Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.09.2002, 18:31   #1
mihau
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Lokalizacja: Ząbki
Posty: 60
mihau w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy grafika może pogryźć się z monitorem?

Mam mały problem. Kiedy ustawię grafikę (GF2) na monitor Samsunga (analogowy), nie mogę "wyskoczyć" ponad 640x480. Na monitorze "domyślnym" mogę ustawić rozdielczość dowolnie. A kiedy próbuję zmusić system do innych rozdzielczości na samsungu, to po restarcie pisze mi, że "plik sterownika (...) nie działa". I potem mogę tylko reinstalować windę, bo nic jej już nie pomaga. Może ktoś wie coś na ten temat? Z góry dzięki. Aha - mam WinME.
mihau jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.09.2002, 18:34   #2
lopus
WeldMaster
 
Avatar użytkownika lopus
 
Data rejestracji: 16.08.2001
Posty: 1,246
lopus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Czy grafika może pogryźć się z monitorem?

Cytat:
mihau napisa***322;(a)
Mam mały problem. Kiedy ustawię grafikę (GF2) na monitor Samsunga (analogowy), nie mogę "wyskoczyć" ponad 640x480. Na monitorze "domyślnym" mogę ustawić rozdielczość dowolnie. A kiedy próbuję zmusić system do innych rozdzielczości na samsungu, to po restarcie pisze mi, że "plik sterownika (...) nie działa". I potem mogę tylko reinstalować windę, bo nic jej już nie pomaga. Może ktoś wie coś na ten temat? Z góry dzięki. Aha - mam WinME.
Jeśli nie masz oryginalnych sterów od tego monitora to nie wskazuj że to Samsung tylko pozwól niech Windows sam sobie znajdzie najczęsciej jest to monitor domyślny izostaw tak(ja tak mam i jest dobrze)
lopus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2002, 18:39   #3
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ustaw to jako 'Monitor Plug and Play'
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2002, 18:42   #4
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Ja mam troche inne pytanie odtyczace monitorow, ale jest to tylko pytanie takie wstepne bo jeszcze nic nie kupuje. Czy gdy kupie monitor 19 1800 x chyba 1244 to czy gierki obsluguja taka rozdzielczosc bo wszedzie w testach widze max 1600x1200
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2002, 18:50   #5
Macio.Men
The Division Bell
 
Avatar użytkownika Macio.Men
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Lokalizacja: Zamość
Posty: 873
Macio.Men zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zależy od gry, np. diablo 2 chodzi max 800x600, a quake3 chyba do 2024xcośtam dochodzi, zależy od gry, a jeśli to fpp to tez od engine gierki
__________________



Kazimieła mówi: Ten temat śmiełdzi!
Macio.Men jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2002, 19:04   #6
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mój monitorek 19' pracuje w 1920x1440, ale na wyższą rozdzielczość nie pozwala pan B. Gates. Na tak malutkim monitorze, w rozdzielczościach 1280x1024 i wyższych nie widać wcale różnicy (mam na myśli gry). 1600x1200 jest dla mnie optymalną rozdzielczością do pracy, a 1024x768 do gier.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2002, 19:08   #7
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
Mój monitorek 19' pracuje w 1920x1440, ale na wyższą rozdzielczość nie pozwala pan B. Gates. Na tak malutkim monitorze, w rozdzielczościach 1280x1024 i wyższych nie widać wcale różnicy (mam na myśli gry). 1600x1200 jest dla mnie optymalną rozdzielczością do pracy, a 1024x768 do gier.
Czyli jak chce miec monitor do gierek to nie musze kupowac takiego cielaka, starczy 17 na 1600x1200
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2002, 21:55   #8
mihau
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Lokalizacja: Ząbki
Posty: 60
mihau w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
Ustaw to jako 'Monitor Plug and Play'
Ech, zrobiłem - i klapa. Po restarcie systemu padło wszystko. Zanim jednak komputer wydał z siebie ostatni jęk, zauważyłem jedno. Za każdym razem, gdy "grzebałem" przy monitorze, po restarcie system znajdował coś, co nazywa się IRQ Holder for PCI Steering. Pierwsze pytanie - co to jest? Dalej: sprawdziłem więc przerwania IRQ - ten "holder" wcisnął się na 10 i 11, a właśnie na jedenastce mam grafikę. Trzeba więc zmienić przerwanie ręcznie - pomyślałem - jednak nic z tego, system na to mi nie pozwala. Moja płyta główna (MSI K7T Pro2) ma coś, co pozwala na przyporządkowanie więcej niż jednego urządzenia do jednego IRQ. Wyłączyłem tę funkcję - system totalnie oszalał. Wcisnął ów "holder" na wszystkie dostępne przerwania IRQ. Nie wiem, o co tutaj chodzi. Wszystkie sterowniki (nVidia, VIA) mam najnowsze. W BIOSie natomiast nie mogę ręcznie pzryporządkować przerwania do grafiki (choć wolne IRQ ciągle są). Czy ktoś jest na tyle dobry, żeby się w tym połapać? Pomocy!
mihau jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2002, 22:50   #9
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W BIOS'ie możesz ustawić "Assign IRQ for VGA" - wyłącz to (Disable).
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2002, 07:38   #10
mihau
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Lokalizacja: Ząbki
Posty: 60
mihau w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
W BIOS'ie możesz ustawić "Assign IRQ for VGA" - wyłącz to (Disable).
Niestety, nie mam takiej opcji w BIOSie. Jedyne, co mogę zrobić tam z IRQ to ręcznie przyporządkować je do slotów PCI. Co mnie wcale nie urządza, bo grafika jest na AGP. Co do samego AGP, to ustawień jest bez liku - ale dotyczącego przerwania brak. Moim zdaniem tutaj winny jest system (WinME) - on po prostu chyba nie radzi sobie z funkcją APIC - czyli tą rozszerzoną tablicą przerwań. Sprawdzę to niedługo, jak załatwię sobie XP.
mihau jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2002, 08:39   #11
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Re: Czy grafika może pogryźć się z monitorem?

