Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.08.2006, 08:43   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Formatowanie dokumentu w edytorze tekstu

Zbliżam się do końca pisania treści pracy magisterskiej i zacząłem się trochę zastanawiać nad jej formą wizualną. Podczas pisania mniej więcej stworzyłem sobie projekt, jak chciałbym, aby wyglądała i teraz chcę powoli zacząć go realizować. Nie wszystko jednak potrafię zrobić.

Zaraz kilka pytań konkretnych, ale może zacznę od ogólnego - znacie może jakieś strony, na których poruszane są zagadnienia dotyczące formatowania tekstu (i grafiki) w Wordzie, ale może także w Open Office (jeszcze nie zdecydowałem, w czym ostatecznie zostawię pracę)? Strona Microsoftu jest pod tym względem całkiem przydatna, ale przydałoby się coś jeszcze. Ewentualnie także jakaś książka (ale nie 1000-stronicowa biblia..), która opisywałaby podstawowe zagadnienia i może podawała jakieś przykłady. Chętnie bym się z czymś takim zapoznał.


Teraz konkrety. Kilka rzeczy znalazłem już na stronie Microsoftu, ale jednej rzeczy dalej nie potrafię zrobić. Przykład tutaj:



Chodzi mi o sposób, w jaki można umieścić ten napis z lewej strony (podpis rysunków). Z tym, że nie chciałbym robić tego w formie tabulatorów, tylko mieć możliwość dowolnego redagowania zawartości tej 'lewej pustej strony'. Przykładowo coś jak dwie kolumny tekstu tylko niezależne od siebie (czyli jeśli coś dopiszę w jednej, to druga nie będzie się od razu przesuwać). Nie wiem, czy wystarczająco jasno to opisałem. W razie czego mogę jeszcze wyjaśnić. Czy w ogóle jest możliwość zrobienia czegoś takiego? Ewentualnie czy można np. wstawić podział sekcji pomiędzy dwoma kolumnami na tej samej stronie?



Druga rzecz, również związana z poprzednim obrazkiem, to pytanie o czcionkę użytą w tym tekście. Wie ktoś może, co to jest? (ewentualnie jaka byłaby do tego podobna - szukam czegoś w sumie w stylu Times-a, ale trochę bardziej wydłużonego). Mam to również w PDF-ie i przekopiowałem do Worda. Tam wyświetla się jako WeidemannBkPL-Normal, ale raz, że mimo wyświetlania nazwy takiej czcionki w ogóle nie mam i nie znalazłem na internecie, a dwa, że.. tak naprawdę nie wygląda ona tak jak w tym tekście.. Zna ktoś może coś podobnego? W sumie nawet Arial Narrow mi się podoba. Ale jest trochę.. zbyt 'surowy', żeby użyć go w pracy. W każdym razie może coś podobnego.



Na razie tyle. Na resztę wątpliwości znalazłem już odpowiedzi na stronie Microsoftu. Może jeszcze jedna rzecz - pytanie do osób, które miały doświadczenie z Wordem i edytorem OO. W którym.. łatwiej wprowadza się tego typu zmiany do gotowego już pliku tekstowego? W sumie na tym etapie, kiedy całe formatowanie jeszcze przede mną, mogę to wrzucić i tu i tu, więc może jednak spróbować w OO?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.08.2006, 09:05   #2
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
1. Porozmawiaj z promotorem o wygl***261;dzie pracy.

2. Je***347;li to, co zamie***347;ci***322;e***347;, to skan ksi***261;***380;ki, to raczej jest to robione za pomoc***261; oprogramowania DTP.

Ja mia***322;em prac***281; w Arialu CE - nie Narrow - to zbyt ***347;ci***347;ni***281;ta czcionka moim zdaniem. I polecam Ariala ze wzgl***281;du na to, ***380;e jest przejrzysta, prosta czionka, po prostu elegancka. Ta ze skanu, to IMHO nadaje si***281; do gazety komputerowej, nie do powa***380;nej pracy.
***321;adna jest te***380; czionka DIN, ale jest cholernie droga.

Ale jeszcze raz powt***243;rz***281; - ustalaj wszystko z promotorem, chyba, ***380;e da***322; woln***261; r***281;k***281;...
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 09:28   #3
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kris
1. Porozmawiaj z promotorem o wyglądzie pracy.
(...)
Ale jeszcze raz powtórzę - ustalaj wszystko z promotorem, chyba, że dał wolną rękę...
Już o to pytałem - mam wolną rękę.


