Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.06.2003, 19:37   #1
djc
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 165
djc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziwny problem z dyskiem

Przyszli do mnie dzisiaj znajomi z dyskiem Segeate'a 20 GB, którego nie mogli uruchomić. U jednego z nich wołał jakiś kod, hasło (nie wiem dokładnie o co chodzi, bo mnie przy tym nie było, a oni nie umieli dokładnie tego określić), u drugiego nie dało się wejść do biosu (jak ten dysk był podpięty).
U mnie w biosie dysk widać. Ale z podłączonym dyskiem nie chciał się uruchomić XP, nawet konsola odzyskiwania systemu. Uruchomił się win98, ale tylko w trybie awaryjnym. Po uruchomieniu partition Magic wywaliło mi komunikat "zła tablica partycji" i PM się zwinął.
Partition Magic uruchomiony z dosu, nie wyświetla żadnych komunikatów i w ogóle nie widzi dysku.
Fdisk również nie widzi dysku.
Po wpisaniu fdisk /mbr dostałem komunikat "Nadrzędny kod uruchamiania nie został zaktualizowany".
Mbrtool przy próbie wymazania tablicy partycji wywalił mi komunikat o błędzie zapisu.
Inny program do partycjonowania też nie widział dysku.
Przy próbie zainstalowania linuxa (chciałem zobaczyć co mi napisze na temat tego dysku) dostałem kilka ekranów komunikatów o błędach odczytu z dysku.

Dysk wygląda na uszkodzony, no ale intryguje mnie ten kod, który komputer wołał u jednego z nich.
Dysk był przez jakiś czas u jakiegoś kuzyna jednego z nich, który lubi grzebać (poszyfrowane dane na dyskach i inne takie pierdoły). Ale co może pomóc jakiś kod na brutalną próbę wymazania tablicy partycji z całym mbr.
Tak na słuch to dysk pracuje, żadnych chrzęstów i chrobotów.
Może padł jakiś układ elektroniczny.


Hm, macie jakieś pomysły?

Dyskusja czysto teoretyczna, bo raczej nie będę już miał do czynienia z tym dyskiem. Nie mam czasu a i znajomi za daleko mieszkają.

Ostatnio zmieniany przez djc : 19.06.2003 o godz. 22:07
djc jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.06.2003, 22:10   #2
seoman
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.08.2002
Posty: 249
seoman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ściągnij sobie ze strony Seagate.com
program DiskWizard
zrób dyskietkę z ontarckiem.

uruchom komputer z tej dykietki
urychom program ontrack, zrób LowFormat może pomoże
seoman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.06.2003, 22:25   #3
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mozliwe ze na tym dysku ktos zainstalowal szyfrowany system plikow - jak to standardowy (nie lapciakowy) dysk to wdclear albo potobny program zalatwi sprawe (np sprobuj tego co radzi seoman)
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.06.2003, 22:35   #4
djc
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 165
djc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CrazyLucas napisa***322;(a)
mozliwe ze na tym dysku ktos zainstalowal szyfrowany system plikow - jak to standardowy (nie lapciakowy) dysk to wdclear albo potobny program zalatwi sprawe (np sprobuj tego co radzi seoman)
Ale czy założenie szyfrowanego systemu plików zabezpiecza przed próbą wymazania tablicy partycji i nadpisaniem mbr?
Może się mylę, ale wydaje się mi, że nie. Szyfroany system plików ma za zadanie chronić dane przed nieuprawnionym dostępem, a nie przed ich wywaleniem np. przez skasowanie partycji.

Ostatnio zmieniany przez djc : 19.06.2003 o godz. 23:24
djc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 01:01   #5
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
więc jak to byl win xp na tym dysku lub 2000. To efs czyli szyfrowanie plików i folderów stosowane w win 200 xp pro wtedy nic nie mialo do rzeczy i nie ma nic do rzeczy. Więc polecam radykalne wyjście wysoce skuteczne. Wziąć magnes obojętnioe jaki . Przejechać kilka razy po dysku. Wszystko zostanie wywalone co się nazywa danymi. To jest dysk seagata. Mialem ten sam problem z kumpla dyskiem 60 giga seagate. Użylem ontrac easy recovery w celach zrobienia testu pelnego dysku. Trwal 30 minut minut, zanim zacząl robić, pierwsze komunikaty byly takie: sector 0 ,1 ,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 error i/o y i ontrac podziękowal. Co do mbru cytat poniżej:

