Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.05.2007, 22:40   #1
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
gps- mapy i urzadzenia

witam.
mam za zadanie wybrac jakis gps do 1500 z***322;.
tylko ze nie mialem nigdy stycznosci z w/w urzadzeniami, wiec nie wiem jak to w praktyce dziala. narazie mam tylko teorie.
wiec mam kilka pytan:
1. Jakie sa najdokladniejsze mapy? z tego co znalazlem na google to destinator 6 chwali sie ze ma pokrycie 99% polski, a np tomtom tylko ok 40%. czy to az taka roznica jest?
a jak sie ma do tego automapa?
2. jakie urzadzenie do samochodu?

ogaldalem keidys "gadzet" na tvn turbo i bylo porownanie jakiegos tomtoma i mio- wygralo mio....
a mial ktos stycznosc z innymi urzadzeniami?

warunek jest jeden- mam sie zmiescic w 1500 zl...i wybrac cos dobrego.
mysle ze kwota jest wystarczajaca....

Ostatnio zmieniany przez Stef : 15.05.2007 o godz. 22:44
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.05.2007, 23:36   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

ASUS A632N lub A636N (z Wi-Fi) + Automapa i nic wi***281;cej nie potrzeba

w cenie zmie***347;cisz si***281; bez problemu ...

pozdrawiam

ps. polecam forum na www.pdaclub.pl
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2007, 09:51   #3
FatumTech
Bywalec
 
Avatar użytkownika FatumTech
 
Data rejestracji: 19.02.2007
Posty: 38
FatumTech zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie bierz "czystej" nawigacji, tylko jakie***347; PDA. Wi***281;cej zastosowa***324; i map do wyboru. Mio jest ta***324;sze, Asus lepszy.
__________________
Serdecznie zapraszam na stronę
FatumTech BOINC Team
FatumTech jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2007, 13:36   #4
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wszyscy teraz reklamuja te garminy, tom-tomy. Fakt, wyglada ciekawie, ale AutoMapa 4.0 ma juz tez widok 3D a nie umywa sie pokrycie map AutoMapy od tom-tom`owych.
Najlepszym zakupem bedzie cos z linii asusow jakie podal Arepo, ale Mio tez wystarcza, jezeli jest tylko uzywane do Navi to i tak bateria nie gra roli bo bedzie na ladowarce non stop, ekran...no to moze tak, im wiekszy tym lepiej no i dorbze zeby mial GPSa wbudowanego
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2007, 14:28   #5
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
Wszyscy teraz reklamuja te garminy, tom-tomy. Fakt, wyglada ciekawie, ale AutoMapa 4.0 ma juz tez widok 3D a nie umywa sie pokrycie map AutoMapy od tom-tom`owych.
Najlepszym zakupem bedzie cos z linii asusow jakie podal Arepo, ale Mio tez wystarcza, jezeli jest tylko uzywane do Navi to i tak bateria nie gra roli bo bedzie na ladowarce non stop, ekran...no to moze tak, im wiekszy tym lepiej no i dorbze zeby mial GPSa wbudowanego
jak moge kupic nowego najwyzszego tomtoma za pieniadze znacznie mniejsze niz pda to rachunek jest prosty. poza tym automapa wcale nie jest pozbawiona wad, potrafi slimaczyc sie i dawac dziwne rezultaty (nawigacje z reguly sa tak logiczne jak logiczne decyzje uzytkownika, ale automapa potrafi temu przeczyc). jedyny plus to faktycznie wieksze pokrycie, co jednak nie powinno dziwic, skoro glownie skupia sie na Polsce. ostatecznie mapy np. do tomtoma sa aktualizowane, kwestia czasu, kiedy pokrycie Polski bedzie na podobnym lub takim samym poziomie, juz teraz jest okolo 50%, co w zupelnosci wystarczy. pokrycie Europy to juz luks.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2007, 15:13   #6
stepbreaker
Breaking Steps
 
Avatar użytkownika stepbreaker
 
Data rejestracji: 25.04.2007
Lokalizacja: Lodz
Posty: 354
stepbreaker niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja też pozwolę sobie na wypowiedź mimo iż sam poruszam się na rowerze .