Cytat:
2. Jeśli to, co zamieściłeś, to skan książki, to raczej jest to robione za pomocą oprogramowania DTP.
To czyjaś praca magisterska, którą znalazłem na internecie. Jest pod tym adresem:

http://www.aresluna.org/attached/usa.../mastersthesis

Bezpośredni link --> http://www.aresluna.org/attached/dow...tersthesis.pdf

Ale niewykluczone, że pisana była przy użyciu innych programów..


Cytat:
Ja miałem pracę w Arialu CE - nie Narrow - to zbyt ściśnięta czcionka moim zdaniem. I polecam Ariala ze względu na to, że jest przejrzysta, prosta czionka, po prostu elegancka. Ta ze skanu, to IMHO nadaje się do gazety komputerowej, nie do poważnej pracy.
Ładna jest też czionka DIN, ale jest cholernie droga.
Nie, Narrow-a nie biorę pod uwagę, podałem tylko jako przykład. Nad zwykłym Arialem jeszce się zastanowię (muszę pozmieniać większe partie tekstu i zobaczyć, jak współgra z grafiką itp.), chociaż też wydaje mi się taki trochę za 'surowy'. Dobry do bardziej technicznego tekstu, ale ja jednak piszę o różnych zagadnieniach, gdzie wolałbym coś.. trochę 'bogatszego' (oczywiście bez przesady..).

Ta czcionka DIN rzeczywiście jest ładna, ale raczej nie planuję nic w tym celu kupować. Może później, jeśli praca będzie opublikowana, co jest brane pod uwagę, ale na razie wystarczy to, co jest darmowe. Poprzeglądam jeszcze strony z fontami i może znajdę coś ciekawego.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 10:41   #4
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kris
Ja miałem pracę w Arialu CE - nie Narrow - to zbyt ściśnięta czcionka moim zdaniem. I polecam Ariala ze względu na to, że jest przejrzysta, prosta czionka, po prostu elegancka. Ta ze skanu, to IMHO nadaje się do gazety komputerowej, nie do poważnej pracy.
Ładna jest też czionka DIN, ale jest cholernie droga.
Też miałem w Arialu. Po zmianie czcionki praca zyskała 9 stron więcej
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 10:53   #5
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Air
Te***380; mia***322;em w Arialu. Po zmianie czcionki praca zyska***322;a 9 stron wi***281;cej
Dok***322;adnie! Poza tym mi si***281; ta czcionka bardziej podoba ni***380; Times New Roman walony do wszystkich prac..

Wracaj***261;c jeszcze do tematu - ja swoj***261; prac***281; pisa***322;em w Wordzie 2000 i, moim zdaniem, nie potrzeba tu wyszukanych program***243;w (***380;eby nie by***322;o przerostu formy nad tre***347;ci***261;)... a wszystko co chcia***322;em by***322;o w pomocy MS i na grupach dyskusyjnych...
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 11:20   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Air
Też miałem w Arialu. Po zmianie czcionki praca zyskała 9 stron więcej
A idź.. Moja już ma ok. 160 stron, a do tego jeszcze dojdzie jeden rozdział (już na szczęscie krótki), ankieta (13 stron), pewnie jakieś opracowanie wyników badania, zakończenie, no i spisy treści, tabelek itp. Obawiam się, że i tak 200 przekroczy, a to jest liczone na Times-ie i odstępie między liniami 1,1. A co by było, jak bym go zwiększył do 1,5 (sugerowane) to lepiej nie mówić..






Cytat:
Napisany przez Kris
Wracając jeszcze do tematu - ja swoją pracę pisałem w Wordzie 2000 i, moim zdaniem, nie potrzeba tu wyszukanych programów (żeby nie było przerostu formy nad treścią)... a wszystko co chciałem było w pomocy MS i na grupach dyskusyjnych...
Żeby uniknąć przerostu formy nad treścią najpierw skupiłem się tylko na treści. A teraz, jak już jest praktycznie gotowa (skończyć nie mogę, bo wszyscy na uczelni na wakacjach..) biorę się za formę
Cytat:
Dokładnie! Poza tym mi się ta czcionka bardziej podoba niż Times New Roman walony do wszystkich prac..
Times-a też nie lubię. Nie wiem, czemu jest najbardziej popularny, ani to ładne, ani przyjemnie się nie czyta..

