Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.11.2003, 12:32   #1
raptor123
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika raptor123
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 692
raptor123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
eMule, list z Paramount Pictutes i blokada netu :[

Witam
Mój provider zablokował mi dostep do neta bo dostał z wytwórni Paramount Pictures list, ze pod moim numerem IP udostępnia się film Star Trek X: Nemesis.
I chodzi mi o to jak ustrzec się następnego razu.
Miałem w mułku filtrowanie IP włączone, ale nie miałem właczonej aktualizacji tej listy IP bo nie wiedziałem skąd można taka liste ściagać.
Może pomoże włączenie firewalla, bo narazie obywałem się bez niego, czy może też jakies listy adresów IP RIAA i innych badziewnych instytucji można znaleść w necie żeby je wprowadzić do firewalla??
Bardzo prosze o pomoc.
A co moga mi zrobić jeżeli ten film mam na DVD lub VHS, bo wytwórnia pisała, że udostępniam ten film a nie posiadam kopie nielegalną. Z tego co wyczytałem w ustawie o ochronie praw autorskich i prawach autorskich, że mozna posiadać kopie "materiałów" komputerowych, ale właśnie nic nie wyczytałem o utworach audiowizualnych.
Pozdr
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc
PS. Jak jakieś porady są niezgodne z prawem to prosze je na GG lub PW
__________________
piszcie tutaj

raptor123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.11.2003, 12:56   #2
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no to dostałeś niesympatyczne info wyłane przez automat i pewnikiem nie po polskiemu a provider dla bezpieczeństwa wlasnej pewnej czesci ciala użył regulaminu swiadczenia dostepu do sieci

to byłą ta pocieszająca cześc

a co do alles mozliwych zabezpieczeń to niestety lub stety nie ma idealnego /opcja szukaj jest mile widziana i zakres to jakieś last tydzień i jako autor np Sid or ja (ta mbędzie i link do peerguardiana i jak tą bazę przekonwertować do formy akceptowalnej przez fużywany soft, tylko nie licz na 100% sqteczność bo to nie jest możliwe)/

BTW no to widzę że ostro się wzieli za tropienie nowości audiowizualnych więc jeden wniosek nasuwa się sam: nie zasysać kopytnymi nowości tylko uzyć do tego np. torrenta

pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 16:06   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Kopytne dzielnie sie trzymaja
Wyslaly do boju Kademlie (nazwa-to tak dla niepoznaki)

Raptor:-Kto jest tym dostawca? (taka ....ciekawosc)
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 16:36   #4
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jak się ustrzec Nie kożystaj z muła
A na serio. Każdy plik jaki zassiesz natychmiast po ściągnięciu nagrywaj na CD lub przenieś do innego katalogu tak, żeby muł nie miał do niego dostepu.
Pozdro
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 17:51   #5
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
zaden mod i zadna bajka dla naiwnych nie ochroni cie przed namierzeniem - zaden firewall czy peer guardian - kiedy patrzysz na pakiety latajace po laczu nie musisz niczym sie przejmowac - sortujesz wg. protokolu, portow docelowych, patrzysz sobie na smieci w naglowku - niewazne jak nazywa sie twoj mod i jak bardzo jego autor twierdzi ze jest niezatapialny i jak bardzo jego user jest pewny siebie - to jest podstawa funkcjonowania netu - jawnosc i scislosc...

peer guardian jest dobry w pomysle i piekny w teorii - w praktyce sens mialby tylko wtedy gdyby blokowal WSZYSTKIE wrogie ipeki - a jako ze on ma liste ktora jest aktualizowana co czas jakis (zadko) - na dodatek lista jest jawna i powszechnie dostepna - to jaki (nawet polinteligentny) stroz prawa i pozadku wlezie ci na kompa z ipeka o ktorym pol swiata wie ze jest 'be'? znajdzie sobie nowy... biorac pod uwage ze prawie 70% puli ipekow przydzielono usa to takich wolnych i czystych numerow sa jeszcze grube miliony - peer guardian jest dla.. coz... naiwniakow

ps. inna bajka to ciut nerwowe reakcje providerow - tak nieladnie na podstawie pomowien komus neta odcinac, zwlaszcza ze pomimo scislosci w sensie merytorycznym skany lacza sa dosc latwo podrabialne - nie sa wiec mocnym dowodem, sa jednak wystarczajaca poszlaka zeby poslac policje do domku na kontrole... to juz jest full legal

