Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.06.2004, 17:06   #16
mqy
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 06.11.2002
Posty: 504
mqy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez przemo_one
po pierwsze nie uwazam sie za lamera
po drugie co do konta pocztowego to ja wole webmail bo przynajmniej wiadomosci nie gina nie to co sciagniete na hd
po trzecie co do reklam to sa tez i na tlenie - przy uruchamianiu pojawia sie wielki tlusty baner
po czwarte sid ty rzeczywiscie zawsze wszystko krytykujesz
po piate a co google nie ma prawa sobie wejsc na ten rynek ? ms chce wejsc na rynek wyszukiwarek i nikt nic nie mowi

ja jestem za gmail !!
A po szoste Sid pisze teraz BBAARRDDZZOO malo[bo tak mu sie przyjmijmy podoba...] - malo czyli wlasnie ta krytyke, nie wiem czy slusznie ale moze miec racje...
Ja mam dwa konta jedno na wp.pl[powiedzmy prywatne], i jedno w onet.pl[powiedzmy komercyjne], na wp rzadko[ale jednak], dostaje maile z wirusami i reklamy[no i poza tym maile do mnie], a na onecie to roznie bo to jest moje konto z "syfem" tu dostaje maile za kase itp. u mnie problem spamu nie wystepuje[dostaje ich na tyle malo ze mi nie przeszkadzaja...]
mqy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.06.2004, 18:16   #17
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ziele
To jest akurat moje pierwsze konto na tlenie i zostałem zmuszony do założenia sobie nowego konta. Na nie też przychodzi spam ale tym razem nie wirusy w załącznikach i nie w setkach tylko np o powiekszaniu penisa itp. Nie wiem moze mam pecha do kont emailowych?
a używasz tego adresu może do grup dyskusyjnych? bo jak tak, lub gdzieś został on tam podany to dorwały cię żniwiareczki /dlatego NADAL mimo spamu , wirów i calego tego syfu używam konta na wp lecz obłożyłem je dobrymi regułkami i posiłkowałem się spampalem i juz jest ok/
a co do wirów to podziękuj znajomym mającym cię w swojej adresówce i którzy uzywają produktów ms do tego niełatanych i dodatkowo radosnie otwierają każdego emaila i sprawdzają "ciekawe" załaczniki, to z tego powodu obrywałeś wirami i tym podobnymi ustrojstwami
tu szczęście lub jego brak nie mają nic do gadania

pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 19:02   #18
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
do entuzjastow webmaila - przegladajac poczte przez webmaila ulatwiasz zycie spamerom - powszechna metoda badania czy konto jest aktywne [wyslya sie miliony, dziesiadki milionow maili pod zupelnie bzdurne addresy z nadzieja ze choc jeden z nich jest prawdziwy] jest wstawianie w tresc linku do obrazka o unikatowym numerze - poniewasz standardowo webmaile radosnie laduja wszystko co tylko w mailu jest [ozdobniki graficzne i inne *******ki] laduja tez taki obrazek - efekt - spamer juz cie 'ma', wie ze zyjesz, ze konto jest aktywne i juz jest po tobie
podobnie do webmaial dzialaja radosne programy ms - out-look i out-look ekspresem - tez laduja taki obrazek [i przy okazji wszsytko inne co znajda] - osoby narzekajace na spam powinny sie jednak przestawic na programy pocztowe - dodam ze wiekszosc [nawet te niepowazne] maja opcje eksportu maili w postaci akceptowalnej przez wiekszosc innych programow
prawdopodobnie dlatego ziele ma tyle bonusow w skrzynce - ze raz [lub wiele razy] zdazylo mu sie taki mail z obrazkiem otworzyc i potem juz nawet nic nie trzeba robic
wirusy to zasluga kolegow choc nie tylko - podobne srodki zaradcze [i nieglupi admin] i ten problem tez nie wystepuje
dodatkowo zwiedzanie 'interesujacych' stron na przegladarce jedynej slusznej pozostawia nasz adres mail [i inne pewnie dane] na lasce i nielasce autorow pluginow ktore sie 'same' do IE doinstalowaly - a takich, pisanych pod znane i nielatane dziury w IEbaku jest masa

smieszna rzecz - od kiedy IE zablokowalem na firewalu, uzywam the bata nie jest mi potrzebny nawet antywirus - a skan mksem czy panda zawsze pokazuje ze jest czysto - moze jest tu jakas zaleznosc?
ps2. wszystkie osoby ktore podaly swoj adres email na tym [i nie tylko] forum w podpisie [tak jak cana i mqy nademna] moga sie liczyc ze spamem i moga winic za to tylko siebie - z tego co pamietam, ziele tez taka rzecz miales w podpisie [choc pewnosci brak, wiesz, stary juz jestem]
wiec albo zachowujemy higiene i dbamy o unikniecie sytuacji, albo, tak jak cana, uczymy sie z ta plaga walczyc - oba rozwiazania najelpiej polaczyc - bedzie spokoj
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 19:20   #19
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ziele
(...) A na tlenie też nie jest kolorowo co widac na obrazku poniżej... Antyspam działa wprost "rewelacyjnie"
@Ziele: kliknij w prawy górny róg w opcje (wg obrazka, który zamieściłeś), sprawdź czy napewno antyspam masz aktywowany... poza tym możesz zdefiniować filtry na o2 ręcznie (także w opcjach konta)
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 19:24   #20
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sid dobrze gada browca Mu, po prostu jeden email z załozenia potraktować jako smieciowy i zasadzić na nim jakiegos spamkillera dobrze skonfigurowanego i uważać co się robi w necie (ie, sux, nie ma to jak opera lub to psowate z rudą kita), a jak ktoś kogos szuka to znajdzie
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 20:06   #21
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
a jak nie zaprosza to masz kolejnego nadawce spamu i reklam do kolekcji - jakaz to bedzie piekna baza - same aktywne maile i to maile z bardzo okreslonej grupy - "aktywni przeszukiwacze interentu, goniacy za nowinkami ze swiata IT, brak krytycyzmu w stosunku do otrzymywanych tresci" - piekna grupa docelowa
Dawno sie nie wypowiadales na naszym forum wiec postanowilem Ci odpowiedziec .

