Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.03.2005, 21:03   #1
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzielenie lacza na 2 pc

Witam!
Sytuacja jest tak - siostra sobie kupuje kompa i musze podzielic sie z nia laczem.
Net jest z kablowki (podlaczylem do swojego kompa przez usb) i jak mam to zrobiec zeby i ona miala neta? (najlepiej tak zebym mogl kontrolowac jej przepustowosc )
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.03.2005, 21:05   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Użyj WinRoute i koniecznie karta sieciowa
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.03.2005, 21:10   #3
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Piterniel
Użyj WinRoute i koniecznie karta sieciowa
A może Planet ADE-4000 ??
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.03.2005, 21:58   #4
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ale to chyba router do ADSL ?
Ale nie wiem czy jest możliwość przkierowania, ale i tak komp co łączy się z netem musi chodzić więc nie ma sensu.
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2005, 18:11   #5
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez zuk4u
Witam!
Sytuacja jest tak - siostra sobie kupuje kompa i musze podzielic sie z nia laczem.
Net jest z kablowki (podlaczylem do swojego kompa przez usb) i jak mam to zrobiec zeby i ona miala neta? (najlepiej tak zebym mogl kontrolowac jej przepustowosc )
no najlepiej jak mowi @Piterniel tylko z tym ze jeden z kompow musi byc caly czas wlaczony przy routerze nie musi byc tak jak mowi @Air
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 18:30   #6
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jest tak:
mam kabel, zalozylem koncowki wedlug opisu z:
http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707
i nie dziala, poustawialaem wsyzstko wg jakiejs tam prezentcacji flashowej i nie dziala i nie wiem co jest - kabel jest niby nowy, koncowki zakladalem juz 2 razy i nadal nic - kompy sie nie widza, ja widze w komputerach grupy roboczej tylko swojego kompa a ona swojego i mojego tyle ze nie moze na niego wejsc, system xp sp2
ma ktos jakis pomysl?
__________________


Ostatnio zmieniany przez DreamCrusher : 02.04.2005 o godz. 18:43
DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 18:50   #7
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
router- i po sprawie, bez problemow z computerem ktory jest i czy nie jest wlaczony

polecam-Linksys
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 19:04   #8
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@zorg: router poki co odpada

aha na drugim kompie przy probie wejscia do mojego wywala cos takiego:

"\\Pc1 nie jest dostepny. Mozesz nie miec uprawnien do uzywania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj sie z administratorem tego serwera, aby uzyskac prawa dostepu"

edit:
jak u siebie w profilu zlikwidowalem haslo to tez widze drugiego kompa ale tez przy probie wejscia do niego wywala mi komunikat jak ten powyzej wtf?
__________________


Ostatnio zmieniany przez DreamCrusher : 02.04.2005 o godz. 19:48
DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 20:38   #10
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Piterniel
no niestety nic mi to nie dalo, wyglada ze wszystko jest ok.. btw jak to powinno wygladac na obudwu kompach z tym kontem goscia i haslem na wlasny profil?
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 21:12   #11
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No comment bakupl

Przepraszam za OT.

Kombinuj z IP'kami
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 22:10   #12
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
U mnie tam działa bez problemu, najważniejsze żeby był odpowiedni kabel (cross) i oba kompy muszą mieć taką samą nazwę grupy roboczej. Zakładam że modem do netu masz na USB. Więc wchodzisz w połączenia sieciowe, wybierasz swój modem, a następnie w zaawansowanych właściwościach zaznaczasz "zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera". Zauważ że tą opcję trzeba włączyć dla modemu, nie dla sieciówki łączącej się z drugim kompem. W zasadzie powinieneś jeszcze skonfigurować przydzielanie IP w sieci lokalnej. W pierwszym kompie-serwerze ustaw tylko adres IP 192.168.0.1. W drugim natomiast ustaw IP 192.168.0.2, a jako bramę domyślną oraz preferowany serwer DNS wpisz adres pierwszego komputera. Jeżeli to wszystko zrobisz właściwie, to już powinno działać udostępnianie internetu. Nie trzeba wcale dotykać konta gościa ani męczyć się z hasłami

Na obecnym etapie komputery mogą się nie widzieć w otoczeniu sieciowym, ale wystarczy że dochodzi ping z jednego do drugiego. Jednak jakbyś chciał skonfigurować otoczenie sieciowe, to jest z tym trochę roboty i kombinacji - ale da się. Ja do wszystkiego doszedłem metodą prób i błędów. Jak mi coś nie chciało działać, to poinstalowałem na obu komputerach wszystkie protokoły, usługi i klientów.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2005, 07:16   #13
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ZiP
U mnie tam działa bez problemu, najważniejsze żeby był odpowiedni kabel (cross) i oba kompy muszą mieć taką samą nazwę grupy roboczej. Zakładam że modem do netu masz na USB. Więc wchodzisz w połączenia sieciowe, wybierasz swój modem, a następnie w zaawansowanych właściwościach zaznaczasz "zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera". Zauważ że tą opcję trzeba włączyć dla modemu, nie dla sieciówki łączącej się z drugim kompem. W zasadzie powinieneś jeszcze skonfigurować przydzielanie IP w sieci lokalnej. W pierwszym kompie-serwerze ustaw tylko adres IP 192.168.0.1. W drugim natomiast ustaw IP 192.168.0.2, a jako bramę domyślną oraz preferowany serwer DNS wpisz adres pierwszego komputera. Jeżeli to wszystko zrobisz właściwie, to już powinno działać udostępnianie internetu. Nie trzeba wcale dotykać konta gościa ani męczyć się z hasłami

Na obecnym etapie komputery mogą się nie widzieć w otoczeniu sieciowym, ale wystarczy że dochodzi ping z jednego do drugiego. Jednak jakbyś chciał skonfigurować otoczenie sieciowe, to jest z tym trochę roboty i kombinacji - ale da się. Ja do wszystkiego doszedłem metodą prób i błędów. Jak mi coś nie chciało działać, to poinstalowałem na obu komputerach wszystkie protokoły, usługi i klientów.
niestety nie dziala - wszystko poustawiane niby dobrze a po wpianiu ping <ip> jest jak na obrazku, na drugim kompie jest analogicznie
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
dzielenie lacza na 2 pc-clipboard02.jpg  
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2005, 10:31   #14
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
teraz jest wogole za***iscie - specjalnie na tych 2och kompach stworzylem dwie rozne grupy robocze - i ten drugi komp widzi sie w swojej grupie roboczej natomiast moj siebie nie widzi [Lan nie jest dostepny. Mozesz nie miec uprawnien...] - czyli nie widzi sie w swojej grupie roboczej, nie ma praw sam siebie zobaczyc?? i zaraz mnie cos naprawde ****a trafi
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2005, 16:53   #15
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
@zuk4u zrob grupy robocze TAKIE SAME, ale inne nazwy
a.. i jeszcze - windows jest taki, ze trza probowac ta sama czynnosc kilka razy, bo raz dziala, a raz nie..
pozdro

ps - walczylem z winroute'm pol dnia i nic nie zdzialalem - do kitu to..
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.