Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.01.2006, 22:34   #1
wolfen3
Madafaker
 
Avatar użytkownika wolfen3
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Posty: 498
wolfen3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Help ! Komputer do śmietnika ??

Było to tak :

Kupilem sobie mp3 manta 128mb(syfek ale..dziala)po podlaczeniu bezposrednio do kompa wszystko chodzilo zgralem mp3. git. Ale w magicznym pudelku od manty byl kabel z jednej strony zakonczony koncowka USB taka jaka jest w komputerze, a z drugiej wtyczka jaka wklada sie do komputera...wiec jest to tak jakby przedluzacz ??(pewnie sie myle ;() no i...podlaczylem ten kabel do kompa...a do tego kabla podlaczylem aparat cyfrowy...

nagle komputer przestał reagować.Zresetował sie i już nie uruchomił. Wciskanie power'a nie przyniosło skutku. Dioda na plycie glownej(ASUS) nie pali sie wiec:

-wyjmuje zasilacz, rozkręcam(bezpiecznik caly),nic nie spalone
-podlaczam zasilacz kolegi - zielona dioda na plycie zapalila sie ale komputer nie reaguje nadal na przycisk power.
-czyli wniosek jeden ze zasilacz modecom zepsul sie...

-karta graficzna dziala, sprawdzalem na innym kompie, tak samo jak dysk twardy. Pamieci ram nie sprawdzalem.

Co sie moglo stac? Spalona plyta glowna ? Procesor ? Czy to wina tego ze podlaczylem ten kabel "przedluzajacy" od mp3 ?
__________________
<---nie ważne co wam mówią, ale pamiętajcie, cukru nigdy za dużo--->
wolfen3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.01.2006, 22:52   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
od kabelka chyba mobo paść nie mogło, chociaż kto wie, nie zbadane są wyroki Windows XP
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2006, 23:01   #3
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
czyli rozumiem, że po wpięciu do kompa i podłączeniu aparatu komp się wysypał?
dziwne... nie spotkałem się jeszcze z czymś takim i trudno mi sobie wyobrazić, że usb wyjarało budę
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez woitas : 08.01.2006 o godz. 23:03
woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2006, 23:06   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Czy USB jest w stanie przenieść takie napięcie, żeby uszkodzić komputer? Zastanawia mnie teraz jakiś uszkodzony kabel (ten przedłużacz), ale żeby miało to takie skutki..? Dziwne..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2006, 23:24   #5
jamnik
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.12.2005
Posty: 40
jamnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dziwne,ale dobre bo tanie tanie bo dobre(manta)
jamnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 00:04   #6
wolfen3
Madafaker
 
Avatar użytkownika wolfen3
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Posty: 498
wolfen3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ram działa, ten przedłużacz na innym kompie dziala bez problemu
__________________
<---nie ważne co wam mówią, ale pamiętajcie, cukru nigdy za dużo--->
wolfen3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 00:27   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
To może miałeś dużo rzeczy na raz podłączonych do komputera i ten jeden dodatkowy kabelek z odtwarzaczem na końcu przesądzil sprawę? Wtedy rzeczywiście zasilacz mógł już po prostu nie dać rady..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 00:30   #8
Burt
Precz z internetem
 
Avatar użytkownika Burt
 
Data rejestracji: 20.10.2005
Lokalizacja: Gdzieś na stronach z gołymi babami
Posty: 1,424
Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Może podczas ruszania kompa uderzyłeś jakiś kabel od kart AGP ,PCI i się karta przesunęła?
Ja jak mam taki problem (experymenty) to wszystko wyciągam ,wsadzam jeszcze raz i (mój ulubiony :cool: )reset Biosu.

Ostatnio zmieniany przez Burt : 09.01.2006 o godz. 00:33
Burt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 00:39   #9
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Malo prawdopodobne zeby USB udupilo komputer.... najwieksza zaleta USB jest tzw opcja HotPlug - USB jest po prostu sprzetowo zabezpieczone przed wyladowaniami elektrostatycznymi i innymi zdazeniami mogacymi doprowadzic do jego uszkodzenia.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 00:47   #10
wolfen3
Madafaker
 
Avatar użytkownika wolfen3
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Posty: 498
wolfen3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Burt
Może podczas ruszania kompa uderzyłeś jakiś kabel od kart AGP ,PCI i się karta przesunęła?
Ja jak mam taki problem (experymenty) to wszystko wyciągam ,wsadzam jeszcze raz i (mój ulubiony :cool: )reset Biosu.

