Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.03.2003, 20:20   #31
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
A jakie TY masz lacze ze tak sie palisz do sciagania i ogladania poradnikow przyrodniczych?
Powiedzmy, że jak będzie szło 1Mbps to nie będzie mi przeszkadzało.
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.04.2003, 13:39   #32
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
bas napisa***322;(a)
Powiedzmy, że jak będzie szło 1Mbps to nie będzie mi przeszkadzało.
Za wolno 8)
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 13:46   #33
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
stary ja wiem ze masz w domu prywatne wejscie na ktoras ze stacji sieci szkieletowej i pociagasz sobie swiatlowodem 340mbit z jakiegos ladnego proxy - ale to nie powod zeby dolowac innych
nie kazdego stac na wypasione lacze (albo nie ma takiego w pracy) a 1mbit na polskie warunki to i tak prawie za duzo bo ktory ftp ci tyle poda stale i bez wahan? - nie piszac ze taka przyjemnosc kosztuje i to bardzo niemalo
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 13:49   #34
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Fast and the furious powered by 128kbps

Tez mi DISCOVERY nie wystracza
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:00   #35
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
stary ja wiem ze masz w domu prywatne wejscie na ktoras ze stacji sieci szkieletowej i pociagasz sobie swiatlowodem 340mbit z jakiegos ladnego proxy - ale to nie powod zeby dolowac innych
nie kazdego stac na wypasione lacze (albo nie ma takiego w pracy) a 1mbit na polskie warunki to i tak prawie za duzo bo ktory ftp ci tyle poda stale i bez wahan? - nie piszac ze taka przyjemnosc kosztuje i to bardzo niemalo
sunsite.icm.edu.pl potrafi podać na UŁ 2,2MB/s(megabajta/sekunde).
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:04   #36
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wiem wiem sam stamtad czasem u ojca w pracy ciagne - on ma lacze 12mbit - jest tak fajnie ze jak juz jade tam cos sciagac to robie liste na kartce - taka na 20-30gb - odpalam o 17-18 i jak rano przed zajeciami przychodze zabrac dysk to juz wszystko lezy... ale to tylko ekstrema - mirrorowanie jakiegos ftpa czy cos podobnego - bo z takich blueyonder to wszsytko trzeba recznie - zaden klient downloadu nie potrafi przeskoczyc tych antileechow...

ps. o ftpach pisalem o warezikach stojacych glownie na osiedlowkach (pewnie w twojej tez jakis jest)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:08   #37
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)

ps. o ftpach pisalem o warezikach stojacych glownie na osiedlowkach (pewnie w twojej tez jakis jest)
Pytasz się czy na router z którego ip mnie widzisz na forum ma interfejs lokalny, proftpd i dysk 80GB przeznaczony dla klientów?
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 14:38   #38
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nie pytam
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 15:56   #39
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
stary ja wiem ze masz w domu prywatne wejscie na ktoras ze stacji sieci szkieletowej i pociagasz sobie swiatlowodem 340mbit z jakiegos ladnego proxy - ale to nie powod zeby dolowac innych
nie kazdego stac na wypasione lacze (albo nie ma takiego w pracy) a 1mbit na polskie warunki to i tak prawie za duzo bo ktory ftp ci tyle poda stale i bez wahan?
Sid, zartowalem. Nie mialem w planie nikogo dolowac. Co najwyzej zrobilem aluzje do wypowiedzi mojego przedmowcy bo odebralem te jego "Powiedzmy, że jak będzie szło 1Mbps to nie będzie mi przeszkadzało" jak zlosliwosc, mialoby to znaczyc "mam tu niezla rure ale watpie czy bedziesz mogl podac predzej niz 1mbit wiec z laski moge pociagnac jak nie bedzie wolniej". Inna sprawa ze 1mbit to moze i faktycznie sporo jak na polskie warunki (podwojna Neostrada czy pol Polpaka) aczkolwiek nie z takich piecow chleb sie jada, ze tak powiem oraz nie pisalem ze przyrode wypieka sie w krajowych piecach ^_^
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 16:09   #40
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
oki
bas lubi sie scigac () ale zlosliwy bywa zadko - chyba ze ktos go bardzo zdenerwuje - ale tego nie mogles wiedzec

mam pytanie z innej beczki - jak moge w warunkach domowych sprzac dwie neo+ tak aby dawaly mi jedno lacze? da sie cos takiego zrobic? - dla wyjasnienie - jeden numer telefonu = jedna neo+ (jesli to ma jakies znaczenie) - nie mam jeszcze tego - ale to pytanie czysto teoretyczne - bo 170*2 za 1mbit to calkiem znosnie - zwlaszcza ze neo+ od dawna nie zrobilo mi ZADNEGO numeru i te 512kbs ostanio u mnie wynosi cos kolo 650-700 (sredni transfer z ftp to 78KBs...)

