Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.01.2006, 10:30   #16
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Padla mobo, USB jest portem rownoleglym i napieciowym... zakladam ze polecialy stabilizatory napiecia, nie wiem czy rzecz jest do naprawienia przez amatora, jelsi jest na gwarancji nie ma problemu, jesli nie, mozna ja naprawic, ktores kondensatory albo szlag trafil, albo poszly cewki zasilania...
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.01.2006, 11:01   #17
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez REi
Mi w zyciu 2x USB zaiskrzylo xD a komp jak chodzil tak chodzi

PS. a sciezka na laminacie sie raczej nie wytopi bo temperatura topienia miedzi jest bardzo wysoka co innego z przepaleniem (a to nie to samo!)
Pisząc, że ścieżka się wytopi, miałem na myśli raczej, że się przepali w jakimś miejscu. Niemożliwym jest, aby cała ścieżka "odparowała".
Aczkowiek faktem pozostaje, że użyłem niefortunnego określenia
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 11:46   #18
musiur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Posty: 21
musiur zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wolfen3.moze ty nie masz listwy do kompa?tez kiedys mialem podloczony komp bezposrednio do gniazdka 220V.no i buda sie spalila. polecialo: zasilacz>plyta>dysk.moze to nie wina kabelka USB?
wspolczuje ci.znam ten bol

Ostatnio zmieniany przez musiur : 09.01.2006 o godz. 11:49
musiur jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 13:16   #19
wolfen3
Madafaker
 
Avatar użytkownika wolfen3
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Posty: 498
wolfen3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdziłem procesor...na innym kompie dziala..wiec moj kochany asus p4p800 zjarał sie. Kupilem nowy zasilacz oczywiscie modecoma podlaczylem do plyty glownej,z ktorej już wyciągnełem procesor no i ta zielona dioda na dole nie paliła sie takim jasnym światłem jak zawsze tylko tak ledwo ledwo.



Cytat:
Napisany przez musiur
wolfen3.moze ty nie masz listwy do kompa?tez kiedys mialem podloczony komp bezposrednio do gniazdka 220V.no i buda sie spalila. polecialo: zasilacz>plyta>dysk.moze to nie wina kabelka USB?
wspolczuje ci.znam ten bol

nie mam listwy do kompa :/


Cytat:
Napisany przez Ormianin
Padla mobo, USB jest portem rownoleglym i napieciowym... zakladam ze polecialy stabilizatory napiecia, nie wiem czy rzecz jest do naprawienia przez amatora, jelsi jest na gwarancji nie ma problemu, jesli nie, mozna ja naprawic, ktores kondensatory albo szlag trafil, albo poszly cewki zasilania...
Plyta jest na gwarancji tylko jest maly problem bo nie mam do niej oryginalnego pudela, gdzies sie zapodziało.Naprawiłbym to moze kiedys...jestem na 1 roku elektroniki hehe
__________________
<---nie ważne co wam mówią, ale pamiętajcie, cukru nigdy za dużo--->

Ostatnio zmieniany przez wolfen3 : 09.01.2006 o godz. 13:21
wolfen3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 13:41   #20
musiur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Posty: 21
musiur zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak nie masz listwy,to wszystko wyjasnia.przyszlo wieksze napiecie i tyle.dobrze ze tylko plyta.co do gwarancji,to nie wiem czy ci to uwzglednia? pewnie dojda do tego jaka przyczyna byla.jak juz zlozysz kompa, to nie zapomnij o listwie.
musiur jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 14:09   #21
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez musiur
jak nie masz listwy,to wszystko wyjasnia.przyszlo wieksze napiecie i tyle.dobrze ze tylko plyta.co do gwarancji,to nie wiem czy ci to uwzglednia? pewnie dojda do tego jaka przyczyna byla.jak juz zlozysz kompa, to nie zapomnij o listwie.
Listwa tutaj nie ma nic do rzeczy. Listwa zabezpiecza od przepięć "przychodzących" od strony zasilania. Zresztą tutaj powstało pewnie najzwyklejsze zwarcie, które zdołało uszkodzić płytę główną. Zabezpieczenie przeciążeniowe zasilacza zaś nie zadziałało (jesli zasilacz takowe posiada), ponieważ dla zasilacza nie połynął wcale odpowiednio duży prąd... jednakże wystarczający, aby uszkodzić płytę.
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 18:15   #22
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja bym na Twoim miejscu mimo braku pudełka próbował skorzystać z gwarancji, wszak ona dotyczy mobo a nie pudełka.