a ze niestety net jest coraz bardziej tlamszony legislacyjnie to niedlugo stanie sie to codziennoscia... dojdzie DRM wbudowany w hardware i bedzie koniec piesni i witaj nam piekny bracie...
pomimo ze sie z tym nie zgadzam to nie mam zamiaru ryzykowac spokoju i z tym walczyc - za to chetnie popatrze... jak niektorzy teraz odwazni i pewni siebie zmienia zdanie...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 18:22   #6
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Sid aby ten tfu na psa urok drm wbudowany w krzem działał to jeszcze potrzebny jest soft który to bedzie wspierał a to już wystarczy 8)
co do pierwszej części wypowiedzi / ale w2003 eval zassałem sobie legalnie torrencikiem w jakieś niepełne 3h / to masz rację ale już konieć jest już....
wiesz podobnie mówiono jak powstawał totalitaryzm w republice wejmarskiej i powstawały ustawy norymberskie,
resztę sobie sam dopowiedz...
mnie osoboście taka perpektywa mało sie wydaje zachęcająca

pozdrófka
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 18:25   #7
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a komu sie ta perspektywa wydaje zachecajaca? ja zaluje ze wiem co to komputer jak sobie mysle jak to bedzie za 10 lat wygladac

ps. wystarczy ze drm odpali kompa na MS only (co jest mozliwe) i dupa... no i naturalnie wprowadzi sie 'prawo' ze drm jest obowiazkowe
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 19:10   #8
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sorki Sid ale wychodzi z Ciebie zaściankowość made by x86 ( ze mnie też zresztą ) a na tym świat się nie kończy na nasze szczęście
są inne architektury, inne systemy i to że ms jest takie mocne teraz to jeszcze nic nie znaczy /casus sun i chiny np albo azjatyckie unixowate toworzone jako zapora przeciwko ms którego polityka mało ma wspólnego z dobrem kraju wktórym używa się tego softu o ile nie jest to usa a superuserami nie sa agendy rządowe/

BTW czekanie jak bydło rzeźnie też nie wydaje mi się zachecającą perspektywą

pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 19:26   #9
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
tia...
dopoki miejscem gdzie mieszkam rzadzi kasa to boje sie ze nie pojawi sie w nim nic innego niz x86 plus M$ - takie prawa rynku, korych biadolenie nie zmieni - dawno klienci stracili wplyw na cokolwiek w tej kwestii - stalismy sie skutecznym donorem pieniedzy ktory I TAK zaplaci niezaleznie od tego jak sie go stlamsi, ponizy i oszuka

teraz sie tylko wynajduje nowe sposoby na wydojenie nas... szlag by to trafil

ps. linuks bylby fajny - tylko ze ciagle on do zastosowan domowych sie nie nadaje (zastosowania domowe to nie tylko gg i www czy jakis ftp - to tez wygony manager plikow, program graficzny ktory nie zabija obsluga, dowolny madrzejszy od stolowej nogi edytor dzwieku i WYGODA obslugi...) choc czekam z niecierpliwoscia na cokolwiek nowego i optymistycznego
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 19:42   #10
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak by poszukać to jak dla mnie to już wszystko jest /nie wiem jak z edytorami muzy ale w to się nie bawię/
BTW znalazłeś jednak swój awaterek
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 19:52   #11
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm, apropo systemow unixowatych i linuxow, jak wiecie to Sun podaje po kolei wszystkich co wydaja jaka kolwiek dystrybucje linuxa. Ja na szczescie mam licencjonowana wersje ich systemu unix. Poczekam ze 2 lata i linuxy tez beda platne.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 19:53   #12
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
ps. wystarczy ze drm odpali kompa na MS only (co jest mozliwe) i dupa... no i naturalnie wprowadzi sie 'prawo' ze drm jest obowiazkowe
kto wie ... moze wtedy wygrzebiemy z szafy stare maszyny, z procami 500-1000 mhz

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
tia...
ps. linuks bylby fajny
mozna powiedziec, ze juz jest calkiem ok, np mandrake (wg mnie do domu jest ok). Zapomniec o programch i grach pod winde ...
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 19:54   #13
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
avatarek dostalem od pewngo darczyncy przelezal w cache podobno ponad rok

z edytorami krucho, tak samo jak z grafika - psp pod linuksa istnieje? jesli tak to sie zastanowie - bo gimp mnie po prostu zniszczyl
zreszta ja nie freak - dla mnie to ma dzialac - nie podniecam sie kolejna kompilacja jadra czy grzebaniem w systemie - moze byc nieoptymalnie byle dzialalo - z linuksami ciezko czasem zeby dzialalo :/
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 20:05   #14
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
z linuksami ciezko czasem zeby dzialalo :/
... prawda, wrednie kiedy po make wywala blad
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2003, 20:12   #15
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ThanatoS
Hmm, apropo systemow unixowatych i linuxow, jak wiecie to Sun podaje po kolei wszystkich co wydaja jaka kolwiek dystrybucje linuxa. Ja na szczescie mam licencjonowana wersje ich systemu unix. Poczekam ze 2 lata i linuxy tez beda platne.
daj linka bo nigdzie tego nie widziałem a jestem ciekaw bo z tego so wiem to sco miało takie zapędy
BTW ciekaw jestem bo novell też ma tu swoje trzy grosze że nie wspomne o ibm

pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.