mnie przyroda nei interesuje - tak tylko wbilem sie w dyskusje od kiedy wiem jak wygalda przyroda na zywo - taka z monitora mnie zupelnei nie interesuje
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 17:04   #41
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)

mam pytanie z innej beczki - jak moge w warunkach domowych sprzac dwie neo+ tak aby dawaly mi jedno lacze? da sie cos takiego zrobic? - dla wyjasnienie - jeden numer telefonu = jedna neo+ (jesli to ma jakies znaczenie) - nie mam jeszcze tego - ale to pytanie czysto teoretyczne - bo 170*2 za 1mbit to calkiem znosnie.

od kiedy wiem jak wygalda przyroda na zywo - taka z monitora mnie zupelnei nie interesuje
Od konca: skad ja to znam.. ale materialy edukacyjne skads trzeba brac bo sie przydaja, czasem az smiech bierze czego to ludzie nie
wymysla ^_^

Co do neo+ to faktycznie, mozesz zamowic drugie neo+ ale nie na ten sam numer telefonu, aczkolwiek wystarczy druga linia i dostaniesz bez problemu. No ale pewnie o tym to i sam wiesz :-) Jesli chodzi o sprzegniecie w jedna calosc to nie sadze aby sie dalo, wtedy mialbys cos czego wlasnie TP S.A. nie oferuje - 1mbit na jednej linii (modem ktory daja moglby i 2mbity uciagnac ale po stronie centrali jest blokada, ot taka ich polityka i nawet rozumiem o co chodzi)

Mozesz natomiast pokusic sie o load balancing. Wystarczy postawic drugi interfejs zewnetrzny i przyporzadkowac mu neo_2 a nastepnie zainstalowac i skonfigurowac jakis traffic spreader, np. dike. Mozesz zdefiniowac rodzaj "spreadowania", limit dobowy dla eth0/eth1 i jeszcze wiele innych rzeczy. Taki wirtualny interfejs mozesz sobie zaliasowac w no-ip czy dyndns i ciagnac cos na niego defakto spowodujesz ze zacznie pracowac traffic spreader ktory zajmie sie juz szczegolami a wiec zadba o wlasciwe rozlozenie ruchu na obie neostrady. Gra warta swieczki, nie robilem tego akurat dla neo jeszcze ale z pewnoscia zasada jest taka sama co w przypadku kazdego innego rodzaju lacza. Zareczam ze dla 2x100mbit efekt jest bardzo fajny 8)
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 17:46   #42
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
oki
bas lubi sie scigac () ale zlosliwy bywa zadko - chyba ze ktos go bardzo zdenerwuje - ale tego nie mogles wiedzec
Lubie, ale to akurat mówiłem żartem bo z takimi filmami to nie ma większych problemów a ja nie bardzo mam ochotę to oglądać, powiedzmy, że fabuła jest "zbyt" skomplikowana.
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)

mam pytanie z innej beczki - jak moge w warunkach domowych sprzac dwie neo+ tak aby dawaly mi jedno lacze? da sie cos takiego zrobic? - dla wyjasnienie - jeden numer telefonu = jedna neo+ (jesli to ma jakies znaczenie) - nie mam jeszcze tego - ale to pytanie czysto teoretyczne - bo 170*2 za 1mbit to calkiem znosnie - zwlaszcza ze neo+ od dawna nie zrobilo mi ZADNEGO numeru i te 512kbs ostanio u mnie wynosi cos kolo 650-700 (sredni transfer z ftp to 78KBs...)
W linuxie jest coś takiego co nazywa się policy routing i polega na wysyłani np. parzystych pakietów przez eth0 a nieparzystych przez eth1, możliwa jest kombinacja z większą liczbą interfejsów.
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 17:58   #43
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
bas napisa***322;(a)