Ja za to lubię Garamonda, który co prawda jest mniejszy, ale zawsze przyjemnie mi się czytało książki nim pisane. Kto wie zresztą, czy ostatecznie na niego się nie zdecyduję..

Cytat:
Napisany przez nimal
o wordzie zapomniej - to program do korespondencji seryjnej, listow itp a nie skladania ksiazek
OpenOffice ma o wiele wieksze mozliwosci w tym wzgledzie - posiada pare dodatkow charakterystycznych dla softu DTP
przede wszystkim konspektowe numerownaie rozdzialow, ramki o sporych mozliwosciach, potezny nawigator, swietne zarzadzanie stylami, style stron (w wordzie nawet o tym nie pomysleli) i bardzo dobre powiazanie z calkiem niezlym modulem DRAW
a i te tabelki... miodzio, a wykresy wektorowe z wygladzaniem, obrotami w przestrzeni, kanalem alpha ustawianym dla kazdego elementu...
Word to zabawka jak sie wgryziesz w opcje OO

swoja prace mgr skladalem w StarOffice (OO jeszcze nie istnial), wygenerowalem pdf i patrzylem jak mojemy promotorowi spada szczeka - powiedzial tylko, ze w wrodzie to ja tego na bank nie pisalem
Zachęciłeś mnie

Co prawda przynajmniej połowa z rzeczy, które wymieniłeś, pewnie mi się nie przyda (a drugiej nie będę potrafił użyć ), ale część możliwe, że tak. Warto spróbować, powinienem mieć gdzieś na płytce jedną z nowszych wersji, to wieczorem zainstaluję i potestuję.

Jedno tylko pytanie - jest w nim jakiś w miarę sensowny help? Bo ewentualnie jeśli program przypadnie mi do gustu mógłbym zainwestować w jakąś dystrybucję z dołączanym podręcznikiem (a może mógłbyś jakąś polecić?).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 10:30   #7
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
ta praca byla wykonana w Adobe InDesign ... ale mozna bylo to zrobic tez w QuarkXpress

podobny efekt mozna tez uzyskac w kazdym edytorze teksowym ktory umozliwia
tworzenie ramek tekstowych, kolumn i stron wzorcowych ...
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 10:57   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
o wordzie zapomniej - to program do korespondencji seryjnej, listow itp a nie skladania ksiazek
OpenOffice ma o wiele wieksze mozliwosci w tym wzgledzie - posiada pare dodatkow charakterystycznych dla softu DTP
przede wszystkim konspektowe numerownaie rozdzialow, ramki o sporych mozliwosciach, potezny nawigator, swietne zarzadzanie stylami, style stron (w wordzie nawet o tym nie pomysleli) i bardzo dobre powiazanie z calkiem niezlym modulem DRAW
a i te tabelki... miodzio, a wykresy wektorowe z wygladzaniem, obrotami w przestrzeni, kanalem alpha ustawianym dla kazdego elementu...
Word to zabawka jak sie wgryziesz w opcje OO

swoja prace mgr skladalem w StarOffice (OO jeszcze nie istnial), wygenerowalem pdf i patrzylem jak mojemy promotorowi spada szczeka - powiedzial tylko, ze w wrodzie to ja tego na bank nie pisalem
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.08.2006, 09:05   #9
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
o wordzie zapomniej - to program do korespondencji seryjnej, listow itp a nie skladania ksiazek
A tutaj byś się zdziwił... Word we wprawnych rękach może bardzo dużo...
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 11:54   #10
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie uzyjesz tylko jesli nie sprobujesz - jak zobaczysz wykresy 3D wygladajace jak generowane w 3DMax , jak bedziesz musial nadac styl i wcisniesz F11, jak wlaczysz nawigator dajacy mozliwosc interaktywnego przeszukiwania wszystkich elemetnow z podzialem na podgrupy (chyba F4)... to juz bez tego nie bedziesz mogl pracowac...

