Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.12.2003, 22:43   #1
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Dysk twardy psuje się od nieużywania?

Niedawno usłyszałem wygłoszoną tezę, że jeśli uruchomi się nieużywany przez dłuższy czas twardy dysk, to bardzo szybko on "pada". Z jednej strony brzmi to dziwnie, ale z drugiej, gdy pomyślałem o moich własnych dwóch doświadczeniach z "padnięciem" dysku, było mniej więcej właśnie tak jak ta osoba mówiła.

Pierwszy dysk jaki mi padł był to Caviar 1,6 GB. Dysk wyjąłem z komputera po zakupie innego, dużo większego - nie miałem już jak go podłączyć. W chwili gdy go wyjmowałem dysk był całkowicie sprawny. Kilka miesięcy leżał na półce nieużywany, aż wreszcie chciałem go włożyć do montowanego z różnych resztek komputera dla znajomej. Gdy chciałem sformatować dysk i zainstalować system okazało się, że dysk nie daje się sformatować, i jest na nim tak wiele bad sectorów, że program format po prostu się zacinał.

Drugi przypadek miałem z dyskiem Quantum Fireball 30 GB, z którego trochę korzystałem zaraz po zakupie, a potem wyjąłem z komputera i leżał na półce przez parę miesięcy. Gdy go ponownie zainstalowałem, pracował może przez miesiąc, i padł.

Może więc coś w tym jest?

Czy ktoś miał może podobne doświadczenia? Czy ktoś może pokusić się o jakieś techniczne wyjaśnienie tego fenomenu? Czy to po prostu absolutny przypadek?
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.12.2003, 09:36   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Az zapytalem w hurtowni.
Teoria mocno naciagana.
Raczej przypadek, niz prawda. Choc mowia, ze przy rzeczywiscie dlugim okresie skladowania, rocznym lub dluzej, dyski "zastaja sie" (po prostu mechanika - smar czy co tam jest zasycha) i maja problemy z ruszeniem.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2003, 10:03   #3
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Az zapytalem w hurtowni.
Teoria mocno naciagana.
Raczej przypadek, niz prawda. Choc mowia, ze przy rzeczywiscie dlugim okresie skladowania, rocznym lub dluzej, dyski "zastaja sie" (po prostu mechanika - smar czy co tam jest zasycha) i maja problemy z ruszeniem.
lozyska padaja... fakt autentyczny, nie jest to regula, ale zdaza sie, pewnie zalezy tez jak przechowywany byl dysk (zazwyczaj powinien lezec w folii lub plastikowym pudelku z jakas chemia co wchalnia wilgoc)... spotkalem sie juz podobnymi awariami, kiedys na listach newsowych czytalem ze taki dysk, ktory dluzej lezakowal nalezy po prostu wlaczyc z przerwami bez wymuszonego ruchu glowic... czyli w stanie biernym, zazwyczaj takie dyski po dluzszym stanie lezakowania bardzo halasuje
najlepiej byloby dla dysku aby pozostawal caly czas w stanie ruchu, najmniejsza awaryjnosc, ale nie ekonomicznie
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2003, 05:55   #4
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cos w tym jest - mialem nieuzywany od dluzszego czasu dysk z linuchem (poprzednio pol roku chodzil w serwerze), ktoregos dnia go odpalam i wielka kupa - nie dziala
a jestem pewny ze po wykreceniu z servka jeszcze dzialal i oprocz polozenia go na polce nic wiecej z nim nie robilem - hdd to stara 800mb seagate
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2003, 10:10   #5
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A może ma to związek z teorią Darwina: organ nie używany zanika?
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.12.2003, 10:17   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
cos w tym jest i nie dotyczy to tylko kompow, ale wszystkich urzadzen:
wstawisz samochod do garazu to o pieciu latach wyciagniesz zlom
nagrasz vhs - kolory same z siebie beda blakly jezeli co jakis czas jej hoc nie przewiniesz
itd itp
chyba faktycznie
Cytat:
Napisany przez esem
ma to związek z teorią Darwina: organ nie używany zanika?
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.