Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.09.2006, 23:31   #1
emer74
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika emer74
 
Data rejestracji: 19.07.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 203
emer74 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DSL - czy to będzie działac???

Witam. Chcę założyc sobie dsla i udostepnic net na 4 kompy. Modem dostanę od tepsy, router upatrzyłem taki żeby miał Qos - Linksys WRT54GL
http://www.allegro.pl/item126254592_...nowy_fvat.html + alternatywny soft.

I teraz daję obrazek bo nie wiem jak to opisac, jest tak wszystko połączone jak na rysunku , czy to wszystko będzie sie trzymac kupy? Bo do dnia dzisiejszego niby wszystko czaiłem ale po rozmowie z gościem w sklepie komp. zgłupiałem , Gośc twierdzi że takie ustawienie sprzetu nie wypali, coś tam gadał o ip statycznym , o dynamicznym , o dhcp, dns. Im więcej i szybciej mówił tym mniej go rozumiałem, ale że niby wszystko rozumiem to kiwałem potakująco głową.

1. Czy bedzie można prowadzi rozmowy z dwóch bramek voip jednocześnie?
2. Czy mozna zarządzac i konfigurowac router z kompa nr 2 lub 3?

Przepraszam za fatalną jakośc rysunku, ale piszę z kompa w pracy na którym jest tylko Paint a NIC nie można instalowac na tym kompie , nawet free.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-dsl.gif  

Ostatnio zmieniany przez emer74 : 15.09.2006 o godz. 23:33
emer74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.09.2006, 23:53   #2
josef_85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.02.2005
Posty: 1
josef_85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiec jak kupujesz router z wbudowana obsluga DSL to nie potrzebujesz juz modemu z tepsy, poza tym tyle switchy tez Ci nie jest potrzebne. Z tego co widzialem to ten router ma 4 wyjscia sieciowe+ WiFi wiec na 4 kompy spokojnie tylko router wystarczy. Jesli chcesz podlaczyc jeszcze voip to przyda Ci sie jeden dodatkowy switch. Nie orientuje sie jak to jest z voip czy oba moga chodzic na jednej linii, podejrzewam ze takie cos jest mozliwe (jesli np. mam dwa kompy i podlaczone przez router i dzialaja jednoczesnie dwa programy do voip i to dziala wiec takie cos na 99% tez powinno). Ja mam inny router tez z obsluga DSL i podlaczone sa trzy kompy w tym jedem bezprzewodowo. A co do dostepu do routera to mozna ustawic ktore komputery maja dostep do jego ustawien. Wg. mnie to moze np. tak wygladac i bedzie dobrze dzialac
Dołączone obrazki
-podlaczenie.gif 

Ostatnio zmieniany przez josef_85 : 16.09.2006 o godz. 00:07
josef_85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2006, 00:27   #3
emer74
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika emer74
 
Data rejestracji: 19.07.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 203
emer74 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sorry , zapomniałem dopisac że każdy komputer stoi w osobnym budynku, i dwie osoby bedą chciały używa voipa( w tym ja). A co do modemu to słyszałem/czytałem że podobno musi by ten od tepsy, nie wiem czy to prawda.
emer74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.