mialem podrecznik do SO dolaczony do wersji 5.2 - ponad 1000 stron, ale bardzo przystepnie napisane i sensownie podzielone na zagadnienia - niestety plyte orginalna juz dawno moja corka dostala do zabawy, wiec nie wspomoge...
jesli chodzi o OO to wszystko znajdziesz na forach openoffice.org
pamietaj tylko - formatowanie czegokolwiek to style, a wszytskie style znajduja sie w zakladece... FORMAT
zanim cos sformatujesz - zrob styl, USTAW NASTEPSTWA STYLOW (bardzo pomaga), i nadaj styl fragmentowi
NIGDY nie formatuj niczego recznie - zawsze styl
NIC NIE NUMERUJ, szczegolnie rozdzialow - nadawaj im style
potem zrob (z menu) konspektowa numeracje rozdzialow i tylko wybierz ktorym stylem jaki poziom
generalnie - zapoznaj sie z przyciskami nawigacji i juz sam dojdziesz do wszytskiego
pamietaj, ze z kazdej tabelki dane mozesz zaznaczyc, prawy klik i masz opcje akusza kalk, a wtedy wykres to kwestia kliku - tu pracujesz caly czas w jednej aplikacji a nie miotasz sie jak w Office miedzy arkuszem a wordem
wykresow nie rysuj - napisz dane, zaznacz i kaz na tej podstwie narysowac wykres - wyjdzie lepiej

itd itd - OO to moja wielka milosc choc przez lata stracilem juz czesc bieglosci w tym programie

edit: jeszcze jedno - kazdy spis oo generuje sam, jesli chcesz
wszystkie mozliwe spisy, okna danych itd to INDEXY - sa one interaktywne i moga sie same aktualizowac, jesli chcesz tego
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 12:39   #11
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
nie uzyjesz tylko jesli nie sprobujesz - jak zobaczysz wykresy 3D wygladajace jak generowane w 3DMax , jak bedziesz musial nadac styl i wcisniesz F11, jak wlaczysz nawigator dajacy mozliwosc interaktywnego przeszukiwania wszystkich elemetnow z podzialem na podgrupy (chyba F4)... to juz bez tego nie bedziesz mogl pracowac...
ahh...

Cytat:
mialem podrecznik do SO dolaczony do wersji 5.2 - ponad 1000 stron, ale bardzo przystepnie napisane i sensownie podzielone na zagadnienia - niestety plyte orginalna juz dawno moja corka dostala do zabawy, wiec nie wspomoge...
Takie 'domowe' dystrybucje są - z tego, co swego czasu patrzyłem - po ok. 100 złotych (z groszami), więc tyle mogę zainwestować. Ale poszukam na forum i w skrzynce pocztowej, bo kiedyś dostałem reklamę całkiem ciekawej i chyba (chyba..) jej nie skasowałem.

Cytat:
pamietaj tylko - formatowanie czegokolwiek to style, a wszytskie style znajduja sie w zakladece... FORMAT
zanim cos sformatujesz - zrob styl, USTAW NASTEPSTWA STYLOW (bardzo pomaga), i nadaj styl fragmentowi
NIGDY nie formatuj niczego recznie - zawsze styl
NIC NIE NUMERUJ, szczegolnie rozdzialow - nadawaj im style
potem zrob (z menu) konspektowa numeracje rozdzialow i tylko wybierz ktorym stylem jaki poziom
generalnie - zapoznaj sie z przyciskami nawigacji i juz sam dojdziesz do wszytskiego
pamietaj, ze z kazdej tabelki dane mozesz zaznaczyc, prawy klik i masz opcje akusza kalk,
Wieczorem zainstaluję i pobawię się trochę. Później ewentualnie się o coś konkretnego spytam, ale dzięki za wstępną instrukcję

Cytat:
a wtedy wykres to kwestia kliku - tu pracujesz caly czas w jednej aplikacji a nie miotasz sie jak w Office miedzy arkuszem a wordem
wykresow nie rysuj - napisz dane, zaznacz i kaz na tej podstwie narysowac wykres - wyjdzie lepiej
Wykresów za dużo nie mam. Właściwie.. jak tak na szybko myślę, to chyba ani jednego. Schematów i zdjęć trochę, ale wszystko wklejone jako obrazki, więc edycja mi niepotrzebna. Natomiast mam ze dwa albo trzy schematy zrobione w Visio. Jak z tym programem - nie gryzie się z OO? (wieczorem potestuję, ale może masz jakieś doświadczenia)

Cytat:
itd itd - OO to moja wielka milosc choc przez lata stracilem juz czesc bieglosci w tym programie
Pamiętam, że kiedyś miałem przez jakiś czas zainstalowanego bodajże Writera. I.. sam nie wiem, czemu wróciłem do Worda, bo podobał mi się..

