Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.03.2003, 10:27   #1
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Glośny dysk twardy - jak go wyciszyc?

Wiec tam mam sobie dysk WD 7200 obr/min 8 Mb cache, fajny dysk, bardzo dobra wydajnosc, ale wysokie obroty powoduja ze dysk wydaje z siebie odglos odrzutowca, w ciagu dnia mozna to jakos przebolec... ale pracujac w nocy tesknota za cisza wzrasta... mam w obudowie 2 takie dyski wiec mozna dostac *******ca w porze wieczornej, slysze tylko szzzsssiiiiiiii! Ktos probowal wyciszac dyski? Jak to zrobic tak aby sie nie przegrzaly...
jesli kiedys bede kupowac dysk nie bede zwracac uwagi juz tylko na wydajnosc ale na cisze pracy

pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 20.03.2003 o godz. 14:11
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.03.2003, 10:43   #2
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zamontuj do nich jakieś radiator na powierzchniach które najbardzej odprowadzają ciepło a same dyski na gumkach zamontuj / w sumie chodzi o to żeby nie przenosily drgań na obudowę która działa jak duuuza membrana/ nie wiem jak bedzie skutecznośc
/na szczeście uzywam b4 które są cichutkie jak myszka
aha sprawdz u producenta dysku czy nie ma jakiegoś softu do wyciszania dysku / do seagate takie ustrojśtwo jest, choć nawet w trybie performance baśki są ciche /
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2003, 10:44   #3
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Wiesz jaki mam hdd - i musze CI powiedziec ze jest on nieslyszalny w porowananiu z IBM - nie wiem jak praccuje ten twój WDC.

PS: Chyba nie da sie tak bez ugotowania hdd wyciszyc go - chyba zostaje Ci kupno mat wygłuszajacych/ albo kup zwykła gabke i zobacz czy wyłozenie obudowy cos da ...
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2003, 14:14   #4
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)
Witam !

Wiesz jaki mam hdd - i musze CI powiedziec ze jest on nieslyszalny w porowananiu z IBM - nie wiem jak praccuje ten twój WDC.

PS: Chyba nie da sie tak bez ugotowania hdd wyciszyc go - chyba zostaje Ci kupno mat wygłuszajacych/ albo kup zwykła gabke i zobacz czy wyłozenie obudowy cos da ...
dysk piszczy w sensie obrotow silnika i talerza, jak glowice jada po talerzach to jest cichutko...

poza tym jak mialem go nowego to nie byl taki glosny, widac wyrabiaja sie szybko lozyska w Caviarach...

myslalem aby schowac go w jakiejs otulinie z gabki...


pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2003, 14:57   #5
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Ja kiedys zastosowalem taki sposob: do dyskow sa szyny, do zakladania ich w niszch 5 i 1/2 cala, te szyny mocowalem wkretami na ktore zakladalem gume-podkladke gumowa i tak dopiero mocowalem dysk. Na gore dysku zakladalem wentylator 2x80 mm albo 1x 120 mm (te srednice to podaje z pamieci) i to wszystko zamknalem w obudowie wyklejonej wykladzina gluszaca (bodaj 20-40 zl/m2) i to byl naprawde bardzo cichy komputer. Pozniej kumpel wywiercil w tej obudowie otwor na wentylator no i niestety juz byl szum.
Okladanie dysku gabka, czy mata jest chyba bledem, bo jednak dysk sie grzeje, o w moim Seagate-nie-Barracuda napisano, nie grzac
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2003, 20:14   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Re: Glośny dysk twardy - jak go wyciszyc?

Cytat:
Ormianin napisa***322;(a)
Wiec tam mam sobie dysk WD 7200 obr/min 8 Mb cache, fajny dysk, bardzo dobra wydajnosc, ale wysokie obroty powoduja ze dysk wydaje z siebie odglos odrzutowca, w ciagu dnia mozna to jakos przebolec... ale pracujac w nocy tesknota za cisza wzrasta... mam w obudowie 2 takie dyski wiec mozna dostac *******ca w porze wieczornej, slysze tylko szzzsssiiiiiiii! Ktos probowal wyciszac dyski? Jak to zrobic tak aby sie nie przegrzaly...
jesli kiedys bede kupowac dysk nie bede zwracac uwagi juz tylko na wydajnosc ale na cisze pracy

pozdrawiam
a wiesz, ze glosnosc to byl wlasnie powod, dla ktorego nie kupilem tego dysku i zdecydowalem sie na Maxtora.

Ale wyciszyc dysk na pewno sie da. Jak juz pewnie zauwazyles, to nie dysk sam w sobie wydaje halasy tylko drgajaca obudowa. Sprobuj miedzy dysk, a obudowe wcisnac jakies kawalki gabki (chociaz nie polecalbym bo dyski calkiem ladnie sie grzeja) lub tez tak, jak ja swego czasu zrobilem, kawalek korka (np ucietej korkowej tapety). Powinno pomoc.

Ja w kazdym razie troche sie zdziwilem, kiedy pewnego razu wymontowalem dysk i polozylem na stercie ksiazek (tez wdawal sie w bardzo glosne dyskusje z obudowa, co postanowilem zmienic). Wlaczylem komputer i zaczalem sie zastanawiac, co sie stalo, ze dysk nie dziala. On jednak dzialal, tylko, ze po prostu byl calkowicie nieslyszalny. Wtedy sie uspokoilem, bo juz zaczalem podejrzewac, ze kupilem glosny szajs. Na szczescie nie
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.