Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.04.2003, 13:18   #1
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
formatowanie baterii w laptopie

mam nową baterię do laptopa fujitsu-siemens

3600 mAh Li-ION (chyba tak to się pisze )

czy trzeba ją sformatować ? tak jak w tel. kom. ?

czyli 3 razy nałądować i rozładować na maksa ?

widizałem w biosie komendę do formatowania bateri ale nie wiem jak ona działa... chodzi o to że podczas działania tej opcji nic nie można na nim robić... a w tradycyjny sposób można pracować...

czy ta komenda różni się czymś od tradycyjnego formatowania?

inf. dla SID-a (nie mam instrukcji od tego laptopa) :chytry: ^_^
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.04.2003, 13:40   #2
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak jest w laptopach to nie wiem . Ale w komórkach baterii Li-ION się nie formatuje. Jak się dowiedziałem na początku stycznia gdy kupiłem Siemensa SL45i. Dużo czytałem o bateriach, przeglądałem forum siemens fan klubu. Wtedy wybuchła ta afera z różnymi bateriami do tego modelu w Plus gsm (niektórzy mieli 540, niektórzy 650).

Ale wracając do tematu. Baterie Li-ION w przeciwieństwie do poprzednich Ni-MH są pozbawione tzw. "efektu pamięci" który właśnie sprawia baterie mniej narażoną są na szybkie zużywanie żywotności co za TYM idzie formatowanie jest tu zbędne!(to obala ten powszechny mit) Nie musimy Li-ION tylko ładować, gdy rozładuje się na maxa-to nie wpływa negatywnie na żywotność. Ni-MH jest wręcz zalecane zawsze wyładowanie baterii do poziomu 0. Li-ION są już tej nowej technologii-lekkie, o dłuższej żywotności.
Tak jest w telefonach Wydaje mi się (choć pewny nie jestem), ale w laptopach jest tak samo-to ten sam typ.

Ja bym nie formatował.
Jeśli coś pomogłem to się cieszę. Może inni?
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 13:46   #3
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Hmm byłem zawsze swiecie przekonany ze baterie sie FORMUJE a nie formatuje / tak jak hdd czy fdd / ale to insza inszość

Piszą zeby nie formowac ale co Ci szkodzi - w koncu tu chodzi o akumulator ktory bedziesz uzywał przez dłuzszy okres czasu i bedziesz czasami potrzebował jego mocy iec JA na TWOIM miejscu jednak bym poswiecił troche czasu i uformował ten akumulator
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 13:46   #4
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzięki

ja z kolei słyszałem (mam me45 z 800mAh Li-ion) i na początku formatowałem baterię...

czytałem z zkolei że baterie li-ion są prawie pozbawione tego efektu...

czytałem też o jakiś nowszych bateriach niż NiCd, Li-ion, które już całkiem nie mają tego efektu... nie pamiętam nazwy
były jakieś -wodorkowe
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 13:48   #5
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)
Witam !

Hmm byłem zawsze swiecie przekonany ze baterie sie FORMUJE a nie formatuje / tak jak hdd czy fdd / ale to insza inszość

Piszą zeby nie formowac ale co Ci szkodzi - w koncu tu chodzi o akumulator ktory bedziesz uzywał przez dłuzszy okres czasu i bedziesz czasami potrzebował jego mocy iec JA na TWOIM miejscu jednak bym poswiecił troche czasu i uformował ten akumulator
heh formatowanie i formowanie - mówią i tak i tak, ja się przyzwyczaiłem do tego pierwszego. Co jak co myśle, że każdy wie o co chodzi!

A i formatowanie nie zaszkodzi, bo baterii też nie spalisz czy takie tam bo ma jakiś system zabezpieczający.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 13:49   #6
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
+++LeWaP+++ napisa***322;(a)
dzięki

ja z kolei słyszałem (mam me45 z 800mAh Li-ion) i na początku formatowałem baterię...

czytałem z zkolei że baterie li-ion są prawie pozbawione tego efektu...

czytałem też o jakiś nowszych bateriach niż NiCd, Li-ion, które już całkiem nie mają tego efektu... nie pamiętam nazwy
były jakieś -wodorkowe
Witam !