Cytat:
edit: jeszcze jedno - kazdy spis oo generuje sam, jesli chcesz
wszystkie mozliwe spisy, okna danych itd to INDEXY - sa one interaktywne i moga sie same aktualizowac, jesli chcesz tego
To mi się przyda, bo chcę zrobić kilka różnych spisów - między innymi ogólny spis treści, spis szczegółowy, tabele, rysunki itp. A jednocześnie nie mogę tego zrobić teraz, bo jeszcze będę coś dopisywał, więc zmieni się numeracja stron, dojdą nowe tematy itp. Automatyczna aktualizacja byłaby tu więc idealnym rozwiązaniem


Ok, dalej jestem przekonany. Wieczorem szukam plyty i instaluję. W międzyczasie poszukam na forach, jakie są dobre dystrybucje.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 12:43   #12
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
polecam wersje ux.pl, choc nie mozna w niej wlaczyc ang interfasju - co mnie irytuje
ale ma za to swietne slowniki
jesli slowniki sa mniej potrzebne - wersje orginalna + slowniki ze strony openoffice.org
wsio za darmo - okolo 50MB do zassania z netu
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 13:45   #13
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
polecam wersje ux.pl, choc nie mozna w niej wlaczyc ang interfasju - co mnie irytuje
ale ma za to swietne slowniki
jesli slowniki sa mniej potrzebne - wersje orginalna + slowniki ze strony openoffice.org
wsio za darmo - okolo 50MB do zassania z netu
W sumie chyba wystarczy wersja z internetu i dodatkowo słowniki (których tak właściwie nie używam, ale może teraz dla pewności..). Na razie przynajmniej tak zrobię.

Ewentualnie może poszukałbym jakiejś książki (raczej, bo może stwierdzę, że obsługa jest banalna i wszystkie potrzebne mi funkcje znajdę bez problemu).


Ta firma, którą podałeś ma w ofercie (i dołącza ją do dystrybucji) taką:

http://www.ux.pl/sklep/?page=shop&prod=88

Okładka inna, ale autor ten sam, więc podejrzewam, że to to samo, na co patrzyłem gdzie indziej:

http://aragon.pl/77124-openoffice-20...icjalny?s=1336

Na Allegro widziałem za 42 zł. z przesyłką, więc może zamówię.



Zainteresowało mnie jeszcze coś tańszego:

http://www.allegro.pl/item118574710_...560_stron.html

Również wygląda dobrze, tylko, że wydana w 2004. Znasz te programy, więc może wiesz, czy bardzo się przez ostatnie dwa lata zmienił sposób obsługi? (jakieś nowe funkcje mniej mnie interesują)



I muszę się jeszcze przejść do Empiku, bo może coś takiego wystarczy:

http://www.empik.com/showobject.jsp?...tegory=1140500

Na razie w końcu interesuje mnie głównie Writer.

Cytat:
Napisany przez Piterniel
andrzejj9 można wiedzieć jaki jest temat twojej pracy?
Hmm.. raczej cię zaskoczę odpowiedzią, ale.. nie wiem

A serio to tytułu jeszcze dokładnie nie ustaliłem. Na deklaracji podałem coś takiego: "Metodyka badania dostosowania pod względem ergonomicznym budynków użyteczności publicznej do użytkowników". No.. coś w tym stylu, bo sformułowany był trochę inaczej.

Później trochę go zmieniłem na: "Metodyka badania użyteczności obiektów szkolnictwa wyższego" i prawdopodobnie w takiej lub trochę zmienionej formie zostanie.


Generalnie praca dotyczy ergonomii i zagadnień związanych (uniwersalne normy projektowania, heurystyki). Jest też rozdział o ergonomicznym stanowisku komputerowym, co poniektórym z forum mogłoby się bardzo przydać
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 12:44   #14
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
andrzejj9 mo***380;na wiedzie***263; jaki jest temat twojej pracy?
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 14:20   #15
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
stosunkowo malo sie zmienia - po prostu do istniejacych funkcji dochodza nowe opcje no i oczywiscie calkiem nowe funkcje
np ostatnio dodali obslue vba - czyli makr ms office
wiec nawet podrecznik do StarOffice 5.2 by nadal byl w miare aktualny
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.