Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.06.2005, 15:17   #1
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,444
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Unhappy Dziwne dźwięki z laptopa, bluescreen, czyżby awaria HDD?

Witajcie.
Od dwóch dni zdarza mi się coś takiego:

@Piterniel, THX za pomoc ale nic z tego nie wynikło.
A jak do tego dochodzi:
Komp (laptop) pracuje sobie jakiś czas, zaczyna być słychać jakieś stuki z rejonu, w którym jest HDD ( Fujitsu MHS2060AT ) po chwili sys się wiesza, nastepuje powyższy screen, czasem inne kody ale zawsze Kernel cośtam, często po restarcie dostaję komunikat w rodzaju "Primary HDD error" pomaga wyłączenie kompa na kilkanaście minut.
Pytanie jest takie: czy można wykluczyć awarię dysku, a jeśli już jest to awaria, to jakiego ewentualnie dysku szukać w zamian?
Win2kproSP4, sprzęt w moim profilu.
Przepraszam za chaotyczną wypowiedź ale w każdej chwili może być znowu to samo.
Co radzicie ?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.06.2005, 16:14   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Wrzucam link do programu (obrazu płyty botującej) przeznaczoną do sprawdzania czy nie masz na dysku badów. >>Klik<<

Ja stawiam na dysk lub kontroler płyty głównej. Chociaz może to być tylko taśma IDE.
Z tych tańszych rzeczy to spróbuj sprawdzić dysk programem do tych bad sektorów, przeinstalować sterowniki na najnowsze do płyty głównej, ale wcześniej użyj DriverCleaner Download Driver Cleaner no i w ostateczności postaraj się wymienić taśme IDE. Jak nie pomoze to raczej, ale serwis :/
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 16:20   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,444
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
THX, popróbuję, ale:
Nie mam taśmy, dysk jest podpięty bezpośrednio do mobo (laptop)
Muszę korzystać ze sterów, które mam, pasują tylko te, które udostępnia producent kompa, ćwiczyłem to kiedyś ze sterami do grafy od nVidii, nie szły, poszło na sterach od producenta lapka (też firmowane przez nVidię).
Tak czy inaczej pokombinuję z tym, co dałeś.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 18:28   #4
oxygene
Bywalec
 
Avatar użytkownika oxygene
 
Data rejestracji: 26.03.2004
Posty: 27
oxygene zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja mialem to samo jak sobie sciagnalem najnowsze sterowniki do WI-FI od Intela. Musialem wrocic do starych i bylo ok. mam WinXP Home.
Wiec bawiles sie lub ktos nowymi sterami, ? jesli tak to wejdz do windows w trybie awaryjnym i pousuwaj nowe stery. Czyzby to byl Fujitsu-Siemens?

Ostatnio zmieniany przez oxygene : 06.06.2005 o godz. 18:31
oxygene jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 18:45   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,444
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wiem o tym, że nie mogę używać innych sterów niż oryginalne od producenta notebooka i cały czas na takich jadę, poza tym na razie komp chodzi 4.5 godz od rozebrania, wyczyszczenia i ponownego złożenia, wcześniej max. 1.5 godz. więc trzymam za niego kciuki, może brud był przyczyną przegrzewania się dysku?
Teraz temp. HDD spadła o 10°C i tak się trzyma.

Edit:
Nie, to nie fujitsu-siemens, to Airis, hiszpańska marka, bliżej mi nie znana.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.