Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.05.2007, 19:06   #1
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Dwie karty dzwiekowe na jednym kompie

Czy jest mozliwe posiadanie dwoch kart dzwiekowych na raz w jednym kompie, tak aby sie gryzly?
Po co? Jak zakupie mikser (Compact 4) to poza praca pseudo studyjna (nagrywanie wokali), mysle o pracy w jakims radiu internetowym. Dotychczas praca na jednej karcie i puszczanie rozmow ze skype, niezbyt ladnie wychodzilo. Wyczytalem ze dwie karty dalyby rade (mysle o jakiejs taniej karcie ok 50 zl). Jak to jest?
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.05.2007, 19:11   #2
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zintegrowana + sb xfi smigala na xp
zintegrowana + sb 5.1 digital rowniez smigala na xp

na viscie natomiast smigac nie chcialy
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 12:01   #3
NeoFighter
try a run, try a hide...
 
Avatar użytkownika NeoFighter
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Lokalizacja: z nienacka
Posty: 1,883
NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
ja mam jednoczesnie Audigy i zintegrowanego Realtek'a
obie dzialaja bardzo dobrze na xp
__________________
i'm not going to take back my words
that's my way of the ninja


Moje zdjęcia >> http://nawiesniak.pl
NeoFighter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 12:08   #4
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Banana Coctail Podgląd Wiadomości
Czy jest mozliwe posiadanie dwoch kart dzwiekowych na raz w jednym kompie, tak aby sie gryzly?(...)
Jasne przecież tak gra połowa "DJ" w klubach.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 12:35   #5
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
a wiecie mo***380;e czy maj***261;c dwie karty 5.1 np. zintegrowan***261; + soundblastera mo***380;na jednocze***347;nie ich uzywac maj***261; pod***322;***261;czone dwa zestawy 5.1? chodzi o odtwarzanie muzyki
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 12:46   #6
stepbreaker
Breaking Steps
 
Avatar użytkownika stepbreaker
 
Data rejestracji: 25.04.2007
Lokalizacja: Lodz
Posty: 354
stepbreaker niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak si***281; ma kart***281; tak***261; jak SB !Live 24bit np. lub podobn***261; ( koszt oko***322;o 70 z***322; - tu) nie ma sensu w***322;***261;czanie jeszcze dodatkowego RTL`a kt***243;ry dzia***322;a na 16 bitowym (s***322;abszym-gorszym) przetworniku. Masz wtedy 2x front + 2xty***322; [dwa niezale***380;ne kana***322;y] 24bit i to ci wystarczy do miksowania, no chyba ,***380;e chcesz u***380;ywa***263; konfiga. 4xdeck. Wtedy 2x Blaster.

Co do nagrywania wokali na takim sprz***281;cie to si***281; nie wypowiem bo po co ale ***380;ycz***281; powodzenia .

Edit: No dobra nie wiedzia***322;em ,***380;e COMPACT 4 ma mo***380;liwo***347;***263; obs***322;ugi mikrofon***243;w pojemno***347;ciowych i ,***380;e ma wbudowany przed wzmacniacz klasy A.
Tylko moim zdaniem z Direct Sounda na d***322;u***380;sz***261; met***281; nie b***281;dziesz zadowolony, latencja i du***380;e obci***261;***380;enie CPU.
__________________
Liczba napisanych postów to iluzja a ja nie liczę na żadne lewe reputy

Ostatnio zmieniany przez stepbreaker : 22.05.2007 o godz. 12:52
stepbreaker jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 12:59   #7
NeoFighter
try a run, try a hide...
 
Avatar użytkownika NeoFighter
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Lokalizacja: z nienacka
Posty: 1,883
NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez FatAlbert Podgląd Wiadomości
a wiecie może czy mając dwie karty 5.1 np. zintegrowaną + soundblastera można jednocześnie ich uzywac mają podłączone dwa zestawy 5.1? chodzi o odtwarzanie muzyki
a dlaczego nie?
jeden zestaw glosnikow wtyknac do jednej karty, drugi do drugiej
tylko chyba nie uda sie wyslac z jednego programu np. foobar sygnalu do jednej i drugiej karty naraz
__________________
i'm not going to take back my words
that's my way of the ninja


Moje zdjęcia >> http://nawiesniak.pl
NeoFighter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 13:05   #8
stepbreaker
Breaking Steps
 
Avatar użytkownika stepbreaker
 
Data rejestracji: 25.04.2007
Lokalizacja: Lodz
Posty: 354
stepbreaker niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez NeoFighter Podgląd Wiadomości
a dlaczego nie?
jeden zestaw glosnikow wtyknac do jednej karty, drugi do drugiej
tylko chyba nie uda sie wyslac z jednego programu np. foobar sygnalu do jednej i drugiej karty naraz
Trzeba by chyba zastosować routing sygnału na poziomie kodeka a nie wiem czy to jest wykonalne...
__________________
Liczba napisanych postów to iluzja a ja nie liczę na żadne lewe reputy
stepbreaker jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 13:16   #9
djsurfing
Klikam, pstrykam...
 
