Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.09.2002, 14:19   #1
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
eDonkey ID - przemyślenia

Zobaczcie, co wyczytałem na Oficjalnym Polskim Forum eDonkey'a. Teraz wszystkie nasze teorie i mity o ID legły w gruzach.


"Jaka jest roznica miedzy wysokim i niskim ID?

Osiolki z niskim ID nie moga sie polaczyc z innymi osiolkami, ktore takze maja niskie ID. Przez to wlasnie traci sie mniej wiecej 10 % zrodel. Wszystkie ID ponizej 2^24 (16777216) sa niskie. Numer ID jest obliczany z numeru IP clienta i jest normalnie wiekszy od 16777216. A tak sie z numeru IP (a.b.c.d) oblicza numer ID: ID=a+b*2^8+c*2^16+d*2^24.
Jesli masz numer ID rowny 0, oznacza to, ze sie jeszcze nie polaczyles ze serwerem.
Ma serwer jakies problemy z uzyskaniem twojej IP (firewall, maskarada...), przydziela on wtedy liczbe wewnetrzna mniejsza od 1000000.
Nie ma zadnej innej roznicy miedzy numerami ID. Nie ma wiec zadnych roznic miedzy numerami ID w zakresie wysokich numerow jak np. nie ma roznicy miedzy 16777217 i 9999999999, nie ma tez roznicy miedzy numerami w zakresie niskich numerow np. nie ma roznicy miedzy 1 i 16777216.

Co zrobic, zeby dostac wysokie ID?

To zalezy od tego, czy serwer jest w stanie komunikowac z clientem poprzez port 4662 (port standardowy, chyba ze zostal zmieniony). Jesli nie moze z nim bez problemow komunikowac, dostanie sie niskie ID. Wlasciwie to nie jest wysokie ID az tak potrzebne, traci sie jedynie zrodla od osob, ktore tez maja niskie ID. Takich osob nie jest duzo.
Kto jednak za wszelka cene chce miec wysokie ID, powinien nastepujace rzeczy pamietac:
- przy maskaradzie portow musisz mapowac porty uzywane przez edonkey'a ("port-forwarding")
- ICS (Internet Connection Sharing - wspolne uzywanie jednego dojscia do internetu przez kilka komputerow w sieci) najlepiej wylaczyc
- Porty, ktore uzywa osiolek w firewallu odblokowac
- specjalnie dla uzytkownikow programu Zonealarm: Tutaj Level ustawic na "medium", niektorzy uzytkownicy twierdza ale, ze z ustawieniem na "high" dokladnie tak samo idzie. Sami musicie wyprobowac.
- W Windows XP jest bardzo wazne, zeby wylaczony zostal wewnetrzny firewall.

Jak wlasciwie moge sie dowiedziec, jakie mam ID?

Sa dwie mozliwosci, albo w osiolku w prawym gornym rogu nacisniesz na ?, wtedy otworzy sie okienko i tam mozesz przeczytac swoje ID, albo wpisujesz do konsoli clienta komende "vo". "
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.

Ostatnio zmieniany przez ZiP : 08.09.2002 o godz. 16:39
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.09.2002, 15:41   #2
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Fajnie, ze to pusciles na forum! Teraz teorie o ID moga byc weryfikowane z rzeczywistoscia:-D
Ale ja i tak NIE LUBIE OSLA !
I juz
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 18:23   #3
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

No tak widzę że mamy tu kilku fanów salami !

Salami RULEZ
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 18:27   #4
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Laser napisa***322;(a)
Witam !

No tak widzę że mamy tu kilku fanów salami !

