sie poprawnie to raczej masz dzwiek, a jezeli nie to uruchom konsole i wpisz w niej komende: kmix i podaj wynik tego dzialania.

Z innej strony mozesz sprawdzic tez odtwarzacz multimediow kaffeine (multimedia -> wideo), on tez "gra mp3ki", jak rowniez pliki wideo, plyty CD, DVD, etc.

Pozdrawiam
Adach
Kogoro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.