Sektor MBR (master boot record) jest najważniejszą strukturą danych na dysku. MBR zostaje utworzony przy partycjonowaniu dysku. MBR zawiera niewielką ilość kodu wykonywalnego, nazywaną głównym kodem startowym (master boot code), podpis dysku oraz tablicę partycji. Na końcu MBR znajduje się 2-bajtowa struktura nazywana słowem podpisu lub znacznikiem końca sektora, ustawiona zawsze na 0x55AA. Słowo podpisu zaznacza również koniec EBR (extended boot record) oraz sektora startowego.
Podpis dysku, unikalna liczba znajdująca się pod adresem relatywnym 0x01B8, pozwala systemowi operacyjnemu zidentyfikować dysk.
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 01:03   #6
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
użyj ontrac easy recovery 6 z poziuomu windy
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 07:59   #7
djc
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 165
djc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No właśnie linux zaraz po wykryciu dysku wywalał błędy odczytu w stylu 0x000. Dokładnie nie jestem teraz w stanie określić, bo tyle ekranów się przewinęło, że aż zbaraniałem.
djc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 08:06   #8
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
djc napisa***322;(a)
No właśnie linux zaraz po wykryciu dysku wywalał błędy odczytu w stylu 0x000. Dokładnie nie jestem teraz w stanie określić, bo tyle ekranów się przewinęło, że aż zbaraniałem.
być może niemoże czytać zerowego sectora dysku a wtedy partycji nie stworzysz. Weź dla pewnośc ontrac easy recory on da pewność podczas testu dysku z poziomu windy
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 08:14   #9
djc
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 165
djc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
memorando napisa***322;(a)
być może niemoże czytać zerowego sectora dysku a wtedy partycji nie stworzysz. Weź dla pewnośc ontrac easy recory on da pewność podczas testu dysku z poziomu windy
Napisałem już do znajomych, żeby przetestowali dysk przy pomocy ontraka. Może będzie im się chciało.
Sektora 0, nie tylko nie dało się odczytać, ale i też do niego zapisać (próba fdisk /mbr - komunikat jaki dostałem jest w pierwszym poście, próbowałem też wymazać tablicę partycji, to dostałem informację, że nie można wykonać operacji zapisu).
djc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 11:04   #10
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
djc napisa***322;(a)
Napisałem już do znajomych, żeby przetestowali dysk przy pomocy ontraka. Może będzie im się chciało.
Sektora 0, nie tylko nie dało się odczytać, ale i też do niego zapisać (próba fdisk /mbr - komunikat jaki dostałem jest w pierwszym poście, próbowałem też wymazać tablicę partycji, to dostałem informację, że nie można wykonać operacji zapisu).
diagnoza moja uszkodzenie fizyczne dysku.
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 12:01   #11
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
memorando napisa***322;(a)
więc jak to byl win xp na tym dysku lub 2000. To efs czyli szyfrowanie plików i folderów stosowane w win 200 xp pro wtedy nic nie mialo do rzeczy i nie ma nic do rzeczy. Więc polecam radykalne wyjście wysoce skuteczne. Wziąć magnes obojętnioe jaki . Przejechać kilka razy po dysku. Wszystko zostanie wywalone co się nazywa danymi. To jest dysk seagata.
memorando - nie wiem jak ci to poweidziec zeby dotarlo ale....
gadasz takie glupoty ze az slabo sie robi! wez ty popracuj nad stylistyka zdan, nad merytoryka takze - a jak nie umiesz to nie pisz...