Powiedz mi w czym Google jest gorsze od takiego O2 albo innego dostawcy darmowych uslug. Pamietaj, że Google do tej pory nie dalo plamy ze spamem i raczej watpie aby adresy zebrane w ten sposob posluzyly jako baza do wysylki spamu.

Sam korzystam z powiadamiania mailem o zmianach w bazie Goolge na temat pewnych slow kluczowych. Poza jednym mailem tygodniowo dla zadanego slowa nie dostaje nic wiecej z Googla. Jestem z tego bardzo zadowolony i z cala pewnoscia jakby mnie interesowala nowa uslyga w postaci 1 GB maila to bym sie tam zapisal bez obawy o los mojego adresu.

Dodam, ze 1 GB konto email to chyba jedyna rzecz jaka moze przyciagnac ludzi. W tym kawalku sieci jest ogromna konkurencja wiec cos oryginalnego trzeba zaproponowac.

Nie martwilbym sie rowniez tym, ze Google bedzie indeksowac poczte w celu dolaczenia reklam. Niech sobie to robia byle bylo to jasno zapisane w regulaminie. Skoro cos daja to maja prawa czerpac z tego zyski. Natomiast Twoim prawem jest nie zgodzic sie na taka forme swiadczenia uslugi przez Google i nie zakladac u nich konta.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 20:15   #22
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
smieszna rzecz - od kiedy IE zablokowalem na firewalu, uzywam the bata nie jest mi potrzebny nawet antywirus - a skan mksem czy panda zawsze pokazuje ze jest czysto - moze jest tu jakas zaleznosc?
ps2. wszystkie osoby ktore podaly swoj adres email na tym [i nie tylko] forum w podpisie [tak jak cana i mqy nademna] moga sie liczyc ze spamem i moga winic za to tylko siebie - z tego co pamietam, ziele tez taka rzecz miales w podpisie [choc pewnosci brak, wiesz, stary juz jestem]
wiec albo zachowujemy higiene i dbamy o unikniecie sytuacji, albo, tak jak cana, uczymy sie z ta plaga walczyc - oba rozwiazania najelpiej polaczyc - bedzie spokoj
A odpisze Ci jeszcze raz bo zaciekawiles mnie ta smieszna rzecza. Od bardzo dawna uzywam OE i smieszna rzecz - NIGDY nie mialem wirusa na swoim komputerze.

Co do e-pluskiew w mailach to fakt - jest cos takiego i faktycznie jak obrazek zostanie zaladowany to weyfikuje spamerowi dany adres w bazie ale wylaczenie HTML w OE zalatwia sprawe.

Co do generowanych losowo maili to dziala to tak, ze koles obiera dana domene i leci z tym koksem np wg slownika. W zwiazku z tym maile zaczynajace sie np od imienia sa bardziej podatne na spam niz takie ktore maja imie i nazwisko albo luzny ciag znakow.

Fak, ze mail podany na stronie WWW (obojetne jakiej) jest narazony na kontakt ze zniwiarka ale mozna to rozwiazac w prosty sposob (rowniez na tym forum). Wystarczy wpisac maila do malego gifa i wstawic jako obrazek do podpisu - oczywiscie bez hiperlacza.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.06.2004, 22:12   #23
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Dodam, ze 1 GB konto email to chyba jedyna rzecz jaka moze przyciagnac ludzi. W tym kawalku sieci jest ogromna konkurencja wiec cos oryginalnego trzeba zaproponowac.
podróbka a nie oryginał
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 09:41   #24
przemo_one
Gość
 
Posty: n/a
Wink

co do paru rzeczy to sie z toba zgadzam sid
OE laduje od razu wiadomosc w htmlu, czego nie robia klijenci innych firm np kmail, nie nalezy podawac maila otwarcie to tez prawda

co do webmaila to ja wole miec moje wiadomosci na serwie tak jak wole miec pieniadze na koncie a nie schowane pod poduszka proste
spam i tak trafia do katalogu bulk

co do spamu na gmail to skad mozesz wiedziec ze wogole bedzie(ten od nich bo inny bedzie zawsze) ze beda filtrowac itd?

wszystko sie okaze
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 09:48   #25
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez przemo_one
co do paru rzeczy to sie z toba zgadzam sid
OE laduje od razu wiadomosc w htmlu, czego nie robia klijenci innych firm np kmail, nie nalezy podawac maila otwarcie to tez prawda
Mozna to zmienic za pomoca jednej prostej opcji w ustawieniach programu.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2004, 09:53   #26
Sliwa95
Typical Lame Burner
 
Avatar użytkownika Sliwa95
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 49
Sliwa95 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pf.pl jako właściwe konto i wp.pl jako śmietnik/półpoważne. Do tego IE i webmail (tylko jedno konto z pine'a leci ).

Na wp oczywiście maili dostaję pełno, pomimo ichniego Antyspamu, ale kasowanie 50 maili zbędnych na tydzień osobiście mi nie przeszkadza. Oczywiście, można by zrobić, że nawet tych 10 maili tygodniowo niepotrzebnych by nie doszło, ale tak jak jest, w zupełności mi wystarcza.
__________________
Appereance and Reality... RMB

Ostatnio zmieniany przez Sliwa95 : 23.06.2004 o godz. 09:55
Sliwa95 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.