Urządzenie:
Po pierwsze musisz określić czego tak naprawdę potrzebujesz!

Tutaj są tylko dwa wybory więc decyzja nie powinna być trudna .
1. Przyrząd strikte nawigacyjny Tom Tom One / Go.

Zalety takiego rozwiązania to:

-brak problemów z konfiguracją urządzenia ( bo jej nie ma )
-dość łatwa obsługa
-dobrej jakości odbiornik GPS dedykowany do danego układu
-w miarę dobra cena ( mam nadzieję ,że się ze mną zgodzicie )
-konstrukcja urządzenia ( przewiduje jego zastosowanie! chodzi mi o to ,że te sprzęty troszkę lepiej znoszą upadki, zalania i podobne )

Wady takiego rozwiązania:

-brak możliwości rozbudowy funkcjonalnej ( wiem ,że są obecne sprzęty które wyświetlą zdjęcia i muzykę a może nawet i filmy ale moim zdaniem nie można tego porównać do funkcjonalności PDA )
-jesteśmy związani z jednym producentem systemu nawigacyjnego

2. Palmtop - PDA.

Zalety takiego rozwiązania to:

-mnogość producentów wykonujących te urządzenia
-wielofunkcyjność ( no jak by nie było to mamy do dyspozycji mini komputer z systemem operacyjnym i wieloma innymi aplikacjami )
-możliwość swobodnego wyboru systemu nawigacji
-lepsza możliwość rozbudowy ( większość nowych PDA posiada już po dwa sloty na karty pamięci oraz umożliwia podłączanie innych bajeranckich gadżetów )

Wady takiego rozwiązania:

-zdarzają się problemy konfiguracyjne
-zdarzają się problemy kompatybilności użytych podzespołów ( karta pamięci / odbiornik GPS )
-konstrukcja urządzenia zazwyczaj jest delikatniejsza i bardziej podatna na uszkodzenia

Podsumowanie:

Jak widzisz nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Możesz tylko wybrać lepszą ( dla ciebie samego! ) opcję. Mam nadzieję ,że choć troszkę pomogłem. Dobrego wyboru.

P.S.

Co do pokrycia polski - O ile nie jesteś TAXI`arzem nie powinieneś się przejmować tymi wskaźnikami procentowymi większość czołowych producentów na bieżąco aktualizuje swoje mapy i za rok może dwa te wskaźniki się zrównają dla większości produktów oferowanych na rynku.

Peace
__________________
Liczba napisanych postów to iluzja a ja nie liczę na żadne lewe reputy
stepbreaker jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2007, 15:25   #7
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman Podgląd Wiadomości
jak moge kupic nowego najwyzszego tomtoma za pieniadze znacznie mniejsze niz pda to rachunek jest prosty. poza tym automapa wcale nie jest pozbawiona wad, potrafi slimaczyc sie i dawac dziwne rezultaty (nawigacje z reguly sa tak logiczne jak logiczne decyzje uzytkownika, ale automapa potrafi temu przeczyc). jedyny plus to faktycznie wieksze pokrycie, co jednak nie powinno dziwic, skoro glownie skupia sie na Polsce. ostatecznie mapy np. do tomtoma sa aktualizowane, kwestia czasu, kiedy pokrycie Polski bedzie na podobnym lub takim samym poziomie, juz teraz jest okolo 50%, co w zupelnosci wystarczy. pokrycie Europy to juz luks.
No wiadomo. Zalezy wszystko tez do czego potrzeba nam nawigacji. Jezeli duzo jezdzimy, przydalby sie nam organizer i nawigacja nawet gdy idziemy pieszo to od razu nasuwa sie palm - tom toma tez mozemy wziac w reke ale juz nie jest poreczny i latwy do noszenia jak palm.
Kazdy woli to co lubi. Przy TomTomie nie da sie majsterkowac z mapami, programami. Jest aktualizacja i koniec. W palmie mozemy zawsze zmienic soft na inna mape, dokladac mapy, itp. Nie wspominam o kalendarzu, organizerze zadan itp.

