Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.08.2002, 10:47   #1
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry HDD power down after reset

Mam w domu kompa na chpsiecie VIA, BISO pokazuje jakiś model MVP-3. Jest tam CPU AMD K6 266. Dysk jest Fujitsu (fuj_shit_su) 20 gb udma 5. Gdy daje uruchom ponownie komputer to dysk się potrafi wyłączyć / zaciąć i już go bios nie wykrywa. Trzeba twardym resetem lub wyłączyć i włączyć. Nie spr. na innym kompie. Zmieniłem kabel do IDE i spr. zasilanie. Wydaje mi się że ta płyta tak robi, ale...

może Wy cos wiecie.

PS. Dysk nie ma żadnych BB, spr. NDD for DOS. Full trugh test
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.08.2002, 06:59   #2
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Re: HDD power down after reset

Cytat:
+++LeWaP+++ napisa***322;(a)
Mam w domu kompa na chpsiecie VIA, BISO pokazuje jakiś model MVP-3. Jest tam CPU AMD K6 266. Dysk jest Fujitsu (fuj_shit_su) 20 gb udma 5. Gdy daje uruchom ponownie komputer to dysk się potrafi wyłączyć / zaciąć i już go bios nie wykrywa. Trzeba twardym resetem lub wyłączyć i włączyć. Nie spr. na innym kompie. Zmieniłem kabel do IDE i spr. zasilanie. Wydaje mi się że ta płyta tak robi, ale...

może Wy cos wiecie.

PS. Dysk nie ma żadnych BB, spr. NDD for DOS. Full trugh test
jaki model jest tej plyty? Bios po update? Windows raczej nie robi tych numerow, fujitsu moze miec cos z logika... moze mu padac elektronika... mozliwosci jst wiele, tak na sucho ciezko cos doradzac, to trzeba sprawdzac empirycznie
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2002, 07:15   #3
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ta płyta wogóle jest jakaś h...a:

- karty na AGP nie działają, modele:

- S3 Savage - nawet się nie włącza
- intel 810 - nawet się nie włącza
- Riva TNT2 m64 - włącza się i działa normalnie dopóki driverów nie zainstaluję. Potem zawiesza się przy wejściu do Windows.
- ATI 16MB agp2 Pro Turbo - działa, moim zdaniem, ale na niej jest więcej problemów z HDD niż na zwykłes S3 Tro 1MB PCI
- nie spr. matroxa ani s3 virge 3d AGP

Dysk się dziwnie zachowuje, myślałem, że kabel jest uszkodzony. Co ciekawe płyta ma BISO z 98 roku, a wykrywa że HDD jest Udma 5 Podłączałem nawet tylko potrzebne do działania bebechy: RAM , płyta, hdd, stacja, procek, zasilacz, bez obudowy na kartonie na podłodze i to samo się działo. Płyta jest chyba PROCOMPA, ale nie jestem pewien bo gość mi instrukcji nie przyniósł. Wiem, że wypadałoby flashować BIOS, ale nie chcę w ciemno. Wogóle przy resiecie strzela coś w tym złomie: cd, zasialcz albo pcspeaker wydaje takie dźwięki... Ten sprzęt jest chyba tak b. niekompatybilny, że damy sobie z nim spokój... nie mam czasu na kolejny starcony dzień za 10 zeta
Myślałem, że ktos z Was miał juz taki problem... Dzięki
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2002, 11:39   #4
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
co do karty agp to ustaw agp na 1x bo te karty cienko współpracują na wyższych niż 1 / max jak pamiętam 2x/
a cp do hdd to przestaw pakudę na niżsy tryb /ata33 np/
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2002, 11:41   #5
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
+++LeWaP+++ napisa***322;(a)
Ta płyta wogóle jest jakaś h...a:

- karty na AGP nie działają, modele:
/ciarrachciach/

Dysk się dziwnie zachowuje, myślałem, że kabel jest uszkodzony. Co ciekawe płyta ma BISO z 98 roku, a wykrywa że HDD jest Udma 5 Podłączałem nawet tylko potrzebne do działania bebechy: RAM , płyta, hdd, stacja, procek, zasilacz, bez obudowy
Karty na AGP nie dzialaja? Albo plyta wydana przed ustanowieniem standardu albo? zaraz ona jest na chipsecie MVP3? z 1998 roku? pierwszy model moze... ? Biosu mozesz poszukac jesli odkryjesz co to za plyta, masz to na nadruku plyty jak dobrze poszukasz, potem w necie poszperasz i bedziesz wiedzial co to za model.

Plyta moze tez byc uszkodzona... taka mozliwosc tez wystepuje...

Poza tym dzisaj takie plyty po socket super 7 sana tony na gieldach za tanie pieniadze... nie wiem czy jest sens az tak poswiecac energie
chyba ze ma sie checi!

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2002, 11:50   #6
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
lubię wyzwania, ale nie mam czasu.

Co do pzrestawienia trybu pracy HDD to spr. jak będę miał okazję i BIOSu też poszukam.

Dzięki chłopaki

Już nie musicie się produkować - zamykam topic. (oczywiście słownie, bo nie jestem moder...)
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.