Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.03.2005, 09:29   #1
ozyryss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.03.2005
Posty: 2
ozyryss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ghost 2002 - problemy z uruchomieniem z dyskietki

Cześć !!!

Kilka dni temu kupiłem nowy dysk (Segate 160 GB SATA). Podzieliłem go na 4 partycje: systemowa C - 18GB (NTSC), kolejne: D - 34GB (NTSC), E - 50GB (FAT32), F - 50GB (FAT32). Na partycji systemowej (C umieściłem Windows XP i podstawowe sterowniki. Chcąc stworzyć obraz patycji C:, zainstalowałem na niej Nothon Ghost 2002 i stworzyłem konieczną w tym celu dyskietkę. Uruchamiam komputer z umieszczoną w FDD dyskietką (tą stworzaną wcześniej dla potrzeb tworzenia obrazów przy pomocy Ghosta). Komputer czyta ją, wyrzuca stosowne komunikaty (sprawiając wrażenie że cały proces przebiega prawidłowo) po czym pojawia się komunikat "Loading ..." i nic - nie uruchamia sie formatka Ghosta a komputer zawiesza się.
Wcześniej korzystałem z dysku Segate 40 GB na którym był zaistalowany Windows XP i bez problemów Ghost 2002 uruchanmaił się po starcie komputera ze stworzonej w ten sam sposób dyskietki. Bez najmniejszych problemów tworzyłem obrazy partycji systemowej (wówczas 5 GB - NTSC) przy pomocy Noton Ghost 2002.
Nie wiem co jest grane. Dlaczego teraz Ghost 2002 nie uruchamia się przy starcie z dyskietki ? Czy ma to jakiś związaek z wielkością dysku (przypominam teraz mam dysk 160 GB)?
Nie dysponuję innym programem do tworzenia obrazów więc będę bardzo wczięczny za wszelką pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam !!!
ozyryss jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.03.2005, 09:48   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
"Norton Ghost 2001 and 2002, and Symantec Ghost 7.0
These Ghost versions were tested and proven to work with large drives available at the time of release (2001-2002), up to a capacity of 70GB. These versions have not been tested with newer large drives with capacities greater than 70 GB."
czyli moze nie dzialac i jak widac na Twoim przykladzie tak jest w istocie

wiec masz opcje - zmiana na ghosta 2003, ghosta 7.5 lub 8.0
albo TreuImage firmy Acronis - co polecam bo jest szybszy i rownie fajny
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 11:15   #3
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Nie sądzę aby problemem była wielkość dysku, stawiałbym raczej na to, iż jest to dysk SATA. Ghost uruchamia się w czystym dosie i zapewne nie posiada odpowiednich sterowników (lub nie działają one poprawnie w wersji 2002), dlatego po pojawieniu się ***8222;Loading ...***8221; nic się więcej nie dzieje. Ja posiadam dysk EIDE (120GB) z przejściówką Serillel (EIDE ***8211; SATA), którą odłączam przy robieniu obrazu i podpinam dysk tradycyjnie (nie pamiętam dokładnie co, ale u mnie też coś nie działało). Właściwie to sam nie wiem czemu dalej używam tej wersji - chyba z przyzwyczajenia.

Polecam zastosować nowszy soft jak to pisał nimal.

Jeszcze jedno.
Możliwe, ża problemem jest dyskietka startowa zrobiona ghostem.
Spróbuj zbootować się z dyskietki startowej win98 jeśli taką posiadasz,
po starcie zamień ją na dysk zrobiony przez ghosta i wpisz ghostpe.exe. Jeśli też się zawiesi to będziesz miał pewność, że wersja 2002 nie zadziała .

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 11:41   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
faktycznie problemem bedzie dodatkowo/glownie sata
http://episteme.arstechnica.com/eve/...r/737006932731
tu jest pare propozycji innego softu
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 21:51   #5
ozyryss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.03.2005
Posty: 2
ozyryss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za wskazówki.
Zorganizowałem już sobie Ghosta 2003 i śmigam obrazy bez problemu. Wygląda na to, że faktycznie przyczyna tkwiła w SATA.
Raz jeszczę dzięki !
ozyryss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.