Widzialem jak TomTom wyprowadzil ojca w pole, stad moje uprzedzenie. Nie bawilem sie nigdy Garminami, nie wiem jak to z nimi. Wiem tylko ze AutoMapa ma pokrycie najwieksze. Piszesz ze moze sie zamotac AutoMapa...no fakt, czasami wszystko ma swoje odchyly, moze za pare lat jak bedzie 100 satelit to bedzie mozna co do kroku okreslic i odswiezanie sygnalu bedzie wieksze, ale jak dookola jest pelno innych urzadzen, jakis most, duzo budynkow to tez sie pogubi - mimo ze patrzy w niebo to i tak pomiesza sie w orientacji. Tom Tom ma to samo, ale moze mniej. Nie wiem.

Aha, majac palma to wiadomo, troche trzeba sie bawic, wgrywac, karty sd, softy, a w Tom Tomie kupujemy sprzet jak dla dziecka i nic nie trzeba robic - to tez plus jezel itylko do tego nam sluzy, no i napewno trzeba stwierdzic ze za rok mapy Polski beda w 100% pokryte.

ps. nie chodzi o to zeby byc taksiarzem, kazdy chce zeby kupowana nawigacja miala jak najwiekszy teren, jadac do jakiejs wioski czasem moze sie okazac ze nawet jej na nawigacyjnej mapie nie ma.
__________________
Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniany przez Kasprzak : 16.05.2007 o godz. 15:27
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2007, 17:16   #8
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czyli do tomtoma czy mio mozna wgrac tylko "ich" mapy a do PDA kazda?
w sumie nie zalezy mi az tak bardzo na legalnosci mapy, moze byc ze sklepu osiolka- da sie taka mape wgrac do tomtoma?

w sumie zalezy mi troche na prostocie urzadzenia, bo to nie konkretnie dla mnie, tylko dla wujka. glowny cel- jazda na wakacje do chorwacji , dlatego jak juz cos kupie to alo zeby mialo europe albo zeby dalo sie wgrac mape europy.
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2007, 17:41   #9
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
No wiadomo. Zalezy wszystko tez do czego potrzeba nam nawigacji. Jezeli duzo jezdzimy, przydalby sie nam organizer i nawigacja nawet gdy idziemy pieszo to od razu nasuwa sie palm - tom toma tez mozemy wziac w reke ale juz nie jest poreczny i latwy do noszenia jak palm.
Kazdy woli to co lubi. Przy TomTomie nie da sie majsterkowac z mapami, programami. Jest aktualizacja i koniec. W palmie mozemy zawsze zmienic soft na inna mape, dokladac mapy, itp. Nie wspominam o kalendarzu, organizerze zadan itp.
zalezy co rozumiesz przez majsterkowanie. tomtom to wyspecjalizowany odbiornik gps do nawigowania. mozesz w nim uaktualniac firmware (soft) i mapy. w zaleznosci od modelu moze sluzyc za playerek i robic za zestaw glosnomowiacy/odbierac smsy. nie za bardzo rozumiem po co tam organizer lub kalendarz, choc ludzie potrafia plakac, bo telefon aparatu nie ma . bawic sie za to mozesz POI, to znaczy importowac je do woli np. z automapy wraz z ikonami i dziwiekami. moze i sa jakies podziemne projekty, rozszerzajace "funckjonalnosc" tomtomow..

Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
Widzialem jak TomTom wyprowadzil ojca w pole, stad moje uprzedzenie. Nie bawilem sie nigdy Garminami, nie wiem jak to z nimi. Wiem tylko ze AutoMapa ma pokrycie najwieksze. Piszesz ze moze sie zamotac AutoMapa...no fakt, czasami wszystko ma swoje odchyly, moze za pare lat jak bedzie 100 satelit to bedzie mozna co do kroku okreslic i odswiezanie sygnalu bedzie wieksze, ale jak dookola jest pelno innych urzadzen, jakis most, duzo budynkow to tez sie pogubi - mimo ze patrzy w niebo to i tak pomiesza sie w orientacji. Tom Tom ma to samo, ale moze mniej. Nie wiem.
i automapa, i tomtom potrafi wyprowadzic, ale to bardziej zalezne jest od niedokladnych map. poza tym u nas ciagle cos sie buduje, przebudowuje itd. stad to co miesiac temu bylo przejezdne dzisiaj moze byc jedna, wielka dziura w ziemi .

Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
ps. nie chodzi o to zeby byc taksiarzem, kazdy chce zeby kupowana nawigacja miala jak najwiekszy teren, jadac do jakiejs wioski czasem moze sie okazac ze nawet jej na nawigacyjnej mapie nie ma.
az tak zle nie jest. przy obecnym pokryciu co nawyzej bardziej peryferyjnej uilicy nie bedzie. wedlug mnie nawigacja to nie jest nic Ariadny, raczej cos co ma wskazac jak mniej wiecej, gdzies sie dostac.

Cytat:
Napisany przez Stef Podgląd Wiadomości
czyli do tomtoma czy mio mozna wgrac tylko "ich" mapy a do PDA kazda?
w sumie nie zalezy mi az tak bardzo na legalnosci mapy, moze byc ze sklepu osiolka- da sie taka mape wgrac do tomtoma?
do tomtoma tylko ich mapy, choc tomtom rowniez ma wersje map dla pda. aktualizacja jest prosta. dobrze jest tylko dodac sobie zestaw wlasnych POI np. fotoradarow. ostatnia nawet uaktualnili mapy.

Ostatnio zmieniany przez pepperman : 16.05.2007 o godz. 17:45
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2007, 14:35   #10
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef Podgląd Wiadomości
w sumie zalezy mi troche na prostocie urzadzenia, bo to nie konkretnie dla mnie, tylko dla wujka. glowny cel- jazda na wakacje do chorwacji , dlatego jak juz cos kupie to alo zeby mialo europe albo zeby dalo sie wgrac mape europy.
Teoretycznie tak, ale w praktyce można to ominąć. Jakiś czas temu o to pytałem na forum, bo miałem gpsa z mapami Anglii route66, a teraz ładnie smiga na nim TomTom
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2007, 15:44   #11
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ale stricte urzadzenie gps jest latwiejsze w obsludze niz PDA?
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2007, 15:46   #12
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef Podgląd Wiadomości
ale stricte urzadzenie gps jest latwiejsze w obsludze niz PDA?
Z cala pewnoscia.


Cytat:
Napisany przez laser fkc
(..)2. Palmtop - PDA.(..)
Palmtop != PDA, to sa dwie rozne rzeczy :-).
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2007, 21:53   #13
stepbreaker
Breaking Steps
 
Avatar użytkownika stepbreaker
 
Data rejestracji: 25.04.2007
Lokalizacja: Lodz
Posty: 354
stepbreaker niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek Podgląd Wiadomości
Palmtop != PDA, to sa dwie rozne rzeczy :-).
No to***347; wymy***347;li***322; .

Sprawd***378; to co piszesz: tutaj albo tutaj
__________________
Liczba napisanych postów to iluzja a ja nie liczę na żadne lewe reputy
stepbreaker jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2007, 09:02   #14
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam

Znajomy ma do wydania 2000 zł brutto na nawigację do samochodu, dużo jeździ po kraju, ale zdarzają się również wyjazdy za granicę. co polecacie. Co sądzicie o Mio 720??

http://gps24.pl/nawigacja-samochodowa-c720-p-25199.html

lub Navigon 7110

http://gps24.pl/nawigacja-samochodow...a-p-25215.html

Jak wygląda wgrywanie aktualizacji map. Czy można jakoś "obejść" zakup upgradów w sklepach (np torrenty )
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2007, 12:12   #15
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Clarion te***380; dobry. Rodzice maj***261; takie 2 MAP550 oraz MAP770 (chyba). bardzo fajne urz***261;dzonka. ma***322;e, proste w obs***322;udze i pracuj***261; pod Win Mobile 4.0
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.