Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.03.2003, 19:39   #1
Voytek
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Voytek
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 272
Voytek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dwa dyski - duuuuzy problem

Witam

Nie wiem czy ktos spotkal sie z taka sytuacja jaka mnie sie przytrafila .Mam dwa dyski podlaczine w taki sposob:
Primary Master Baracuda IV 60 GB
Primary Slave IBM 40 GB 7200

Secondary Master CD-ROM LG
Secondary Slave LiteOn

IBM - drugi dysk uzywam od czasu do czasu i jak podlacze go to pojawiaja sie problemy tzn zaczyna wlaczac sie i wylaczac
tak jak bym wkladal i wyciagal wtyczke zasilania co sprwaia ze Win98 na dysku MASTER nie moze sie zaladowac.
Zmienialem rowniez kolejnosci dyskow (na odwrot).....to Baracud'a rowniez tak sie zachowywala i na dodatek stalem sie "szczesliwym"
posiadaczem 9 blednych sektorow na tym dysku( przy okazji widac jakie sa dyski IBM a zachwalane Baracud'y).....
Dodam ze plyta moja w kompie to Soltek 75 KAV

Prosze o opinie i sugestie bo kompletnie nie wiem o co chodzi!!!!

Pozdrawiam
Voytek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.03.2003, 19:43   #2
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najwidoczniej masz uszkodzona wtyczke zasilania Ktora raz styka raz nie.. stad wlaczanie sie i wylaczanie dysku
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2003, 19:47   #3
Majordomus
Gość
 
Posty: n/a
Jest, jak mniemam, kilka mozliwosci:
pierwsza, to taka, ze IBM jest trafiony.
Warto go sprawdzic na innym kompie, albo jako swobodny master.
druga, to taka, ze jest trafiona tasma
trzecia, kontroler nie akceptuje dwoch dyskow
czwarta, zasilacz
piata, niech inni tez sie wykaza.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2003, 20:16   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ja tez bym stawial na zasilacz. Niby tyle napedow powinien udzwignac, ale objawy raczej wskazywaly by na niego (to, ze dopiero po podlaczeniu dodatkowego dysku zaczynaja sie dziac cuda).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2003, 20:52   #5
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
Ja tez bym stawial na zasilacz. Niby tyle napedow powinien udzwignac, ale objawy raczej wskazywaly by na niego (to, ze dopiero po podlaczeniu dodatkowego dysku zaczynaja sie dziac cuda).
Moze w windzie masz zaznaczone w opcjach zasilania, w zakladce ustawienia zaawansowane oszczedzania energii, wylaczaj dysk po ilus tam minutach.... wiec jak od kompa odejdziesz na jakis cza i wrocisz... dysk sie zatrzymuje... rozruch jest rownie dlugii, moze to byc ten problem?

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2003, 21:01   #6
RiT2
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika RiT2
 
Data rejestracji: 04.10.2001
Lokalizacja: poza centrum mojej wsi
Posty: 671
RiT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Martin_TP napisa***322;(a)
Najwidoczniej masz uszkodzona wtyczke zasilania Ktora raz styka raz nie.. stad wlaczanie sie i wylaczanie dysku
Ijest to typowa wada IBMow!! Sam tego doswiadczylem od wkladania i wykladania wtyczki zasilania. Podlutuj i.... postaraj sie jak najszybciej go opchnac. Pad jego moze byc szybki. ja ta lekcje juz odrobilem!
__________________
EMIL


http://www.g.lubawka.cal.pl
RiT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2003, 21:30   #7
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Miałem podobny motyw.

Maszyna to:
-p166mmx
-16MB ram
-dysk systemowy maxtor 850MB
-flopik
-karta sieciowa
-kieszeń
-grafika jakaś pci
-jakiś dźwięk
-kieszeń na dodtakowy dysk
-zasilacz AT 200W
-system operacyjny pld(ale to nie jest istotne)

Komputer zwykle służy jako poligon doświadczalny(bez klawiatury i monitora-tylko ssh, zresztą stoi w piwnicy) dla eksperymentów z linuxem. Jego drugą funkcją jest podłączanie do niego dysków jak ktoś przyjdzie z dyskiem i chce coś odemnie ściągnąć, poniważ głównego serwera nie moge zabardzo wyłączać a w moim komputerze na biurku wszystkie końcówki zasilacza są pozajmowane.
Mapsajm przyszedł z dyskiem fujitsu MPG 3409 AT, komputer zwykle wstaje bez protestów, ale po włożeniu do kieszeni dysku mapsajma nawet najmniejszego dźwięku z siebie nie wydał pcspeaker.
Myślałem, że coś padło, ale po wyjęciu dysku z kieszeni komputer normalnie wstał.

Wnioski:
Wniosek jest jeden 200W to troche zamało dla dodatkowego dysku, w przyszłości dyski będą podłączane pod dodatkowy zasilacz dla uniknięcia podobnych problemów.

Przy okazji pytanie czy można gdzieś dostać zasilacz AT o mocy powiedzmy 300W i więcej(musi być tanio)?
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2003, 22:48   #8
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z tymi zasilaczami to roznie bywa. Sam mam zasilacz 235W.. a bez problemu ****** 4 dyski twarde (w tym 3 to dyski 7200 rpm) dvd, nagrywarke, flopa, pradozernego geforca i 4 karty PCI !.. nie wiem jak on to robi :o Ale to dziala...
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.