Avatar użytkownika djsurfing
 
Data rejestracji: 14.09.2006
Lokalizacja: Teraz prawie Tomaszów Maz.
Posty: 107
djsurfing zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Działa bez problemów na Xp i 98 ( na tych systemach tak grałem ), musisz mieć tylko program do odtwarzania muzy, aby widział dwie lub więcej kart. Polecam BPM Studio. Natomiast Twój system będzie widział tylko jedną kartę, te którą ustawisz jako domyślną i tylko ta karta będzie odtwarzać dźwięk np. z Winampa.

Obecnie mam w kompie dwa Terratec-i, 521i oraz DMX, działa z nimi także karta z płyty głównej. Polecam Ci dwie karty, dlatego, że jak próbowałem grać pojedynczo z któregokolwiek Terratec-a ( obydwa mają po dwa wyjścia stereo, widziane przez BPM Studio. ) to nieraz zawieszał się komp.

Także proponuję Ci dwie karty stereofoniczne, ale każda inna. Próbowałem dwa Sound Blaster-y 128 i nic z tego nie wyszło. Grzyzły się na jednych sterownikach.
__________________
KLIKANIE TO POZNANIE.



Pozdrawiam.
DjSurfing
djsurfing jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 13:38   #10
stepbreaker
Breaking Steps
 
Avatar użytkownika stepbreaker
 
Data rejestracji: 25.04.2007
Lokalizacja: Lodz
Posty: 354
stepbreaker niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez djsurfing Podgląd Wiadomości
Działa bez problemów na Xp i 98 ( na tych systemach tak grałem ), musisz mieć tylko program do odtwarzania muzy, aby widział dwie lub więcej kart. Polecam BPM Studio. Natomiast Twój system będzie widział tylko jedną kartę, te którą ustawisz jako domyślną i tylko ta karta będzie odtwarzać dźwięk np. z Winampa.

Obecnie mam w kompie dwa Terratec-i, 521i oraz DMX, działa z nimi także karta z płyty głównej. Polecam Ci dwie karty, dlatego, że jak próbowałem grać pojedynczo z któregokolwiek Terratec-a ( obydwa mają po dwa wyjścia stereo, widziane przez BPM Studio. ) to nieraz zawieszał się komp.

Także proponuję Ci dwie karty stereofoniczne, ale każda inna. Próbowałem dwa Sound Blaster-y 128 i nic z tego nie wyszło. Grzyzły się na jednych sterownikach.
Ja pracuje na traktorze i jednej SB !Live 24 Bit i jestem zadowolony. Nic mi się nie wywala.
__________________
Liczba napisanych postów to iluzja a ja nie liczę na żadne lewe reputy
stepbreaker jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 20:17   #11
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jak napisalem - mam zamiar prowadzic audycje w radiu wraz z "telefonami" od sluchaczy i zastanawia mnie czy 2 karty dalaby rade i zewnetrzny misker. Chyba ze byloby to zbyt skomplikowane to obedzie sie bez skype'a.
Tak nawiasem czy laczac Compact 4 z Audigy przez Line-In i do tego Shure SM58, uzyskam wyraznie lepsza jakosc niz przez Mic-In + programowy +20 dB boost?
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2007, 20:22   #12
stepbreaker
Breaking Steps
 
Avatar użytkownika stepbreaker
 
Data rejestracji: 25.04.2007
Lokalizacja: Lodz
Posty: 354
stepbreaker niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Banana Coctail Podgląd Wiadomości
Tak nawiasem czy laczac Compact 4 z Audigy przez Line-In i do tego Shure SM58, uzyskam wyraznie lepsza jakosc niz przez Mic-In + programowy +20 dB boost?
Szczerze to tutaj tylko kwestia mikrofonu. Ja uważam ,że podpinając Shure`a do miksera będziesz miał większą możliwość modyfikacji czułości ( wzmocnienia ) co w efekcie przełoży się na większe zadowolenie i swobodę pracy.

To miksujesz na Audigy / Gadasz na RTL`u sygnał z RTL`a wprowadzasz do C4`ki i do tego jeszcze dołączasz mikrofonik. Powinno być ok.
__________________
Liczba napisanych postów to iluzja a ja nie liczę na żadne lewe reputy
stepbreaker jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.