Kłóć się, co masz do stracenia?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 18:39   #23
soulraver
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Posty: 29
soulraver w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
może poprostu sprawdź włącznik sieciowy od kompa, przewód łączący od włącznika do płyty głownej może to coś jednak zawiodło... nie koniecznie odrazu cały komp jest temu winny, a jedno małe g.... pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do startu
soulraver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 21:27   #24
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
wow PDA ciagnacy 2A? balbym sie podlaczyc go do komputera.
porty USB maja wg specyfikacji 500mA na port @5V. To oznacza ze producent przegial czterokrotnie (do naladowania baterii 3,8V trzeba ok 5V) a to wcale nie jest smieszne. Jeszcze podlaczyc drugi taki komputerek, modem neostrady i mysz wireless baterry-free A4tech (jeszcze 2*0.5A) i mamy frytki .
Moj pda ma cradle z USB i wejsciem na zewnetrzny zasilacz.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 09.01.2006 o godz. 21:29
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 22:26   #25
koza59
Pento Sqad
 
Data rejestracji: 20.12.2005
Lokalizacja: Polska
Posty: 35
koza59 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
U mnie bylo podobnie to musialem sobie kupic plyte głowna
koza59 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 22:46   #26
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
(...) i mamy frytki .
(...)
no, smazone na mocnym ogniu

ja napisze tylko tyle, ze spalilem kiedys karte TV (napewno sprawna do owej pechowej chwili), wkladajac w gniazdo wtyczke z czujnika podczerwieni od pilota, oczywiscie oryginalna, z pudelka
poszedlem z tym na gwarancji, uzeralem sie dlugo, ale puscili

wiec wniosek z tego taki, ze licho nie spi, i nawet fizycznie zabezpieczone USB moim zdaniem moze stanowic "firewire"
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2006, 00:47   #27
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
wow PDA ciagnacy 2A? balbym sie podlaczyc go do komputera.
porty USB maja wg specyfikacji 500mA na port @5V. To oznacza ze producent przegial czterokrotnie (do naladowania baterii 3,8V trzeba ok 5V) a to wcale nie jest smieszne. Jeszcze podlaczyc drugi taki komputerek, modem neostrady i mysz wireless baterry-free A4tech (jeszcze 2*0.5A) i mamy frytki .
Moj pda ma cradle z USB i wejsciem na zewnetrzny zasilacz.
Na moim (axim x50v) pisze nawet 2.4A ale nie sądze żeby tyle aż brał. Ja też mam cradle z usb + zasilacz 2,5A i ładowanie idzie z niego. Z usb można ładować tylko przy wyłączonym pda. Ale ci co używają kabelków sync&charge czyli przerobione tak że + usb idzie też na + ładowania od zasiacza to są na najlepszej drodze do uwalenia usb Wtedy pda ładuje się także w trakcie używania.

ps. zaglądasz czasem na pdaclub.pl?
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2006, 01:53   #28
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
mimo iz wiadomo juz co padlo, moze podpowiem jak uniknac podobnych wypadkow w przyszlosci

wtyki do usb na mobo, czesto sa robione w postaci pojedynczych pinow, tak samo wiazka kabli idzie jako pojedyncze piny. ukladanie tego bywa meczace, i mozna sie pomylic, rezultat pomylki to w 90% zgon plyty [pozostale dziesiec to jakies inne uszkodzenia]. nie wiem czemu tak sie robi, ale problem ten dotyczy zdecydowanej wiekszosci wyjsc usb tzw. pomocniczych, czyli tych wyprowadzanych na zew. obudowy lub na sledziu - wszystkie plyty glowne jakie mialem, mialy taki bajzel w kablach i zawsze sprawdzalem pare razy z instrukcja, czy aby przypadkiem czegos nie pomylilem. idiotycznie jest to rozwiazane.

pomimo tego, ze port pomocniczy czesto zapewnia i mniej pradu i napicia [HDD 40gb wymaga u mnie zasilania, wpiety w tyl - nie wymaga] to i tak to co tam jest smazy kompa jak milo.

jesli dajecie kompa do serwisu lub sami w nim grzebiecie i go rozkrecacie uwazajcie na te kabelki usb, latwo sobie mobo usmazyc - niestety wtyczka wsadzona odwrotnie dziala destrukcyjnie


Cytat:
Ja bym na Twoim miejscu mimo braku pudełka próbował skorzystać z gwarancji, wszak ona dotyczy mobo a nie pudełka.
moj kumpel, teraz juz adwokat wygral dwie sprawy z powodztwa cywilnego z serwisami, ktore nie przyjely produktu z powodu braku pudelka. brak opakowania NIE JEST i NIE MOZE byc powodem odrzucenia gwarancji, chocbys mial to wpisane w karte gwarancyjna [podpisana przez ciebie czy tez nie]. naturalnie paragon/dowod zakupu/karta gwarancyjna sa konieczne - wiec jesli pudelko jest karta gwarancyjna, to masz problem, ale raczej mobo tak sie nie pakuje.
w razie czego federacja konsumentow pomoze, poradzi, ew. pomoze napisac pozew. koszty rocesowe wyklada powod, ale placi ostatecznie osoba przegrana.
ps. sklepy miekna widzac, ze ktos chce wniesc sprawe do sadu, choc te dwa sie stawialy (dwa duze, warszawskie )
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 08:20   #29
wolfen3
Madafaker
 
Avatar użytkownika wolfen3
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Posty: 498
wolfen3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ehhh...co sie stało ze w marcu ubiegłego roku roiło sie w Wałbrzychu i Wrocławiu od płyt z socketem 478 ? Bo teraz to jakas lipa. Nigdzie ale to nigdzie nie ma. Chyba ze we Wrocławiu dostałem jakaś zakurzoną msi oem, która na dodatek nie działała :/ Ale skonczylem z tym Kupilem athlona64 3000+ i plyte gigabyte'a i jestem bardzo zadowolony
__________________
<---nie ważne co wam mówią, ale pamiętajcie, cukru nigdy za dużo--->
wolfen3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.