Salami RULEZ
wole mielonke:-D
w dalszym ciagu bede uzywal iMesha
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 19:36   #5
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Myślałem, że tym tekstem wywołam jakieś zamieszanie wśród zwolenników eDonkeya i obalę wszelkie błędne teorie. Myślcie sobie co chcecie, ale jednak to, co wyżej umieściłem, jest prawdą
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 20:53   #6
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Zdaje sie, ze ortodoksyjnym fanom eDonkeya, takie brewerie:-D odebraly glos a pozostali? .... nie mam pojecia, czemu nie wypowiedza sie?
Na forum osla przeczytalem....
Cytuje z pamieci: "myslalem ze jest nas wiecej"
Moze donkeyowcow naprawde jest malo? A wydawalo by sie, ze na tym forum, kogo jak kogo, ale ich powinno byc sporo:o

(to jest prowokacja!)
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 22:28   #7
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Yahol napisa***322;(a)
"myslalem ze jest nas wiecej"
Moze donkeyowcow naprawde jest malo? A wydawalo by sie, ze na tym forum, kogo jak kogo, ale ich powinno byc sporo:o
Przecież piszesz, że korzystasz z iMesh'a, czyli prawdopodobnie zrezygnowałeś z osła - kolejny edonkey'owiec mniej.
PM: A powiedz, czy przekręt z GT pomógł Ci w zmianie ID?
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 22:32   #8
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Kuracja sie udala:-D czyli ID wpisalem dowolny!, ale pacjent zdechl:-D czyli po restarcie wszystko wrocilo do normy, czyli =0=. Pozostaje przy iM, dociaga mi 3 filmy, nie chce ryzykowac!8)
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 23:00   #9
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No niestety, musisz za każdym razem po restarcie wpisywać sobie ID od nowa. Ale ja już myślę, jak to obejść - chociażby napisać loadera/patcha/trainera (a jak ja coś postanowię, to dopnę swego!).
Zauważyłem, że taka zmiana wiele daje. Mając niskie ID zupełnie nic się nie ściągało, a teraz idzie 8 KB/s, czasem nawet 15 KB/s.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.

Ostatnio zmieniany przez ZiP : 08.09.2002 o godz. 23:02
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 23:18   #10
mati1700
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 17.07.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 578
mati1700 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Yahol napisa***322;(a)


wole mielonke:-D
w dalszym ciagu bede uzywal iMesha
Yahol masz racje imesh is best.Edonkey is worst.
__________________
mati1700 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 23:26   #11
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Sid ja mam takie ID 17xxxxxxxx Dobre czy zle?
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 23:27   #12
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
mati1700 napisa***322;(a)


Yahol masz racje imesh is best.Edonkey is worst.
No to przynajmniej jedna osoba sie ze mna zgadza:-D
W osle jest jedna rzecz dobra: ich forum (porownywalne do naszego )
i dziwi mnie fakt, ze jest tak malo informacji wymienianych miedzy uzytkownikami obu forumow?:-D
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2002, 23:51   #13
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
/\aster napisa***322;(a)
Sid ja mam takie ID 17xxxxxxxx Dobre czy zle?
Ten ID mialem gdy byle offline teraz gdy jestem w copymycds to mam 3xxxxxxxxx dobry?
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2002, 05:48   #14
oldgringo
old Member
 
Avatar użytkownika oldgringo
 
Data rejestracji: 31.01.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 680
oldgringo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja używam tylko osła.Jadę na nim non stop od kwietnia.Moje transwery prawie od początku były pomiędzy 5-15 KB/S.A od jakiegoś czasu skaczą nawet do 50-60 KB/S i utrzymują się dość długo.Nigdy nie interesował mnie mój ID.
__________________
Tantric Yoga rulez
skrzynka
oldgringo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2002, 08:10   #15
oldgringo
old Member
 
Avatar użytkownika oldgringo
 
Data rejestracji: 31.01.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 680
oldgringo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I jesze jedna sprawa.Może ktoś mnie wreszcie oświeci i powie ,skąd mam wziąć mój ID.Kdy wpisuję komendę vo to mam wszystko tylko nie ID.Jest w prawym górnym rogu przycisk "?" i tam oczywiście jest ID ,tylko u mnie nigdy nie był większy od 2020.Teraz mam 10.
Sid ,czy właśnie tam masz te dziesięć cyferek ?
__________________
Tantric Yoga rulez
skrzynka
oldgringo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.