Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.01.2003, 19:31   #1
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przetaktowanie Athlona 1700 XP 0.13 na plycie bez O/C.

Przyszedł czas na wymianę sprzętu. Do tej pory miałem Durona 1200 i płytę ECS K7VTA3.3, która w ogóle nie udostępnia opcji przetaktowywania. Planuję zmienić procka na minimum Athlona 2000 XP lub ewentualnie wolniejszy, który bym przetaktował. Rozważam tu kilka wariantów:

1. Kupno modelu A2000 XP i założenie go w obecnej płycie głównej (obsługuje do 2800)
2. Kupno modelu A1700 XP 0.13 z zamiarem przetaktowania do conajmniej 2400 oraz wymiana płyty na obsługującą overclocking.
3. Kupno modelu A1700 XP 0.13 z zamiarem przetaktowania do conajmniej 2400 na obecnej płycie głównej, która jednak NIE umożliwia O/C.

Wariant 1 były najtańszy, 2 wiązałby się z wymianą płyty, przez co byłby najdroższy. Pozostaje mi bramka nr 3. 8) Podobno modele wykonane w technologii mają odblokowane mnożniki, więc można je bezproblemowo ustawić jako szybsze. I tu pytanie do Was: czy w wariancie 3, samo ustawienie mostków spowodowałoby, że procesor by był rozpoznany jako szybszy model? A może nie da się tak zrobić i jestem skazany na zmianę płyty głównej?

Dodam, że ze zmiany płyty nie odniosę żadnych innych korzyści, jak możliwość O/C, więc chciałbym to zrobić możliwie jak najtaniej, bo jeszcze wypalarkę muszę zmienić . Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? Nie mam w ogóle pojęcia o przetaktowywaniu procków AMD, więc się nie śmiejcie za ewentualne głupie pytania ^_^
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.

Ostatnio zmieniany przez ZiP : 27.01.2003 o godz. 19:33
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.