nie, karty były dobrze dokręcone.
Jutro jeszcze przeloze procek do drugiego kompa, zobaczmy czy zyje.
__________________
<---nie ważne co wam mówią, ale pamiętajcie, cukru nigdy za dużo--->
wolfen3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 01:37   #11
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
wspolczuje .. nienawidze jak komp sie nie odpala...
w sierpniu mialem taka przygode (zasilka padla, tez modecon !) i o maly wlos podczas testow najpierw nie zjaralem cpu (nie dokrecilem poprawnie wiatraka - anti burn shield piszczalo a ja nie wiedzialem o co chodzi) a potem o malo co go nie wywalilem na smietnik bo myslalem ze juz zjarany (razem z moim ukochanym mobo solteka).

no ale wracajac do tematu - mnie takze wydaje sie ze USB raczej nie powinno nic zepsuc, chociaz z drugiej strony przez USB leci pol ampera, a jesli ten kabel z jakiegos powodu nie spelnia specyfikacji USB (np. wadliwa konstrukcja) to cholera wie co ten pradzik mogl zjarac. To ze USB jest bezpieczne przy prawidlowym uzytkowaniu nie oznacza jeszcze ze wytrzyma bezposrednie zwarcie albo podlaczenie 220V.

Przykladowo: nikt nie robi urzadzen USB pobierajacych wiecej niz 500mA. To dlaczego producent plyty glownej mialby ja zabezpieczyc przed wiekszym poborem mocy (skoro pewne jest ze nikt takiego urzadzenia nie podlaczy bo taki sprzet nie istnieje)? Teraz jesli ktos zewrze koncowke USB to przez kabelek pojdzie kilka(nascie) amperow i mamy zjarane mobo i zasilacz. Ale nikt o zdrowych zmyslach tego nie zrobi wiec port jest bezpieczny
Oczywiscie to takie przypuszczenia z cyklu "co by bylo gdyby"

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 09.01.2006 o godz. 01:45
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 02:12   #12
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Przykladowo: nikt nie robi urzadzen USB pobierajacych wiecej niz 500mA. To dlaczego producent plyty glownej mialby ja zabezpieczyc przed wiekszym poborem mocy (skoro pewne jest ze nikt takiego urzadzenia nie podlaczy bo taki sprzet nie istnieje)? Teraz jesli ktos zewrze koncowke USB to przez kabelek pojdzie kilka(nascie) amperow i mamy zjarane mobo i zasilacz. Ale nikt o zdrowych zmyslach tego nie zrobi wiec port jest bezpieczny
Oczywiscie to takie przypuszczenia z cyklu "co by bylo gdyby"
A co powiesz na pda który potrafi brać 2A? Co prawda jeśli się używa oryginalnego kabelka to ładuje się tylko przy wyłączonym pda ale pobór i tak jest duży. Jednak na allegro jest pełno kabli typu sync&charge i wtedy ciągnie na maxa przez co na slabszych potrach widać jak usb nie wydala. No i nie widziałem żeby od tego się komuś płyta spaliła... poprostu są zabezpieczenia.
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 07:03   #13
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
ciach... To ze USB jest bezpieczne przy prawidlowym uzytkowaniu nie oznacza jeszcze ze wytrzyma bezposrednie zwarcie ciach...
wytrzyma, tylko resecik poleci
zdażyło mi się zrobić kiedyś zwarcie do masy przy badaniu złącza USB na jakiej starej MoBo pod P2@slot1. niepowiem, zgrzałem się nieźle ale pudło odpaliło bez problemów
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 08:51   #14
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Czy USB jest w stanie przenieść takie napięcie, żeby uszkodzić komputer? Zastanawia mnie teraz jakiś uszkodzony kabel (ten przedłużacz), ale żeby miało to takie skutki..? Dziwne..
Na pewno przez USB można uszkodzić płytę. Sam raz się spociłem, kiedy kombinując z podłączeniem USB na płycie coś pomieszałem przewodami i z jednego przewodu po prostu izolacja spłynęła!! Można sobie wyobrazić, jaki prąd popłynął, że w przeciągu ułamka sekundy izolacja spłynęła. Na szczęście płycie nic się nie stało, ale spokojnie jakaś ścieżka w laminacie mogła się wytopić.
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 09:35   #15
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Proton
Na pewno przez USB można uszkodzić płytę. Sam raz się spociłem, kiedy kombinując z podłączeniem USB na płycie coś pomieszałem przewodami i z jednego przewodu po prostu izolacja spłynęła!! Można sobie wyobrazić, jaki prąd popłynął, że w przeciągu ułamka sekundy izolacja spłynęła. Na szczęście płycie nic się nie stało, ale spokojnie jakaś ścieżka w laminacie mogła się wytopić.
Mi w zyciu 2x USB zaiskrzylo xD a komp jak chodzil tak chodzi

PS. a sciezka na laminacie sie raczej nie wytopi bo temperatura topienia miedzi jest bardzo wysoka co innego z przepaleniem (a to nie to samo!)
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.