Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.03.2003, 18:04   #1
M.T.C.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 143
M.T.C. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hardware za granicą

Witam.
Kiedyś było tak, że jak się jechało do USA to sprzęt komputerowy w porównaniu z naszymi cenami był tam za pół darmo. Obecnie po mojej podróży do Nowego Jorku zdziwiłem się gdyż ceny mają takie same lub nawet wyższe! Na dodatek nie słyszeli o czymś takim jak giełda komputerowa a jedynym miejscem ,gdzie jest hardware to supermarkety i sklepy internetowe.
Moje pytanie jest: Jakie spostrzeżenia macie co do cen i dostępności sprzętu w innych krajach świata? Jakie są różnice co do Polskich realiów?
M.T.C. jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.03.2003, 18:07   #2
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mi się zdaje że tani sprzęt jest w Niemczeh!!
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2003, 18:12   #3
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to zalezy gdzie sie trafi, ale ogolnie NY jets drogi.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2003, 18:29   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Roznie to bywa. Ja poprzedni komputer kupowalem (na czesci) w Stanach (w firmie wysylkowej www.mwave.com) i wyszlo mi to duzo, duuuzo taniej. Teraz roznice sa mniejsze, ale dalej sa. Najtaniej zawsze wychodzi to w firmach internetowych (a ta, ktora Ci podalem wcale nie jest najtansza), wtedy nie musisz rowniez placic dodatkowego podatku (okolo 7 - 9 procent, w zaleznosci od stanu). Jednak nie ma reguly i rozny sprzet ma rozne ceny. Na przyklad drukarki i monitory sa raczej drozsze, ale pamiec, plyty glowne, karty graficzne i muzyczne ciagle o niebo tansze.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2003, 18:45   #5
M.T.C.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 143
M.T.C. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
Na przyklad drukarki i monitory sa raczej drozsze, ale pamiec, plyty glowne, karty graficzne i muzyczne ciagle o niebo tansze.
Właśnie ja porównywałem ceny głównie na podstawie CPU (AMD), płyt główych(ASUS) i grafiki (ATI RAdeon 9700PRO) Własnie te komponenty miały bardzo podobne ceny.
M.T.C. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2003, 22:18   #6
Krzycho83
Racer
 
Avatar użytkownika Krzycho83
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,538
Krzycho83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wie ktos moze ile takie sklepy wysylkowe zycza sobie za przesylke (chodzi glownie o sklepy poza Polska jak ten www.mwave.com )
Krzycho83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2003, 22:32   #7
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najtańszy sprzęt chlopaki i dziewczyny jest w Japonii. Siostra mi kupila tam laptopa za smieszne pieniadze (na polskie wychodziło ok 2000 zł, a w polsce ten sam model idzie za 14000 zł). Ale jest tez tam taka dzielnica w Tokio, gdzie sie wystawia kompy do specjalnych pojemikow z kad mozna sobie je wziasc. Wystawiaja je nawet w dobrym stanie, np. laptop z zepsuta klawiatura. Pamietam ze w sklepie (w polsce) za jednego z nich oferowani 6000 zl, wiec sie uplynnilo je w sklepie. (Klawiature ciezko bylo znalezc, a i tak mamy lepsze modele).
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2003, 20:47   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
kurcze, a nie znasz jakis adresow sklepow wysylkowych z Japonii, albo Chin (jesli tam w ogole takowe istnieja). Moze i ze sprowadzeniem to dalej by sie oplacalo?
W kazdym razie to fakt, ze w tamtych rejonach wszystko, a juz zwlaszcza sprzet komputerowy (w koncu znaczaca jego wiekszosc w tamtych okolicach jest wytwarzana) jest sporo tansze. Moze daloby sie jakos z tego skorzystac.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.