Zapewno chodzi o baterie POLYMEROWE ktore maja duza wytrzymałosc - a jesli chodzi o te jeszcze inne to akumulatroki Ni - MH - / niklowo wodorkowe /
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 13:51   #7
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
+++LeWaP+++ napisa***322;(a)
(...)
czytałem też o jakiś nowszych bateriach niż NiCd, Li-ion, które już całkiem nie mają tego efektu... nie pamiętam nazwy
były jakieś -wodorkowe
polimerówki też są np. - Nokia 6310i. To już następna liga. I jak zwykle tak jest im wyższa liga tym dłuższe działanie. Taka Nokia to troche trzyma!
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 16:28   #8
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Akumulatory (baterie) się formuje. Polega to na 3 krotnym naładowaniu do końca i rozładowaniu (do końca).
Stare akumulatory Ni-Cd miały efekt "pamięci" i można go było usunąć (częściowo) przez gwałtowne rozładowanie i potem pełne ładowanie (do końca) - tak też miały np. pierwsze komórki Hagenuk w opcji. Stosowanie tej opcji w każdych akumulatorach jest szkodliwe (jak każde gwałtowne rozładowanie). w akumulatorach nowej generacji co jakiś czas należy doprowadzić do pełnego rozładowania akumulatorów a następnie naładować (do końca).
I to by było na tyle. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 16:47   #9
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A propos formowania baterii tudziez ratowania "slabej". Jeden z telefonow ktorych uzywam to Motorola 7389i z GPRS'em, bateria Li-Ion. Pisze tak szczegolowo bo moze ktos zna ten model i moze mi powiedziec czy fakt trzymania baterii non-stop przez np. tydzien podlaczonej do ladowarki mogl mi te baterie uszkodzic? Nie mialem wyjscia bo korzystajac z GPRS'u swego czasu wylacznie, calymi dniami trzymalem sesje, bez podlaczonej ladowarki telefon zdychal po 1-2 godzinach. Praktycznie od poczatku uzywalem tej komorki w ten sposob i nawet nie wiem czy obecnie trzymajaca 1 dzien bateria to rzecz normalna w tym modelu czy tez cos sie stalo z bateria. Prosze o podpowiedz co dalej bo telefonik bardzo fajny, bateria byla nowiutka a teraz zachowuje sie jak stara i wysluzona. Co moge zrobic?
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 16:56   #10
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Salvador!
Też dowiedziałem się i potwierdziło mi to pare osób znająych się w tej dziedzinie, że:
przeładowanie baterii jest niemożliwe w Li-Ion. Ładowarka w jakiś tam sposób odłącza dostarczanie prądu do baterii i telefon leży jakby po prostu leżał bez kabelka!

Ale to, że ta bateria trzyma 1 dzień to rzeczywiście dziwne. A nie pprzypominasz sobie czy tej wady nie mogło spowodować jakieś inne uszkodzenie. Może powinieneś szukać gdzie indziej odpowiedzi na to pytanie
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 17:21   #11
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
...
To zależy od ładowarki (jej typu). Impulsowa nie mogła zaszkodzić, transformatorowa: tak. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 17:47   #12
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Pamietam ze musiałem uwazac z akumulatorkami Cadmowymi / Varta 600mAh / które ładowałem w Rosyjskiej ladowarce - bez automatyki - potem lupilem Panasonica który wyłącza sie po 3 H

Co do przeładowania tej Motoroli - chyba niemozliwe tel po naładowaniu zaprzestaje sie lądowac - nie wiem tylko jak jest gdy kozystasz z zasilania akumulatorowego przy właczonej ładowarce gdy tel jest pod obciazeniem / tzn gadasz itp /

PS: Miałem Motorole M3888 - po 2 latach nawet 1 dnia nie trzymała az wreszcie pewnoego dnia nie właczyła sie - cos padło ale nie akku
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 19:33   #13
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CIAPEK napisa***322;(a)
Salvador! Przeładowanie baterii jest niemożliwe w Li-Ion.

Ale to, że ta bateria trzyma 1 dzień to rzeczywiście dziwne. A nie pprzypominasz sobie czy tej wady nie mogło spowodować jakieś inne uszkodzenie.
To cenna dla mnie informacja. Chociaz tyle wiem teraz, ze zniszczyc jej nie moglem trzymajac tygodniami bez przerwy "pod ladowaniem". Tak sie zastanawiam i mam wrazenie, ze baterii nigdy nie formowalem. Po prostu podlaczylem i wlazlem w GPRS. I tak zostalo na dlugo.. Moze to jest przyczyna? A jesli tak to co teraz moge zrobic z ta bateria?
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 19:37   #14
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
esem napisa***322;(a)
). Impulsowa nie mogła zaszkodzić, transformatorowa: tak. 8)
Hmm, jest lekka jak piorko i mala czyli prawdopodobnie impulsowa? W tym ukladzie wykluczylbym uszodzenie baterii. A co powiesz na blad tego typu, ze w zasadzie nie uformowalem baterii, po prostu podlaczylem i tak zostalo. Czy teraz da sie jeszcze cos z tym zrobic?
Moze to jest przyczyna problemu?
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2003, 19:40   #15
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Laser: to nie jest jedna z tych Motoroli po 5zl w promocji :-) Tego modelu nie bylo nigdy oficjalnie w sprzedazy, ambitnie wykonana, dyktafon, menu obrazkowe, spolaryzowany wyswietlacz, wybieranie glosowe, GPRS i jeszcze pare innych rzeczy. Dlatego troche mi jej szkoda. Tak mysle o tym co napisales o uzywaniu telefonu podlaczonego jednoczesnie do ladowarki. Moze faktycznie jest tak, ze mozna sobie trzymac na ladowaniu bez ograniczen ale nie wolno w tym czasie zbyt intensywnie korzystac z telefonu. A ja korzystalem non-stop w sumie bo taka jest idea GPRS. Sam juz nie wiem, moze napisze ktos kto ma jasnosc o co tu chodzi i co ja moge zrobic z ta bateria.
__________________
In Theory, there is no difference between Theory and Practice. In Practice, there is.
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.