Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.04.2007, 12:54   #1
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dwa polaczenia sieciowe w kompie. Jak to zrobic ?

A wiec koledzy mam taka sytuacje. Mam swoj DSL 2Mbit podlaczony do zintegrowanej sieciowki. I z tego polaczenia korzystam. Ale bracik ze znajomymi zalozyli sobie NETIE 4Mbit i chcialbym sie do nich podlaczyc zeby pykac po LANie w jakas gierke. Chce podlaczycc kabel z lacza Neti do drugiej sieciowki w kompie.
I teraz tak. Jak to zrobic zeby zeby normalnie z netu czyli www,p2p,maile i inne korzystal z mojego DSL 2Mbit a do LANu i tylko lanu korzystal z NETI 4Mbit. Wiecie chodzi mi o to zeby im nie brac lacza transferow z ich netu do wszystkich spraw netowych tylko zebym wykorzysytwal ich lacze do LANu. Mostkowac karty sieciowe czy cos ? I skad bede wiedzial ze strony czy p2p nie korzystaja wlasnie z ich lacza a nie z mojego. No i oni zeby z mojego nie korzystali....
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.04.2007, 13:02   #2
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jzeli przy polaczeniu sieciowym ktorym bedziesz sie z nimi laczyl nie ustawisz bramy domyslnej to nie powinny twoje programy uzywac ich lacza - po prostu recznie skonfiguruj ustawienia protokolu tcpip.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 13:27   #3
andreg
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.09.2004
Posty: 148
andreg zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Linux lub router z możliwością balansowania łącza.
andreg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 13:33   #4
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Po co linux?
Ustawiasz IP z puli tej, co maj***261; koledzy w lanie dla tej sieci***243;wki, kt***243;r***261; si***281; z nimi ***322;***261;czysz. To wszystko.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 13:35   #5
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski Podgląd Wiadomości
Po co linux?
Ustawiasz IP z puli tej, co mają koledzy w lanie dla tej sieciówki, którą się z nimi łączysz. To wszystko.
Tylko które połączenie internetowe będzie wykorzystywane do stron internetowych itd?
Mnie to też zainteresowało
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 13:39   #6
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mich@ł Podgląd Wiadomości
Tylko które połączenie internetowe będzie wykorzystywane do stron internetowych itd?
Mnie to też zainteresowało
Oba - dlatego jezeli nie chcemy uzywac jednego nalezy usunac z ustawien brame .
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 16:06   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Formalnie, to jezeli ustawienia i adresy sa uzyskiwane automatycznie - nie ma problemu.
Faktycznie, w HomeXP przy jednej karcie sieciowej - jest to niemozliwe.
Albo dwie karty sieciowe ze sztywno ustawionymi parametrami.
Albo, jedno lacze po karcie LAN, drugie np. po USB.
Jednoczesne korzystanie z tego podwojnego lacza, jest oczywiscie niemozliwe, na jednym kompie. To znaczy rozdzielanie ze jeden program korzysta z LAN a drugi z NETII to raczej z miedzy bajki wlozyc
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 16:25   #8
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jak to mi***281;dzy bajki?
U mnie, np. eksplorator (otoczenie sieciowe) korzysta z jednej karty sieciowej, a Opera z drugiej.
Nie ma najmniejszego problemu.

Mog***281; si***281; pod***322;***261;czy***263; tym samym programem z internetem i z lanem - np. FTP 192.168.0.1 i druga sesja tego samego programu z ftp.netia.pl
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 16:47   #9
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czy nikt nie czyta mojich postow? ... Programy beda uzywaly obu polaczen i wybieraly (a raczej system wybieral) te ktoremu blizej do celu.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 18:02   #10
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski Podgląd Wiadomości
Jak to mi***281;dzy bajki?
U mnie, np. eksplorator (otoczenie sieciowe) korzysta z jednej karty sieciowej, a Opera z drugiej.
Nie ma najmniejszego problemu.

Mog***281; si***281; pod***322;***261;czy***263; tym samym programem z internetem i z lanem - np. FTP 192.168.0.1 i druga sesja tego samego programu z ftp.netia.pl
No wlasnie! wlasnie to napisalem!
Q.r.cze.!
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 18:10   #11
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jak sobie wyobra***380;asz jedn***261; kart***281; sieciow***261; pod***322;***261;czon***261; i do internetu (bezpo***347;rednio) i do LANu?
To fizycznie niewykonalne.

Natomiast jedna karta sieciowa mo***380;e by***263; pod***322;***261;czona do internetu i lanu - tylko, ***380;e internet potrzebuje wtedy routera (mo***380;e by***263; zintegrowany ze switchem, modemem i AP - ale nie musi).

W domciu mam 3 stacjonarne kompy i 4 laptopy - nie ma problemu, ***380;eby ka***380;dym nich ***322;***261;czy***263; si***281; mi***281;dzy sob***261; jak i z internetem. Internet zazwyczaj jest z jednego ***322;***261;cza (Net24) ale bywa, ***380;e laptop ***322;***261;czy si***281; z netem za pomoc***261; GSM - wcale nie wypada z LANu (ale korzysta wtedy z netu tylko z jednego ***378;r***243;d***322;a).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 19:18   #12
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez REi Podgląd Wiadomości
Jzeli przy polaczeniu sieciowym ktorym bedziesz sie z nimi laczyl nie ustawisz bramy domyslnej to nie powinny twoje programy uzywac ich lacza - po prostu recznie skonfiguruj ustawienia protokolu tcpip.
No wlasnie cos takiego tez mi przychodzilo do glowy. W obu laczach trzeba miec na sztywno ustawiony TCP/IP. Nie ma DHCP. Tak wiec mowicie ze wystarczy ze w tym drugim polaczeniu wpisze tylko adres IP i maske podsieci a bramke domyslna i dnsy zostawie puste to poprostu system nie bedzie w stanie przez to lacze nic wiecej zrobic (surfowac po necie) poza laczeniem sie w LANie?
I ani ja z ich netu nie bede w stanie korzystac ani oni z mojego... Bo tylko chodzi mi o granie z nimi po lanie i udostepnianie ewentualnie czegos po nim...
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 19:24   #13
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez frog Podgląd Wiadomości
No wlasnie cos takiego tez mi przychodzilo do glowy. W obu laczach trzeba miec na sztywno ustawiony TCP/IP. Nie ma DHCP. Tak wiec mowicie ze wystarczy ze w tym drugim polaczeniu wpisze tylko adres IP i maske podsieci a bramke domyslna i dnsy zostawie puste to poprostu system nie bedzie w stanie przez to lacze nic wiecej zrobic (surfowac po necie) poza laczeniem sie w LANie?
I ani ja z ich netu nie bede w stanie korzystac ani oni z mojego... Bo tylko chodzi mi o granie z nimi po lanie i udostepnianie ewentualnie czegos po nim...
teoretycznie tak - o ile ty im netu nie udostepnisz to nie beda mogli z niego korzystac
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2007, 19:33   #14
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zadnego udostepniania nie wlaczam. Ja mam specyficzne dane do zew IP na tym DSLu a im tam walnalem routerka i kazdy ma wew ip ustalone. takze jesli sam nie dam jakiegos udostepniania w windowsie to nic sami nie wykminia..... Czyli powinno to lazic.... zobaczymy... Narazie ide sie napic... bo smaki sie pojawily ;> SIEK BEERa ;>
Thx za wskazowki folks !
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.