W linuxie jest coś takiego co nazywa się policy routing i polega na wysyłani np. parzystych pakietów przez eth0 a nieparzystych przez eth1, możliwa jest kombinacja z większą liczbą interfejsów.
Mozna i tak.. jakby nie patrzec sprowadza sie to do wkompilowania obslugi paru fajnych rzeczy, np. QoS'a :-) Aczkolwiek smiem twierdzic ze skompilowanie i skonfigurowanie dike'a bedzie jeszcze prostsze.
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 18:20   #44
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
informacja dla tych ktorzy lubia taka wiedze - kabel telefoniczny - miedziany, z sucha i nieuszkodzona izolacja (BARDZO wazne) o dlugosci <500m od centrali swiatlowodowej (taka sytuacja jest u mnie - nowa centrala i swiatowod dociagany do stacyjki na osiedlu) - przenosi - uwaga - 8mbit... w full dupleksie

ze wzgledu na ograniczenia natury pogodowej (zwlaszcza wilgotnosc) pasmo nadajace sie do uzycia nalezy obciac do 6.5mbit (ciagle full duplex)

modem taki jak mam ja - czyli Siemens bez problemu lyka tez 6.5mbit - a potrafi lykac rownie dobrze 10 - czyli tyle ile przewiduje standard ADSL (i bez problemu lyknie wiecej tylko ze kable tego nei trawia)

biorac pod uwage polskie realia i stan kabli - nalezaloby obciac to do 3mbit(f.d.) - bo czesc kabli jest naprawde w fatalnym stanie i nie wszedzie sa swiatlowody (choc siec telefoniczna mamy w podobnym stanei technicznym co Niemcy)

teraz pytanie dlaczego sprzedaje sie 0.5mbit?
mam dwie teorie - umowa z FTelecom i polityka uszczesliwiania firm drogim DSL dla firm
lub - 'a po co im wiecej...'

szkoda - bo w kanadzie na IDENTYCZNYM sprzecie moj kuzyn ma 2mbit/2mbit... tylko sie zalamac
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2003, 18:44   #45
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
informacja dla tych ktorzy lubia taka wiedze - kabel telefoniczny - miedziany, z sucha i nieuszkodzona izolacja (BARDZO wazne) o dlugosci <500m od centrali swiatlowodowej (taka sytuacja jest u mnie - nowa centrala i swiatowod dociagany do stacyjki na osiedlu) - przenosi - uwaga - 8mbit... w full dupleksie

teraz pytanie dlaczego sprzedaje sie 0.5mbit?

szkoda - bo w kanadzie na IDENTYCZNYM sprzecie moj kuzyn ma 2mbit/2mbit... tylko sie zalamac
Siec teleinformatyczna w skali kraju niekoniecznie wyglada tak, jak to opisales. Ja mialem taka sytuacje jakis czas temu ze na glowicy 100-parowej (a wiec nie malej juz) bylo ze 30 wolnych par, w tym wszystkie bez wyjatku mialy izolacje taka, ze firma zmuszona byla zrezygnowac z ustalonej z ISP przepustowosci. I tak pol biedy ze w ogole cos sie udalo wycisnac.

Druga sprawa to lacza miedzyoperatorskie i oplaty za ruch. Wyobraz sobie ze dajesz w Polsce 10mbitow za 120zl (np. w Szwecji tak jest)... i wyobraz sobie takich misiow borowych ktorzy cala dobe przyrode i mp3 probuja ciagnac. Tutaj 10gbitow nie wystarczy do operatora zagranicznego zeby zapewnic w miare przyzwoite parametry kazdemu. Zalozenie jest takie, ze ludzie zapchaja wszystko co sie im da (zwlaszcza jak brak "kultury" ciagniecia i uzywa sie do tego smieci typu P2P) wiec prawde mowiac to ze jest "tylko" 512kbit wydaje mi sie logiczne, zwlaszcza ze cena bardzo dobra jak na polskie warunki, neo+ praktycznie nie odstaje cenowo od stawek np. w Belgii czy czesci Szwecji w ktorej nie oferuje sie laczy 10-o mbitowych. Z czasem zapewne pojawia sie nowe, szybsze propozycje. Jednak poki co TP S.A. daleka jest jeszcze od zrealizowania wszystkich zamowien na neo+ 512kbit wiec nie nalezy oczekiwac ze w krotkim czasie dadza wiecej bo fizycznie szkielet tego nie wytrzyma. A koszty rozbudowy czy wrecz przebudowy szkieletu sa ogromne. I tak jest w miare dobrze jak na polskie warunki, duzo sie zmienilo w ostatnich kilku latach.

Kanade ciezko doprawdy porownywac z Polska. Przymierzaja sie tam do budowy czegos duzo szybszego od Internetu-2 nawet tak wiec doprawdy nie dziwi mnie ze domowi uzytkownicy maja lacza takie a nie inne :-)
Salvad0r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.