ZADEN MAGNES NIE ZROBI KRZYWDY DYSKOWI! glowice dysku SA STEROWANE MAGNESEM, on niemal dotyka talerzy... nic, ale to nic mu to nie zrobi

a teraz niescislosc nawet w teorii - 'dane wywali' a reszty nie?

teraz pytanie - skoro piszesz takie glupoty tutaj, to jak mam patrzec na reszte tego co napisales!?!?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 12:13   #12
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
memorando napisa***322;(a)
Sektor MBR (master boot record) jest najważniejszą strukturą danych na dysku. MBR zostaje utworzony przy partycjonowaniu dysku. MBR zawiera niewielką ilość kodu wykonywalnego, nazywaną głównym kodem startowym (master boot code), podpis dysku oraz tablicę partycji. Na końcu MBR znajduje się 2-bajtowa struktura nazywana słowem podpisu lub znacznikiem końca sektora, ustawiona zawsze na 0x55AA. Słowo podpisu zaznacza również koniec EBR (extended boot record) oraz sektora startowego.
Podpis dysku, unikalna liczba znajdująca się pod adresem relatywnym 0x01B8, pozwala systemowi operacyjnemu zidentyfikować dysk.
Oj, Oj, Oj. W MBR nie ma danych o dysku twardym. Nie ma fizycznej mozliwosci zapisu danych w sektorach gdzie znajduja sie dane o dysku twardym. Taka mozliwosc posiada tylko producent dysku i to tylko w jednym osrodku, z powodu wysokich kosztow. Gdyby tak bylo wg twojej teorii to oznaczalo by, ze po zainstalowaniu innego systemu operacyjnego dysk nie dal by sie odczytac. Dane o dysku twardym (cylindry itp.) sa odczytywane tylko podczas startu systemu, a potem nie ma mozliwosci nawet odczytu tych danych z dysku (zabezpieczenie sprzetowe).
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 12:15   #13
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
memorando - nie wiem jak ci to poweidziec zeby dotarlo ale....
gadasz takie glupoty ze az slabo sie robi! wez ty popracuj nad stylistyka zdan, nad merytoryka takze - a jak nie umiesz to nie pisz...

ZADEN MAGNES NIE ZROBI KRZYWDY DYSKOWI! glowice dysku SA STEROWANE MAGNESEM, on niemal dotyka talerzy... nic, ale to nic mu to nie zrobi

a teraz niescislosc nawet w teorii - 'dane wywali' a reszty nie?

teraz pytanie - skoro piszesz takie glupoty tutaj, to jak mam patrzec na reszte tego co napisales!?!?
dobrze sid może się mylę Dlaczego jak kolega mój położyl dysk twardy na glośniku to mu wszystkie filmy wyżarlo?? nie wiem ale widzialem to na wlasne oczy:o nie moglem uwierzyć przepraszam jeżeli się mylę
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 12:22   #14
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ThanatoS napisa***322;(a)
Oj, Oj, Oj. W MBR nie ma danych o dysku twardym. Nie ma fizycznej mozliwosci zapisu danych w sektorach gdzie znajduja sie dane o dysku twardym. Taka mozliwosc posiada tylko producent dysku i to tylko w jednym osrodku, z powodu wysokich kosztow. Gdyby tak bylo wg twojej teorii to oznaczalo by, ze po zainstalowaniu innego systemu operacyjnego dysk nie dal by sie odczytac. Dane o dysku twardym (cylindry itp.) sa odczytywane tylko podczas startu systemu, a potem nie ma mozliwosci nawet odczytu tych danych z dysku (zabezpieczenie sprzetowe).
Cholera to cytat ze strony microsoftu z resource kita do win 2000 nie moja teoria ale microsoftu
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2003, 12:24   #15
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
POWTARZAM TEN FRAGMENT TO CYTAT ZE STRONY MICROSOFTU NIE MOJA TEORIA ABY NIE BYLO NIEPOROZUMIEŃ!!!

Sektor MBR (master boot record) jest najważniejszą strukturą danych na dysku. MBR zostaje utworzony przy partycjonowaniu dysku. MBR zawiera niewielką ilość kodu wykonywalnego, nazywaną głównym kodem startowym (master boot code), podpis dysku oraz tablicę partycji. Na końcu MBR znajduje się 2-bajtowa struktura nazywana słowem podpisu lub znacznikiem końca sektora, ustawiona zawsze na 0x55AA. Słowo podpisu zaznacza również koniec EBR (extended boot record) oraz sektora startowego.
Podpis dysku, unikalna liczba znajdująca się pod adresem relatywnym 0x01B8, pozwala systemowi operacyjnemu zidentyfikować dysk.
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.