Cytat:
mihau napisa***322;(a)
Mam mały problem. Kiedy ustawię grafikę (GF2) na monitor Samsunga (analogowy), nie mogę "wyskoczyć" ponad 640x480. Na monitorze "domyślnym" mogę ustawić rozdielczość dowolnie. A kiedy próbuję zmusić system do innych rozdzielczości na samsungu, to po restarcie pisze mi, że "plik sterownika (...) nie działa". I potem mogę tylko reinstalować windę, bo nic jej już nie pomaga. Może ktoś wie coś na ten temat? Z góry dzięki. Aha - mam WinME.
Nie mecz sie, jak Winda ci mowi, ze na Samsungu nie pociagnie, to nie pociagnie ustaw jako domyslny i spokoj:-D (a masz oryginalne sterowniki do Samsunga?)
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2002, 16:54   #12
mihau
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Lokalizacja: Ząbki
Posty: 60
mihau w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ha ha, i tu was mam, zgryźliwi wyjadacze! PO CO STEROWNIKI DO ANALOGOWEGO MONITORA? On potrzebuje tylko skromnego pliku *.inf do określenia trybów pracy. A tak naprawdę przyczyna tkwiła zupełnie gdzie indziej - pisałem o tym wyżej. Tak jak przypuszczałem, WinME był zbyt głupi, żeby poradzić sobie z moją płytą główną. Instalacja WinXP rozwiązała wszelkie problemy - teraz mogę robić na tym samsungu wszystko, co chcę. Poza tym system widzi prawidłowo rozszerzoną tablicę IRQ i obsługuje ich więcej niż szesnaście. To by było na tyle - dzięki za wszelką pomoc.
mihau jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2002, 17:06   #13
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Ha ha ha! Do analpgowego Philipsa mam dyskietke ze sterownikami ha! ha! ha!
Dołączone obrazki
-jump.gif 
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2002, 17:30   #14
mihau
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Lokalizacja: Ząbki
Posty: 60
mihau w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tia, spotkałem się z czymś takim u mojego kumpla. On miał nawet płytę ze sterownikami. Tyle że na niej prawie nic nie było (oprócz pliku *.inf i paru bajerów). Sprawdź dokładnie, co tam masz, może to właśnie cos takiego. Mi chodzi tylko i wyłącznie o podstawowe sterowniki określające tryby pracy sprzętu. Mój monitor nie jest już pierwszej młodości, wszystkie regulacje robię "pokrętłami". Jeśli masz w tym Philipsie OSD, to już co innego. Bardziej zaawansowany sprzęt ma dodatkowe "wodotryski", które mogą być kontrolowane programowo.
mihau jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.